Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Parlament?

Waksman
 Share

Recommended Posts

W sumie podpisaliśmy Deklarację, to przydałoby się zacząć coś robić. Zgodnie z ustępem 2 artykułu 3 Parlament wybierany jest przez Komisję Wyborczą Unii Nordackiej - jak wybierzemy ten organ? Bo tak w sumie fajnie by było z ruszyć z PU, nie? 😄

Kaspar Waksman-Dëter
Freutreggër Czekoladowic, Mer Azymuckiej Góry
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego
Muratyka1.png

Znaczy ja nie mam nic przeciwko. Chyba że... @Sheldon Anszlus Lovelace damy radę wymodzić jakiś szybki system wyborczy na szybko? 🤔

Kaspar Waksman-Dëter
Muratyka1.png

18 minut temu, Sheldon Anszlus Lovelace napisał:

Nie ma szans, chyba że szybko będzie oznaczać 2 tygodnie. 

2 tygodnie brzmi jak idealny termin, no bo zanim wybór KWUN, potem zgłoszenia, kampania, może jakaś debata. Akurat uda się zrobić systemik 😛

Kaspar Waksman-Dëter
Muratyka1.png

8 minut temu, Waksman napisał:

2 tygodnie brzmi jak idealny termin, no bo zanim wybór KWUN, potem zgłoszenia, kampania, może jakaś debata. Akurat uda się zrobić systemik 😛

Możemy się podjąć, ewentualnie jak nie wyjdzie to będzie można zrobić na tym Myratyckim.

• Like 1

1 minutę temu, Sheldon Anszlus Lovelace napisał:

Możemy się podjąć, ewentualnie jak nie wyjdzie to będzie można zrobić na tym Myratyckim.

No to świetnie, szczegóły obgadamy dzisiaj wieczorkiem na Discordzie, jeśli będziesz dostępny 😉

Kaspar Waksman-Dëter
Muratyka1.png

• 3 weeks later...
42 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Jeżeli można zapytać jak idą pracę nad systemem ?

Na tą chwilę udało się ogarnąć logowanie i wstępny interfejs jest zrobiony. Teraz jest kwestia opatrzenia systemu głosowania skryptem, ale z tej racji, że ja nigdy takiego nie robiłem to @Sheldon Anszlus Lovelace musi mi jak dziecku wytłumaczyć na przykładzie 😂

• Like 1

Kaspar Waksman-Dëter
Muratyka1.png

Wiem, że prace trwają długo, ale to przez natłok realnych spraw. Jednak postaram się ogarnąć jutro chwilę czasu, żeby wersja testowa systemu głosowań była ogarnięta. Jednak to tylko moje życzenie, życie zweryfikuje. Pragnę również podkreślić, że ja również nie jestem cudotwórcą, a takie podstawy programowania to jedynie hobbystycznie.

• Like 1
  • I love it! 1

8 minut temu, Sheldon Anszlus Lovelace napisał:

Wiem, że prace trwają długo, ale to przez natłok realnych spraw. Jednak postaram się ogarnąć jutro chwilę czasu, żeby wersja testowa systemu głosowań była ogarnięta. Jednak to tylko moje życzenie, życie zweryfikuje. Pragnę również podkreślić, że ja również nie jestem cudotwórcą, a takie podstawy programowania to jedynie hobbystycznie.

Jak to mówią zagramanicą - take your time. Gdyby nie fakt, że przy systemach do głosowania nie mam pojęcia o czymkolwiek w kwestii programowania, to pomógłbym, nawet teraz! Niestety przy tym mogę wesprzeć tylko duchowo 😞

Jak zajmiemy się pozostałymi rzeczami to jak najbardziej, kod będę klepał, aż mi ręce odpadną! 😂

Kaspar Waksman-Dëter
Muratyka1.png

• 2 weeks later...

Dobra, panie i panowie, udało się ukończyć system do głosowania na naszej stronie głównej, więc możemy przystąpić do organizacji wyborów. Pytanie - Komisję Wyborczą jakoś wybieramy, robimy zgłoszenia? Jak to ogarniemy?

Kaspar Waksman-Dëter
Muratyka1.png

Czyli co, @Sheldon Anszlus Lovelace? Pytanie tylko jakie są kryteria - członkiem komisji może być każdy czy tylko obywatel państwa członkowskiego?

Kaspar Waksman-Dëter
Muratyka1.png

Osobiście nie przeszkadzałaby mi obecność kogoś nie powiązanego bezpośrednio z unią. Chyba że @Kamiljan de Harlin @Bolesław Kirianóo von Hohenburg @Tadeusz I Wielki @Włodzimierz Molotin mają coś przeciwko lub mają jakieś własne przemyślenia odnośnie tego.

• Like 1

ALber-de-Espada.png

Koribia.png.84ebddefc07977a9e313e88a7692665e.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

2 godziny temu, Waksman napisał:

Czyli co, @Sheldon Anszlus Lovelace? Pytanie tylko jakie są kryteria - członkiem komisji może być każdy czy tylko obywatel państwa członkowskiego?

Mogę zagwarantować swoją bezstronność. Wyjątkiem może być jedynie, jak mnie ktoś przekupi ładnym znaczkiem z SZF. ✌️

Olśniło mnie, że zapomniałem dodać, by odpowiedzi w głosowaniu wyświetlały się, w losowej kolejności.

Może jeszcze dziś po pracy to zrobię, by żyło się uczciwiej.

• I love it! 1

1 minutę temu, Sheldon Anszlus Lovelace napisał:

Mogę zagwarantować swoją bezstronność. Wyjątkiem może być jedynie, jak mnie ktoś przekupi ładnym znaczkiem z SZF. ✌️

No to świetnie. To przewodniczącego komisji chyba wybraliśmy bo sprzeciwu nie widzę 😄

A tak z ciekawości - jaki to znaczek? 🤔

Kaspar Waksman-Dëter
Muratyka1.png

3 godziny temu, Waksman napisał:

No to świetnie. To przewodniczącego komisji chyba wybraliśmy bo sprzeciwu nie widzę 😄

A tak z ciekawości - jaki to znaczek? 🤔

Ja to mogę być bardziej jako pomoc techniczna 😛

To jest moje top 3 do zgarnięcia 😛 

Akrypa Ali Shariati

Tajemnica Windsachena

Edeliebe 1922

20 godzin temu, Sheldon Anszlus Lovelace napisał:

Ja to mogę być bardziej jako pomoc techniczna 😛

Będziesz czuwał nad tym, czy wybory przebiegają fair-play 😄

No to dobrze, to ja w takim razie za chwilę otworzę zgłoszenia i będziemy się bawić dalej ;)

Kaspar Waksman-Dëter
Muratyka1.png