• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Pewien ciekawy pomysł


Rekomendowane odpowiedzi

Obywatele dawnej Federacji Nordackiej być może będą pamiętać to, o czym wspomnę w tym wątku. Za czasów FN istniało coś takiego jak "Rada Miasta Stołecznego Jugowice", która zajmowała się stolicą Federacji. Przystąpić mógł do niej każdy obywatel, także wygórowanych wymagań nie było. Co powiecie na to, żeby taką Radę zrobić w Zwierzogrodzie? Zajmowałaby się ona inwestycjami w mieście, rozbudową, symbolami, narracją, transportem publicznym etc. Uważam, że to rozbudziłoby nieco naszą stolicę. Co o tym myślicie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam wrażenie że powołanie takiej rady mogło by negatywnie odbić na innych miastach republiki gdyż one ze względu na małą liczbę obywateli nie będą mogły wprowadzić takich rady u siebie.

Zamiast takiego rozwiązania optował bym za poświęceniem tych środków na rozwój administracji Uleńskiej poprzez formowanie Sejmików Uleńskich oraz wyborów Prezydentów Uleńskich.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Pana wyżej w tej kwestii. Powoływanie mnóstwa nowych instytucji administracyjnych, w których, z racji małej liczby obywateli, będą zasiadać ci sami ludzie (w sensie ci sami w wielu instytucjach) jest nieopłacalne i mija się według mnie z celem. Warto chyba poświęcić się rozwojowi Muratyki w nieco innych kwestiach. A instytucje administracyjne wprowadzać wtedy, gdy będzie to konieczne. Nie wtedy zaś, gdy taką mamy chęć. To takie robienie czegoś, tylko po to by coś robić, taka syzyfowa praca bym powiedział.

Edytowane przez Heinrich von Wattzau
Literówka
  • Lubię to 1

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

oraz wyborów Prezydentów Uleńskich.

Mówisz o wyborach samorządowych? Cóż, pomysł ciekawy, ale trzeba się zastanowić czy na pewno mamy do tego środki w postaci ludzi. Trzeba też pamiętać, że jeśli chcielibyśmy wprowadzić powszechne wybory na Prezydentów Uleńskich to musielibyśmy zmienić artykuł 12 ustawy o podziale administracyjnym, bo zgodnie z nim PU powołuje Prezydent w drodze Ukazu. Nie wiem też, czy wybory na każdą funkcję w kraju są dobrym pomysłem...

1 godzinę temu, Heinrich von Wattzau napisał:

Powoływanie mnóstwa nowych instytucji administracyjnych, w których, z racji małej liczby obywateli, będą zasiadać ci sami ludzie (w sensie ci sami w wielu instytucjach) jest nieopłacalne i mija się według mnie z celem.

Cóż, nie powiem, że się nie zgadzam, bo bym skłamał. Jak najbardziej - problem demograficzny był, jest i raczej będzie. I fakt, liczba stanowisk administracyjnych nieadekwatna do liczby obywateli nie pomoże...

1 godzinę temu, Heinrich von Wattzau napisał:

Warto chyba poświęcić się rozwojowi Muratyki w nieco innych kwestiach. A instytucje administracyjne wprowadzać wtedy, gdy będzie to konieczne. Nie wtedy zaś, gdy taką mamy chęć. To takie robienie czegoś, tylko po to by coś robić, taka syzyfowa praca bym powiedział.

Jakie "inne kwestie" ma Pan na myśli?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Waksman napisał:

Jakie "inne kwestie" ma Pan na myśli?

Tak naprawdę to nie miałem wtedy nic konkretnego na myśli. Chodziło o inne kwestie, niż tworzenie administracji. 😉

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Waksman napisał:

Mówisz o wyborach samorządowych? Cóż, pomysł ciekawy, ale trzeba się zastanowić czy na pewno mamy do tego środki w postaci ludzi. Trzeba też pamiętać, że jeśli chcielibyśmy wprowadzić powszechne wybory na Prezydentów Uleńskich to musielibyśmy zmienić artykuł 12 ustawy o podziale administracyjnym, bo zgodnie z nim PU powołuje Prezydent w drodze Ukazu. Nie wiem też, czy wybory na każdą funkcję w kraju są dobrym pomysłem...

To znaczy dokładnie o to mi chodziło(wybór prezydentów przez głowę państwa), po zatwierdzeniu projektu podziału administracyjnego w końcu będzie można wyznaczyć prezydentów Uleńskich oraz powołać Sejmiki Uleńskie którzy w końcu tchną odrobinę życia w te uleny, na razie nasze akcje były lekko ujmując skrępowane poprzez brak podziału administracyjnego.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij