• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Serwus, arriba!


Elias Carras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus, arriba! Bardzo mi miło móc przywitać się z lokalną społecznością. 

Jestem raczej starej daty mikronautą i przez jakiś czas nie udzielałem się w ogóle - ale lurkując raz na jakiś czas po różnych stronach natrafiłem na wzmiankę o leżącej na Nordacie Muratyce. Przeczytawszy trochę o ostatnich pomysłach - pomyślałem sobie: czemu by nie przedstawić się, nie rozejrzeć i może trochę podziałać jeśli uda mi się znaleźć swoją niszę?

Jestem entuzjastą RPGowego gamingu, interesuję się mnogością różnych kultur i... rzeczami po prawdzie bardzo losowymi. Muzyką orchestralną, militariami, historią. Ta lista jest niepełna i na pewno się rozwinie. 😄

 

Zostałem już mile powitany na Discordzie, liczę na poznanie interesujących person działaczy i tutaj!

/—/ Elias

  • Lubię to 2
  • Kocham to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dailo infrėt! Willëkomm dø Murøtykk!

Starej daty mikronautą Pan powiada... To dobrze, będzie jakaś bardziej doświadczona osoba w naszym gronie! 😄

Muratyka to bardzo specyficzna mikronacja. Czas tu płynie powoli, ale stabilnie, a i miejsce znajdzie się dla każdego. Zwłaszcza po wdrożeniu ostatniego programu rządowego autorstwa naszego Prezydenta, o którym może już Pan słyszał 😛

Jak interesujecie się militariami to odsyłam do @Albert Fryderyk de Espada, który oprócz okupowania stołka Prezydenta jest naszym Hörenkommendantem, czyli Dowódcą Armii. Chyba, że macie już jakieś inne plany, to wtedy się nie wtrącam 😄

W razie czego służę pomocą 😉

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! O programie słyszałem, co więcej: był on głównym medium odpowiedzialnym za przyciągnięcie mojej uwagi. Poszedł bardzo dobry PR. 😄

Jeżeli chodzi o zaangażowanie w militaria, może... chociaż chciałbym najpierw rozeznać się w lokalnej kulturze, nadrobić lokalną historię. Będę na pewno miał pytania, chętnie skorzystam z pomocy, właściwie już mam jedno: czy znajdę jakieś miejsce w którym rozpisana jest historia Muratyki odkąd pojawiła się na łamach Internetu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Elias Carras napisał:

O programie słyszałem, co więcej: był on głównym medium odpowiedzialnym za przyciągnięcie mojej uwagi. Poszedł bardzo dobry PR. 😄

@Albert Fryderyk de Espada mówiłem? A tak w to nie wierzyłeś 😂

5 minut temu, Elias Carras napisał:

czy znajdę jakieś miejsce w którym rozpisana jest historia Muratyki odkąd pojawiła się na łamach Internetu?

Cóż... To jest błąd, który żałuję, że popełniłem, tj. nie spisywałem historii Muratyki na bieżąco i od samego początku. Jeśli chodzi o historię przedinternetową to o tym można poczytać na Wydziale Historii Muratyki na Uniwersytecie Zwierzogrodzkim. Co do historii IV Republiki Muratyki - odsyłam do artykułu na Micropedii. Pomóc może jeszcze artykuł o Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich, czyli poprzednim "wcieleniu" naszego kraju. Niestety pomiędzy rokiem 2014 (powstanie państwa) a 20 grudnia 2019 roku jest jedna duża przepaść, jednak mam ambitny plan wziąć się za spisanie całej historii Muratyki.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że @Waksman zajął się naszym gościem po królewsku.

Również miło mi powitać szanownego w Muratyce oraz Koribi, wszelkie informacje odnośnie Muratyki już szanownemu na srebrnej tacy przedstawił pan minister powyżej. Od siebie mogę podzielić się wiedzą i informacjami odnośnie drugiej połówki IV Republiki, Koribijski Urząd Informacyjny oraz stosowny artykuł na Mikropedii chyba zapewniają wszystko czego poszukiwacz historii i kultury naszego regionu.

 

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij