• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

NKI - informacje


Rekomendowane odpowiedzi

NKI informuje, że w związku z wyborem @Albert Fryderyk de Espada na nowego Prezydenta Muratyki dokonano stosownych zmian w Urzędzie Wniosków, nadając wcześniej wymienionej osobie uprawnienia do rozpatrywania wniosków.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

NKI informuje, że wszyscy @Freutreggërzy uzyskali dostęp do Dziennika Ustaw. Jednak żeby dopełnić wszelakie informacje, które miałem przekazać, a których nie przekazałem, to logujecie się tutaj - KLIK!

 

  • Lubię to 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

NKI informuje, że do paska edytora zostały dodane przyciski pozwalające na szybkie wstawienie symbolu waluty jorda muratyckiego (Ɉ) oraz rubla czesnoradzkiego (₽). Dodano także możliwość justowania tekstu oraz

Spoiler

spoilerowania

.

  • Lubię to 4

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Małe mini info - zmieniłem ikonkę strony na nieoficjalny herb Unii Nordackiej, także żeby było 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z przenosinami Kirianii na forum Unii utworzona została grupa obywateli tego kraju - @Obywatel Kirianii, oraz stosowna grafika grupy:

Obywatel Kirianii.png

Pozdrawiam z rodzinką! 😄

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W związku z problemami w uprawnieniach działów uprasza się administratorów krajowych o dokładnie sprawdzenie uprawnień każdego działu. Dostęp do działów publicznych powinny mieć wszystkie role (wyświetlanie, czytanie, odpowiadanie, tworzenie i pobierania) oprócz roli gościa (ci posiadają tylko dwa pierwsze uprawnienia). Administratorzy krajowi winni są sprawdzić każdy dział w kategorii swojego kraju pod kątem zgodności uprawnień. W razie niezgodności muszę je poprawić tak, aby były poprawne. W razie problemu należy zwrócić się do Szefa NKI.

DW: @Robert Drenin @Bolesław Kirianóo von Hohenburg

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie nie skapnąłem się, że przypadkowo wybombiłem e-mail połączony z tym forum, który miał wysyłać do użytkowników powiadomienia i inne takie duperele. Ale spokojnie, naprawiłem, testowałem i działa, przynajmniej na razie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z postępującymi pracami nad stroną główną nagłówek forum odnosić będzie od dzisiaj właśnie do niej. Proszę się powoli przyzwyczajać, bo część funkcjonalności forum będziemy sukcesywnie przenosić na stronę główną. Przypomnę - do strony głównej logujemy się danymi z forum.

@Mieszkaniec @Obywatel Unii Nordackiej

  • Lubię to 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni @Obywatel Unii Nordackiej oraz @Mieszkaniec!

Wczoraj udało się zakończyć pracę nad systemem prasowym na naszej stronie głównej. W związku z tym artykuły na forum zostały wyłączone. Na tą chwilę każdy artykuł prasowy dodawany jest do ogólnej instytucji o nazwie "Unia Nordacka". W niedalekiej przyszłości, kiedy moduł instytucji zostanie ukończony, możliwe będzie przypisanie artykułu do instytucji której jest się właścicielem lub w której się pracuje i posiada się uprawnienia do takiego przypisania.

Planowane jest również zintegrowanie systemu prasowego z Międzynarodowym Bankiem Pollinu, który będzie wypłacał wynagrodzenie za polubienia w wybranej przez użytkownika walucie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z systemu 😉

  • Kocham to! 2
  • Wow 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Waksman napisał:

Szanowni @Obywatel Unii Nordackiej oraz @Mieszkaniec!

Wczoraj udało się zakończyć pracę nad systemem prasowym na naszej stronie głównej. W związku z tym artykuły na forum zostały wyłączone. Na tą chwilę każdy artykuł prasowy dodawany jest do ogólnej instytucji o nazwie "Unia Nordacka". W niedalekiej przyszłości, kiedy moduł instytucji zostanie ukończony, możliwe będzie przypisanie artykułu do instytucji której jest się właścicielem lub w której się pracuje i posiada się uprawnienia do takiego przypisania.

Planowane jest również zintegrowanie systemu prasowego z Międzynarodowym Bankiem Pollinu, który będzie wypłacał wynagrodzenie za polubienia w wybranej przez użytkownika walucie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z systemu 😉

Znakomita robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastała mała reorganizacja widgetów na forum. Z paska bocznego przeniesiono na pasek pod listą działów widgety: użytkowników online, użytkowników online w ciągu ostatnich 24h oraz statystyk forum.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Waksman napisał:

Nastała mała reorganizacja widgetów na forum. Z paska bocznego przeniesiono na pasek pod listą działów widgety: użytkowników online, użytkowników online w ciągu ostatnich 24h oraz statystyk forum.

A czemu tak, a po co to komu... Segment użytkowników online jest przeze mnie często odwiedzany jak chce kogoś postalkować, a teraz miałem laga gdzie to jest 🤨

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 17:17, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

A czemu tak, a po co to komu... Segment użytkowników online jest przeze mnie często odwiedzany jak chce kogoś postalkować, a teraz miałem laga gdzie to jest 🤨

 

Po to żeby strona nie była tak rozstrzelona :P. Trzeba się po prostu przyzwyczaić 😉

A co do kolejnych nowości - na stronie głównej:

  1. powoli wprowadzane są powiadomienia. Na tą chwilę obejmują one oznaczenie nas w Świergocie i komentarzach artykułów. W niedalekiej przyszłości obejmą one także polubienia artykułu.
  2. podzielono moduł głosowań na aktualne, nadchodzące i archiwalne - wszystko dla Waszego komfortu 😉

@Obywatel Unii Nordackiej

  • Lubię to 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 12:10, Femme Mystere napisał:

Świetnie! Lubię pieniądze 😄 więc fajnie, że będzie można otrzymywać wynagrodzenie za artykuły.

 

Tutaj jest jeden problem z generowaniem pieniądza. Zanim prace nad wynagrodzeniami za artykuł będą mogły zostać rozpoczęte, trzeba się zastanowić skąd mają się brać pieniądze na wypłatę? Chcemy by pieniądze były w MBP, jednak z którego konta miały by one być wypłacane?

Aktualnie nie ma podziału na to, z jakiego kraju został wydany artykuł, więc nie wiadomo, które państwo powinno za artykuł zapłacić, nie mówiąc już o przypadku, że publikacja jest po prostu w UN?

Może dobrym rozwiązaniem byłoby, utworzenie w MBP waluty UN, która by była używana do wypłacania nagród? W końcu za posty generowane w części wspólnej, też powinno się coś dostawać.

Co o tym sądzicie? @Obywatel Unii Nordackiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sheldon Anszlus Lovelace napisał:

Może dobrym rozwiązaniem byłoby, utworzenie w MBP waluty UN, która by była używana do wypłacania nagród? W końcu za posty generowane w części wspólnej, też powinno się coś dostawać.

Imho bardzo dobry pomysł. Od dłuższego czasu myślałem nad zaproponowaniem wprowadzenia waluty wspólnej, która zdecydowanie ułatwiła by między nami współpracę. Pomysł mogę zaproponować w Parlamencie, zobaczymy co powiedzą na to posłowie.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordackie Konsorcjum Informatyczne informuje o wdrożeniu systemu głosowania stworzonego dla Nordackiego Parlamentu Unijnego. Składa się na niego moduł oddawania głosu oraz moduł wyświetlania wyniku przy użyciu schematu sali posiedzeń. NKI gorąco liczy na to, że Parlament wkrótce oficjalnie zacznie korzystać z systemu, a @Marszałek Parlamentu UN zajmie się unormowaniem tego prawnie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W związku z opuszczeniem wspólnego forum przez ZKRR:

  1. usunięty grupy daw. Czesnoradu,
  2. przeniesiono dział ZKRR do archiwum (sekcja działów),
  3. usunięto kluby daw. Czesnoradu.
  • Smuteczek 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

KOMUNIKAT PREZESA NORDACKIEGO KONSORCJUM INFORMATYCZNEGO

W związku ze zmianami wewnętrznymi w NKI i faktem powstanie II Federacji Nordackiej, w trosce o jej stabilność i bezpieczeństwo, Prezes NKI pozbawia uprawnień administratorskich sz. p. @Tadeusz I Wielki. Po stabilizacji wewnętrznej II FN istnieje możliwość przywrócenia uprawnień.

Zwraca się również z prośbą do obywateli Klindonii (@Kamiljan de Harlin @AleksanderNovak) o wskazanie osoby, która zostanie mianowana przez NKI na administratora, zgodnie z przyjętą polityką - 1 prowincja = 1 administrator.

 

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do szefa NKI.

1. Czemu Leonid Repulijski został zarejestrowany bez konsultacji z nikim? Jakkolwiek żywię sympatię do kryjącego się pod tą kreacją Kamiljana, to jednak powszechnie się w mikro kloniarzy banuje a klony nie przepuszcza. Ja wiem, że pisał on całą ścianę tekstu o jawnych klonach narracyjnych i generalnie zgadzam się z jego wnioskami, ale przydałaby się jakaś debata w tej kwestii.

2. Skoro mamy traktować obie te postacie osobno, czemu Kamiljan Harlin ma rangę obywatela FN?

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Mam pytania do szefa NKI.

1. Czemu Leonid Repulijski został zarejestrowany bez konsultacji z nikim? Jakkolwiek żywię sympatię do kryjącego się pod tą kreacją Kamiljana, to jednak powszechnie się w mikro kloniarzy banuje a klony nie przepuszcza. Ja wiem, że pisał on całą ścianę tekstu o jawnych klonach narracyjnych i generalnie zgadzam się z jego wnioskami, ale przydałaby się jakaś debata w tej kwestii.

2. Skoro mamy traktować obie te postacie osobno, czemu Kamiljan Harlin ma rangę obywatela FN?

Klony tworzone na potrzeby czystej narracji przy ogólnej zgodzie, to nic złego. Tak też twierdzę ja, i dlatego tez zdecydowałem się na zaakceptowanie konta Pana Leonida. Jako klon nie będzie on traktowany jako osobna osoba, a jako osobna postać. Ranga Obywatela FN została nadana czysto ze względów estetycznych. Pomimo posiadania dwóch kont w systemie Pan Harlin będzie mógł czerpać korzyści, majątkowe, polityczne, etc., tylko z jednego. Jeśli będzie inaczej - wtedy NKI skieruje sprawę do odpowiedniego organu.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waksman napisał:

Klony tworzone na potrzeby czystej narracji przy ogólnej zgodzie, to nic złego. Tak też twierdzę ja, i dlatego tez zdecydowałem się na zaakceptowanie konta Pana Leonida. Jako klon nie będzie on traktowany jako osobna osoba, a jako osobna postać. 

Również się z tym zgadzam, co już podkresliłem, ale ponieważ, nie oszukujmy się, jest to sprawa kontrowersyjna i dla wielu nie do pomyślenia, przydałoby się napisać cokolwiek w tym temacie. Natomiast stało się, i w sumie nikt się nie zesrał na szczęście, tylko następnym razem poruszać ważne rzeczy przed ich wprowadzeniem. 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij