• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Horoskop Muratycki [wątek roboczy]


Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Pomysł stworzenia horoskopu muratyckiego spodobał się kol. Waksmanowi, więc może przejść do dzieła! 😄

Ja chciałem oprzeć go o muratycki rok urodzenia (mikroświatowego) danej osoby. Lata te opisałem tutaj:

 @Waksmanz kolei zaproponował powiązanie horoskopu muratyckiego z pollińskimi zbiorami gwiazd. Czy ktoś kiedyś zajmował się wirtualnymi gwiazdozbiorami, czy poza nasz układ planetarny raczej nie wychodzono? Może namówilibyśmy Ronona i Szaraka do zabawy? 😄

Tylko jak sensownie powiązać lata muratyckie z wirtualnymi gwiazdozbiorami? Pewnie byłoby ciężko. Można po prostu stworzyć dwa zodiaki, międzynarodowy oparty na gwiazdozbiorach oraz muratycki oparty na "latach muratyckich". W realnej astrologii analiza też nie opiera się tylko na znaku zodiaku, ale wyznacza się też ascendent, itd.

Ja myślę, że warto spróbować, ale o ile kwestię "lat muratyckich" ogarniemy we dwóch, to już zodiak oparty na gwiazdach będzie wymagał współpracy z osobami zajmującymi się w mikroświecie astronomią. Ja mogę Ronona zaprosić do współpracy, o ile obiecasz, że nie będziesz go specjalnie denerwował. 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Czy ktoś kiedyś zajmował się wirtualnymi gwiazdozbiorami, czy poza nasz układ planetarny raczej nie wychodzono? Może namówilibyśmy Ronona i Szaraka do zabawy? 😄

Wiem, że z osób tutaj, oprócz wspomnianych przez ciebie Grzegorza i Ronona kosmosem zajmuje się też @Damiano á-la-Triste, który jest prezesem dużej agencji kosmicznej w S*rmacji. Może on też dorzuci coś od siebie?

29 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Tylko jak sensownie powiązać lata muratyckie z wirtualnymi gwiazdozbiorami? Pewnie byłoby ciężko. Można po prostu stworzyć dwa zodiaki, międzynarodowy oparty na gwiazdozbiorach oraz muratycki oparty na "latach muratyckich". W realnej astrologii analiza też nie opiera się tylko na znaku zodiaku, ale wyznacza się też ascendent, itd.

Jakaś sensowna droga jest na pewno, w trakcie nam się to zapewne wyklaruje, ale na tą chwilę podzielam twoje zdanie odnośnie dwóch zodiaków. No tylko te gwiazdozbiory...

29 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Ja myślę, że warto spróbować, ale o ile kwestię "lat muratyckich" ogarniemy we dwóch, to już zodiak oparty na gwiazdach będzie wymagał współpracy z osobami zajmującymi się w mikroświecie astronomią. Ja mogę Ronona zaprosić do współpracy, o ile obiecasz, że nie będziesz go specjalnie denerwował. 😄

Nie no gdzie, ja nikogo nie będę denerwował! 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Waksman napisał:

Wiem, że z osób tutaj, oprócz wspomnianych przez ciebie Grzegorza i Ronona kosmosem zajmuje się też @Damiano á-la-Triste, który jest prezesem dużej agencji kosmicznej w S*rmacji. Może on też dorzuci coś od siebie?

Cóż tak się składa że moja agencja posiada chyba jedyną mapę gwiazd jaka kiedykolwiek powstała. Więc wyślę ją poniżej:

mapa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Damiano á-la-Triste napisał:

Cóż tak się składa że moja agencja posiada chyba jedyną mapę gwiazd jaka kiedykolwiek powstała. Więc wyślę ją poniżej:

mapa

 

k2qvMKh.png

🤨

Ah ta S*rmacja. Prosimy o linkacz do Kustosza!

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

No i świetnie. Rozumiem, @Damiano á-la-Triste, że jest to całe pollińskie niebo? Czy może tylko jego wycinek?

jest to cała Pollińska mapa gwieździsta na przestrzeni jednego roku (1 okrążenia Pollina wokół Aurian)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Bardzo dziękuję za zalinkowanie mapy! A czy potrafiłby Pan, korzystając z niej, wyznaczyć pollińskie znaki zodiaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Bardzo dziękuję za zalinkowanie mapy! A czy potrafiłby Pan, korzystając z niej, wyznaczyć pollińskie znaki zodiaku?

jest to mapa gwiazd widocznych nad Pollinem każdego miesiąca w ciągu roku, mapa jest międzynarodowa lecz stworzona w Królestwie Dreamlandu jednak myślę że znakiem zodiaku mogę nazwać:

BUT
ŁUCZNIK
PAWIAN
WĘDROWIEC
KOŃ
KOBRA
SOKÓŁ
WIEŻA
SIEDZĄCY PAJAC

kolejność niech pozostanie do ustalenia
 

  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

9 znaków zodiaków przełożyłoby się na 40,(5) dni na jeden znak w roku zwykłym i 40,(6) w przestępnym.

Niektóre nazwy niezbyt mi się podobają, bo jednak głupio byłoby powiedzieć o kimś, że jest zodiakalnym Butem albo Pajacem. 😄 Może już lepiej Pajac niech będzie Pająkiem, a Butem - Powozem (wystarczy inaczej połączyć gwiazdy). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Niektóre nazwy niezbyt mi się podobają, bo jednak głupio byłoby powiedzieć o kimś, że jest zodiakalnym Butem albo Pajacem. 😄 Może już lepiej Pajac niech będzie Pająkiem, a Butem - Powozem (wystarczy inaczej połączyć gwiazdy). 

Mam to samo odczucie 😂

Pytanie tylko, czy możemy sobie tak swobodnie inaczej te gwiazdy połączyć. Chociaż z drugiej strony kto nam broni? 🤔

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Myślę, że możemy, zwłaszcza, że chcemy używać swoich nazw do celów astrologicznych, a nie astronomicznych, więc chyba nikomu nie będziemy wchodzić w paradę. 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Podrzucam w takim razie czystą mapę nieba - no to co, łączymy kropeczki? 😄

MapaNiebaCzysta.png

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij