• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Tarakan uchadzi


Piotr Romanow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy obywatele,
Co sądzicie, o tej ostatniej sytuacji, która miała miejsce na pograniczu Polsko-Białoruskim odnośnie naszego dezertera, który przeszedł na stronę białoruską i prosi o azyl? Jak dla mnie coś mi tu śmierdzi, polski żołnierz uciekający do kraju, w którym rządzi prezydent przekłamujący wyniki wyborów interesujące, nieprawdaż? 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem gdzieś, że coś mocno przeskrobał i teraz ucieka. Wiadomo, jak Polak ucieknie na Białoruś prosić o azyl to zaraz Łukaszenka zrobi z tego furorę, że w polskiej armii i państwie jest tak źle, że aż żołnierze uciekają. No i przy okazji przez to, jak wyjdzie na niego jakiś Interpol czy inne takie, to Łukaszenka się wypnie i go nie wyda przez ten azyl. Dla mnie typ powinien trafić na dożywocie za zdradę ojczyzny. W tym przypadku żałuję, że w Polsce nie ma za takie rzeczy kary śmierci.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Waksman napisał:

Słyszałem gdzieś, że coś mocno przeskrobał i teraz ucieka. Wiadomo, jak Polak ucieknie na Białoruś prosić o azyl to zaraz Łukaszenka zrobi z tego furorę, że w polskiej armii i państwie jest tak źle, że aż żołnierze uciekają. No i przy okazji przez to, jak wyjdzie na niego jakiś Interpol czy inne takie, to Łukaszenka się wypnie i go nie wyda przez ten azyl. Dla mnie typ powinien trafić na dożywocie za zdradę ojczyzny. W tym przypadku żałuję, że w Polsce nie ma za takie rzeczy kary śmierci.

Wg. mnie to bardzo trudna do ocenienia sytuacja, ponieważ jest zbyt wiele niewiadomych. Nie można sądzić zarówno jednej jak i drugiej strony, bowiem żyjemy w czasach wojny hybrydowej, gdzie każda informacja ma dwa dna, dziwne ale niestety prawdziwe. Nie jestem w stanie ocenić jednostronnie takich sytuacji, bowiem sam obieram Białoruś jako kurs moich urlopów, no nie dość, że imigranci mi utrudnili w tym momencie wyjazd to jeszcze "Super Soldier", który miał dość "okrutnej" Polski wyjechał prosić o azyl... Boję się, że po kolejnym wyjeździe przekraczając granicę spotkam się z oddziałem ŻW, który chętnie weźmie mnie na przesłuchanie, co ja tam robiłem... Cyrki cyrki na kołach... 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to akurat prawda, że sprawa jest dosyć tajemnicza. Jest ona tym bardziej tajemnicza, że zgodnie z decyzjami naszych władz przy granicy nie ma żadnych dziennikarzy, co szczególniej utrudnia dowiedzenie się chociaż jakiejś części prawdy.

Z dostępnych doniesień medialnych jednak wyłania się następujący obraz tego żołnierza, który notabene nazywa się Emil Czeczko. Podobno od dzieciństwa był postrzegany jako "fajtłapa" i traktowany przez swoich rówieśników... no, nie zbyt przyjaźnie. Oprócz tego, później już w dorosłym życiu nie był znaleźć zatrudnienia - możliwe, że to doprowadziło go do służby w armii. W połączeniu z doniesieniami nt. jego zatargów z prawem widać, że ten człowiek miał po prostu problemy osobiste. Dodatkowo nie wiemy jeszcze jakie stosunki były między nim a kolegami z oddziału, czy z dowództwem.

I nie żebym chciał w oto ten sposób jakkolwiek usprawiedliwiać tą dezercję. Po prostu próbuję wytłumaczyć w najbardziej prawdopodobny sposób, co mogło przyczynić się do takiego postępowania szeregowego Czeczko. W ogóle jak dla mnie, bardzo analogicznym przypadkiem osoby, która miała dosyć duże problemy z życiem (wiem, że to nie po polsku, ale nie umiem znaleźć innych słów w tej chwili 😄) i uciekła do państwa totalitarnego był James Dresnok, który to uciekł do Korei Płn. po zakończeniu wojny koreańskiej. Owszem, że niby te sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego - ale obydwie te sytuacje ukazują ludzi, którzy mieli po prostu ciężkie życie i to mogło się do tych czynów przyczynić (chętnych zachęcam do zapoznania się ze sprawą Dresnoka - bodajże na YT był film dokumentalny 😄 ).

I owszem, jest jeszcze druga możliwość - że był on białoruskim szpiegem.  Z tym, że jakoś no nie wiem... nie chce mi się w to wierzyć. Aczkolwiek mimo wszystko takiej opcji nie należy wykluczać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mateusz Żmigrodzki napisał:

Cóż, to akurat prawda, że sprawa jest dosyć tajemnicza. Jest ona tym bardziej tajemnicza, że zgodnie z decyzjami naszych władz przy granicy nie ma żadnych dziennikarzy, co szczególniej utrudnia dowiedzenie się chociaż jakiejś części prawdy.

Z dostępnych doniesień medialnych jednak wyłania się następujący obraz tego żołnierza, który notabene nazywa się Emil Czeczko. Podobno od dzieciństwa był postrzegany jako "fajtłapa" i traktowany przez swoich rówieśników... no, nie zbyt przyjaźnie. Oprócz tego, później już w dorosłym życiu nie był znaleźć zatrudnienia - możliwe, że to doprowadziło go do służby w armii. W połączeniu z doniesieniami nt. jego zatargów z prawem widać, że ten człowiek miał po prostu problemy osobiste. Dodatkowo nie wiemy jeszcze jakie stosunki były między nim a kolegami z oddziału, czy z dowództwem.

I nie żebym chciał w oto ten sposób jakkolwiek usprawiedliwiać tą dezercję. Po prostu próbuję wytłumaczyć w najbardziej prawdopodobny sposób, co mogło przyczynić się do takiego postępowania szeregowego Czeczko. W ogóle jak dla mnie, bardzo analogicznym przypadkiem osoby, która miała dosyć duże problemy z życiem (wiem, że to nie po polsku, ale nie umiem znaleźć innych słów w tej chwili 😄) i uciekła do państwa totalitarnego był James Dresnok, który to uciekł do Korei Płn. po zakończeniu wojny koreańskiej. Owszem, że niby te sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego - ale obydwie te sytuacje ukazują ludzi, którzy mieli po prostu ciężkie życie i to mogło się do tych czynów przyczynić (chętnych zachęcam do zapoznania się ze sprawą Dresnoka - bodajże na YT był film dokumentalny 😄 ).

I owszem, jest jeszcze druga możliwość - że był on białoruskim szpiegem.  Z tym, że jakoś no nie wiem... nie chce mi się w to wierzyć. Aczkolwiek mimo wszystko takiej opcji nie należy wykluczać.

 

Kiedy wspomniałeś o Jamesie Dresnoku, to od razu przypomniał mi się ten japoński uciekinier do Korei Północnej nie pamiętam jak się nazywał. Może to była całkiem inna sytuacja, ale trzeba wziąć pod uwagę, że on był ochotnikiem i skorzystał z jakiegoś dziwnego planu północnokoreańskiego, który załatwił mu tak na prawdę możliwość żeby tam wyjechać... Intrygujące. 😄

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy były ucieczki z Japonii do Korei Płn. Raczej chodzi tutaj o akcję repatriacyjną z lat 50-tych kiedy to rząd KRLD oferował powrót mniejszości koreańskiej zamieszkałej w Japonii do swojej ojczyzny (zresztą, rząd Japonii do tego zachęcał). Jednak wtedy nie było jeszcze doniesień o socjalistycznym "raju" - który jak wiemy rajem nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mateusz Żmigrodzki napisał:

Nie wiem czy były ucieczki z Japonii do Korei Płn. Raczej chodzi tutaj o akcję repatriacyjną z lat 50-tych kiedy to rząd KRLD oferował powrót mniejszości koreańskiej zamieszkałej w Japonii do swojej ojczyzny (zresztą, rząd Japonii do tego zachęcał). Jednak wtedy nie było jeszcze doniesień o socjalistycznym "raju" - który jak wiemy rajem nie był.

Rzeczywiście, masz rację. On, albo ktoś inny napisał książkę o Korei Północnej na jego własnych wspomnieniach z wyjazdu tam. Wszystko okazało się mrzonką, a i on był traktowany jak potomek okupantów. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj natrafiłem na informację jakoby ten cały "żołnierz" znęcał się nad własną matką... Nie wiem czy jest to potwierdzona informacja, ale jeśli tak, to nawet lepiej, że taki karakan wybył z tego kraju. Jak tak można w ogóle... Zakazywać matce we własnym domu wchodzenia do pokoju, a jeśli ta nie stosowała się do tej "zasady" to ją po prostu bić... Dramat. To jest śmieć, a nie człowiek. W sumie adekwatnie, bo zbiegł do miejsca w którym prosi innego śmiecia o azyl.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waksman napisał:

Dzisiaj natrafiłem na informację jakoby ten cały "żołnierz" znęcał się nad własną matką... Nie wiem czy jest to potwierdzona informacja, ale jeśli tak, to nawet lepiej, że taki karakan wybył z tego kraju. Jak tak można w ogóle... Zakazywać matce we własnym domu wchodzenia do pokoju, a jeśli ta nie stosowała się do tej "zasady" to ją po prostu bić... Dramat. To jest śmieć, a nie człowiek. W sumie adekwatnie, bo zbiegł do miejsca w którym prosi innego śmiecia o azyl.

Ja spotkałem się z dużo śmieszniejszymi artykułami. Za wiele nic mu nie zrobią, bo ten już jest po drugiej stronie, zarówno muru jak i jedną nogą w jego własnym raju, także nie widzę sensu grzebania w nim. Swoją stroną wszyscy się w kraju teraz obsrali, że trzeba zrobić z niego bandytę, że jego opinia jest nierzetelna. To teraz pytanie, dlaczego nie zrobili tego zanim dezerterował? Dla mnie to wszystko śmierdzi, ale nie mnie to oceniać co się dzieje za kulisami społeczeństwa w partyjnych rozgrywkach, a także tych międzynarodowych... Tak czy inaczej po raz kolejny widzimy jak działa wojna hybrydowa. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobili, bo wiadomo, afera wokół żołdaka, który bije matkę? Temat, który powtarza się wokoło co jakiś miesiąc, to nie zrobiłoby takiej furory jak żołnierz WOJSKA POLSKIEGO, który ucieka na BIAŁORUŚ, bo ma problemy z prawem, i w ogóle Polska be, a Białoruś nie. Ja również nie wnikam w te ich międzynarodowe zatargi i rozgrywki, szkoda tylko, że robią nam, zwykłym ludziom, wodę z mózgu.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maximilian von Stirlitz napisał:

Ten dezerter to jak mówią media to szpieg Białoruski. 

Nie zastanawia Cię to Herr Stirlitz, że te wszystkie informacje wyrosły jak grzyby po deszczu, gdy ten dopiero dezerterował na Białoruś? Mi to wszystko śmierdzi, ale tak jak mówiłem - jestem za cienki w uszach, ażeby wypowiadać się w tym temacie. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bicia matki - dostał on już wyrok. I za kilka dni właśnie miała być rozprawa apelacyjna. Myślę, że to oczywiste dlaczego uciekł - uciekł aby uniknąć więzienia. Najpewniej przeczuwał że Sąd Apelacyjny podtrzyma wyrok niższej instancji, który to skazywał go bodajże na kilka lat więzienia.

A Białoruś, jak to Białoruś - Aleksandr "Karaluch" Łukaszenka lubi tego typu propagandę, więc BT z tego korzysta i oczerniają Polskę, która jak wiemy podpadła im wspierając białoruską opozycję demokratyczną. W każdym razie, cóż - uciekł i raczej nasze władze nic mu nie zrobią (chyba że albo białoruska opozycja przejmie władzę - a do tego droga jest daleka - albo Polska wyśle tam jakiś GROM który odbije p. Czeczko 😄).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz Żmigrodzki napisał:

W każdym razie, cóż - uciekł i raczej nasze władze nic mu nie zrobią (chyba że albo białoruska opozycja przejmie władzę - a do tego droga jest daleka - albo Polska wyśle tam jakiś GROM który odbije p. Czeczko 😄).

Jak wyślemy tam GROM, to chyba wojnę wywołamy, a tego nie chcemy 😛

Białoruś jest częścią Interpolu, więc może jak Polska wystawi ogólnoświatowy list gończy to jakoś to zadziała?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się przejmujecie, niech chłop sobie żyje jak chce... To że jest szczurem żerującym na prawie, to już jego wybór. Ja bym nie mógł żyć w ten sposób co on, bo uwłacza mi taki styl życia, gdzie wchodzisz w dupsko obcej władzy, żeby mieć dobrze.

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Skoro to już wątek na takie stricte sprawy realowe... Co sądzicie o niedawnej inwazji Rosji na Ukrainę? Myślicie, że na Ługańsku i Doniecku się skończy, czy raczej Putin będzie chciał zająć obwody wyrażające tendencje prorosyjskie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie... Szczerze i tak wątpię w taki scenariusz, bo dla mnie Putin nie ma na tyle psychy. Chociaż... Może to okazja do odzyskania Lwowa? 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze nie jest... Z tego co widziałem w mediach wojska rosyjskie zajęły Czarnobyl, a pracowników elektrowni pojmali jako zakładników... Źle się dzieje. Teraz jeszcze ta panika związana z paliwem. Jak ja auto zatankuję 😰

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waksman napisał:

No dobrze nie jest... Z tego co widziałem w mediach wojska rosyjskie zajęły Czarnobyl, a pracowników elektrowni pojmali jako zakładników... Źle się dzieje. Teraz jeszcze ta panika związana z paliwem. Jak ja auto zatankuję 😰

Za 10 złoty od litra? Dzisiaj tankowałem za 5,45, a dwie godziny później diesel kosztował całe 5,66... Teraz widziałem zdjęcia że jest po 7,99 czy nawet 9,99. Także polecam się śpieszyć. 😕

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobić to dzisiaj w nocy żeby tych kolejek uniknąć. To jest dramat co się dzieje z tym wszystkim. Przez chore ambicje jednego debila tak cierpimy... Niedługo ropa naftowa będzie uznana za produkt luksusowy...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijów jest właśnie ostrzeliwany przez rosyjskie rakiety balistyczne... To się naprawdę dzieje. Jak oglądam krótkie filmy z tych wydarzeń to nie mogę uwierzyć w to na co patrzę...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij