Jump to content
×
×
  • Create New...

schafteria


Recommended Posts

schafteria - miasto przyszłości

1810734586_schafteriaherb300.png.434a11c18394440c757fe4e4111141fd.pngschafteria (pisane bezwarunkowo miniskułą) dawniej znane jako Odchodzice, to jedno z dwóch miast Freutu Apoiki Andronickiej. Jedyny port Freutu ulokowany na jego północnym wybrzeżu, jest ono nie tylko centrum industrii Apoiki Andronickiej, ale także pomimo swojego rozmiaru jedną z większych scen artystycznych w całej Muratyce. Nazwane na cześć Bohatera Cudu Ostatecznego Futuryzmu, Wojciecha "schaftera" Laskowskiego, to tutaj gromadzi się awangarda poetów, muzyków, malarzy i innych artystów, awangarda która jest gotowa podbić mikroświat - nie stalą czy kulami, lecz kolorami i dźwiękami.  Tutaj życie sztuką, życie życiem, jest więcej niż zwykłym hobbym, jest to prawie obowiązkiem każdego mieszkańca schafterii.

Będąc jedynym portem Apoiki Andronickiej, schafteria cieszy się nie tylko bohemą swojego miasta, ale także centrum industrii - to tu znajduje się największa betonowia w Muratyce, będąca największym pracodawcą w Freucie. Jest to  jedna z dwu(druga leżąca w Bialenii) betonowii na nordacie które znają sekret do Specjalistycznego Żelbetonu Zastosowania Konsulackiego, znanego jako Beton Eldoracki. Będący jednym z wielu produktów wielonarodowych Sclavinii, nie jest to szokiem że mniejszość sclavińska przyniosła go ze sobą w 2015 roku, podczas jednej czy drugiej z ekspedycji Waffen-OK. Żelbeton Eldoracki jest głównym składnikiem w stylu architektycznym zwanym Neofundamentalizmem, w którym schafteria została głównie wybudowana. Oprócz tego, w schafterii ulokowała się placówka sclavińsko-leockiego konglomeratu Awangarda Błekitnego Świtu.

Nazwana na cześć BCOF, schafteria oprócz bycia ogromną betoniarą jest też sercem kultu rapera i Ostatecznej Krucjaty. Betonowo-artystyczna populacja miasta i okolic wieczorami spotyka się w Sanktuarium Saerucaegskim, celebrując Naszego Przywódce Zwycięstwa Kotwickiego oraz Pana Apoickiego Rapu Niemiłosiernego, odśpiewując oraz tańcząc do popularnych hymnów jak "spumante" czy bardziej muzyczno-radykalnych pieśni typu "włosy". Pomimo, że Ostateczno-Krucjatyzm czy Ostateczny-Futuryzm nie jest licznie praktykowanym wyznaniem, nawet ci którzy nie są religijni przybywają do schafterii oglądać lub uczestniczyć w jednej czy drugiej mszy sclavińskiej. "Dobra impreza, to dobra impreza" mówi Zwierzogrodzki turysta podczas swojego weekendowego urlopu. 

 

(formatowanie obrazków nam się trochę zepsuło, bojówki Freutu próbują naprawić!)

299880523_404476231788664_6412234161422458627_n.jpg?stp=dst-jpg_p640x640&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=e3f864&_nc_ohc=iTmwUymA_KoAX-4OqQO&_nc_ht=scontent-dub4-1.xx&oh=00_AfDx0TEKU0Rw2vpBSuKM4p18rGFWW_FGfMxXX6-N-YczxA&oe=64426129
The Best Military Towns in America | Travelzoo

 

Concrete plant - Wikipedia

Edited by Coirloscadh
  • Like 2
  • I love it! 1

Herold Marazmu, relaksoholik, Freutregger Freutu Apoikia Andronicka

Link to comment
Share on other sites

Jo cie chyca, nieźle się ci sclavińczycy urządzili! 😄

Kiedy jakaś impreza? Ja się chętnie wybiorę, przyda mi się jakiś urlop 😂

WAKSMANPREZIO.png

Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Link to comment
Share on other sites

Większych imprez na tą chwilę nie planujemy, w związku z globalną pandemią REAL-23 miasto postanowiło o wstrzymaniu szeroko-miejskich imprez. Za to tym, którzy przejeżdżają proponujemy wizytę w  jednym z licznych restauracji schafterii, na przykład w "Restaurant Posse", gdzie smażą piękne sample 😉

  • I love it! 1

Herold Marazmu, relaksoholik, Freutregger Freutu Apoikia Andronicka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share