• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Budowa bazy wojskowej "Manowce"


Waksman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuż po konsultacjach z @Albert Fryderyk de Espada Prezydent Waksman-Dëter zlecił Muratyckiej Kompanii Budowlanej niezwłoczne rozpoczęcie prac. Wybudowana zostanie nowoczesna baza wraz z portem oraz stocznią. Prezes MKB tak mówi o budowie - "No dla mnie to ogólnie genialny pomysł. Cieszę się, że Pan de Espada na to wpadł, bo na dobrą sprawę na południu nie ma takiej specjalistycznej bazy. Na moje oko budowa potrwa około 2-3 miesiące, wszystko zależy tak naprawdę od pogody bo zbliża się zima, ale myślę, że całość pójdzie jak po maśle." - teren budowy został już zabezpieczony, jutro na miejsce mają przyjechać koparki, ciężarówki oraz inne niezbędne do budowy urządzenia. Kompania zadbała również o mieszkania dla pracowników budowy, którzy tymczasowo zamieszkają w pobliskich Bazarożgamicach.

Zrzut ekranu 2021-10-22 o 22.39.32.png
Czerwonym prostokątem zaznaczono przybliżoną lokalizację bazy

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa ruszyła pełną parą. Dzisiaj z samego rana, tak jak zapowiadano, na miejscu zjawiły się koparki, ciężarówki oraz inne niezbędne do budowy pojazdy oraz urządzenia. Około 10 na plac budowy przyjechał również główny kierownik budowy - Kristoff Ëner, który jest znanym muratyckim architektem. Przewodził wielu budowom na terenie Muratyki, między innymi dowodził budową popularnej na Nordacie Staromiejskiej Galerii Sztuki i Handlu w Zwierzogrodzie. Gdy Ëner dotarł w końcu do swojego kontenera rozsiadł się wygodnie na krześle i rozłożył swojego laptopa, którego czym szybciej uruchomił. Pobrał ze swojej skrzynki pocztowej wstępne plany całej bazy i zaczął je studiować. Nagle do drzwi ktoś zapukał... - "Czego tam... Zajęty jestem do cholery." - odburknął pod nosem Kristoff, po czym wstał szybko i podszedł do drzwi. Pukanie nasilało się, więc otworzył je. Ujrzał wtem młodszego kierownika budowy, 25-letniego Andëgo Tortoia. "Czego chcesz Andë? Jestem zajęty więc streszczaj się" - rzucił zimnym tonem Ëner - "T-tak... Panie Kristoffie... Na budowie mówi się, że wśród nas jest..." - urwał Tortoi patrząc na głównego kierownika. Kristoff podniósł jedną brew i powiedział - "No mów, że wśród nas jest kto?" - powiedział - "Volkiański szpieg! Podobno chce nam ukraść plany budowy tak jak kiedyś nam ukradli Unijnego..." - wyszeptał Tortoi zaniepokojonym i drżącym głosem. "Oj Andë, i ty tak we wszystko wierzysz? No ale dobrze. Zakoduję tą informację i przekażę je górze. Doślą nam tu najwyżej jakieś rezerwy i znajdziemy tego drania, jeśli faktycznie tu taki jest. A teraz zmykaj, przed nami dużo pracy!" - Kristoff zamknął drzwi i wrócił do studiowania planów przy biurku popijając muratycką herbatkę ze swojego termosu.

image.png

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Minęło dokładnie 2 tygodnie od rozpoczęcia się budowy bazy. Tory dojazdowe do tego miejsca się kładą, a Kristoff Ëner wszczął śledztwo w sprawie domniemanego volkiańskiego szpiego, który węszył na budowie. Najprawdopodobniej chciał całe przedsięwzięcie sabotować. Na szczęście wpadł. Wpadł przy okazji niestabilnej sytuacji w Związku Winkulijskim. Nie dostawał rozkazów od centrali, nie wiedział co robić. Przy próbie kradzieży tajnych planów został złapany przez dwóch ochroniarzy, którzy wówczas pełnili swoją wartę. "No, to jak udało nam się schwytać tego pedryla, to do roboty panowie!" - rzekł Kristoff do swoich współpracowników podczas zebrania głównych głów całej budowy. Jeśli chodzi o stan bazy to wygląda to wszystko tak - cała powierzchnia została wyrównana i wylana betonem, który już stwardniał. Zaczęto budować budynki biurowe, wojskowe, a także stawiać hangary dla przyszłego lotniska wojskowego. Ponadto, udało się wyciąć drzewa w miejscu, w którym mają powstać 3 pasy startowe dla samolotów odrzutowych, towarowych oraz wojskowych. Do ukończenia całości został około miesiąc, tak przynajmniej twierdzi główny kierownik budowy.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niezmiernie cieszy mnie fakt iż baza jest już w końcowej fazie budowy pomimo opóźnień już niebawem będzie ona w pełni operacyjna.

Będę musiał osobiście złożyć wizytę @Prezydent Muratyki gdyż w końcu możemy odciążyć inne porty i lotniska wojskowe w Muratyce przerzucając do bazy Manowce nowych żołnierzy wraz ze sprzętem.

Będzie to idealna okazja to przetestowania naszych możliwości logistycznych jeżeli chodzi o przerzut wojsk oraz przy okazy transferu marynarki.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym w ogóle jakieś manewry zorganizował. Tak żeby tą armię jakoś ruszyć, i przy okazji pokazać Bialenii, że nie są jedyną potęgą na Nordacie. Zorganizowanie kontrmanewrów byłoby dobrym zaprezentowaniem naszej potęgi 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw by zaprezentować naszą potęgę musimy ją posiadać, obecnie nasze siły nie prezentują się jakoś okazale ale oczekuję na powołanie do WAR od @Prezydent Muratyki z którym wypracowaliśmy jakiś plan tego jak WAR może wyglądać i działać.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Yyyy, no można zaplanować na czwartek. Jutro realowo pracuje, środę mam realowo zajętą, także czwartek będzie idealny. Tak pod wieczór raczej. Konkretnej godziny nie podaję bo nigdy mi to nie wychodzi 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij