• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Wróćmy na Morza


Rekomendowane odpowiedzi

 

Szanowny panie Prezydencie, Szanowny panie Dowódco AK, wszyscy zgromadzeni i zainteresowani 

Oto jest pytanie, niemal od powstania Koribii jej dumą i chlubą była Marynarka Wojenna a jej okręty były znaczą siłą zarówno w strukturach Federacji Noradckiej jak i Związku Kalkistycznych Republik Muratyki.

Co jest smutne po zreformowaniu i przekształceniu Królestwa Korbibi flota została zupełnie odsunięta na margines spraw państwowych i popadła w ruinę.

Jednak moja powszechnie znana sympatia do marynarki wojennej i jej okrętów znów pchnęła mnie do działania w tej sprawie, stąd mój apel "Wróćmy na Morza". 

Muratyka i Koribia mają bardzo duży niewykorzystany potencjał w tej kwestii jeszcze za czasów Federacji Nordackiej posiadała duże zaplecze stoczniowe w postaci Muratyckiej stoczni w Kostrzyniu oraz Koribijskich Zakładów stoczniowych w Eihenbergu i Mosellbi a sama marynarka ZKRM była liczącą się siłą.

Na czele tej armady stały dwa największe flagowce Koribijskiej Marynarki Wojennej: Lotniskowiec OKM Hermes oraz linioweiec OKM Leviatan

 

612664395a40232133447d33247d383237363034

OKM Leviatan

 

Okręt Koribijskiej Marynarki Leviatan jest największym okrętem w służbie naszej marynarki mierzącym 270 metrów długości i 30 szerokości jest potomkiem klasy starych Koribijskich pancerników Liniowych i zapewne ostatnim w swoim rodzaju, zmieniły się czasy zmieniły się okręty, ale nie ten kolos który pełni funkcję okrętu flagowego pełniącego funkcje głównie reprezentacyjną.

Battleships-Final-Voyage.jpg

Okm Leviatan w porcie w Mosellbi

Najistotniejszym jednak ogniwem Koribijskiej Marynarki Wojennej był niewątpliwie nasz jedyny lotniskowiec OKM Hermes zbudowany w naszej rodzimej stoczni w Kostrzyniu i będący strategicznym centrów naszych działań na morzach. Ten okręt również jak wiele innych powoli popada w ruinę w portach IV Republiki, niedopuszczalne jest aby nasze dziedzictwo oraz jedne z większych osiągnięć państwa tak po prostu zostało wymazane z pamięci jego mieszkańców.

SNS-Principe-de-Asturias-R11-during-Drag

OKM Hermes na morzu Vallhaskim

Występuje tu z inicjatywą "Wrócmy na Morza" dzięki której nasza marynarka i jej okręty znów będą dumą naszego narodu.

Inicjatywa ta jest prośbą ale i propozycją, propozycją planu silnej marynarki wojennej która zabezpieczy nasze interesy w kraju i poza nimi. Warte uwagi jest to iż większość granicy IV Republiki Muratyki stanowi granica morska. Posiadamy dobrze wyposażone i rozbudowane porty zarówno na morzu Vallhaskim (Eihenberg) oraz morzu Muratyckim (Mosellbi) które daje nam również połączenie z Oceanem Wirtualnym na południu.

 

Plan Reformy Marynarki zakładał by:

-Reorganizację obecnych sił rezerwowych w trzy Floty operujące na Morzach Vallhaskim i Muratyckim oraz Oceanie Wirtualnym 

-Budowę/Rozbudowę bazy dla marynarki wojennej na południu Muratyki która zapewni schronienie dla floty operującej na Oceanie Wirtualnym 

-Budowę licznych okrętów podwodnych będących naszymi oczami oraz pierwszą linią obrony na morzach

-Stworzenie silnych grup uderzeniowych marynarki które będą wysyłane w zapalne punkty w możliwie najszybszym tempie gdy flota podwodna zlokalizuje zagrożenie

-Schemat skordynowanego działania floty podwodnej i nawodnej, Okręty podwodne dzięki swoim możliwościom dyskretnego działania patrolują wody w poszukiwaniu ewentualnych zagrożeń i gdy na takie natrafią, w dane miejsce wysyłana jest jedna z głównych grup operacyjnych marynarki. 

 

Proszę potraktować te punkty poważnie i je rozważyć gdyż bez silnej marynarki nie możemy czuć się bezpiecznie na morzach.

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada
  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Albercie,

niezmiernie cieszę się, że poruszyłeś tak ważny temat. Tak jak wspomniałeś, większość granicy IV Republiki stanowi granica morska, więc niedopuszczalnym jest zaniedbywanie naszej Marynarki Wojennej. Dołożę wszelkich starań, aby wszystkie przedstawione przez ciebie punkty zostały jak najszybciej zrealizowane. Ponadto, jeszcze dzisiaj zlecę budowę portu i stoczni na południu Muratyki, gdzieś w okolicach Poz lub Manowcy. Muszę się jednak zwrócić do ciebie o pomoc, bo ja ze spraw wojskowych od zawsze byłem tą przysłowiową "nogą" :P

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie zainteresowanie tą kwestią interesuję się Prezydent, lecz wartę jest sprostowanie moich słów gdyż widzę ich błędną interpretację.

Mianowicie jeden punkt zawiera informację o budowie bazy operacyjnej na południu Muratyki, nie stoczni ale rozumiem konsternację.

Stocznie produkują okręty a porty l i bazy marynarki są miejscem ich stacjonowania. 

Stąd w mojej opinii nie jest nam potrzebna kolejna masywna stocznia gdyż posiadamy takie w Kostrzyniu i Mosellbi.

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, mówiąc "port i stocznia" miałem na myśli budowę całego kompleksu wojskowego, na który złoży się baza operacyjna, stocznia oraz port. Jak już mamy coś budować, to zróbmy to porządnie 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem na szybko mapę z propozycjami umieszczenia całego kompleksu:

mapa.png

Do wyboru mamy 3 lokacje - pomarańczowa koło Manowcy, czerwona koło Jerzmanowic oraz niebieska koło Kosalic. Ja uważam, że najlepiej bazę umieścić w okolicach pomarańczowej kropki. Będzie ona wówczas położona nad Morzem Wurstlandzkim co da nam swobodny dostęp do tego basenu wodnego. Z drugiej strony atrakcyjna jest też lokalizacja niebieska, bo dzięki tej bazie mielibyśmy dostęp do Oceanu Wirtualnego, a także ułatwilibyśmy sobie kontrolę oraz ewentualną obronę nabrzeża Azymutii. Co myślisz @Albert Fryderyk de Espada?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mógłym zaproponować zmianę to rozważyłbym inne lokacje co do lokalizacji nowego arsenału morskiego ale zgadzam się co do tego iż powinien on być naszą bazą operacyjną i oknem na Ocean Wirtualny.

Moją propozycję lokalizacji bazy uargumentuję tym iż wydaje mi się że lepsze będzie umieszczenie jej w jednej z zatok oznaczonych na pomarańczowo.

mapa-thumb-png-23b313990c8a7a51fa5ea1883

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad stworzeniem bezpeicznego i trwałego połączenia bazy z resztą kraju stąd oraz dodatkowo położenie ich w jednej z zatok zapewni nam możliwość ochrony jej zarówno od strony lądu oraz morza. Lokalizacja ich w zatoce umożliwi równierz budowę możliwie najmniejszego falochronu który bedzie chronił port przed nieprzywidywalnymi warunkami atmosferycznymi.

 

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, położenie takiej bazy w zatoce zdecydowanie ułatwi sprawę. Jak mam wybierać to stawiałbym na tę kropkę z lewej strony. Naturalny falochron w postaci "wnęki" w terenie świetnie nada się na ochronę portu przez większymi falami. Jeśli chodzi o skomunikowanie bazy z resztą kraju od strony lądowej to proponuję zbudowanie specjalnej linii kolejowej o charakterze odgałęźnym od linii biegnącej od Bazarożgamic do Pozu, a także odgałęźnej drogi lokalnej od autostrady HL3 nieopodal Bazarożgamic. Mus też zbudować w tej bazie jakieś lotnisko oraz lądowisko dla helikopterów. Bądź co bądź, ale mi najszybciej ze Zwierzogrodu będzie się tam dostać samolotem.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij