• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Porządek na forum - Policja Muratycka


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Waksman napisał:

Matko Święta, po jakiemu on gada...

Po Dehreińsku, a raczej po starodehreińsku. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chyba warto powrócić do tej dyskusji w związku z tym co miało ostatnio miejsce. 

Warto było by sfinalizować te pomysły na Milicję Muratycką w formie ustawy plus chcę dodać coś od siebie. Z tego co miałem możliwość rozmowy z panem @Waksman wpadliśmy na pomysł by każdy Ulen posiadał jakąś formę autonomii dla milicji w swoim regionie i warto chyba tą kwestię też jeszcze przedstawić do wglądu szerszemu gronu.

 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja powiem tak - jestem jak najbardziej za tym, żeby Milicję w końcu wskrzesić. Do tego niezbędny jest @Piotr Romanow, który przed realiozą miał w głowie plan na ustawę. Co do tej regionalności to mam pewne wątpliwości, ale jeśli dobrze to rozegramy to możemy dodać do Muratyki naprawdę bardzo ciekawy element naszej kultury.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odnośnie tej regionalności miałem swój niecodzienny pomysł, mianowicie faktycznie można by pozostawić samorządom uleńskim jakąś kontrolę nad organizacją Milicji w obrębie swojej jednostki administracyjnej. A nawet jeżeli to się nie uda i Milicja będzie jednolitym organem na skalę całej IV Republiki to i tak pokusiłbym się o delikatne rozbicie struktury milicji. 

Oczywiście poza normalnie funkcjonującą milicją dbającą o bezpieczeństwo naszych obywateli proponuje utworzenie równoległej formacji milicji przystosowanych do działania w niecodziennych okolicznościach. 

To co wydarzyło się na Azymutii pokazuje że w obliczu starcia z protestującymi lub innymi dużymi grupami ludzi zagrażającym bezpieczeństwu innych milicja się nie sprawdziła, stąd sugeruję stworzenie jednostki policji przystosowanej i przede wszystkim wyposażonej w sprzęt do radzenia sobie w takich okolicznościach. Tak na wszelki wypadek, jakby coś podobnego miało się powtórzyć w przyszłości.

 

Jeżeli chcemy czekać na pana @Piotr Romanow to oczywiście nie mamy z tym problemu mimo tego że pan Romanov obecnie jest zatrzymany i w tej chwili wiele zależy od stanowiska jakie zajmie Prezydent @Grzegorz Szarak.

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

mianowicie faktycznie można by pozostawić samorządom uleńskim jakąś kontrolę nad organizacją Milicji w obrębie swojej jednostki administracyjnej. A nawet jeżeli to się nie uda i Milicja będzie jednolitym organem na skalę całej IV Republiki to i tak pokusiłbym się o delikatne rozbicie struktury milicji. 

Tu z mojej strony 50/50. Dla mnie Milicja sama w sobie powinna być organem na skalę całego kraju, żeby się nią łatwiej kierowało i wdrażało jakieś nowe pomysły, jednostki, uzbrojenie itd. Rozbicie każdego Ulenu na osobną Milicję doprowadziłoby do chaosu i dezorganizacji, bo jak w jednym Ulenie będzie zorganizowana superowo, tak w drugim może być w tragicznym stanie. Można się jednak pokusić na utworzenie podziałów wewnątrz samej Milicji (coś jak te obszary w WAR), gdzie każdy z nich miałby jakiegoś dowódcę. Na tą sytuację osobową jednak jestem za rozwiązaniem powołania Milicji jako organu ogólnokrajowego. Nie rozdrabniajmy tak wszystkiego bo nie mamy na tyle ludzi. Za chwilę każdy będzie żołnierzem, dowódcą, policjantem i Bóg wie jeszcze kim...

9 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Oczywiście poza normalnie funkcjonującą milicją dbającą o bezpieczeństwo naszych obywateli proponuje utworzenie równoległej formacji milicji przystosowanych do działania w niecodziennych okolicznościach. 

Obowiązkowo. Specjalne oddziały szybkiej reakcji do pacyfikowania demonstracji zagrażających jedności i bezpieczeństwu wewnętrznemu - ❤️

10 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Jeżeli chcemy czekać na pana @Piotr Romanow to oczywiście nie mamy z tym problemu mimo tego że pan Romanov obecnie jest zatrzymany i w tej chwili wiele zależy od stanowiska jakie zajmie Prezydent @Grzegorz Szarak.

A co Prezydent może z nim zrobić tak właściwie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waksman napisał:

Tu z mojej strony 50/50. Dla mnie Milicja sama w sobie powinna być organem na skalę całego kraju, żeby się nią łatwiej kierowało i wdrażało jakieś nowe pomysły, jednostki, uzbrojenie itd. Rozbicie każdego Ulenu na osobną Milicję doprowadziłoby do chaosu i dezorganizacji, bo jak w jednym Ulenie będzie zorganizowana superowo, tak w drugim może być w tragicznym stanie. Można się jednak pokusić na utworzenie podziałów wewnątrz samej Milicji (coś jak te obszary w WAR), gdzie każdy z nich miałby jakiegoś dowódcę. Na tą sytuację osobową jednak jestem za rozwiązaniem powołania Milicji jako organu ogólnokrajowego. Nie rozdrabniajmy tak wszystkiego bo nie mamy na tyle ludzi. Za chwilę każdy będzie żołnierzem, dowódcą, policjantem i Bóg wie jeszcze kim...

W zasadzie poza Milicją samorządom przysługuje możliwość formowania własnych jednostek paramilitarnych które funkcjonują w podobny sposób jak milicja czyli dbają o bezpieczeństwo więc faktycznie najsensowniejsze wydaje się pozostawienie Milicji jako jednolity organ na skalę całego kraju. 

9 minut temu, Waksman napisał:

Obowiązkowo. Specjalne oddziały szybkiej reakcji do pacyfikowania demonstracji zagrażających jedności i bezpieczeństwu wewnętrznemu - ❤️

Czyli będziemy formować Korpus Milicji Metropolitarnej, gdyż mam wrażenie że gdy już dochodzi do takich zbiorowisk to nie gdzieś na wsi po środku niczego a właśnie w największych aglomeracjach państwa, takich jak Zwierzogród, Eihenberg, Sarajsk itp . Widzi mi się w tym przypadku coś podobnego jak posiada niemiecka policja, zastępy policjantów z tarczami szkolonych do radzenia sobie z zamieszkami i protestami przy pomocy ciężarówek z armatkami wodnymi itp. Może nie wygląda to jak najpiękniejsza rzecz na świecie ale jest niezbędna, by móc sobie radzić z takimi sytuacjami jakie miały miejsce na Azymutii.

 

16 minut temu, Waksman napisał:

A co Prezydent może z nim zrobić tak właściwie?

Szczerze nie wiem, normalnie czymś takim powinien zająć się sąd gdyż pan @Piotr Romanow dość poważnie złamał prawo IV Republiki. W obliczy braku posiadania sędziego przychylam się do powierzenia tego właśnie @Prezydent Muratyki jako głowa państwa i osoba z największymi kompetencjami. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ugółem jak wrócił do nas @Piotr Romanow to moglibyśmy jeszcze raz pochylić się nad ulepszeniem istniejącego projektu ustawy o Milicji i coś w tym temacie podziałać. Piotrek, co ty na to?

@Obywatel Muratyki znajdzie się jeszcze ktoś chętny do pomocy? 😛

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jeden chętny jest 😄

@Andrzej Pawłowski masz jakąś wizję na to jak powinna wyglądać Milicja? Chodzi mi o sprawy narracyjne i techniczne, takie jak sposoby wykorzystania funkcji forum 🤔

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zająć się formowaniem Milicji Muratyckiej, bo czemu nie? Ustawę mogę przejrzeć i rzucić nowy ulepszony projekt zarówno narracyjny jak i użytkowy na forum. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sprawa milicji jest mieczem obosiecznym, obawiam sie, że sama kiedyś zostanę przez niego skrócona. Więc z natury rzeczy muszę być przeciwko. WOLNOŚĆ DLA OBYWATELI MURATYKI! Chyba, że milicja ścigałaby tylko Bialeńczyków i Mniejszość Sarmacką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Romanow napisał:

Mógłbym zająć się formowaniem Milicji Muratyckiej, bo czemu nie? Ustawę mogę przejrzeć i rzucić nowy ulepszony projekt zarówno narracyjny jak i użytkowy na forum. 😉 

No to świetnie. Podrzuć proszę gotowy projekt do tego wątku. Podebatujemy sobie i pójdziemy po podpis Prezydenta 😛

6 godzin temu, Femme Mystere napisał:

Ponieważ sprawa milicji jest mieczem obosiecznym, obawiam sie, że sama kiedyś zostanę przez niego skrócona. Więc z natury rzeczy muszę być przeciwko. WOLNOŚĆ DLA OBYWATELI MURATYKI! Chyba, że milicja ścigałaby tylko Bialeńczyków i Mniejszość Sarmacką.

Nie nie, proszę się nie martwić. Milicja Muratycka nie będzie nikogo represjonować, zwłaszcza obywateli Muratyki. Będzie stała tylko na straży prawa, tudzież kodeksu karnego, z którym proponuję się zapoznać 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Waksman napisał:

No, to jeden chętny jest 😄

@Andrzej Pawłowski masz jakąś wizję na to jak powinna wyglądać Milicja? Chodzi mi o sprawy narracyjne i techniczne, takie jak sposoby wykorzystania funkcji forum 🤔

Mandaty! A jak nie zapłaci to karę mu dojebać, wtedy się nauczy ze się płaci na czas.

  • Haha 1

  Z pozdrowieniami | Rëkerte

  Andrzej Pawłowski
  Konstruktor rozkładów jazdy

  MLK.png
  MKP Muratyckie Linie Kolejowe | ul. Kolejowa 12, 01-001 Zwierzogród, IV Republika Muratyki

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andrzej Pawłowski napisał:

Mandaty! A jak nie zapłaci to karę mu dojebać, wtedy się nauczy ze się płaci na czas.

Cóż, mandaty to faktycznie ciekawy sposób na karanie niesfornych mieszkańców i obywateli... Nie pamiętam czy nasz KK przewiduje mandaty, ale jeśli nie to za niedługo się to zmieni 😄

Andrzeju, jakie kwoty chodzą ci po głowie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Waksman napisał:

Cóż, mandaty to faktycznie ciekawy sposób na karanie niesfornych mieszkańców i obywateli... Nie pamiętam czy nasz KK przewiduje mandaty, ale jeśli nie to za niedługo się to zmieni 😄

Andrzeju, jakie kwoty chodzą ci po głowie?

Takie, żeby zasilić budżet państwa, ale zarówno żeby nie były to jakieś ogromne kwoty, przez które obywatel może stracić swój dorobek.

  Z pozdrowieniami | Rëkerte

  Andrzej Pawłowski
  Konstruktor rozkładów jazdy

  MLK.png
  MKP Muratyckie Linie Kolejowe | ul. Kolejowa 12, 01-001 Zwierzogród, IV Republika Muratyki

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach przedstawię gotowy projekt ustawy o Milicji. Następnie przejdziemy do kodeksu karnego, a potem już samo pójdzie. 😉 

  • Lubię to 3

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

projekt
Ustawa o Milicji Muratyckiej
z dnia xx xx 2022

Art. 1. Niniejsza ustawa reguluje istnienie oraz zakres pełnionych obowiązków Milicji Muratyckiej.

ROZDZIAŁ I
[Przepisy ogólne]

 

Art. 2. Tworzy się Milicję Muratycką, jako umundurowaną i uzbrojoną formację przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa, porządku oraz ochrony obywateli IV Republiki Muratyki.

Art. 3. Milicja Muratycka nie ingeruję w Siły Zbrojne. Wszelkimi sprawami dotyczącymi wojska zajmują się wojskowe organy porządkowe.

Art. 4. Milicja Muratycka wykonuje polecenia wynikające bezpośrednio z obowiązującej ustawy, a także z rozporządzeń Ministra Spraw Wewnętrznych. (Jeśli taki jest przewidywany)

Art. 5. Milicja Muratycka posiada skrót MM, który może być stosowany wymiennie z pełną nazwą.

 

ROZDZIAŁ II

[Organizacja Milicji Muratyckiej]

Art. 6. Milicja Muratycka dzieli się na:

- Wydział ruchu drogowego

- Wydział prewencji

- Wydział kryminalno-dochodzeniowy

- Wydział antyterrorystyczny

- Wydział specjalistyczny

Art. 7. Funkcjonowaniem wydziałów, a także o ich zadaniach decyduje Komendant Milicji Muratyckiej lub Minister Spraw Wewnętrznych w stosownym rozporządzeniu.

Art. 8. Milicja Muratycka posiada autonomiczny sposób zarządzania, jednocześnie podlegając pod Komendanta Milicji Muratyckiej lub Ministra Spraw Wewnętrznych.

Art. 9. Milicję Muratycką posiada własny podział administracyjny, który dzieli się kolejno na;

- Komendy Uleńskie

- Komendy Gminne

- Komendy Rejonowe

- Komendy Miejskie i Wiejskie

Art. 10. Komendant lub Minister Spraw Wewnętrznych określa rodzaj umundurowania oraz uzbrojenia funkcjonariuszy poszczególnych jednostek Milicji Muratyckiej, a także jej wydziałów.

 

ROZDZIAŁ III

[Służba w Milicji Muratyckiej]

Art. 11. Każdy obywatel IV Republiki Muratyki może podjąć służbę w MM. Preferowanymi kandydatami do służby powinni być niekarani, chociaż ostatecznie o ich przyjęciu decyduje Komendant Milicji Muratyckiej.

Art. 12. Po przyjęciu do Milicji Muratyckiej, każdy nowy milicjant przechodzi służbę kandydacką trwającą co najmniej 3 miesiące.

Art. 12.1. Na wniosek Komendanta Milicji Muratyckiej do Ministra Spraw Wewnętrznych/Prezydenta może zostać skrócona o dowolną ilość dni.

Art. 13. Służbę można rozpocząć w każdym z korpusów.
Art. 13.1. Wymogiem, aby zostać powołanym do innego korpusu niż korpus szeregowych Milicji Muratyckiej jest spełnienie wymogów wydanych przez Komendanta Milicji Muratyckiej.

Art. 14. Stopnie Milicji Muratyckiej wraz z korpusami;

- Generałowie Milicji
Komendant Milicji Muratyckiej
Komendant uleński
Komendant 

- Oficerowie Milicji
Inspektor rejonowy
Inspektor
Podinspektor
Major Milicji
Kapitan Milicji
Starszy Porucznik Milicji
Porucznik Milicji
Podporucznik Milicji

- Chorążowie Milicji
Starszy Aspirant
Aspirant
Młodszy Aspirant

- Podoficerowie Milicji
Starszy sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy
Starszy sierżant
Sierżant
Młodszy sierżant

- Szeregowi Milicji
Starszy milicjant
Milicjant

Art. 14.1. Stopnie szeregowych, podoficerów i chorążych Milicji Muratyckiej nadaje Komendant Milicji Muratyckiej, natomiast stopnie oficerskie i generalskie Prezydent IV Republiki Muratyki.

Art. 15. Milicjant może zostać zwolniony w przypadku;

- Przekroczenia uprawnień

- Niesubordynacji

- Naruszenia prawa

- Śmierci

- Przejścia na emeryturę

Art. 16. Milicjant ma prawo do przeniesienia się do innego Ulenu maksymalnie raz w roku.

Art. 17. Na potrzeby Milicji milicjanci mogą być przenoszeni między posterunkami znajdującymi się tylko i wyłącznie w granicach Gminy, w której Ci służyli.
Art. 17.1. Za zgodą milicjanta może zostać on przeniesiony do innego Ulenu.
Art. 17.2. Przeniesienie może nastąpić także w przypadku zwolnienia się stanowiska wymaganego do awansu.

ROZDZIAŁ IV

[Kary i wyróżnienia]

Art. 18. Milicjant może zostać wyróżniony w następujący sposób, zaczynając od najwyższego;

- Nadanie odznaczenia państwowego

- Nadanie odznaczenia resortowego

- Nadanie odznaki pamiątkowej jednostki

- Zdjęciem na tle sztandaru jednostki

- Listem pochwalnym/gratulacyjnym i równorzędnym

- Nagrodą pieniężną

- Pochwałą

Art. 19. Milicjant może zostać ukarany w następujący sposób, zaczynając od najsurowszego;

- Zwolnienie ze służby

- Pozbawienie stopnia

- Przeniesienie do jednostki o specjalnym charakterze służby

- Pozbawienie odznaki pamiątkowej jednostki

- Pozbawienie prawa do noszenia munduru poza pełnieniem służby

- Odebranie dodatku pieniężnego

- Notatka służbowa

 

ROZDZIAŁ V

[Środki przymusu bezpośredniego oraz zadania]

Art. 20. Środkami przymusu bezpośredniego w Milicji Muratyckiej są:

- Kajdanki

- Pałka służbowa

- Kaftan obezwładniający

- Siatka obezwładniająca

- Amunicja niepenetrująca

- Gazowe oraz wodne środki obezwładniające

- Paralizator

- Amunicja niepenetrująca

- Koń służbowy

- Pies służbowy

oraz inne środki, które na wniosek Komendanta zostały dopuszczone do użytku.

Art. 21. Środków przymusu bezpośredniego milicjant używa w celu;

- Wyegzekwowania zachowania wymaganego prawem

- Złamania biernego lub czynnego oporu

- Odparcia ataku na mienie, obiekt lub osobę, którym zagraża niebezpieczeństwo.

- Przeciwdziałania niszczenia mienia

 

Art. 22. Głównymi zadaniami Milicji Muratyckiej jest egzekwowanie prawa IV Republiki Muratyki, a także niedopuszczanie do sytuacji, które by zagrażały porządku publicznemu.

Art. 23. Każdy wydział Milicji może ingerować w sprawy innych wydziałów, jeżeli te mogą zostać załatwione na stopie upomnienia, mandatu.

 

ROZDZIAŁ VI

[Postanowienia końcowe]

Art. 24. Z chwilą utworzenia Milicji powołuje się specjalne funkcje na forum IV Republiki Muratyki.

Art. 25. Pierwszym Komendantem Milicji Muratyckiej zostaje Pan Kaspar Waksman-Deter.

Art. 26. Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

 

Chcąc przypomnieć ustawę, którą niegdyś napisałem. Zauważyłem, że jest ona całkiem w porządku, ale podzieliłbym je na dwie. Odnośnie samej milicji, a także odnośnie kodeksu karnego + właśnie ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. Albo zrobiłbym czystą ustawę o Milicji, Kodeks Karny, a resztę regulowałby Komendant Milicji. 😉 

 

 

  • Lubię to 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę od siebie zasugerować wymienienie osoby @Prezydent Muratyki obok Ministra Spraw Wewnętrznych gdyż w naszym systemie może się okazać że to ministerstwo będzie nieobsadzone. Niby oczywiste że wtedy kompetencję te pełni Prezydent ale dla samej zasady bym go umieścił w zapisach.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Mogę od siebie zasugerować wymienienie osoby @Prezydent Muratyki obok Ministra Spraw Wewnętrznych gdyż w naszym systemie może się okazać że to ministerstwo będzie nieobsadzone. Niby oczywiste że wtedy kompetencję te pełni Prezydent ale dla samej zasady bym go umieścił w zapisach.

Trafna uwaga Panie Prezydencie. Wydaje mi się, że powinniśmy w te stronę uderzyć. Tak jak wspomniałem postaram się przygotować nową lepszą ustawę o Milicji Państwowej. 🙂

 

  • Lubię to 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Kodeksu Karnego, czy tak właściwie jest co w nim zmieniać? Ten obowiązujący jest dobrze i zrozumiale skonstruowany. Jedyne co bym proponował to przestudiować jakie przewinienia i kary ten dokument przewiduje i ewentualnie usunąć dodać niektóre. Co wy na to?

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy uderzyć w te stronę. Herr Waksman dzisiaj przedstawię projekt naszej partii. 

  • Lubię to 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

projekt
Ustawa o Milicji Muratyckiej
z dnia xx xx 2022

Art. 1. Niniejsza ustawa reguluje istnienie oraz zakres pełnionych obowiązków Milicji Muratyckiej.

ROZDZIAŁ I
[Przepisy ogólne]

 

Art. 2. Tworzy się Milicję Muratycką, jako umundurowaną i uzbrojoną formację przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa, porządku oraz ochrony obywateli IV Republiki Muratyki.

Art. 3. Milicja Muratycka nie ingeruję w Siły Zbrojne. Wszelkimi sprawami dotyczącymi wojska zajmują się wojskowe organy porządkowe.

Art. 4. Milicja Muratycka wykonuje polecenia wynikające bezpośrednio z obowiązującej ustawy, a także z rozporządzeń Ministra Spraw Wewnętrznych. (Jeśli taki jest przewidywany)

Art. 5. Milicja Muratycka posiada skrót MM, który może być stosowany wymiennie z pełną nazwą.

 

ROZDZIAŁ II

[Organizacja Milicji Muratyckiej]

Art. 6. Milicja Muratycka dzieli się na:

- Wydział ruchu drogowego

- Wydział prewencji

- Wydział kryminalno-dochodzeniowy

- Wydział antyterrorystyczny

- Wydział specjalistyczny

Art. 7. Funkcjonowaniem wydziałów, a także o ich zadaniach decyduje Komendant Milicji Muratyckiej lub Minister Spraw Wewnętrznych w stosownym rozporządzeniu.

Art. 8. Milicja Muratycka posiada autonomiczny sposób zarządzania, jednocześnie podlegając pod Komendanta Milicji Muratyckiej lub Ministra Spraw Wewnętrznych.

Art. 9. Milicję Muratycką posiada własny podział administracyjny, który dzieli się kolejno na;

- Komendy Uleńskie

- Komendy Gminne

- Komendy Rejonowe

- Komendy Miejskie i Wiejskie

Art. 10. Komendant, Minister Spraw Wewnętrznych lub Prezydent określa rodzaj umundurowania oraz uzbrojenia funkcjonariuszy poszczególnych jednostek Milicji Muratyckiej, a także jej wydziałów.

 

ROZDZIAŁ III

[Służba w Milicji Muratyckiej]

Art. 11. Każdy obywatel IV Republiki Muratyki może podjąć służbę w MM. Preferowanymi kandydatami do służby powinni być niekarani, chociaż ostatecznie o ich przyjęciu decyduje Komendant Milicji Muratyckiej.

Art. 12. Po przyjęciu do Milicji Muratyckiej, każdy nowy milicjant przechodzi służbę kandydacką trwającą co najmniej 3 miesiące.

Art. 12.1. Na wniosek Komendanta Milicji Muratyckiej do Ministra Spraw Wewnętrznych/Prezydenta może zostać skrócona o dowolną ilość dni.

Art. 13. Służbę można rozpocząć w każdym z korpusów.
Art. 13.1. Wymogiem, aby zostać powołanym do innego korpusu niż korpus szeregowych Milicji Muratyckiej jest spełnienie wymogów wydanych przez Komendanta Milicji Muratyckiej.

Art. 14. Stopnie Milicji Muratyckiej wraz z korpusami;

- Generałowie Milicji
Komendant Milicji Muratyckiej
Komendant Uleński
Komendant 

- Oficerowie Milicji
Inspektor rejonowy
Inspektor
Podinspektor
Major Milicji
Kapitan Milicji
Starszy Porucznik Milicji
Porucznik Milicji
Podporucznik Milicji

- Chorążowie Milicji
Starszy Aspirant
Aspirant
Młodszy Aspirant

- Podoficerowie Milicji
Starszy sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy
Starszy sierżant
Sierżant
Młodszy sierżant

- Szeregowi Milicji
Starszy milicjant
Milicjant

Art. 14.1. Stopnie szeregowych, podoficerów i chorążych Milicji Muratyckiej nadaje Komendant Milicji Muratyckiej, natomiast stopnie oficerskie i generalskie Prezydent IV Republiki Muratyki.

Art. 15. Milicjant może zostać zwolniony w przypadku;

- Przekroczenia uprawnień

- Niesubordynacji

- Naruszenia prawa

- Śmierci

- Przejścia na emeryturę

Art. 16. Milicjant ma prawo do przeniesienia się do innego Ulenu maksymalnie raz w roku.

Art. 17. Na potrzeby Milicji milicjanci mogą być przenoszeni między posterunkami znajdującymi się tylko i wyłącznie w granicach Gminy, w której Ci służyli.
Art. 17.1. Za zgodą milicjanta może zostać on przeniesiony do innego Ulenu.
Art. 17.2. Przeniesienie może nastąpić także w przypadku zwolnienia się stanowiska wymaganego do awansu.

ROZDZIAŁ IV

[Zadania Milicji]

Art. 18. Milicja dba o porządek na forum państwowym.

Art. 19. Milicja postępuje zgodnie z Kodeksem Karnym, Kodeksem wykroczeń, a także innymi dokumentami normującymi ich tok pełnienia służby.

Art. 20. Milicja pełni funkcje moderatorsko-administracyjne.

 

ROZDZIAŁ V

[Postanowienia końcowe]

Art. 21. Z chwilą utworzenia Milicji powołuje się specjalne funkcje na forum IV Republiki Muratyki.

Art. 22. Pierwszym Komendantem Milicji Muratyckiej zostaje ....

Art. 23. Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

 

Uciąłem trochę i dodałem kolejny rozdział. Proszę się zapoznać i powiedzieć mi co jeszcze, czego nie, a co tak. Dobrze? 😉 

PS. Wypadłem trochę z wprawy, ale spokojnie z czasem wrócę na pełnej mocy.

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij