• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

O sprzęcie dla WAR słów kilka


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to jest dość ważne pytanie, skąd wytrzaśniemy sprzęt dla WAR ?

W trakcie planowania wykazy dla uzbrojenia zadałem sobie zasadnicze pytanie, skąd ten cały sprzęt mamy w ogóle wytrzasnąć. Oczywiście można go wyczarować żeby sobie był ale gdzie tak nie przystoi. 

Atlas Monerskap może zaoferować swoją pomoc w kwestii uzbrojenie dla piechoty oraz wyposażenia samolotów, możemy też zaoferować pomoc w doposażaniu marynarki wojennej. 

Ale cały ten proces doposażania Wojsk Lądowych może trochę zająć gdyż będzie nam jeszcze wielu elementów brakować. Mamy plany pistoletu, pistoletu maszynowego, oraz ręczny karabin maszynowy, trochę mało a zaprojektowanie innych konstrukcji może potrwać. Tutaj mogę zaproponować skorzystanie z pomocy naszych sąsiadów ze wschodu. W ramach wynagrodzenia za produkcję samolotów dla KSZ Winkuli została nam zaoferowana licencja na produkcję. Możemy więc poprosić o licencję na produkcję jakiegoś karabinu dla naszej piechoty. 

Niewiele lepiej ma się sprawa z lotnictwem, Atlas Aeronautic może zapewnić produkcję samolotu szturmowego oraz samolotu wielozadaniowego przystosowanego do działania z pokładów lotniskowców. W drodze mamy też myśliwiec przechwytujący oraz latacze ale to wciąż może być mało.

I na koniec Marynarka Wojenna, tu już niestety nie widzę innej opcji niżeli poczarowanie i stworzenie jakiś nowych okrętów gdyż dane z przeszłość są znikome i poza jedynym lotniskowcem oraz liniowcem nie znalazłem żadnych lepszych danych.

Panie @Prezydent Muratyki szanowni @Obywatel zdaję się w tej kwestii na wsze słowa oraz opinie. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ten temat jest idealną okazją na rozruszanie naszej gospodarki i jakichś transakcji bankowych. Na pewno jestem za tym, żeby pierwszym rozwiązaniem jakie weźmiemy pod uwagę jest produkcja krajowa - i broni, i pojazdów i statków. Opcją drugorzędną powinno być korzystanie z usług podmiotów zagranicznych. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będzie możliwa do zrealizowania opcja pierwsza, wówczas temat ten będzie dobrą okazją do nawiązania sensownych stosunków handlowych z innymi państwami. Ale tutaj wszystko chyba zależy od @Prezydent Muratyki...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Waksman napisał:

Cóż, ten temat jest idealną okazją na rozruszanie naszej gospodarki i jakichś transakcji bankowych. Na pewno jestem za tym, żeby pierwszym rozwiązaniem jakie weźmiemy pod uwagę jest produkcja krajowa - i broni, i pojazdów i statków. Opcją drugorzędną powinno być korzystanie z usług podmiotów zagranicznych. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będzie możliwa do zrealizowania opcja pierwsza, wówczas temat ten będzie dobrą okazją do nawiązania sensownych stosunków handlowych z innymi państwami. Ale tutaj wszystko chyba zależy od @Prezydent Muratyki...

Zakłady zbrojeniowe Atlas Monërskap są w stanie pokryć zapotrzebowanie na większość sprzętu ale będziemy potrzebować czasu. Gorzej ma się kwestia ciężkiego sprzętu, samochodów, czołgów itp. W tym niestety Atlas Monërskap nie będzie w stanie pomóc. Produkujemy broń, samoloty i okręty ale nie czołgi.

Rozważyłbym skorzystanie z oferty Winkulii i w zamian za samoloty bliskiego wsparcia wynegocjować licencję na produkcję jakiegoś karabinu dla piechoty.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Rozważyłbym skorzystanie z oferty Winkulii i w zamian za samoloty bliskiego wsparcia wynegocjować licencję na produkcję jakiegoś karabinu dla piechoty.

No jest to bardzo sensowna opcja. Jestem jak najbardziej za.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Waksman napisał:

No jest to bardzo sensowna opcja. Jestem jak najbardziej za.

Zwróciłem się już do odpowiednich podmiotów w Winkuli o pomoc w tej kwestii. 

 

Pozwoliłem sobie jeszcze na szybko przygotować listę niezbędnego wyposażenia:

  • Pistolet: Malorina P1
  • Karabin: brak
  • Karabin wyborowy: brak
  • Pistolet maszynowy: Malorian PM-22
  • Ręczny karabin maszynowy: Malorian KA1
  • Lekki Karabin maszynowy: brak
  • Ciężki karabin maszynowy: brak
  • Granatnik: brak
  • Ppanc: brak
  • Plot: brak

  • Czołg: brak
  • Niszczyciel czołgów: brak
  • Działo szturmowe: brak
  • Wóz Wsparcia piechoty: brak
  • Pojazd transportowa: brak
  • Pojazd rozpoznawczy: brak
  • Artyleria: brak
  • Artyleria plot: brak

  • Śmigłowiec: brak (opcjonalnie latacz)
  • Samolot wielozadaniowy: Atlas VMP-01
  • Myśliwiec przechwytujący: brak
  • Samolot szturmowy/bliskiego wsparcia: Atlas S-22
  • Samolot Transportowy: Atlas ATP-2500 (rozwiązanie tymczasowe)

 

Jak więc widać jest sporo rzeczy do uzupełnienia. Oczywiście jeżeli @Prezydent Muratyki wyda zgodę Atlas Monërskap podpiszę umowę na produkcję i opracowanie brakujących schematów dla WAR. Nie zmienia to jednak faktu że wolałbym skorzystać z zagranicznych ofert albo przynajmniej innych firm z Muratyki. W końcu pan @Grzegorz Szarak posiada koncern motoryzacyjny to "Pojazd Transportowy" możemy zlecić do opracowania właśnie Masterr AH. Prace na ciężkim transporterem opancerzonym są już w fazie realizacji ze strony STAR Labs, silnik do owej jednostki jest już w produkcji przez właśnie Masterr AH więc z tym również sobie poradzimy.

Możemy zwrócić się do Winkuli lub Suderlandu o pomoc z niektórymi elementami gdyż nie widzę innych państw do jakich możemy się zwrócić.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia bezpieczeństwa jest istotna. Powinniśmy zastosować rozwiązania chroniące obywateli przed mozliwymi katastrofami np. atmosferycznymi. Postaram się przygotować zbiór rozwiązań modernizując schrony i doskonaląc edukację na temat pierwszej pomocy i sytuacji awaryjnych. Co do armii to wpierw chciałbym od Dowódcy WAR otrzymać wstępny raport na temat obecnego stanu armii, pokeitowany komentarzem o sektorach najbardziej "zaniedbanych". Pamiętajmy jednak, że nie chcemy stać się militarną juntą wojskową, a chcemy przyczyniać się raczej do pokoju na Polinie.

1113.png

Grzegorz Szarak von Hohenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Grzegorz Szarak napisał:

Co do armii to wpierw chciałbym od Dowódcy WAR otrzymać wstępny raport na temat obecnego stanu armii, pokeitowany komentarzem o sektorach najbardziej "zaniedbanych". Pamiętajmy jednak, że nie chcemy stać się militarną juntą wojskową, a chcemy przyczyniać się raczej do pokoju na Polinie.

Jeśli mam być szczerym to kwestia organizacyjna WAR jest na tę chwilę rozwiązana całkiem ładnie głównie dzięki panu @Piotr Romanow, przez cały dzisiejszy dzień aktualizowałem i ujednolicałem nasze obecnie działające formacje WAR ale całokształt pozostał i ma się całkiem dobrze. W najbliższym czasie postaram się delikatnie rozbudować to co już posiadamy oraz zająć się kwestią między innymi obrony przeciw lotniczej. 

Największy problem pojawia się jednak w momencie kiedy chodzi o sprzęt którego po prostu nie mamy, to znaczy mamy, wyczarowany bo realnego który mamy na papieże to dosłownie 5 pozycji z powyższej listy.

Osobiście mógłbym zaoferować pomoc Atlas Monërskap ale sam nie podejmę tej decyzji z jednego prostego powodu, mianowicie kiepsko by to wyglądało gdyby Horenkomendant WAR sam zlecał swojej firmie produkcję. Oczywiście żeby sprawa był jasna powyższa broń z listy to jedynie opcje jakie mamy i realnie nic z tego jeszcze nie jest produkowane na potrzeby armii. To może nastąpić dopiero poprzez stosowną umowę na którą oczywiście bym liczył jako właściciel Atlas Monërskap i odpowiadając od razu na pytania jakie się pojawią, nie nie będzie to darmowe. To że system gospodarczy i bank jeszcze nie funkcjonują nie znaczy że produkty Atlas Monërskap będą za darmo. Na chwilę obecną żaden z naszych produktów nie ma określonej ceny i żeby zabezpieczyć się na przyszłość mogę zapewnić że koszty produkcji na potrzeby państwa będą stosunkowo niskie gdyż w pierwszej kolejności będzie się dla mnie liczyło zabezpieczenie naszego państwa to oczywiście jako prezes Atlas Monërskap muszę oczywiście myśleć o zarobieniu na utrzymanie swojej firmy. 

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni państwo mam bardzo dobrą nowinę. 

W zamian za produkcję samolotu bliskiego wsparcia S-22 dla KSZ Winkulii, Związkowe Zakłady Zbrojeniowe udzieliły nam licencji na produkcję karabinu dla piechoty SAR-KA-1

W związku z tym możemy odhaczyć jedne punkt z naszej lisy przynajmniej na jakiś czas. 

  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzegorz Szarak napisał:

Upominam pana, panie Waksman. Nasze działania dyplomatyczne nie sią wymierzone bezpiśrednio przeciwko Cesarstwo. Sytuacja została wyjaśniona przez Cesarza Harlina.

Ja wiem, moje słowa też nie są wymierzone w Cesarstwo, a w tego debila, który przez swój parch na mózgu zabił niewinnego człowieka. Co to spowodowało? Jego nienawiść, bo chciał się popisać jaki to on "mocny nie jest". To jest zły człowiek, takim działaniom powinno się przeciwdziałać, a takie jednostki eliminować.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliminować powinno się jednostki które wysiedlają z ojczyzny i swoich rodzin 500 tysięcy Boga ducha winien cywilów, Panie WakSSman. Pamiętamy okupantów kalkilistowskich i kolaborantów! 

obraz_2022-04-07_143840803.png.34c74d5fc82413257d129daa3c1e3751.png

Pan, Panie WakSSman jest przykładem na post-kalkilistowskiego degenerata. Czasy tej totalitarnej ideologii się skończyły! Sмrт kaлkisтi! Sлoбoдa љuдu!

  • Zły 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to bardzo dobry plakat i całe szczęście że kalkizm został już wyplewiony ku mojej osobistej uciesze i oby więcej nie powrócił.

A po drugie to nie jest miejsce na tego typu dyskusję i prosiłbym to przynajmniej w jakimś stopniu uszanować. Gdyż nie chcę potem musieć tego wszystkiego z stąd sprzątać do archiwum.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiedlenie nie byłoby konieczne jeśli dbałbyś o swój lud. Ci ludzie z własnej woli uciekali do lepszego świata jaki w tamtej chwili oferowało państwo Muratyckie. Westland za twojej dyktatury był jedną wielką ruiną. Nikt nie chce żyć w takich nieludzkich warunkach. Nie mówiąc już, że ludzie którzy wtedy uciekali aktualnie mają wolną wolę w tym żeby się zwinąć i wrócić do Westlandu. Czemu nie chcą tego robić? Odpowiedź podawano przynajmniej kilkanaście razy w ciągu ostatniego roku.

Kalkilizm był ideologią złą, owszem, nie mówię, że tak nie było. Jednak fakt, że sprawowałem wtedy władzę w kraju wcale nie powoduje, że nadal jestem kalkilistą. Wyrzekłem się tej ideologii i nie mam zamiaru do niej wracać. Takie głupie przerabianie nazwiska czy durne pstryczki w nos powodujące coraz to większe pogorszenie się naszych stosunków świadczą tylko o tym, że nie jesteś osobą, która dąży do pokoju, tylko do wojny. To takie jednostki się eliminuje. Nie takie, które pomagają ludziom.

Proszę też nie przenosić tych postów do archiwum. Posłużą mi jako dowody w sprawie sądowej, która kiedyś tam się odbędzie.

  • Haha 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AleksanderNovak napisał:

Eliminować powinno się jednostki które wysiedlają z ojczyzny i swoich rodzin 500 tysięcy Boga ducha winien cywilów, Panie WakSSman. Pamiętamy okupantów kalkilistowskich i kolaborantów! 

obraz_2022-04-07_143840803.png.34c74d5fc82413257d129daa3c1e3751.png

Pan, Panie WakSSman jest przykładem na post-kalkilistowskiego degenerata. Czasy tej totalitarnej ideologii się skończyły! Sмrт kaлkisтi! Sлoбoдa љuдu!

Ty skończ pierdolić, bo wiemy co zrobiłeś z Westlandem xd Wprowadziłeś dyktaturę, mimo zapewnień, że możemy zrobić z Augustem jakieś małe zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee...Novak? Co ci odbiło? Może za dużo piwka

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe zmiany? Chcieliście zmienić ustrój, zmienić nazwę państwa. Na to się zgodzić nie mogłem. Po tym, jak wyzwoliłem Westland, zostałem w nim sam. Demokratycznie wprowadziłem swoje rządy autorytarne. Jak jesteś taki bohater, to wróć do Westlandu. Ale nie, czekaj. Ty masz razem z Augustem już go dawno w dupie. 

  • Haha 1
  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmmm...

Wszystko pięknie i fajnie ale ja pozwolę sobie wrócić do tematu dyskusji.

W Sarmacji równie prężnie trwają zbrojenia między innym Sił Powietrznych. Jeżeli szanownemu panu @AleksanderNovakbędzie się nudziło można iść im wygarnąć że też sobie sprzęt wyczarowywują, i nam też przydało by się jakieś zaklęcie w podobnym stylu.

Krajowe Zakłady Zbrojeniowe zapewne już niebawem powstaną i przy współpracy z Atłas Mönerskap ruszymy z produkcją. Trzeba też będzie w ramach KZZ stworzyć jakieś biuro projektowe gdyż mam już kilka pomysłów na nasz arsenał, dodatkowo ostatnie zdanie kieruję w pierwszej kolejności do pana @Prezydent Muratykioraz @Waksman, dochodzę do wniosku że WAR powinno posiadać ośrodek do którego nawet nasi obywatele nie powinni mieć dostępu. Służyć to ma jak zabezpieczenie ewentualnie cennych informacji oraz danych które nie powinny być ogólnodostępne do momentu gdy władze tak nie stwierdzą.

  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AleksanderNovak napisał:

Westlandzkie, Cesarskie i Voxlandzkie. I nie wyciągnięte z dupy jak połowa Muratyckiej armii. 

Polecam się na przyszłość.

W sumie armię tworzył szanowny pan prezydent senior @Piotr Romanow, my jedynie dbamy żeby dostała ona sprzęt. 

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij