• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Winkulia w świetle ostatnich wydarzeń


Rekomendowane odpowiedzi

O Winkulii znowu robi się głośno na arenie międzymikronacyjnej. Link do oświadczenia Ministra Stanu. Co sądzicie o zaistniałej sytuacji?

Edit:
Atak z zaskoczenia

Odtajnione negocjacje

Taka jeszcze refleksja. Skoro dochodzi to takich sytuacji, to czy nie powinniśmy czasem myśleć o zawiązaniu jakichś sojuszy militarnych z państwami nam przyjaznymi? Co prawda na ten konflikt zgadzały się obie strony, tylko sposób realizacji odbiegał od zamierzonego, ale sami powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo, bo pewne standardy na Nordacie zaczynają powoli upadać. Rozmowy na ten temat lepiej jednak rozpocząć w dziale dostępnym dla obywateli lub w czasie tajnego zebrania parlamentu.

Edytowane przez Grzegorz Szarak

1113.png

Grzegorz Szarak von Hohenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie oceniam, ale jak zobaczyłem odtajnione rozmowy z ZSKHiW to śmiechłem. Już Winkulia chciała wszystko planować, wszystko ustawiać, jakieś plebiscyty... Zamiast trzymać się jednej linii w której konflikt rozegrałby się na zasadach systemu wojennego, który nie jest przewidywalny, to oni brną w to co robili zawsze. Bogu dzięki to nie wyszło, przyszedł Piechota i wszystko zepsuł. Wierzę, że uda im się wymknąć z tej sytuacji i jakoś to rozegrać.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie 

Fajny ten cyrk, czego by złego nie mówić to konflikt z użyciem systemu wojennego na pewno podkręciłby aktywność jak i było by to niezapomniane widowisko. Pan Piechota też się popisał, takiej samowolki i cyrku to faktycznie od dawna nie widziałem.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie chcem, ale jstem niejako zmuszony do wyrażenia opinii dotyczącej opinii pojawiającej się w Republice Muratyki. Niekontrolowane konflikty mają to do siebie, że są destruktywne. My, jako społeczeństwo cywilizowane nie zamierzamy przerzucać się bezmyślnie nieistniejącymi niezniszczalnymi czołgami, a później, w przypadku, gdyby zostały zniszczone powiedzieć: "Mamy to w dupie, nie uznajemy". Nie jesteśmy też społeczeństwem konfliktowym, a wszelkie próby uregulowania spraw w sposób pokojowy były nam na rękę. Tak samo jednak jesteśmy gotowi na przeprowadzenie cywilizowanego konfliktu, w którym wszystko dzieje się w sposób, którego nie można podważyć. A nie takiego, jaki najchętniej życzyłaby sobie IV Republika Muratyki. Jeżeli chcecie, to droga wolna, znajdźcie sobie przeciwnika, który jest gotowy na przepychankę niewidzialnymi bombowcami atomowymi i czołgami jeżdżącymi z prędkością światła. I od razu mówię, u nas takiego nie znajdziecie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przykre, że doszło do tego spięcia pomiędzy naszymi państwami. Mam nadzieję, że to raczej nieporozumienie, jak dla mnie Winkulia to jeden z naszych najważniejszych sojuszników, współtworzyliśmy przez niespełna dwa lata państwo (Egvalland dołączył po jakimś czasie do FN), ja sam na obecnym forum Winkulii mam prawie 900 postów. Nawet w tym wątku pan Waksman dobrze życzy naszym przyjaciołom. Chociaż z mojej strony taki drobniuteńki pstryczek w nos, bo z jednej strony WE krytykuje nierealną artylerię, tymczasem:

"Kosmiczna Piechota"

Wszakże ona także brałaby udział przy potencjalnym konflikcie zbrojnym? 😉

Mam nadzieję, że do końcówki podejdzie WE z dystansem, jeśli będzie taka potrzeba na pewno nasze państwo udzieli Winkulii pomocy!

 

  • Lubię to 1

1113.png

Grzegorz Szarak von Hohenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfred wstawaj, zesrałeś się.

Tak swoją drogą, skoro Dostojewski aka Piechota zaatakował bądź co bądź państwo obok naszego, to czy nie powinniśmy w jakiś sposób pozbawić go obywatelstwa? Bo tak dumam, że taka osoba raczej powinna być wydalona z Muratyki, bo zagraża naszemu bezpieczeństwu wewnętrznemu. Kto wie co zrobi jutro...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie podzielam zdanie pana @Grzegorz Szarak, Winkulia w moich oczach to nasz przyjaciel mimo iż nie zawsze to widać zarówno po naszym jak i waszym zachowaniu ale w obliczu konfliktu będę w pełni popierał działania rządu Winkulii, nie ważne czy będą to rozmowy pokojowe czy wojna. 

Chociaż ciężko zaprzeczyć że wojna była by niezmiernie ciekawym wydarzeniem. 

Plus jestem wielkim fanem tych Kosmicznych Sił, nie ważne jak bardzo odjechanie by nie były.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wycofać ze swojej dogryźliwości, gdyż doszły mnie słuchy, jakoby Kosmiczna Piechota byla elementem narracji (ale nie takiej jaką uprawiamy na codzień, ale narracji narracji). Przepraszam za nieporozumienie!

Edytowane przez Grzegorz Szarak

1113.png

Grzegorz Szarak von Hohenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 18:50, Grzegorz Szarak napisał:

W sumie przykre, że doszło do tego spięcia pomiędzy naszymi państwami. Mam nadzieję, że to raczej nieporozumienie, jak dla mnie Winkulia to jeden z naszych najważniejszych sojuszników, współtworzyliśmy przez niespełna dwa lata państwo (Egvalland dołączył po jakimś czasie do FN), ja sam na obecnym forum Winkulii mam prawie 900 postów. Nawet w tym wątku pan Waksman dobrze życzy naszym przyjaciołom. Chociaż z mojej strony taki drobniuteńki pstryczek w nos, bo z jednej strony WE krytykuje nierealną artylerię, tymczasem:

"Kosmiczna Piechota"

Wszakże ona także brałaby udział przy potencjalnym konflikcie zbrojnym? 😉

Mam nadzieję, że do końcówki podejdzie WE z dystansem, jeśli będzie taka potrzeba na pewno nasze państwo udzieli Winkulii pomocy!

 

Chciałbym się odnieść do tego, ponieważ został tu poruszony temat kosmicznej piechoty.

 

Więc drogi @Grzegorz Szarak. Przede wszystkim nie, nie będzie brała udziału w tym konflikcie to po pierwsze. Po drugie radzę zapoznać się z tematem i uzbrojenie dla kosmicznej piechoty zaczyna się praktycznie od zera i nie wymyślamy na dzień dobry ultra wypasiony gigantyczny plazmowy minigun, a jednak zaczyna się rozwój od broni współczesnej. Więc to nie weźmie się z byle skąd. Po trzecie jest to zainspirowane Bialeńskimi Siłami Kosmicznymi, więc nie jest to pierwszy pomysł, jaki padł na Pollinie. Jak ktoś nie chcę się rozwijać to mu nie zabraniam. Ale ja uwielbiam wręcz rozwój, oczywiście wiadomo małymi kroczkami. Więc jeszcze raz apeluje do @Grzegorz Szarak o zaprzestaniu ignorancji i chociaż dokładnym zapoznaniu się z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ta wojna? Będzie, nie będzie? Dogadali się z ZSKHiW? Bo na razie tylko referendum widzę i mobilizację wojska. @Artur Kardacz @Alfred Fabian von Tehen-Dżek?

Bo jak będzie to my z chęcią wyślemy helipokterek czy samolocik z pomocą humanitarną :kek:

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu koncepcję, aby stworzyć coś na wzór Czerwonego Krzyża tylko w mikronacjach. Uznałem jednak, że na szczęście nie ma u nas wystarczającej liczby konfliktów, aby taka organizacja w mikroświecie miała rację bytu. Może jednak... byłby to zapewne jakiś pomysł na narrację, przy okazji można by było promować jakieś pozytywne wartości, a może nawet edukować. Choć do tego trzeba większych kompetencji niż znajomość treści kilku artykułów na Wikipedii.

Edytowane przez Grzegorz Szarak

1113.png

Grzegorz Szarak von Hohenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, konflikty jak nie z innymi, to można "generować" chociażby narracyjnie. Uciskana mniejszość winkulijska w Westlandzie, walki klanów na terenach OBPP, czy tak jak aktualnie konflikt Winkulia-ZSKHiW. To są ciekawe sytuacje, które mają potencjał do wykorzystania narracyjnego. A taki mikronacyjny Czerwony Krzyż to dobry pomysł. Zawsze to jakiś pomysł na ciekawą narrację i szansę na rozpromowanie Muratyki 😄

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akcji Czerwonego Krzyża to faktycznie nie jest zły pomysł. Jednak rodzi się wtedy pytanie.  Czy macie konkretną wizję na to jakby miała ona wyglądać? @Waksman

 

Ps.Chciałbym jeszcze w ramach wyprostowania, że konflikt nie jest z ZSKHiW, a z Wielkim Budzimiratem. ZSKHiW jedynie popiera działania agresora Wielkiego Budzimiratu, ale nie bierze udziału w konflikcie.

Edytowane przez Leszek Ebe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Leszek Ebe napisał:

Jednak rodzi się wtedy pytanie.  Czy macie konkretną wizję na to jakby miała ona wyglądać? @Waksman

To jest szczerze temat na osobną dyskusję. Trzeba zebrać chętne osoby, ułożyć plan tego jak taka organizacja miałaby wyglądać i działać. Bo teraz to trudno mi powiedzieć jaką mam wizję.

9 godzin temu, Joahim von Ribertrop napisał:

Jak wy żeście się o tym dowiedzieli... To znaczy, proszę odszczekać te kłamliwe kłamstwa! 

:kek:

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij