Jump to content

Dni Postępu 2022


Recommended Posts

hhjgfdrdfgsfggfdhfhgytrjhgf.png

Szanowni państwo, z wielką przyjemnością przychodzi mi dziś zaprosić was wszystkich na Dni Postępu organizowane z okazji obchodów już 4. Rocznicy powstania Koribi.

Nasz mały naród niemalże od zarania naszego państwa wyjątkową uwagę poświęcał właśnie postępowi nauki w czym okazaliśmy się być całkiem dobrzy. Jednak w tym całym zamieszaniu chodzi równie mocno o to by tą wiedzą dzielić się z innymi. Właśnie dlatego świętujemy razem z rocznicą dni postępu, by móc wspólnie cieszyć się i podziwiać osiągnięcia osób z całego świata. 

Dlatego KAŻDY CHĘTNY jeżeli tylko zechce będzie mógł otrzymać miejsce pod własną wystawę aby mógł on podzielić się swoimi dokonaniami i wiedzą z innymi. Dla wszystkich chętnych organizatorzy znajdą miejsce ale by móc je uprzednio przygotować więc zgłoszenia wszystkich chętnych do otwarcia własnej wystawy prosimy uprzednio kierować do organizatorów. (@Albert Fryderyk de Espada)

Zapytacie jednak jaki temat ma mieć wystawa naukowa, praktycznie dowolny, zawansowany prototyp wojskowy czy też cywilny, czemu nie, nowe urządzenia lub maszyna. kogoś zainteresuję, odkrycie  lub eksperyment naukowy, to jedynie przykłady wielu możliwości jakie posiadacie by móc się wykazać i zainteresować odwiedzających swoją wystawą.

 

photomania-a52b5dbc8277c3b071303241e7c98089.jpg

 

W całym wydarzeniu chodzi o to by możliwie najwięcej osób zaprezentowało się możliwie z najlepszej strony, ciekawymi pomysłami, innowacyjnością lub po prostu prezentacją która zaciekawi publikę. A właśnie to może zaważyć o liczbach w glosowaniu na najlepszą wystawę Dni Postępu 2022 gdzie wyłoniona i nagrodzona zostanie najciekawsza wystawa oraz jej prowadzący. 

Jeżeli zaś nie jesteś zainteresowany prowadzeniem wystawy nic nie szkodzi. Dni Postępu są również dla ciebie, właśnie twoja obecność jest kluczowa dla całego wydarzenia. W końcu jaki sens ma wystawa jeżeli nie ma kto jej oglądać. Dlatego musisz bacznie obserwować każdą wystawę by wytypować później najlepszą. 

Na pewno wielu gości zainteresuje główne wydarzenie jakim będzie długo wyczekiwany start pierwszej rakiety Muratyckiej Agencji Kosmicznej. Misja Uranis-1 już za niecały tydzień wyniesie na orbitę okołopolińską pierwszego nowego satelitę IV Republik. Start misji zaplanowany został na niedzielę 6 listopada, więc warto bacznie wszystko obserwować by niczego nie przegapić.

 

Serdecznie zapraszamy rzucić okiem a może nawet zostać na dłuższą rozmowę!

 

Terminarz Dni Postępu i Rocznicy Powstania Koribi:

 • 4 Listopada - Otwarcie wystaw Dni Postępu,
 • 5 Listopada - Obchody państwowe 4. Rocznicy powstania Koribi, ciąg dalszy wystaw,
 • 6 Listopada - Ciąg dalszy wystaw, Start Misji Uranis-1
 • 7 Listopada - Głosowanie na najciekawszą wystawę Dni Postępu
 • 8 Listopada - Wyniki glosowania

 

 

DW: @Mieszkaniec @Obywatel Muratyki @Obywatel Czesnoradu

Edited by Albert Fryderyk de Espada
 • Like 1
 • I love it! 2

ALber-de-Espada.png

Koribia.png.84ebddefc07977a9e313e88a7692665e.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ogólnie mało technologiczny jestem, ale z chęcią się wybiorę. Może coś przykuje moją uwagę 😄

 • Like 1

Kaspar Waksman-Dëter
Freutreggër Czekoladowic, Mer Azymuckiej Góry
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego
Muratyka1.png

Link to comment
Share on other sites

Uwaga, oświadczenie dla wszystkich wystawców Dni Postępu.

Oficjalnie wszystko rozpoczyna się jutro ale osobiście pojawie się dopiero późnym popołudniem i zapewne wtedy będzie miało miejsce uroczyste otwarcie. 

Do tego momentu jeżeli wystawcy zechcą mogą już otworzyć swoje stanowiska. 

 

Miłego Dnia Postępu!

 

DW: @Robert Drenin @Alfred Fabian von Tehen-Dżek @Femme Mystere

 • Like 2
 • I love it! 1

ALber-de-Espada.png

Koribia.png.84ebddefc07977a9e313e88a7692665e.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Link to comment
Share on other sites

hhjgfdrdfgsfggfdhfhgytrjhgf.png

Szanowni zaproszeni goście oraz wszyscy mieszkańcy IV Republiki Muratyki, 

Mam niewątpliwy zaszczyt gościć was wszystkich w Koribi podczas obchodów jej już czwartej rocznicy. Na tą właśnie okazję przygotowaliśmy obchody Dni Postępu które dają możliwość każdemu do zaprezentowania swoich osiągnięć w wielu dziedzinach nauki a każdemu innemu okazję do ich podziwiania i poznawania.

 

5689119-PhotoRoom.png

 

Znajdujemy się dziś przed prawdziwą kolebka nauki dla Koribi a nawet dla całej IV Republiki. STAR Labs powstało niemalże wraz z współczesną Koribią w 2018 roku. Instytucja założona przez ówczesnego kanclerza Eobarda Harisona Wellsa systematycznie trwa pod dziś dzień lecz pod moim przewodnictwem. 

Jest to zaledwie jeden z budynków jakich w mikroświecie pełno, budynków które służą właśnie rozwojowi i prawowaniu nauki  we wszelkich dziedzinach. Jest to bardzo słuszny cel do którego wato dążyć nie szczędząc środków.

Jestem również szczerze zobowiązany serdecznie podziękować wystawcom którzy się zgłosili @Femme Mystere @Robert Drenin oraz @Alfred Fabian von Tehen-Dżek, oby byli oni jednymi z wielu, nie koniecznie u nas ale na własnym podwórku. Rozwój nauki zawsze przyciąga uwagę innych dzięki czemu możemy czerpać z tego pełnymi garściami.

Pragnę również bardzo podziękować każdemu państwu które odpowiedziało na zaproszenie Dni Postępu. Liczę iż któraś z obecnych wystaw przykuje waszą uwagę, serdecznie zachęcam do aktywnego udzielania się na wystawach, zdawać pytania, dzielić się własnym doświadczeniem i poszerzać własne.

Ale przede wszystkim...

 

Dobrych i owocnych Dni Postępu!

 • Like 1
 • I love it! 1

ALber-de-Espada.png

Koribia.png.84ebddefc07977a9e313e88a7692665e.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share