• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

II kongres partii Centro-prawica


Waksman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CentroPrawica.png

W Azymuckiej Górze od samego rana wielkie poruszenie. Lokalny teatr pracuje od wczorajszego wieczora nad przystrojeniem sali i testami technicznymi całego osprzętu, przecież nie może się zepsuć, nie przy takiej okazji! Dzień był bardzo dynamiczny, wszyscy chcieli zrobić przypisane zadania jak najlepiej tylko potrafili. Sprzątano ulice, wieszano plakaty i transparenty. Punktem centralnym miało być przemówienie Romanowa, który pojawił się ponownie na Azymutii. To tego momentu ludzie wyczekiwali najbardziej. Tęsknili za swoim przywódcą.

Teatr udało przystroić się dość szybko, natomiast ze sprzętem od rana były problemy. A tu żaróweczka niesprawna, a tu się nie kręci, a tu nie prundzi... Koniec końców najznamienitsi spece i elektrycy prosto z Azymuckiej Elektrowni Atomowej przyjechali z pomocą i naprawili co nie działało. Powoli zbliżała się godzina 19, o której teoretycznie wszystko miało się rozpocząć, ale czy na pewno?

Tuż po 17 pod teatr podjechała rządowa limuzyna z Kasparem Waksmanem-Dëterem, który szybko wyszedł z pojazdu i zwinnym krokiem, przez tylne drzwi oczywiście, udał się do środka budynku. Sprawdzał wszystko, od serpentyn, przez plakaty po czerwony dywan i mikrofony. Wszystko niby grało, dlatego udał się on do pokoju charakteryzacji, aby tam pani Gëner zajęła się przystrajaniem jego twarzy tymi wszystkimi kosmetykami, żeby się nie błyszczał...

Tam czekał na @Piotr Romanow, który podobno lada chwila miał się zjawić.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Romanow podjechał starym czarnym samochodem produkcji brodryjskiej w obstawie dwóch ochroniarzy ubranych na czarno. Ruszył powolnym krokiem do sali, w której miał się spotkać z @Waksmanw celu omówienia najważniejszych spraw dotyczących partii, gdy tylko Romanow ujrzał lidera partii od razu się z nim przywitał i zamienił parę zdań;
 

- Herr Waksman, kiedy zaczynamy? 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piotrze! Jak dobrze cię widzieć." - rzekł Waksman po ujrzeniu Romanowa - "Od razu. Jednak zanim wyjdziemy do ludzi trzeba obgadać kilka ważnych rzeczy." - mówiąc to wskazał Piotrowi krzesło, a następnie usiadł na przeciw niego.

- "Jak dobrze wiesz w naszym kraju panuje stan wyjątkowy co oznacza, że Prezydentem do czasu jego odwołania jest Espada. Podstawowe pytanie jest czy chcemy ten stan rzeczy zmieniać?" - zapytał spokojnym głosem popijając wodą w międzyczasie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herr Waksman, cóż mogę powiedzieć. Mój powrót ma od razu znaczyć atak na stołek prezydencki? - Zaśmiał się paląc papierosa. - Jeżeli pojawi się taka potrzeba to możemy to zmienić, ale na chwilę obecną, czy to jednak nie za szybko? 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie nie, oczywiście." - śmiejąc się kontynuował - "Nie wiem, czy jeszcze jesteś na to gotowy. Ale dobrze, skoro ta sytuacja nam nie przeszkadza, to teraz obgadajmy jak widzimy Muratykę." - dobył w rękę kawałek papieru oraz pióro - "Przede wszystkim powinniśmy iść w jak największy liberalizm. Dzięki temu możemy zyskać wielu zwolenników, co myślisz?".

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, ja widzę może w trochę inny sposób Muratykę, postawiłbym jednak bardziej na konserwatyzm, aby nie liberalizować za bardzo społeczeństwa, natomiast prawo powinno być bardziej liberalne. - Zaciągnął się papierosem. - Co powiesz na równość wszystkich narodów zamieszkujących Muratykę? Muratykanie, Koribijczycy i Azymuci żyjący na równi, a co do fotela prezydenckiego? Nie widzę tutaj za bardzo zmian, gdyż mamy teraz "dyktatora", a pewnie przy następnym Prezydencie będzie dalej prowadzona taka sama polityka. - Zaśmiał się.

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zgadzam się, zbyt liberalne podejście do takich aspektów jak tradycja może nam zaszkodzić, nie chcemy stracić naszej tożsamości." - spojrzał wtedy za okno i wysłuchawszy Piotra rzekł - "Równość przede wszystkim. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której jeden naród jest bardziej uprzywilejowany od drugiego. To po to powołana została IV Republika. To powinna być podstawa naszej działalności, aby dążyć do równości między narodami zamieszkującymi nasz kraj.. Co do Prezydenta to masz rację. Nie ma sensu zmieniać osoby, która siedzi na tym stołku, przynajmniej na razie." - kończąc zaśmiał się i wziął kolejny łyk wody.

- "A co z gospodarką? Ja uważam, że powinniśmy zacząć pokazywać światu, że warto u nas inwestować. Czy to w transport, czy w inne rodzaje działalności. Myślę, że nasz rynek i to, że jesteśmy oknem Nordaty powinno wręcz zmusić nas do ściągania zagranicznych inwestorów. Oni produkowali by u nas towary, a my byśmy eksportowali je dalej w Nordatę."

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Herr Waksman, dobrze wiecie że stawiam na wolny rynek i nie wpierniczam się nikomu w jego pomysły, plany czy interesy. Z jednej strony dobrze by było, gdybyśmy mieli jakąś naszą jedną silną państwową sieć np. kolejową czy lotniczą, która by określała "muratyckość" tych ziem czy jakby tego nie nazwał, z drugiej strony jednak uważam, że każdy powinien decydować o swoim biznesie. - Romanow wziął łyka kawy. - Ja proponuję postawić na leseferyzm i zobaczyć w które stronę to pójdzie.

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- "Fakt, fakt, dobrze mówisz. Ingerowanie w interesy obywateli i mieszkańców bardziej zaszkodzi niż pomoże. Odnośnie kolei i lotnictwa - to pierwszy dość prężnie działa, zaś to drugie niedawno zostało przejęte przez państwo... Znaczy twój syn oddał rządowi Muratycką Grupę Lotniczą, która będzie zarządzała przestrzenią powietrzną kraju." - wtem poprawił się żeby usiąść wygodnie, bo wiedział, że kolejne pytanie wprowadzi ich na dość niestabilne lody - "No dobra, a co z podatkami? Chcemy coś wprowadzać? Czy wręcz przeciwnie? Walimy podatki i idziemy w jakieś świadczenia socjalne?".

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Herr Waksman! Kurwa! Jakie podatki!? Czy Herr do reszty oszalał? - Romanow wybuchł, po czym odpalił papierosa i trochę się uspokoił. - Waksman, podatki mają być jak najniższe i mają zawierać tylko wydatki na najważniejsze gałęzie naszej państwowości, tj. medycyna, siły zbrojne czy milicja muratycka. Boże, człowieka nie ma tu chwilę, a tu już szaleju się najedli i chcą jakieś magiczne pomoce socjalne świadczyć. Mamy okradać naród, żeby dawać mu jakąś część? Nie ma takiej możliwości.

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- "Jest racji w tym co mówisz, spierać się nie będę. Na tą chwilę jedynym przychodem państwa jest dochód z aktywności na naszym forum. Im więcej osób napisze, tym więcej kasy dostaniemy. Nie muszą pisać przecież jakichś zawrotnych ilość, wystarczy codziennie 5 postów osoby, która zweryfikowała się w Stemplu. Może powinniśmy zacząć organizować jakieś imprezy międzynarodowe? Może pogadamy z Heinzem i zorganizujemy Rajd Muratyki? Czy to byłoby jakieś rozwiązanie?" - Waksman wyjął z wewnętrznej kieszeni swojej marynarki małą piersiówkę z najlepszą muratycką wódką. Odręcił ją, wziął szybkiego łyka i wystawił ją w kierunku Romanowa - "Chcesz trochę?" - zaproponował.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanow popatrzył na wódkę - Aj Waksman, nie mogę jestem żołnierzem. Nie wypadałoby mi przyjechać na Kongres po to żeby się napić. - Romanow wyciągnął papierosa - Imprezy Międzynarodowe, ale czym by tu ludzi przyciągnąć? Mi się wydaje, że powinniśmy najpierw zacząć od inicjatyw wewnątrzunijnych żeby po prostu móc zobaczyć nasz potencjał jaki mamy do wykorzystania i zaangażowanie jakie jest wśród mieszkańców Nordaty. CO sądzisz? - Zaciągnął się papierosem

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waksman zakręciwszy i schowawszy piersiówkę z powrotem do kieszeni swej marynarki począł mówić - "Ma to sens. Ale powiem ci, że to się niejako okaże w grudniu jak odbędzie się Gala Rozdania Nagród Yobla. I, nie będę cię kłamał, jak w tamtym roku były jakieś emocje... Tak w tym roku wydaje mi się, że to będzie wielka klapa. Ale tak, możemy najpierw skupić się na inicjatywach unijnych, a potem dopiero podbijać mikroświat z naszymi genialnymi pomysłami. - zaśmiał się i napił się łyka wody.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie od czego zaczynamy Waksmanie? - Zadał pytanie paląc papierosa. - Nie możemy wiecznie czekać i musimy zacząć powoli działać. Najpierw warto by było zająć się jakimś regionem, a potem? Zobaczymy co nam przyszłość przyniesie. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- "Nie możemy się skupić na jednym regionie, bo wtedy nam wmówią, że zaniedbujemy inne. Musimy być wszędzie, w miarę możliwości oczywiście. Dobra, to napiszmy jakiś program i trzeba do ludzi wyjść..." - i tak oto Waksman wraz z Romanowem rozpoczęli mega szybkie prace nad programem, aby go za jakieś kilka minutek przedstawić widowni, która zaczyna się strasznie niecierpliwić...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Herr Waksman proponuję prostotę. Drugi plan Romanowa, który będzie zawierał w sobie kolejno;

- Aktywizacja
- Modernizacja
- Zachęcanie ludzi do osiedlania/przyjmowania obka/freuttregerowania
- Rozbudowa systemu nagradzania obywateli
- Przywrócenie Prezydenta Romanowa

Co sądzisz Waksmanie? 

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Femme Mystere napisał:

Przepraszam, że się wtrącam i wpraszam, ale nie znalazłam lepszego wątku. Gdzie można złożyć wniosek o przyjęcie?

Zapraszamy nawet i tutaj. Tutaj link do naszego klubu partyjnego. 😉

 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Romanow napisał:

W takim razie Herr Waksman proponuję prostotę. Drugi plan Romanowa, który będzie zawierał w sobie kolejno;

- Aktywizacja
- Modernizacja
- Zachęcanie ludzi do osiedlania/przyjmowania obka/freuttregerowania
- Rozbudowa systemu nagradzania obywateli
- Przywrócenie Prezydenta Romanowa

Co sądzisz Waksmanie? 

Jestem za. Dobrze, że przywrócenie cię na stołek dałeś jako ostatni punkt, bo żeby znieść Stan Wyjątkowy musimy się wysilić żeby znaleźć więcej osób, które będą chciały u nas działać 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Romanow napisał:

To będzie ciężkie, ale kto powiedział, że niemożliwe? 

I tu jest właśnie myk, bo nikt tak nie powiedział! Powiem więcej, jak się postaramy to jest to jeszcze bardziej niż możliwe! :D

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Późnym wieczorem do budynku Kongresu Partii wpadł ubrany na czarno przechodzień, który pozostawił jakiś dziwny list na stole.

 

Cytat

Panie Waksman, mam nadzieję, że nie zapomniał Pan ostatniego posiedzenia partii. 

WRÓCIŁEM. Tylko teraz się przyglądam sytuacji w państwie. 

 

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waksmana co prawda nie było już w Azymuckiej Górze, ale jego zaufany człowiek przekazał mu informacje o liście, na który Kaspar kazał od razu odpisać:

Cytat

Piotruś!

Nawet nie wiesz jak się cieszę! Przyjrzyj się, i jedziemy. Jest dużo problemów, które trzeba rozwiązać!

@Piotr Romanow

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i on, samodzierżca Nordaty pojawił się w Azymuckiej Górze, aby spotkać się przyjacielem i omówić problemy.

Witaj Kasparze, jak mogę Ci pomóc? - Zapytał.

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waksman osobiście, przez obowiązki, nie mógł stawić się w Azymuckiej Górze, dlatego w biurze partii, w którym aktualnie przebywał Piotr, rozstawiono duży ekran tak, aby obydwaj panowie mogli porozmawiać zdalnie:

- "Witaj Piotrze! Wybacz, że nie mogłem dolecieć do Azymuckiej Góry. W MSW zalali mnie papierami..." - zaśmiawszy się, kontynuował - "Mi pomocy nie trzeba, to państwu trzeba pomóc. Do zrobienia jest naprawdę dużo: infrastruktura drogowa, kolejowa, gospodarka, nawiązanie zagranicznych kontraktów handlowych, ogólnie arena międzynarodowa... Najbardziej chyba ponowne rozruszania Espada Cëtie System i zmiana prezydenta, bo zaraz zarzucą nam dyktaturę. Trzeba pomyśleć nad procedurą zmiany prezydenta w trakcie trwania stanu nadzwyczajnego... Tak jak mówiłem - jest tego dużo.".

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij