• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Mikronacyjny Układ Okresowy Pierwiastków.


Rekomendowane odpowiedzi

No powiem, wyszło bardziej niż dobrze. Teraz wszystkie sarmackie i leockie instytuty naukowe mogą się wstydzić

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2022 o 13:05, Bolesław Domu Kirianóo napisał:

No powiem, wyszło bardziej niż dobrze. Teraz wszystkie sarmackie i leockie instytuty naukowe mogą się wstydzić

A dziękuje. Nie ukrywam, iż pogładam pewne nadzieję, że Czesnoradzkie Instytuty Naukowe z biegiem czasu zyskają dość dużą wartość w mikroświecie, choć przyszłość pogaże realia.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze aby w uznaniu ogromnych zasług Szanownego Roberta Drenina  nazwać nasz układ właśnie Tablicą Drenina.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
6 godzin temu, Bolesław Domu Kirianóo napisał:

Proponuję jeszcze aby w uznaniu ogromnych zasług Szanownego Roberta Drenina  nazwać nasz układ właśnie Tablicą Drenina.

Bardzo dobry pomysł!

Gratuluję świetnego pomysłu i realizacji układu okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2022 o 15:02, Bolesław Domu Kirianóo napisał:

Proponuję jeszcze aby w uznaniu ogromnych zasług Szanownego Roberta Drenina  nazwać nasz układ właśnie Tablicą Drenina.

Ogólnie to ja nie czuję potrzeby, aby go nazywać moim nazwiskiem. Dla mnie jest to obojętne i taka nazwa, jaka przyjmie się dla Układu Okresowego Pierwiastków, to taka może mi odpowiadać.

20 godzin temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Gratuluję świetnego pomysłu i realizacji układu okresowego.

A dziękuję. 😁

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
3 godziny temu, Heinz-Werner Grüner napisał:

Czy ja jestem niedowidzący czy koppmar to zupełnie nowy pierwiastek?

 

https://forum.leocja.org/viewtopic.php?f=23&t=1040&p=35775#p35775

Dobrze, że Towarzysz o tym pisze, bo szczerze chyba gdzieś by mi to umknęło.

W takim wypadku będę musiał się skontaktować z Leocką Akademią Nauk w sprawie niezbędnych danych o samym jeszcze pierwiastku, które ułatwią mi umiejscowienie nowego pierwiastka w Układzie Okresowym.

  • Lubię to 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 16:11, Robert Drenin napisał:

Dobrze, że Towarzysz o tym pisze, bo szczerze chyba gdzieś by mi to umknęło.

W takim wypadku będę musiał się skontaktować z Leocką Akademią Nauk w sprawie niezbędnych danych o samym jeszcze pierwiastku, które ułatwią mi umiejscowienie nowego pierwiastka w Układzie Okresowym.

Moją rolą, jako mikronacyjnego "spamera" jest informować o "mozliwościach popełnienia współpracy i dobrej zabawy". 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikronacyjny Uklad okresowy Pierwiastkow.png

 

Nie ukrywam, że się trochę dziwnie czułem dodając nowy pierwiastek do tablicy, ale opisy są, właściwości określone zostały, nie pasujące do innych, więc inaczej się nie da, jak po prostu dodać nowy pierwiastek.

Natomiast taka jedna uwaga. Koppmar został oznaczony do grupy "właściwości nieznane". To wynika z jednego faktu, mianowicie nie określono jeszcze, do jakiej grupu pierwiastków (typu półmetale, metale przejściowe itd.) należałby. Natomiast same właściwości jak wiadomo, zostały podane na konferencji.

(A tak na marginesie z poza narracji. Jak widać, Mikronacyjny Układ Okresowy Pierwiastków zaczął nabierać barw bardziej fantastycznych, a właściwie to zaczął naginać trochę prawa przyrody. Ale jakby nie patrzeć, to wszystkie potencjalne odkrycia w mikroświecie pierwiastków z okresu 8 już będą raczej tylko rozszerzeniem Sci-Fi, a niżeli prawdziwą nauką).

  • Lubię to 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.12.2022 o 21:11, Robert Drenin napisał:

 

(A tak na marginesie z poza narracji. Jak widać, Mikronacyjny Układ Okresowy Pierwiastków zaczął nabierać barw bardziej fantastycznych, a właściwie to zaczął naginać trochę prawa przyrody. Ale jakby nie patrzeć, to wszystkie potencjalne odkrycia w mikroświecie pierwiastków z okresu 8 już będą raczej tylko rozszerzeniem Sci-Fi, a niżeli prawdziwą nauką).

Jak dla mnie to po prostu zaczyna to nabierać mikronacyjnego klimatu. Niech Kamerad zwróci uwagę, że koppmar jest opisany, a 95% innych pierwiastków już niekoniecznie miało cokolwiek z mikronacjami wspólnego, poza samą nazwą odtematyczną. Jak to wygląda w realu czy jak nie powinno w mikroświecie nie ma żadnego znaczenia. To jest świat wirtualny własnie, rządzi się swoimi prawami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij