• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Kopalnie Węgla


Rekomendowane odpowiedzi

W okolicach stolicach miasta stolicy Sarajska znajdują się bardzo duże pokłady węgla kamiennego, dlatego postanowiłem, aby w tym rejonie rozlokować kopanie, które będą generowały dochód naszego regionu. Warto by było przy tej okazji ogłosić budowę dwóch pomniejszych okolicznych wsi o nazwie Nowakowo oraz Nowa Broskwa, na cześć robotników, którzy uciekli z Brodrii pod naporem reżimu Cara Pietrowa. 

Dwie nowe wioski powinny rozwiązać chociaż na chwilę kwestię osadnictwa brodryjskich emigrantów, a także zapewnić bliższe miejsca do zamieszkania dla pracowników kopalń. Niedługo też powinny zostać doprowadzone w ten rejon drogi Gminne. 

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 2

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie pytając masz już jakiś konkretny plan na rozlokowanie nowych miejscowości na Azymutii? Bo ciekawi mnie ile chcesz w to zainwestować i czy przebijesz kontynentalną część kraju w ilości miast i wsi 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waksman napisał:

Tak ogólnie pytając masz już jakiś konkretny plan na rozlokowanie nowych miejscowości na Azymutii? Bo ciekawi mnie ile chcesz w to zainwestować i czy przebijesz kontynentalną część kraju w ilości miast i wsi 😂

Spokojnie, nie róbmy molocha z małego regionu. Zależy mi w miarę możliwości na wydajności regionu, a także na jego skromności... Nam przepych nie jest potrzebny, a stabilnie rozwijający się region. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Pawłow napisał:

Spokojnie, nie róbmy molocha z małego regionu. Zależy mi w miarę możliwości na wydajności regionu, a także na jego skromności... Nam przepych nie jest potrzebny, a stabilnie rozwijający się region. 😉 

Czyli rozumiem, że bardziej idziesz w kierunku wybudowania kilku większych miast zajmujących się daną specjalizacją niźli rozdrobnienie tego na pomniejsze ośrodki miejskie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

Czyli rozumiem, że bardziej idziesz w kierunku wybudowania kilku większych miast zajmujących się daną specjalizacją niźli rozdrobnienie tego na pomniejsze ośrodki miejskie?

Przede wszystkim wioski oraz pomniejsze ośrodki będą skupiały głównie pracowników fabryk, kopalni itd., a następnie pomyślę nad jakimiś miasteczkami rekreacyjnymi, bo w końcu ile można trzepać kasę z surowców naturalnych i handlu? No, ale na pewno nie zrobię z tego regionu obszaru z ogromną ilością miast, które nic nie wniosą do jego funkcjonowania. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wiadomo, że nawalenie tony miast w jednej jednostce administracyjnej jest mało opłacalne i po prostu złe, bo tak naprawdę nic nie wnosi. Chodziło mi o to - jeśli liczba zamieszkujących Azymucki Ulen się zwiększy, bo załóżmy, że przyjadą tutaj do pracy, to czy planujesz dobudowanie nowych miast?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

Nie no, wiadomo, że nawalenie tony miast w jednej jednostce administracyjnej jest mało opłacalne i po prostu złe, bo tak naprawdę nic nie wnosi. Chodziło mi o to - jeśli liczba zamieszkujących Azymucki Ulen się zwiększy, bo załóżmy, że przyjadą tutaj do pracy, to czy planujesz dobudowanie nowych miast?

Oczywiście, że się zwiększy... Władze Brodryjskie pokazują na każdym kroku, że zarządzają niekompetentnie Imperium, dlatego jestem gotów na budowanie kolejnych wiosek oraz miast większych i mniejszych dla moich rodaków, którzy nie chcą żyć pod biczem idioty, który kreuje się na Ojca narodu.
Tutaj pojawiły się plany budowy dwóch wiosek dla robotników z rejonu gór, gdzie wydobywany zostanie węgiel. Nowakowo oraz Nowa Broskwa mają na celu przede utworzyć miejsca do zamieszkania dla pracowników, a z czasem mogą stać się głównymi przyczółkami, gdzie będą rezydowali uciekinierzy z tamtej opresyjnej części Nordaty. Teraz pozostaje tylko oczekiwać na pierwsze statki, które zawitają w Porcie Miejskim w Nadchładzicach. 😉 

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - mamy jakieś dane odnośnie emigracji z terenów Brodrii gdzieś na nasze tereny po tym jak cię ten tyran pozbawił obywatelstwa? Bo to jest w sumie dość ciekawy temat... Miałeś tam sporo zwolenników...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Waksman napisał:

A tak z innej beczki - mamy jakieś dane odnośnie emigracji z terenów Brodrii gdzieś na nasze tereny po tym jak cię ten tyran pozbawił obywatelstwa? Bo to jest w sumie dość ciekawy temat... Miałeś tam sporo zwolenników...

Jutro planuję przygotować relację z przyjętych statków pochodzących z Brodrii na azymuckiej ziemi. Raczej nie są to potężne liczby, ale w miarę możliwości takowych ucieczek z Brodrii jest coraz więcej. Z informacji docierających do mnie od emigrantów słychać głównie głosy, że tyran wzmocnił kontrole w portach brodryjskich i stara się zatrzymywać narody Brodrii próbujące opuścić ten kraj w kierunku Azymutii. Ludzie porywają się do ucieczek przez ziemie niczyje i docierać do Azymutii przez kontynentalną Muratkę... Ciężkie czasy w jakich żyjemy.

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwan niczym ten nieistniejący koronawirus z tego nieistniejącego reala... Pandemia jak ta lala! Teraz tylko trzeba opracować plan działania przeciwko tej iwanowskiej zarazie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waksman napisał:

Iwan niczym ten nieistniejący koronawirus z tego nieistniejącego reala... Pandemia jak ta lala! Teraz tylko trzeba opracować plan działania przeciwko tej iwanowskiej zarazie.

Kasparze, przede wszystkim nie reagować na jego głupawe zaczepki, a także jego głupawe plany przeciwko naszemu państwu... Coś czuję, że to on manipuluje Andrzejem w tej kwestii... Tak samo jak manipulował Andrzejem, aby ten był przeciwko mnie. Później postanowili odwrócić kota ogonem i przedstawić Ciebie jako tego złego, by odwrócić uwagę od działań Iwana.

Andrzej miał trochę racji, że optowałem za stowarzyszeniem Brodrii, ale nie robiłem tego po to, aby Iwanowi przyklaskiwali... No cóż, jeśli mają ochotę niech klaszczą, ja się na to nie zgadzałem i nie będę zgadzał. Teraz mają jednego obywatela mniej, oraz dwóch mniej studentów. To na nich wrażenia nie robi i dobrze, niech nie robi. Potem się wezmą na przemyślenia i zrozumieją błędną logikę ich posunięć. Nie chcąc się powtarzać, ale boli mnie to, że Andrzej tak nagle zaczął przyklaskiwać tyranowi. Najpierw grałem z nim do jednej bramki, a później zaczął kopać niestety w moją. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zboczyliśmy z głównego tematu wątku ale widzę, że u nas to już jakaś mała krajowa tradycja 😄

Co do kopalni - primo, czy znamy już ich lokalizację, secundo, czy będą one miały jakieś nazwy? Tak jak w realu mamy np. KWK Budryk czy inny Staszyc? To by było w sumie dość fajne. W SEPE fajnie wyglądałyby nazwy bocznic kopalnianych 🙂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waksman napisał:

Troszkę zboczyliśmy z głównego tematu wątku ale widzę, że u nas to już jakaś mała krajowa tradycja 😄

Co do kopalni - primo, czy znamy już ich lokalizację, secundo, czy będą one miały jakieś nazwy? Tak jak w realu mamy np. KWK Budryk czy inny Staszyc? To by było w sumie dość fajne. W SEPE fajnie wyglądałyby nazwy bocznic kopalnianych 🙂

Lokalizacje mam dwie w planach, w okolicach powstaną w niedalekich odległościach od nich. Co do nazw myślałem nad utworzeniem AKW (Azymucka Kopalnia Węgla) ewentualnie MKW (Muratycka Kopalnia Węgla), kolejno Borat oraz Medzewegel. 

Co sądzisz? 😉

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaczek oryginalności w skrócie kopalni węgla kamiennego bardzo mnie, że tak powiem, pociąga. Mi bardziej pasuje druga propozycja, tzn. MKW - to można by przyjąć jako standard w kraju. Co do nazw są bardzo ładne, jednak co do genezy tego drugiego coś mi świta, tak co do genezy pierwszego nie mam pojęcia... Jakaś wskazówka? 😛

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Waksman napisał:

Smaczek oryginalności w skrócie kopalni węgla kamiennego bardzo mnie, że tak powiem, pociąga. Mi bardziej pasuje druga propozycja, tzn. MKW - to można by przyjąć jako standard w kraju. Co do nazw są bardzo ładne, jednak co do genezy tego drugiego coś mi świta, tak co do genezy pierwszego nie mam pojęcia... Jakaś wskazówka? 😛

Zwykło się mawiać, że silny chłop na Azymutii to po prostu "borat", dlatego postanowiono przyjąć takowe nazewnictwo. 🙂

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam plan wybudowania kopalń Azymuckich, a także wiosek dla mieszkańców w ich okolicy. Zanim te powstaną zostaną tam doprowadzone drogi, które zapewnią sprawną komunikację w regionie.

spacer.png

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał wykonać taką mapkę dla całego kraju przy konsultacji z @Albert Fryderyk de Espada w sprawie kopalń w Koribijskim Ulenie. Chociaż najpierw przydałaby się ogólnokrajowa mapa surowców.

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waksman napisał:

Będę musiał wykonać taką mapkę dla całego kraju przy konsultacji z @Albert Fryderyk de Espada w sprawie kopalń w Koribijskim Ulenie. Chociaż najpierw przydałaby się ogólnokrajowa mapa surowców.

W razie pytań, oraz w kwestii udzielenie informacji służę pomocą.

Ale co fakt to fakt przydała by nam się mapa ogólnogeograficzna poszczególnych Ulenów oraz na następstwie mapa występowania surowców.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Ale co fakt to fakt przydała by nam się mapa ogólnogeograficzna poszczególnych Ulenów

Takiej robić nie musimy bo w Bialenii sporządził taką niejaki Ronon Dex. Na ich forum, którego serdecznie nie polecam, powinieneś ją znaleźć.

  • Haha 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym Prezydent Uleński nadzorował budowę MKW "Borat" oraz MKW "Mendzewengle" (stąd też mała aktywność w ciągu dnia). Przy okazji wykorzystał swój stary aparat produkcji batawskiej i zrobił zdjęcie części placu budowy. Pracownicy zapowiadają, że przygotowanie obu struktur do oddania nie powinno być dłuższe, niżeli do dnia 24 Grudnia. Sam Prezydent Uleński jak i Prezydent Muratyki mają wielkie nadzieje na powstanie tych dwóch kopalń, które mają się przyczynić do budowy regionalnego przemysłu, a także wyprowadzić Azymutię na przodowniczkę wsród regionów w wydobyciu węgla kamiennego.
 


spacer.png

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy planujesz doprowadzenie torów do tych kopalń? Nie ukrywam, ale czekam na rozwinięcie się przemysłu węglowego w Azymutii 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waksman napisał:

Kiedy planujesz doprowadzenie torów do tych kopalń? Nie ukrywam, ale czekam na rozwinięcie się przemysłu węglowego w Azymutii 😄

Tory w podobnym czasie do dróg powinny powstać w Azymutii. Mam też plan zarejestrować moją własną spółkę, która będzie zajmowała się wydobyciem węgla, kto wie? Może Pavlov United Industries będzie Królem Węglowym Nordaty? 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wiecie co? Żeby tak spamować w sarmacki sposób na pięknym, wcale nie oczojebnym, muratyckim forum?! O nie nie nie, tak być nie będzie! Policja? Proszę na forum! 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milicja jeszcze nie funkcjonuje... Ale może górnicy zajmą się Jego Królewską Mością. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij