Jump to content

System "Aleksander" w Kiranii


Recommended Posts

Jaki by nie był, konflikt z Karmenią ukazał braki jakie doskwierają Kiranii w kwestii obronność i potencjału militarnego. Oczywiście miejscowe władze i attache wojskowy byli świadomi tych braków znacznie wcześniej i już od dawna trwały pracę nad zwiększeniem zdolności obronnych Kiranii. 23 października 2022 roku, z rozkazu Naczelnego Dowódcy KSZ, do Kiranii wysłana została I Brygada piechoty, wchodząca w skład I Dywizji Piechoty "Wilk". Dodatkowo Królewskie Siły Zbrojne w imieniu Imperium Kirańskiego zamówiły okręty dla lokalnej floty. Jednakże inwazja karmeńska pokazała że wiele przed nami, z tego powodu attache wojskowy w porozumieniu z miejscowymi władzami postanowił o budowie testowego systemu obrony przeciwlotniczej "Aleksander". Zadaniem tego systemu jest zabezpieczenie miast i infrastruktury krytycznej przed nalotami z powietrza. Dowództwo Królewskich Sił Zbrojnych pokłada wielkie nadzieje w systemie "Aleksander". Niezliczone testy pokazały że ów system potrafi doskonale ochraniać swoje cele co jest cechą pożądaną przy tego typu sprzęcie. Budowa instalacji obronnych ruszy już niebawem.

Attache chętnie odpowie na wszelkie pytania, jeśli takowe się pojawią.

Edited by Artur Kardacz
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Artur Kardacz napisał:

 attache wojskowy w porozumieniu z miejscowymi władzami postanowił o budowie testowego systemu obrony przeciwlotniczej "Aleksander". 

Hm, pewnie się Ojciec kontaktował z Głównodowodzącym Sił Zbrojnych Alastorem, a on mi nic nie powiedział 😁 w każdym razie dziękujemy, przyda się na pewno!

PS: Nazwa jest od Aleksandra Novaka?

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Wielki Imperator Kiriański, Król Abachazji i ktoś tam jeszcze

1174.png99792411588297136.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share