• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Goście u bram Nadłchadzic


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przez cały dzień w Nadchładzickich portach zauważalny był bardzo duży ruch, który skutkował przybyciem ogromnych liczb ludności, która nie jest zarówno obywatelem Muratyckim, jak i rdzennym mieszkańcem tego państwa. Sama Azymutia okazała się w dniu dzisiejszych przystankiem dla Noklezyjczyków, Brodryjczyków, Dehreinców czy też Uhraińców, szukających schronienia poza granicami opresyjnego terroru Iwanowskiego. Łączna liczba przybyszy w dniu dzisiejszym to około 3000 tysiące nowych ludzi, którzy wszystkimi możliwymi drogami próbują się wydostać spod buta tyrana.

Wielu opuszczających przybywających, czy to do Azymutii czy do innych części Muratyki jest zatrzymywana przez władze Cara, który nie może dopuścić to tego, aby ludzie uciekali z jego kraju, gdyż w końcu zostanie on sam. Domyślamy się, że w następnych dniach na terytorium Republiki Muratyki może się pojawić około 50 tysięcy obywateli Państwa Brodryjskiego, wierzymy że nie tylko nasze władze regionalne, ale też te państwowe obejmą opieką uchodźców i udzielą im azylu.


spacer.png

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedni ludzie... Naprawdę współczuję im takiego władcy. Najważniejsze, że u nas mogą uzyskać schronienie. Co powiesz Piotrze na uruchomienie rządowego programu pomocy brodryjskim uchodźcom? Można pomagać im pieniężnie lub dawać jakieś mieszkania... Tych nam nie brakuje, także problemu nie powinno być. @Piotr Pawłow

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waksman napisał:

Biedni ludzie... Naprawdę współczuję im takiego władcy. Najważniejsze, że u nas mogą uzyskać schronienie. Co powiesz Piotrze na uruchomienie rządowego programu pomocy brodryjskim uchodźcom? Można pomagać im pieniężnie lub dawać jakieś mieszkania... Tych nam nie brakuje, także problemu nie powinno być. @Piotr Pawłow

Tutaj Kasparze jestem gotowy na przyjęcie mieszkańców B******, w każdym momencie. Tu też Nowa Broskwa i Nowakowo są bardzo dobrym miejsce, dla nowych mieszkańców. Ba! I miejsca pracy się znajdą w końcu planuję zbudować swoje "Imperium Węglowe", czym więcej rąk do pracy tym lepiej. Razem zbudujemy naszą nową Ojczyznę tutaj. W sumie to bardzo dziwny zbieg okoliczności, bowiem tak Oni jak i ja zmieniam zamieszkanie w zależności od działań rządu lub upadku państwa, w którym działam. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo defacto, to na jakim etapie jest teraz budowa Nowej Broskwy i Nowakowa? Bo nic nigdzie na ten temat nie widziałem...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waksman napisał:

Tak apropo defacto, to na jakim etapie jest teraz budowa Nowej Broskwy i Nowakowa? Bo nic nigdzie na ten temat nie widziałem...

Nie chciałem tworzyć kolejnego wątku odnośnie budowy tych wiosek, bo cały region zaraz będzie miał 300 różnych wątków. Planuję przygotować zbiorczy wątek odnośnie budowy regionu, bo nie ukrywajmy, że robienie tak wielu wątków mimo, że wszystko jasno opisane będzie wymagało podforum, a potem archiwum, aby nie trzymać wszystkiego na wierzchu. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, to fakt, w przypadku większej ilości wątków łatwo się można pogubić, a tak to wszystko w jednym miejscu, ładnie i przejrzyście. No ale dobra, to jak wygląda aktualnie budowa tych dwóch miast?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

Ano tak, to fakt, w przypadku większej ilości wątków łatwo się można pogubić, a tak to wszystko w jednym miejscu, ładnie i przejrzyście. No ale dobra, to jak wygląda aktualnie budowa tych dwóch miast?

Jak utworzę wątek to przedstawię stan budowy, aktualnie wioski przyjmują już jakieś kształty... Mam nadzieje, że do końca tygodnia uchodźcy i pracownicy będą wprowadzali się do nowych domostw. Fundamenty na pewno zostały wylane. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dnia dzisiejszego zanotowano przybycie do Azymutii 10 tysięcy uciekinierów z Imperium Brodryjskiego. Władze Azymutii uspokajają przybyszy i obiecują im mieszkania w Sarajsku, a także Nowakowie oraz Nowej Broskwie.

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd w każdej chwili służy pomocą humanitarną! Jeden cynk i lecimy z samolocikami i innymi takimi 😄

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Waksman napisał:

Rząd w każdej chwili służy pomocą humanitarną! Jeden cynk i lecimy z samolocikami i innymi takimi 😄

Spokojnie panie prezydencie... W skali tygodnia 10 tysięcy nowych mieszkańców to i tak nie mało. Mam nadzieję, że kolejni już trafią do mieszkań w Sarajsku, albo dostaną domy w nowych wsiach. Trzeba czekać, aż padnie hasło gotowe i wprowadzamy ich. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie mało, ale jak się rozniesie wieść, że pomagamy ustabilizować się każdemu to zaraz zamiast 10 tysięcy tygodniowo zrobi się 20 albo nawet 30 tysięcy. Trzeba pokazać, że my jako państwo dbamy o swoich mieszkańców i obywateli, nie straszymy ich jakimiś utratami obywatelstwa czy innymi takimi rzeczami, tylko karmimy, poimy i dbamy jak najlepiej potrafimy! 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

Ano nie mało, ale jak się rozniesie wieść, że pomagamy ustabilizować się każdemu to zaraz zamiast 10 tysięcy tygodniowo zrobi się 20 albo nawet 30 tysięcy. Trzeba pokazać, że my jako państwo dbamy o swoich mieszkańców i obywateli, nie straszymy ich jakimiś utratami obywatelstwa czy innymi takimi rzeczami, tylko karmimy, poimy i dbamy jak najlepiej potrafimy! 😄

Nie wiem, czy moim aktualnym planie na Azymutię się to sprawdzi. Mamy tu wielu Westlandczyków, dlatego musimy znaleźć jakieś rozwiązanie... Ciężko tak naprawdę będzie coś zmienić, gdyż większością mieszkańców tych ziem są głównie nie nasi Muratykanie, czy też Azymuci, którzy są ludnością natywną, a obcy naród sprowadzony przez Nowaka. Wydaje mi się, że albo rozpoczniemy misję Muratykizującą/Azymutyzyjącą albo na podstawie tych wszystkich narodów wyklaruje się jedna spójna całość? Naród Wyspiarski? 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo liczby westlandczyków na wyspie trzeba będzie nad tym przysiąść jeszcze raz, bo nam troszkę błędne dane wyszły... Ja osobiście opowiadam się za muratykizacją tego narodu. Novak już dawno ich porzucił, oni sami stracili tą "westlandzkość" czy tam kimkolwiek są, tu żyje im się dobrze. Także powinniśmy taki proces zacząć jak najszybciej, dla dobra kraju i Azymutii.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Waksman napisał:

Apropo liczby westlandczyków na wyspie trzeba będzie nad tym przysiąść jeszcze raz, bo nam troszkę błędne dane wyszły... Ja osobiście opowiadam się za muratykizacją tego narodu. Novak już dawno ich porzucił, oni sami stracili tą "westlandzkość" czy tam kimkolwiek są, tu żyje im się dobrze. Także powinniśmy taki proces zacząć jak najszybciej, dla dobra kraju i Azymutii.

Ja jednak będę optował za utworzeniem innego, wyspiarskiego klimatu. Mamy tutaj wielu emigrantów, dlatego możemy kombinować z kulturami, które będą żyły w tym regionie, coś na wzór Stanów Zjednoczonych, które wykształciły własny naród z cech wielu innych, pochodzących z Europy. To i może tutaj powstanie kultura "Nowo Azymucka" nie mylić z "Natywną Azymucką", która będzie bardzo dziwna klimatycznie, bo nie zostanie zmuratykizowana (zgermanizowana), a zachowa tutejsze azymuckie wpływy na język i kulturę przybyszów. Westlandczycy, to chyba nordatosłowianie tak jak Uhraińcy, Dehreińcy, Noklezyjczycy i Brodryjczycy, to może stepowosłowiańska kultura wykształci się tutaj? Zobaczymy. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, wtrącam się arogancko i bez pytania. Mam wrażenie, że Westlandczycy są tu traktowani jako jeden naród, własność Novaka, co jest poglądem oczywiście błędnym. W pojęciu "Westlandczycy" zawiera się kilka narodowości wywodzących się z terenów Westlandu, m.in. Republikanie (i nie, to nie nazwa stronnictwa politycznego) i Amatorzy (tak, nazwa ta ma satyryczne pochodzenie) i nie jeden Novak za nich odpowiada (znaczy on przede wszystkim za Republikan). Dziwią mnie ponadto dwie rzeczy. Skąd aż tak wielka liczba "Westlandczyków" na Azymutii? I po co ich "muratykanizować, marnując przy tym potencjał do rozwijania sfery narracyjnej regionu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Panie Nowak, to niedługo zostanie odebrane Panu obywatelstwo, ale to już szczegół.

Odpowiadając jednak, na tą bardziej sensowną, a zarazem treściwszą odpowiedź. Panie de la Sparasan, nikt tu nie marnuje potencjału tego regionu, ba wręcz przeciwnie w odróżnieniu do Pana Nowaka i jego 5-ciu postów na krzyż o tym regionie i sprowadzeniu milionów Westlandczyków, akurat narracja się tu "kręci. Nie naskakuję tu na nikogo, tylko obieram w końcu jakiś kierunek, stąd mój plan na utworzenie narodu nowoazymuckiego, który zawierałby charakterystyczne cechy dla narodów, które przybyły na te ziemie, a także ludności tutejszej. Co do "kulturkampfu" i poszerzaniu narodu muratyckiego nie mam jakichś powodów, aby to robić tylko tak luźno zarzuciłem. Mam plany na ten region to i je realizuję. 😉 

  • Kocham to! 1
  • Zły 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem tego skojarzenia Westland - Novak (trochę przedawnione), to raz. Dwa, nie on sprowadził na Azymutię Westlandczyków i nie były ich miliony (to mocna przesada). A trzy, że nawet luźna sugestia kulturkampfu budzi -  przynajmniej w moim przypadku - niepokój.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, August de la Sparasan napisał:

Nadal nie rozumiem tego skojarzenia Westland - Novak (trochę przedawnione), to raz. Dwa, nie on sprowadził na Azymutię Westlandczyków i nie były ich miliony (to mocna przesada). A trzy, że nawet luźna sugestia kulturkampfu budzi -  przynajmniej w moim przypadku - niepokój.

Spokojnie, nie będziemy ich zabijać, czy też siłowo pozbawiać przynależności do narodu Westlandzkiego. Nie będę tutaj też obiecywał, że będzie pięknie kolorowo, jak komuś coś nie pasuje to zawsze możecie sobie ich zabrać. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotr Pawłow napisał:

Spokojnie, nie będziemy ich zabijać, czy też siłowo pozbawiać przynależności do narodu Westlandzkiego. Nie będę tutaj też obiecywał, że będzie pięknie kolorowo, jak komuś coś nie pasuje to zawsze możecie sobie ich zabrać. 😉 

O, interesująca koncepcja. Czyli można liczyć na poparcie władz dla trwającej już od jakiegoś czasu Wielkiej Reemigracji Amatorów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, August de la Sparasan napisał:

O, interesująca koncepcja. Czyli można liczyć na poparcie władz dla trwającej już od jakiegoś czasu Wielkiej Reemigracji Amatorów? 

Panie Sparasan, jako że jest Pan o wiele akuratniejszym politykiem wolałbym z Panem omówić kwestię Westlandzką na Azymutii. Jeżeli pojawią się chętni na powrót do Westlandii, proszę bardzo nie będę nikogo zatrzymywał, no ale jeżeli zostaną jacyś Westlandczycy, to nie będę ich pytał czy chcą łaskawie przyjąć język nowoazymucki, czy też nie, bo okazję na powrót mieli. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, August de la Sparasan napisał:

Cóż, ja do rozmów w tej kwestii zawsze jestem chętny, jako, że kwestia Westlandczyków na Azymutii jest cokolwiek... Kłopotliwa. Proszę tylko podać termin, ja się dostosuję.

Możemy zacząć już teraz i tutaj oficjalnie. Chociaż powiem, że te domniemane 600 tysięcy Westlandczyków rozrozło się to wielkich liczb, także nie wiem czy wrócą wszyscy czy też nie... Jeżeli zostaną będą mogli spokojnie deklarować narodowość nowoazymucką, a także zaznaczyć języki, którymi się posługują westlandzki oraz nowoazymucki. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest tych Westlandczyków o wiele więcej niż przybyło, dlatego należałoby chyba uznać, że reemigrować powinni tylko ci, którzy przybyli tam z Westlandu (bo należy chyba uznać, że reszta już wcześniej tam żyła), wiadomo, rachunki muszą się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij