• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Ustalenie wartości jorda


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Femme Mystere napisał:

I jak sprawa z tą wartością jorda? Chyba w związku z pracą nad wspólną walutą, ten temat trzeba zarchiwizować?

Na tą chwile chyba wszystko idzie w dobrą stronę, po woli wartość Jorda rośnie i obecnie jest na tym samym poziomie co Leocki Palatyn i zostaje nieznacznie z tyłu Renów Winkulijskich czy Secesów Insulijskich. 

Najpewniej obejdzie się bez jakiś manipulacji rynkiem. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Femme Mystere napisał:

I jak sprawa z tą wartością jorda? Chyba w związku z pracą nad wspólną walutą, ten temat trzeba zarchiwizować?

I tak wspólna waluta będzie tylko dodatkową. Płatności za usługi będą się zapewne odbywały w walutach krajowych krajów członkowskich.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak chcielibyśmy liczyć wartość nowej waluty ?

W normalnych warunkach wartość waluty determinuje ilość zawartości forum kraju jaki jej używa. Zastanawiam się jak to zadziała gdy system będzie musiał zliczać wartość waluty z różnych forów jednocześnie je dodając. 

Nie wiemy też czy będzie możliwe zliczanie i wypłacanie waluty z tego samego forum gdzie de facto może to spowodować że jedna osoba mogłaby dostawać podwójną wypłatę w MBP za napisanie tego samego postu. Chyba że jakoś ograniczymy unijną walutę że będzie ona się zaliczać tylko w podforu instytucji unijnych z wykluczeniem państw członkowskich. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj podstawą jest to gdzie chcemy, żeby dodatkowa waluta była liczona - tylko w działach wspólnych czy na forum każdego kraju członkowskiego? Mnie zdecydowanie bardziej uśmiecha się opcja numer dwa, bo wtedy będziemy w stanie stworzyć zapewne najsilniejszą walutę na Pollinie. Z drugiej strony ktoś może to potraktować jako niesprawiedliwość, bo oprócz kursów naszych walut krajowych będziemy jednocześnie podbijać inną walutę.

Kluczem do rozwiązania tego problemu może być wypłacanie wynagrodzeń za aktywność tylko z działów wspólnych, a aktywność w działach krajowych wypłacana miałaby być w walutach dotychczasowych. Pytanie tylko, czy systemowo jesteśmy w stanie coś takiego ogarnąć. Nie wiem, czy @Helwetyk zagląda na nasze forum, ale jeśli tak, to odpowiedź mile widziana 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym dopytać czy jesteśmy w końcu przyjąć jakieś ustalenia wobec tego odcinka kolejowego? Herr @Waksman chyba powinien być zadowolony, jak za każdy wytyczony odcinek kolejowy otrzyma jakiekolwiek wynagrodzenie, prawda? W dzisiejszych realiach mikronacyjnych i MBP, to niby łatwiej kalkulować, ale jednak niewiele państw tak czyni. Ja mogę za te 37km torów kolejowych, najwyższej muratyckiej produkcji przekazać na wskazane przez wspomnianego konto kwotę równą 2000 jordów lub w ostateczności 2000klubeków. Czy propozycja zostanie przyjęta? Uznajmy to za ostateczne zapytanie. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni szukać gdzie indziej (;))

Mam nadzieję, że możemy liczyć na wsparcie Frau @Femme Mystere i Herr @Albert Fryderyk de Espadaw całym procesie tranzakcyjnym. Trasę dostawy już ustaliliśmy, a więc obecnie dostarczamy w porcie w Ragusie (oryg. Dubrownik) i następnie drogą lądową (koleją) do Edelweiss, gdzie zaczynamy budować torowisko od samej granicy, od Gamsentor.

Edytowane przez Heinz-Werner Grüner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszym ekspertem kolejowym pozostaje pan @Waksman więc w kwestii dalszych postępów prac trzeba czekać na jego działanie. Szczerze powątpiewam czy finanse są jakimkolwiek problemem w tej kwestii, a raczej wszystko wynika z faktu że pan minister cierpi ostatnimi czasy na poważną realiozę i rzadko zagląda na forum. 

Ze swojej strony jako osoby pośredniczącej w transporcie potencjalnego zamówienia mogę jedynie stwierdzić że koszta takiego rejsu były już uzgadniane jakiś czas temu i obecnie oczekujemy aż całość ruszy.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, aktualnie, jak Pan Prezydent wspomniał, cierpię na dość poważny atak realiozy odmiany nagłej, więc prace nad transportem materiałów do portu, a następnie do Edelweiss powinny rozpocząć się najpóźniej w przyszłym tygodniu.

  • Lubię to 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Waksman napisał:

Spokojnie, aktualnie, jak Pan Prezydent wspomniał, cierpię na dość poważny atak realiozy odmiany nagłej, więc prace nad transportem materiałów do portu, a następnie do Edelweiss powinny rozpocząć się najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Bardzo mnie to cieszy! Proszę się także zastanowić co można by zaoferować Edelweiss w kwestiach taboru. Wiem, że już o tym rozmawialiśmy, ale potencalnie jestem zainteresowany dwoma zwykłymi lokomotywami spalinowymi + n-liczba wagonów osobowych pasujących do nich, 4x lokomotywa + n-liczba wagonów do transportu towarowego i ten szczęsny-nieszczęsny EdelExpress, który ma być unikatem w skali mikro, ale i makro. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij