• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

I posiedzenie Nordackiego Parlamentu Unijnego (II kadencji)


Rekomendowane odpowiedzi

ZA.

A to nie korzystamy z brand nju systemu do głosowania jeszcze? 🤔

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Joahim von Ribertrop napisał:

Ale że niejawnie...?

http://nordata.pl/poll/parliament/26/result - służę pomocą. Wkrótce dla wyników zostanie dorobiony taki fajny knefel. @Sheldon Anszlus Lovelace o tym pamięta 😄

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skracam głosowanie wobec oddania głosów przez wystarczającą większość posłów i niemożności zmiany rozstrzygnięcia po oddaniu głosów przez pozostałych.

Za głosowało pięciu posłów (Waksman, von Hohenburg, Ziemiański, Drenin, von Ribertrop),
jedna posłanka była przeciw (Mystere),
jeden poseł wstrzymał się od głosu (Romanow).

Stwierdzam, iż Parlament przyjął decyzję o mianowaniu Augusta de la Sparasana de Harlin.
Podaję również do wiadomości, że decyzja wchodzi w życie z dniem podjęcia i uzyskała numer 1/2023. Opublikowana w dzienniku urzędowym zostanie, gdy tylko takowy unormujemy.

  • Lubię to 4

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzimy do punktu drugiego:
Debata o ustanowieniu unii walutowej (tj. wprowadzeniu wspólnej waluty) w ramach Unii Nordackiej.

Przedstawienie sytuacji:
zostanie dokonane przez Posła @Waksmanw trakcie debaty.

Otwieram debatę, której termin zakończenia wyznaczam na 26 marca 2023 r. godz. 20.00.

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo!

Unia Nordacka to 5 państwa, 5 kultur, a przy okazji 5 różnych walut. Łącząc to z faktem, że budowane są wspólne systemy informatyczne dochodzimy do konkluzji, która brzmi następująco - chcąc w tych systemach zawrzeć system wynagradzania w postaci pieniądza za aktywność, taką jak np. otrzymywanie polubień czy komentarzy, musimy wspólnie, jak jeden mąż, przyjąć dodatkową, wspólną walutę, która będzie kolejnym ogniwem łączącym nasze kraje. Moja propozycja to waluta dodatkowa - unijka, dolar, ren, jord, nazwa nie gra roli. W tym przypadku najważniejsza jest rola, jaką ten pieniądz odegra - będzie nagrodą dla nas za rzeczy takie jak aktywność w działach wspólnych na forum Unii (to, nad czym teraz dyskutujemy nie wypłaca nam dodatku aktywnościowego w MBP, właśnie przez brak wspólnej waluty) oraz na stronie głównej, a w przyszłości także w innych aplikacjach.

Koledzy i koleżanki, wnioskuję więc o rozpoczęcie prac nad egzamplarzem wprowadzającym do naszych państw dodatkową walutę. To, czy ma być ona dodatkową, czy tą, która zastąpi nasze dotychczasowe, pozostawiam ocenie każdemu i każdej z was.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wprowadzenie wspólnej waluty jest jak najbardziej sensowne. Mniej do nadzorowania dla wszystkich i możliwość prostego wynagradzania.

Jaką nazwę mógłby mieć nasz pieniądz? Proponuję takie nazwy:

M jak Monetka

albo

P jak Piniądz

albo

G jak Gotówka

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi akurat o stworzenie Unijnej Waluty, to jestem za, ale tylko za propozycją waluty dodatkowej. Faktycznie działalność na dyskusjach ogólnych jest nie licząca, więc taka dodatkowa waluta mogłaby się przydać, jednakże nie byłbym za zastąpieniem naszych obecnych walut walutą unijną, zwłaszcza że mamy Bank Pollinu, który świetnie radzi sobie z przewalutowaniem. Jednakże w przypadku Republiki Socjalistycznej Czesnoradu, to z uwagi na centralne planowanie, jednak lepiej jest nam korzystać z naszej waluty państwowej.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w większości chyba będziemy zgodni co do tego, że waluta unijna winna być walutą dodatkową. Przedstawiam państwu w takim razie projekt egzamplarza w tej sprawie:

Cytat

EGZAMPLARZ NORDACKIEGO PARLAMENTU UNIJNEGO
ws. wprowadzenia waluty unijnej

Artykuł I.
Zobowiązuje się państwa członkowskie Unii Nordackiej do ustanowienia prawa krajowego, które wprowadzi na ich terytorium w obieg walutę unijną, która nosić będzie nazwę "unijki". Unijka jest dodatkową walutą w krajach UN.

Artykuł II.
1 unijka dzieli się na 100 centów, zaś jej symbolem jest znak - U / u.

Artykuł III.
Regulacją oraz zarządzeniem unijką zajmuje się Nordacki Bank Centralny, którego prezes powoływany jest przez Nordacki Parlament Unijny.

Artykuł IV.
Wyznacza się dwutygodniowy termin na przyjęcie egzamplarza przez organy ustawodawcze państw Unii Nordackiej od czasu przegłosowania.

Wybrałem unijkę chcąc zrobić ukłon w stronę nieistniejącego, ale pierwszego państwa zrzeszającego nordackie państwa - Unii Trzech Narodów.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benjamin Romanow Panie Marszałku, ja rozumiem obsuwę kilkugodzinną, ale prawie jeden dzień? Proszę o aktywność w posiedzeniu.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem posłem ale sugerowałbym jeszcze poddać po szerszą dyskusję kwestie techniczne funkcjonowania nowej waluty. 

Wspominałem już o moich wątpliwościach odnośnie szczegółów w jaki sposób waluta ta byłaby naliczana. Oczywistym jest że nie chcemy by doszło do tego że mieszkańcy unii otrzymywaliby dwa osobne wynagrodzenia za napisanie tego samego postu. Czy zatem wynagrodzenia w nowej walucie będą wypłacane wyłącznie za posty w działach wspólnych czy mamy na to jakieś inne plany ?

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Waksman napisał:

@Benjamin Romanow Panie Marszałku, ja rozumiem obsuwę kilkugodzinną, ale prawie jeden dzień? Proszę o aktywność w posiedzeniu.

Nie zamykałem, bo wiedziałem, że będą jeszcze chętni do zabrania głosu 🙃

 

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Czy zatem wynagrodzenia w nowej walucie będą wypłacane wyłącznie za posty w działach wspólnych czy mamy na to jakieś inne plany ?

Dokładnie tak. Wynagrodzenia w nowej walucie wspólnej będą wypłacane za aktywność w działach wspólnych i na stronie głównej - tylko i wyłącznie.

14 minut temu, Benjamin Romanow napisał:

Nie zamykałem, bo wiedziałem, że będą jeszcze chętni do zabrania głosu 🙃

 

To fajnie by było, jakby Pan Marszałek komunikował takie rzeczy 🙃

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to, moim zdaniem, fakultatywną unię walutową w charakterze dodatkowym powinniśmy ująć w traktacie o organizacji Unii Nordackiej, którego projekt jeszcze kończę. Przemawia za tym również fakt, że nie mamy unormowanych żadnych rozporządzeń, dyrektyw, czy egzamplarzy. Jednak to właśnie regulowałby TOUN.

Wobec tego przedłużam debatę do, powiedzmy, 31 marca br. włącznie. Potem zdecyduję, czy przejdziemy do głosowania nad samym zamysłem wspólnej waluty, czy jednak nad aktem prawnym.

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 22:14, Waksman napisał:

Wyznacza się dwutygodniowy termin na przyjęcie egzamplarza przez organy ustawodawcze państw Unii Nordackiej od czasu przegłosowania.

A jak nie to...?

W dniu 22.03.2023 o 22:14, Waksman napisał:

Zobowiązuje się państwa członkowskie Unii Nordackiej

Czy Parlament Unijny może w ogóle do czegoś zobowiązać państwa UN? Wszakże ma tylko rolę doradczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt, więc w artykule pierwszym najprawdopodobniej powinno być nie "zobowiązuje", tylko "zaleca" wprowadzić walutę w przeciągu 2 tygodni (pomijam fakt, że najprawdopodobniej przepis teraz traci w ogóle sens istnienia, ale cóż).

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij