• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Orędzie Prezydenta z okazji IX Rocznicy Powstania Muratyki


Rekomendowane odpowiedzi

Prezydent.png.1c8416907f009b569d417f77539361a8.png

Drodzy Rodacy, Szanowni Państwo!

Dziewiąta rocznica powstania Muratyki to doprawdy niezwykle ważny dla nas dzień w roku. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim tu dziś obecnym najserdeczniejsze życzenia i zarazem podziękowania że mogę być tu razem z wami. Jestem zaszczycony że to właśnie mnie przypada dziś możliwość wygłoszenia tego orędzia jako Prezydent IV Republiki Muratyki.
Z każdym mijającym rokiem początki istnienia państwa Muratyckiego będą się stawały już odległymi czasami naszej historii, historii o której jednak nie wolno nam zapominać gdyż bez jej powstania te lata temu nie byłoby nas tu dziś razem a niektórych w tym mojej osoby mogło by nie być wcale.

Ubiegły rok przeminął obijając się szerokim echem na życiu codziennym Republiki i jej obywateli. Był to rok pełen wzlotów i upadków, chwil podnoszących na duchu z których możemy być dumni jak i tych o których nie chcielibyśmy pamiętać, Począwszy od niezwykle owocnego dla nas wszystkich wzrostu aktywności w naszym kraju jakim mogliśmy się cieszyć przez pierwsze miesiące 2022 roku kiedy to z inicjatywy ówczesnego prezydenta Piotra Romanowa w kraju doszło do szeregu reform oraz rozwoju wielu innych aspektów życia naszego kraju. Przechodząc przez burzliwą prezydenturę pan Grzegorza Szaraka von Hohenburga, kiedy to nasze państwo podzielone zostało jak nigdy dotąd wcześniej. Dziś możemy się cieszyć że mamy to już za sobą i powinniśmy wyciągać z tych wydarzeń wnioski na przyszłość aby w sprawach tak ważnych dla naszego kraju jego obywatele potrafili stanąć ponad podziałami i przemówić wspólnym głosem.
Kryzys ten wywarł ogromny wpływ na następujące miesiące na które przypadła już prezydentura mojej osoby. Z perspektywy czasu mogę z całą stanowczością stwierdzić że zawiodłem wtedy wszystkich obywateli jako prezydent, zawiodłem też samego siebie pozostając biernym wobec sytuacji w jakiej znalazł się nasz kraj i z którą nie potrafiłem i sobie nie poradziłem a konsekwencje tego prześladują mnie i nas wszystkich po dziś dzień. Miesiąc lipiec okazał się być jednym z najczarniejszych momentów w całej współczesnej historii IV Republiki Muratyki. Wtedy właśnie przez krytyczną sytuację demograficzną z jaką borykało się nasze państwo zmuszeni zostaliśmy do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego który obowiązuje do dziś.

Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim tym którzy mimo tego udzielali się wśród nas ,byli i są tu dziś dalej stając się częścią naszej społeczności bez znaczenia czy są obywatelami IV Republiki czy też nie.
Dzięki nim możemy się dziś cieszyć z wielu więcej pozytywnych wydarzeń z ubiegłego roku, które przyćmiewają te czarniejsze dni.
Samemu mimo wielu wad staram się również działać najlepiej jak tylko potrafię by IV Republika Muratyki była zapamiętana przez jej obywateli i wszystkich innych gości spoza granic naszego kraju.

Pragnę z całego serca podziękować wszystkim @Obywatel Muratyki, którzy są dziś z nami za to że przyczyniają się by właśnie nasza historia nie zanikła a wręcz przeciwnie mogła wciąż trwać w blasku dnia.
Pragnę bardzo serdecznie podziękować panom prezydentom seniorom @Piotr Romanow oraz @Grzegorz Szarak za ich nieokreślony wkład w rozwój IV Republiki jaki wnieśli piastując urząd prezydenta.
Moje najserdeczniejsze podziękowania pragnę również skierować wobec wszystkich @Freutreggër, którzy zdecydowali się wziąć udział w naszej inicjatywie Espada Cëtie System oraz spróbować stworzyć sobie własne miejsce na świecie właśnie w naszej ojczyźnie i zaopiekować się nią.
Serdeczne podziękowania za to że byli i są z nami pragnę skierować również do @Obywatel Czesnoradu oraz @Obywatel Kirianii z którymi dane jest nam współdzielić forum i żyć tak blisko siebie, za wszystkie gesty przyjaźni i wsparcia jakie wzajemnie otrzymywaliśmy.
No i na koniec, podziękowania dla człowiek bez którego dziś nie byłoby mnie tu, bez którego nie było by IV Republiki i nie byłoby Muratyki. Ojca założyciela Muratyki, jej wieloletniego przywódcy @Waksman, człowiek tak zasłużonego dla Muratyki że zabrakło by odznaczeń i wyróżnień by opisać jego wkład w budowę i życie tego kraju.
Oczywiście dziękuję wszystkim @Mieszkaniec którzy byli w tym ubiegłym roku z nami i bacznie przyglądali się naszym poczynaniom lub czynnie brali w nich udział. 

Za wspólne przeżycie ubiegłego roku w imieniu własnym jak i całego rządu IV Republiki Muratyki serdecznie dziękuję i dogłębnie wierze że ten rok przyniesie nam wiele powodów do dumy i szczęścia z możliwości uczestniczenia w życiu wszystkich polskich mikronacji.

 

/-/ Prezydent IV Republiki Muratyki

image.png

 

 

 

 

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada
  • Lubię to 2
  • Kocham to! 3

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij