• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

I Posiedzenie Sejmiku Uleńskiego Muratyckiego Ulenu


Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie państwo za post pod postem, ale zgodnie z ustaleniami Helwetyk utworzył konta dla freutów w MBP. Proszę o potwierdzenie, że wszyscy widzą swoje freuty w panelu kont.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Femme Mystere napisał:

Jest, tylko kwota na koncie się nie zgadza 😄

Spokojnie! Przelewy pójdą wtedy jak określimy wszystkie kwoty. Teraz czekamy na @Bella Swann, @Sophie, @Fabio Rhyner i @Joachim Cargalho.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze liczę, Rammsteinfreut Szanownej @Femme Mysterepowinien dostać 4 000 jordów, jeśli rezygnuje z pałacu.
Alawancja na ten moment nie potrzebuje żadnych środków, zaś Nowogród jest w początkowej fazie planowania. Gdyby się okazało, że te regiony potrzebują swojego zaplecza finansowego, na pewno będziemy mogli przenosić środki pomiędzy jednostkami terytorialnymi i wspierać się wzajemnie, przecież faktycznie jesteśmy powiązani z nimi wszystkimi.


Jeśli więc Ty @Waksman potrzebujesz do Czekoladowic 2 000 jordów, również i taka suma mnie usatysfakcjonuje.
Wychodziłoby więc:

Rammsteinfreut - 4 000Ɉ
Czekoladowice - 2 000Ɉ
Umel - 2 000Ɉ

Pozostaje nam 2 000Ɉ do rozdysponowania. Jeśli @Fabio Rhynerpotrzebuje jakiś środków na start - w co wątpię - to należałoby teraz właśnie o tym napisać. Jeśli nie, jestem w stanie pójść na ustępstwa wobec nowego pałacu i przekazać dodatkowe środki do Rammsteinfreutu, który będzie nam latarnią w tym pasie wybrzeża. Pozostały tysiąc możemy pozostawić w rezerwie, a jeśli wzrośnie zapotrzebowanie, to obstawiam, że do tego czasu Muratyka wzbogaci się na tyle, iż prezydent de Espada będzie mógł przesłać nam kolejną transzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

17076 17077 17078

Przelewy poszły do Rammsteinfreut (@Femme Mystere), Freutu Umel (@Joachim Cargalho) oraz do Freutu Czekoladowice. Życzę miłego wydawania hajsu, mamy 2.000 Ɉ na koncie skarbu Ulenu. Wydaje mi się, że na tą chwilę sprawę dotacji mamy zamkniętą. Przejdźmy dalej... Tylko... O czym chcemy teraz debatować? Bo mam mały blackout 🤪

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, 

Pani Marszałek,

Wysoka izbo

 

na wstępie chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za możliwość objęcia Freutu Dwumiasto. Jestem niezmiernie zaszczycony, iż mam możliwość przemawiać przed tak zaszczytnym gremium a jednocześnie uczestniczyć w kształtowaniu polityki państwa już na tym elementarnym, samorządowym poziomie. Na samym wstępie pragnę jednak wskazać, iż sprzeciwiam się nieproporcjonalnemu rozdawnictwu pieniędzy publicznych. Od samego początku programu Espada Cetie System jordy powinny być wydatkowane w ten sposób aby każdy z Freutów mógł otrzymać środki na realizację własnego programu gospodarczego / politycznego etc. Mówiąc wprost dostępna pula pieniężna powinna być podzielona sprawiedliwie przez liczbę freutów na które to składa się muratycki ulen.

Ktoś może mi zarzucić że przecież niektóre freuty mogą mieć inne potrzeby, znacznie większe, przewyższające wręcz potrzeby innych Freutów. No tak tylko że w skali długodystansowej te środki, które zostały skonsumowane w większej ilości przez jeden Freut automatycznie obniżają środki innego Freutu (niezależnie od tego czy jest on już teraz czy dopiero będzie w przyszłości przez kogoś zarządzany). Opróżniając kasę w sposób nieproporcjonalny opóźniamy zatem rozwój innych Freutów! Bowiem skoro nie będzie w budżecie żadnych Jordów na dotację podstawową dla Freutu, to zanim dostanie te środki będzie musiał ponownie czekać aż budżet znowu się zapełni. Wysokość przyznawanych środków nie powinna być zatem wypadkową daty podjęcia przedsięwzięcia i poparcia w sejmiku uleńskim !

 

Jako Freutregger będę bronił interesu nie partykularnego ale interesu wszystkich Freutów nawet tych dotychczas nie objętych! 

Jeśli zatem kwestie finansowe są "zamknięte" być może zajmiemy się kwestiami natury infrastrukturalnej aby ujednolicić system komunikacji w Muratyckim Ulenie

 

Z poważaniem,

Fabio Rhyner

Freutregger Dwumiasta

Edytowane przez Fabio Rhyner
  • Kocham to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulega Rhyner poruszył bardzo ważną kwestią jaką jest komunikacja w naszym Ulenie. Drogi powinny współgrać z koleją, w większych miastach powinniśmy zainwestować w centra przesiadkowe tak, aby obywatele i mieszkańcy mogli szybko z pociągu przesiadać się na autobus, i na odwrót. Ponadto musimy przemyśleć sprawę rozmieszczenia cywilnych portów lotniczych, bo na tą chwilę jedyny taki znajduje się w Zwierzogrodzie (Zwierzogród-Jęzorek).

Teraz tak - kwestia kolei jest według mnie drugorzędna, bo te jako tako funkcjonują i mają ogarniętą siatkę. Co do dróg... Cóż, to bardzo trudny temat. Proszę spojrzeć na mapę:

image.png

Widzimy tutaj pozostałości po starym systemie. Drogi Uleńskie tylko w granicach jednego Ulenu (według starego podziału z 2020 roku). Teraz jak wiemy cała południowa Muratyka to jeden wielki Ulen, więc trzeba będzie to wszystko rozplanować praktycznie od nowa. Ponadto na mapie widnieje wiele miejscowości, które nie mają dostępu do drogi. Takie na przykład Kowice, Julendawice, Trawisko Wielkie czy Stare Wały to mieściny bez połączenia z krajową siatką dróg...

Moja propozycja jest następująca - powinniśmy zrealizować coś na wzór Eisenhower Interstate System. Dla tych, który nie wiedzą co to - była to wielka inwestycja w nieistniejących Stanach Zjednoczonych w latach 50-tcy ubiegłego wieku, która polegała na budowie dróg między stanami. My możemy wybudować drogi między gminami i freutami. Co szanowni na to?

@Fabio Rhyner @Joachim Cargalho @Femme Mystere @Sophie @Bella Swann

 

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waksmanma szanowny rację jednak w pierwszej kolejności połączenia drogowe winny wieść prymat nad pozostałymi środkami komunikacji. Jako Freutregger Dwumiasta chciałbym aby w ramach inwestycji drogowych sejmik uleński zgodził się na sfinansowanie budowy odcinka drogi pomiędzy Holsuo a Ostrówkiem Muratyckim. 

W taki sposób znacząco uda się ograniczyć czas podróży mieszkańców mojego Freutu do Zwierzogrodu, z punktu widzenia potrzeb infrastrukturalnych uważam to za pewnego rodzaju konieczność. Dodatkowo jeśli mogę coś zaproponować to patrząc globalnie na sieć naszych dróg, w oczy bije słaba komunikacja "północy" z "południem" w obrębie centralnej części Muratyckiego Ulenu. Drugim połączeniem, które proponowałbym w ramach naszej działalności to odcinek Alawancja -> Honkinki.

 

Dodatkowo ktoś z szanownych pytał jakie mam plany na swój Freut, więcej o nich opowiem już niebawem. Gdy zakończę pracę nad pewnymi reformami w pierwszej kolejności będę ubiegał się o przeniesienie siedziby Sądu Najwyższego Republiki Muratyki do Ambergen.

Dziękuję za możliwość zabrania głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem odnosząc się do uwag Pana @Fabio Rhyner - przeznaczanie naszego skromnego budżetu dla nieużytkowanych freutów mija się z celem. Środki będą się tylko bezsensownie kumulowały na kontach freutów, a te rozwijające się zostaną wstrzymane. Moim zdaniem lepiej jest je wydać i czekać na ponowne zasilenie budżetu.

Jeśli zaś chodzi o sieć komunikacyjną - świetny pomysł. Bardzo chętnie. Tylko kto to sfinansuje? Czy muszę wygospodarować z mojego napiętego budżetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fabio Rhyner napisał:

Jako Freutregger Dwumiasta chciałbym aby w ramach inwestycji drogowych sejmik uleński zgodził się na sfinansowanie budowy odcinka drogi pomiędzy Holsuo a Ostrówkiem Muratyckim. 

Zależy jak taka droga miałaby przebiegać. Bo Ostrówek Muratycki sam w sobie leży w Umelskim Ulenie, także tutaj można by się dogadać z @Joachim Cargalho, żeby rozłożyć koszty po równo na dwie strony. Oczywiście, ta część Dwumiasta zostałaby wypłacona z kasy uleńskiej, bo wy jak widzę macie 0 na koncie.

13 godzin temu, Fabio Rhyner napisał:

Dodatkowo jeśli mogę coś zaproponować to patrząc globalnie na sieć naszych dróg, w oczy bije słaba komunikacja "północy" z "południem" w obrębie centralnej części Muratyckiego Ulenu. Drugim połączeniem, które proponowałbym w ramach naszej działalności to odcinek Alawancja -> Honkinki.

Cóż, jest to najprawdziwsza prawda, a to wszystko dlatego, że kiedyś Muratyki i Koribia nie były jednym państwem, z tego to wszystko wynika. Drugą sprawą jest to, że północ Ulenu to praktycznie najwyższe góry Nordaty, także jeśli chodzi o skomunikowanie tamtych części regionu to może być ciężko. Na pewno bez drążenia tuneli się nie obejdzie, ale tak - musimy nakreślić przynajmniej ramowy plan lepszego skomunikowanie północy z południem, a także lepszego i szybszego połączenia z Koribijskim Ulenem (@Albert Fryderyk de Espada).

13 godzin temu, Fabio Rhyner napisał:

Dodatkowo ktoś z szanownych pytał jakie mam plany na swój Freut, więcej o nich opowiem już niebawem. Gdy zakończę pracę nad pewnymi reformami w pierwszej kolejności będę ubiegał się o przeniesienie siedziby Sądu Najwyższego Republiki Muratyki do Ambergen.

Czekamy z niecierpliwością! Sąd w sumie nie ma ustalonej siedziby, więc ja jestem jak najbardziej za 😄

10 godzin temu, Femme Mystere napisał:

przeznaczanie naszego skromnego budżetu dla nieużytkowanych freutów mija się z celem. Środki będą się tylko bezsensownie kumulowały na kontach freutów, a te rozwijające się zostaną wstrzymane. Moim zdaniem lepiej jest je wydać i czekać na ponowne zasilenie budżetu.

Jestem w stanie się z tym zgodzić. Przelewanie kasy martwym freutom na nic się nie zda. Lepiej, żeby te pieniądze leżały na koncie Ulenu i czekały na kogoś, kto zechce je sensownie wykorzystać. Sprawa ma się inaczej jeśli to Ulen będzie chciał przeprowadzić inwestycję w nieżywym freucie. Wtedy ta kasa zostanie wpompowana w dane miejsce, ale to i tak za zgodą Sejmiku, bo przecież takiej samowolki u nas nie będzie 😂

10 godzin temu, Femme Mystere napisał:

Jeśli zaś chodzi o sieć komunikacyjną - świetny pomysł. Bardzo chętnie. Tylko kto to sfinansuje? Czy muszę wygospodarować z mojego napiętego budżetu?

Moją pierwszą myślą było właśnie, aby to freuty opłacały remonty i budowy dróg, a jeśli taka droga przebiega przez więcej niż jeden freut to każdy płaci za swoje odcinki. Tylko teraz jak tak myślę to jest to totalnie bez sensu. Moim zdaniem drogi powinny być sprawą Ulenu, a nie freutu, także pod względem finansowym. Jeśli Freutregger chce wybudować u siebie drogę to idzie do władz uleńskich, te ją opłacają i budują, to chyba dobre rozwiązanie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie oczywiście chętnie rozbuduję sieć dróg w moim Freucie na koszt Ulenu. Jak to wykonać? Namazać w paincie na mapie? Nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Chcę zaznaczyć inaczej autostrady, drogi uleńskie ponadregionalne, i lokalne drogi freutowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Femme Mystere napisał:

Jeśli zaś chodzi o sieć komunikacyjną - świetny pomysł. Bardzo chętnie. Tylko kto to sfinansuje? Czy muszę wygospodarować z mojego napiętego budżetu?

Obawiam się że będziemy musieli poczekać na zapełnienie budżetu. Zresztą praktyka pokazuje że ciężko wyceniać tego rodzaju inwestycje. Może moglibyśmy pomyśleć o jakiejś pewnego rodzaju subwencji ze środków krajowych, choć nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja.

 

8 godzin temu, Waksman napisał:

Zależy jak taka droga miałaby przebiegać. Bo Ostrówek Muratycki sam w sobie leży w Umelskim Ulenie, także tutaj można by się dogadać z @Joachim Cargalho, żeby rozłożyć koszty po równo na dwie strony. Oczywiście, ta część Dwumiasta zostałaby wypłacona z kasy uleńskiej, bo wy jak widzę macie 0 na koncie.

Cóż, jest to najprawdziwsza prawda, a to wszystko dlatego, że kiedyś Muratyki i Koribia nie były jednym państwem, z tego to wszystko wynika. Drugą sprawą jest to, że północ Ulenu to praktycznie najwyższe góry Nordaty, także jeśli chodzi o skomunikowanie tamtych części regionu to może być ciężko. Na pewno bez drążenia tuneli się nie obejdzie, ale tak - musimy nakreślić przynajmniej ramowy plan lepszego skomunikowanie północy z południem, a także lepszego i szybszego połączenia z Koribijskim Ulenem (@Albert Fryderyk de Espada).

Czekamy z niecierpliwością! Sąd w sumie nie ma ustalonej siedziby, więc ja jestem jak najbardziej za 😄

Jestem w stanie się z tym zgodzić. Przelewanie kasy martwym freutom na nic się nie zda. Lepiej, żeby te pieniądze leżały na koncie Ulenu i czekały na kogoś, kto zechce je sensownie wykorzystać. Sprawa ma się inaczej jeśli to Ulen będzie chciał przeprowadzić inwestycję w nieżywym freucie. Wtedy ta kasa zostanie wpompowana w dane miejsce, ale to i tak za zgodą Sejmiku, bo przecież takiej samowolki u nas nie będzie 😂

Moją pierwszą myślą było właśnie, aby to freuty opłacały remonty i budowy dróg, a jeśli taka droga przebiega przez więcej niż jeden freut to każdy płaci za swoje odcinki. Tylko teraz jak tak myślę to jest to totalnie bez sensu. Moim zdaniem drogi powinny być sprawą Ulenu, a nie freutu, także pod względem finansowym. Jeśli Freutregger chce wybudować u siebie drogę to idzie do władz uleńskich, te ją opłacają i budują, to chyba dobre rozwiązanie.

Myślę że najłatwiej byłoby "puścić" drogę po linii prostej. Oczywiście jeśli jej przebieg nie ingerowałby w obecną infrastrukturę / zabudowę. Myślę że jeśli Szanowny @Joachim Cargalhoby się zgodził z chęcią rozłożyłbym te płatności na pół.

Co do drugiej propozycji myślę że moglibyśmy się zdać na doświadczenie techniczne i zdolności organizacyjne prezydenta Espady. Sam zastanawiam się jakby to można było sfinansować. Po prostu po przejrzeniu mapy, patrząc na całokształt sieci dróg takie połączenie wydawało się w pewien sposób oczywiste 😉

Zobaczymy zatem z braku środków poczekam na zapełnienie uleńskiego skarbca 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć Alawancja jest położona w centralnej części Ulenu, jestem zdania, iż inwestycje powinny pomijać ten region, na jego rolnicze przeznaczenie. Chyba nie chcielibyśmy, by płody naszych ziem były skalane zanieczyszczeniami. Natomiast jeśli Ostrówek jest w granicach Umelu, to na pewno leży już niedaleko granicy, dlatego oczywiście nie pogniewam się jeśli zrobicie to na swój koszt. Nie śmiałbym uczestniczyć w Waszej inicjatywie i później uzurpować sobie praw do przecinania wstęgi! 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Femme Mystere napisał:

W takim razie oczywiście chętnie rozbuduję sieć dróg w moim Freucie na koszt Ulenu. Jak to wykonać? Namazać w paincie na mapie? Nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Chcę zaznaczyć inaczej autostrady, drogi uleńskie ponadregionalne, i lokalne drogi freutowskie.

Myślę, że takie "namazanie" w Paincie w zupełności wystarczy. Ja sobie to potem wrzucę w program i przerysuję tak, żeby wszystko ładnie wyglądało 😉

4 godziny temu, Fabio Rhyner napisał:

Obawiam się że będziemy musieli poczekać na zapełnienie budżetu. Zresztą praktyka pokazuje że ciężko wyceniać tego rodzaju inwestycje. Może moglibyśmy pomyśleć o jakiejś pewnego rodzaju subwencji ze środków krajowych, choć nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja.

Cóż, jak o środki krajowe chodzi, to @Albert Fryderyk de Espada musi się jasno określić ile byłby w stanie dorzucić nam do takiej inwestycji. Ale najsampierw proponuję ustalić ile takie coś będzie w ogóle kosztowało...

4 godziny temu, Fabio Rhyner napisał:

Myślę że najłatwiej byłoby "puścić" drogę po linii prostej. Oczywiście jeśli jej przebieg nie ingerowałby w obecną infrastrukturę / zabudowę. Myślę że jeśli Szanowny @Joachim Cargalhoby się zgodził z chęcią rozłożyłbym te płatności na pół.

Niby ma to sens bo skróciłoby kilometraż, ale trzeba wziąć pod uwagę przeszkody geograficzne. Ale to już jakąś ekspertyzę z mapą fizyczną trzeba będzie zrobić, bo tak na oko to "se ne da" 😄

3 godziny temu, Joachim Cargalho napisał:

Choć Alawancja jest położona w centralnej części Ulenu, jestem zdania, iż inwestycje powinny pomijać ten region, na jego rolnicze przeznaczenie.

Chyba, że chodzi o inwestycje właśnie rolnicze 🙃

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Femme Mystere można prosić o szybką legendę? Każdy kolor reprezentuje inny typ drogi, czy to jest zależne od literki przy numerze?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to autostrada, S to droga szybkiego ruchu. Kolory tylko dla nadania szlaku.

Szanowni Państwo,

Ponieważ chciałabym stworzyć umowę na dostawę zboża z Alawancji, potrzebuję stworzyć instytucję Państwową pod nazwą Muratycka Agencja Rozwoju Rolnictwa, która nadzorowałaby wszystkie inicjatywy rolne w Muratyce.

Czy mam Panów zgodę?

Edytowane przez Femme Mystere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znaczy ja bym to widział tak, że taką instytucję powołało by się jakąś uchwałą Sejmiku, w której od razu zawarłoby się informację, że to @Femme Mystere jej przewodzi.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobrze, zatem coś zaproponuję. Co myślicie o poniższej treści:

 

Cytat

Uchwała Sejmu Muratyckiego ws. Muratyckiej Agencji Rozwoju Rolnictwa

Art. 1 Ustawa określa zadania i organizację Muratyckiej Agencji Rozwoju Rolnictwa, zwanej dalej Agencją.

Art. 2 Siedzibą Agencji jest miasto Honkinia.

Art. 3 Nadzór nad Agencją sprawuje dyrektor powołany przez Sajmik Uleński w głosowaniu zwykłym, do czasu odwołania.

Art. 4 Zadaniem Agencji jest:

1) inicjowanie inwestycji w rolnictwie, rybołówstwie, przetwórstwie produktów rolnych oraz przetwórstwie ryb, skorupiaków i mięczaków;

2) przedsięwzięć związanych ze wznowieniem produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę;

3) poprawy struktury agrarnej Muratyki, w tym zwłaszcza tworzenia i powiększania gospodarstw rodzinnych;

4) powstawania i rozwoju grup producentów rolnych lub ich związków oraz spółdzielni rolników;

5) rozwoju rolnictwa ekologicznego i edukacji w zakresie ekologii;

6) kształcenia i informowania mieszkańców Muratyki w zakresie rolnictwa;

7) zbioru, transportu i unieszkodliwiania padłych zwierząt gospodarskich z gatunku bydło, owce, kozy, świnie lub konie;

😎 realizacji innych zadań wynikających z polityki państwa w zakresie rolnictwa, rozwoju wsi, rynków rolnych i przetwórstwa produktów rolnych.

2. Agencja realizuje zadania przez:

1) dopłatę do inwestycji rolniczych;

2) inicjowanie i prowadzenie przdsięwzięć krajowych i zagranicznych;

3) publikację treści dostępnych w telewizji publicznej;

4) inwestowanie w rolnictwo krajowe.

 

Edytowane przez Femme Mystere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Wygląda bardzo profesjonalnie!

Mimo iż te zapisy mogłyby się znaleźć w niejednej istniejącej już agencji, proponowałbym małą zmianę punktu drugiego i rozwiniecie go do podpunktów:

Cytat

2) przedsięwzięć związanych ze wznowieniem produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę;

na

Cytat

2) przedsięwzięć związanych ze wznowieniem produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody:
2a) w skutek
klęsk żywiołowych, takich jak: susza, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę;
2b) w skutek jednostek chorobowych determinujących unicestwienie zwierząt jako profilaktykę wobec rozprzestrzeniania, takich jak: ptasia grypa, afrykański pomór świń,
gąbczasta encefalopatia bydła i innych chorób zwierzęcych, dopiero odkrytych i włączonych w definicję;

Ze spraw marginalnych, oczywiście musi to być Ustawa Sejmu, nie uchwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewam kotleta, ale dołączył do nas nowy Freutregger - @Ulefs, którego pragnę powitać w naszym Sejmiku 😉

Co do powyższego - czy szanowna @Femme Mystere ma jakieś przeciwwskazania do zaproponowanych przez @Joachim Cargalho poprawek? Jeśli nie, proponuję przejść do głosowania.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ulefswitam w gronie elitarnych Freutreggerów!

Jeśli chodzi o moją aktywność, to z powodu Roztopów w Edelweiss jestem obecnie dość mocno zaangażowana, jednak planuję skupić się na działaniach dla Muratyki, w szczególności w kontekście rolnictwa, zaraz po zakończeniu roztopów.

Jeśli zaś chodzi o poprawki zaproponowane przez @Joachim Cargalhoto zważywszy na to, że są uzasadnione, merytoryczne i słuszne, pozostaje mi jedynie, zgodnie z przyjętą tradycją, zgodzić się z nimi.

Głosujemy nad przyjęciem ustawy w tym brzmieniu? Po głosowaniu wrzucę ustawę do dziennika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Femme Mystere napisał:

Głosujemy nad przyjęciem ustawy w tym brzmieniu? Po głosowaniu wrzucę ustawę do dziennika.

Jak najbardziej. Przedstawiam ostateczny projekt wraz z poprawkami @Joachim Cargalho:

Cytat

Uchwała Sejmu Muratyckiego ws. Muratyckiej Agencji Rozwoju Rolnictwa

Art. 1 Ustawa określa zadania i organizację Muratyckiej Agencji Rozwoju Rolnictwa, zwanej dalej Agencją.

Art. 2 Siedzibą Agencji jest miasto Honkinia.

Art. 3 Nadzór nad Agencją sprawuje dyrektor powołany przez Sajmik Uleński w głosowaniu zwykłym, do czasu odwołania.

Art. 4 Zadaniem Agencji jest:

  1. inicjowanie inwestycji w rolnictwie, rybołówstwie, przetwórstwie produktów rolnych oraz przetwórstwie ryb, skorupiaków i mięczaków;
  2. przedsięwzięć związanych ze wznowieniem produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody:
    2a. w skutek klęsk żywiołowych, takich jak: susza, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę;
    2b. w skutek jednostek chorobowych determinujących unicestwienie zwierząt jako profilaktykę wobec rozprzestrzeniania, takich jak: ptasia grypa, afrykański pomór świń, gąbczasta encefalopatia bydła i innych chorób zwierzęcych, dopiero odkrytych i włączonych w definicję;
  3. poprawy struktury agrarnej Muratyki, w tym zwłaszcza tworzenia i powiększania gospodarstw rodzinnych;
  4. powstawania i rozwoju grup producentów rolnych lub ich związków oraz spółdzielni rolników;
  5. rozwoju rolnictwa ekologicznego i edukacji w zakresie ekologii;
  6. kształcenia i informowania mieszkańców Muratyki w zakresie rolnictwa;
  7. zbioru, transportu i unieszkodliwiania padłych zwierząt gospodarskich z gatunku bydło, owce, kozy, świnie lub konie;
  8. realizacji innych zadań wynikających z polityki państwa w zakresie rolnictwa, rozwoju wsi, rynków rolnych i przetwórstwa produktów rolnych.

Art. 5. Agencja realizuje zadania przez:

  1. dopłatę do inwestycji rolniczych;
  2. inicjowanie i prowadzenie przedsięwzięć krajowych i zagranicznych;
  3. publikację treści dostępnych w telewizji publicznej;
  4. inwestowanie w rolnictwo krajowe.
Cytat

KARTA DO GŁOSOWANIA

Kaspar Waksman-Dëter: ZA
Lieselotte Augentrost:
Joachim Cargalho:
Ulefs Touvtau:
Bella Swan:
Sophie: 
Henryk Ziemiański: 
Fabio Rhyner: 

@Femme Mystere @Joachim Cargalho @Ulefs @Bella Swann @Sophie @Henryk Ziemiański @Fabio Rhyner

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij