• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz Oluś, bycie dorosłym człowiekiem w realnym życiu nie opiera się na ślęczeniu przed mikronacjami 24/7 tak jak robisz to ty. Ty możesz sobie na to pozwolić, bo jesteś małym bachorem, którego jedynym obowiązkiem jest chodzenie do szkoły i nic więcej. Ja jestem w mikronacjach na tyle na ile mogę i na ile chcę. Nie możesz zmuszać mnie do działania w mikronacjach, bo to jest tylko i wyłącznie moja decyzja. Jednak jeśli ty obracasz to w powód do jechania po mnie, bo "ja nie rozwijam Muratyki Właściwej bo jestem jebanym leniem" to nie, tutaj się miarka powoli przebiera. Jeśli dalej będziesz to robił podejmę stosowne kroki, żebyś więcej na to forum nie mógł wejść. Zabawa zabawą, inby inbami, pstryczki w nos pstryczkami w nos, ale każde z wymienionych ma swoje granice. Ty tą granicę przekraczałeś nie raz i dobrze o tym wiesz.

Zachowaj się chociaż raz jak osoba z mózgiem, i przestań.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

W ogóle jak można mieć do kogoś pretensji o to, że rzekomo nie poświęca wystarczająco dużo czasu na swój kraj? xD Ja rozumiem, jakby obywatel narzekał na własnego prezydenta, że nie pełni należycie swoich obowiązków. Ale zwykły obywatel Insulii na zwykłego obywatela Muratyki? xD

https://youtu.be/ekKiyqHIruQ

Edytowane przez Andrzej Płatonowicz Ordyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliście sensu wypowiedzi to sprostuję: zamiast zajmować kolejne ziemie, pierw zajmijcie się obecnymi.

 

Co do "ślęczenia nad mikronacjami 24/7", nie zgadzam się z tym i biorę mikronacje z dystansem jako pewnego rodzaju rozrywka, nawet kiedy się kłócę, tu chodzi po prostu o zabawę, a mam bardzo dużo innych zajęć, czytam książki, gram na gitarze, kocham fotografię, jestem herbaciarzem i słucham nałogowo rozmaitej muzyki 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś kiedyś nad tym, że te twoje "inby dla zabawy" mogą bawić tylko i wyłącznie ciebie? Ludzie, którzy bawią się w mikronacje raczej nie bawią się po to, żeby marnować w nich swoje siły na kłótnie. Przynajmniej ja tak mam, że inby mnie już męczą. Jak widzę ciebie po raz kolejny wykłócającego się ze mną lub z kimkolwiek innym w Muratyce, albo o Muratykę to mnie to po prostu męczy.

Takie osoby jak ty, przepraszam za mocne słowa, obrzydzają mi mikronacje i powodują, że mam ochotę to wszystko rzucić w piździec.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy pan @AleksanderNovak ma pełne prawo do wypowiadania się, bez względu czy negatywnie czy pozytywnie i może mu się nie podobać to co robi rząd Muratycki, ma do tego jak najbardziej prawo. Nie naruszył on żadnych zapisów kodeksu karnego i ogólnoprzyjętej etyki (chociaż niektórzy by się z tym kłócili) więc może dalej mówić co chce. 

To że jego słowa na pewno nie będą miały wpływu na jakiekolwiek działania podejmowane przez rząd Muratycki i nie zmienią niczego to inna kwestia. 

No ale jeżeli chce wyrażać swoje niezadowolenie, niech sobie wyraża, nie zmieni to praktycznie niczego ale jeżeli chce może to robić, dopóki oczywiście komuś coś do głowy nie strzeli i nie przekroczy dopuszczalnej linii.

 

Dodatkowo nie wiedze dalszego sensu robienia z tego wątku miejsca wylewania swoich żali, Operacja była próbą nowej narracji, operacja zakończyła się sukcesem, tak Muratyka przejęła protekcje nad korytarzem lądowym zapewniającym stałe połączenie z Kirianią, na tą chwilę tak pozostanie, a w przyszłości kto wie jak będzie. 

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada
  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

No cóż, taka jest prawda, czy to się nam podoba, czy nie. Tak samo prawdą jest (niestety!), że każdy może sobie usypać nowy ląd i prędzej czy później ktoś to na mapę naniesie, a z czasem wszyscy się z tym pogodzą. Bardziej skomplikowane są sytuacje, gdy ktoś anektuje terytorium należące do innego państwa (casus Awary) - wtedy wygrywa ten, kto dłużej przetrwa w aktywności.

Cóż, mam nadzieję, że Unia Nordacka w końcu powstanie i będzie regulowała zarówno kwestie aneksji obpp, jak i ewentualnego tworzenia nowych lądów (które moim zdaniem nie powinno być akceptowane, ale ja mogę sobie co najwyżej pomarudzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze za czasów Federacji Nordackiej głośno apelowałem o międzymikronacyjne unormowanie zajmowania OBPP. Jestem gadatliwy, i mówię głośno co myślę w mikronacjach, może niektórych to udręcza.. Jednakże się nie zmienię i nie wierzę, że Muratyka nie pomyślała o tym, że Westland nie będzie z tym spokojny (i Winkulia po części też). Dlaczego nie skonsultowano tego z nikim? Budzicie brak zaufania dzięki takim samowolnym działaniom wobec Nas i praktycznie rzecz biorąc całej reszty Nordaty bo bądź co bądź tak mało Nas jest. OBPP jest sprawą wszystkich państw które kontynuują pamięć i historię Nordaty. Chcę przez to powiedzieć, że to działanie ze strony Muratyki było wprost bezmyślne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziękujemy bardzo za opinię, czy wpłynie to realnie na stanowisko rządu w tej sprawie ? Zapewne nie. Czy wpłynie to na przyszłe stanowiska rządu w podobnych kwestiach? Może.

Czy spodziewaliśmy się jakiejś reakcji ze strony krajów sąsiadujących? Owszem, ale jak to już wcześniej zaznaczył pan @Waksman wygrał w tym wypadku interes Muratyki dla której posiadanie stałej granicy z Kirianią okazało się być warte podjęcia takiej decyzji a nie innej.

  • Kocham to! 2

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
9 godzin temu, AleksanderNovak napisał:

OBPP jest sprawą wszystkich państw które kontynuują pamięć i historię Nordaty

No nie jest, w żaden sposób taka zasada nie została przyjęta ani prawnie, ani nawet zwyczajowo. Może i fajnie byłoby, gdyby tak rzeczywiście było, ale do tego byłaby potrzebna dobra wola ze wszystkich stron, a nie krytykowanie wszystkiego co robi Muratyka tylko dlatego, że dwa lata temu była jakaś inba, która już nikogo poza Tobą nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na podstawie porozumienia między władzami Ludowej Republiki Magnifiaktu a IV Republiką Muratyki wszystkie oddziały Wielkiej Armii Republiki otrzymały rozkaz wycofania się.

 

Do dnia dzisiejszego ostatnie oddziały opuściły teren operacji.

 

99886723298755350_t.jpg

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij