• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

I posiedzenie Nordackiego Parlamentu Unijnego (II kadencji)


Rekomendowane odpowiedzi

NUP.png.d3bd56dec84fe282e81fb025c2ec02aa.png

 

Szanowni Deputowani,
niniejszym otwieram pierwsze posiedzenie Nordackiego Parlamentu Unijnego drugiej kadencji.
Obradować będziemy według załączonego porządku obrad, do którego zmiany i uwagi można zgłaszać w drodze wniosku formalnego przesłanego prywatną wiadomością do Marszałka PU (forum lub discord) albo do Kancelarii NPU (wątek zostanie utworzony w najbliższym czasie).

 

-------------------------
PORZĄDEK OBRAD:

  1. Debata i głosowanie nad przedstawioną przez Cesarstwo Insulii kandydaturą na sędziego Unijnego Trybunału Arbitrażowego;

  2. Debata o ustanowieniu unii walutowej (tj. wprowadzeniu wspólnej waluty) w ramach Unii Nordackiej;

  3. Debata nad projektem traktatu o organizacji Unii Nordackiej [projekt Marszałka NPU];

  4. Debata i głosowanie nad projektem uchwały NPU – regulamin NPU [projekt Marszałka NPU];

  5. Debata nad projektem rozporządzenia o ujednoliceniu systemu stopni naukowych [projekt Marszałka NPU];

  6. Debata o obsadzeniu pustego mandatu poselskiego.

Edytowane przez Benjamin Romanow
  • Lubię to 2
  • Kocham to! 1

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzimy do punktu pierwszego:
Debata i głosowanie nad przedstawioną przez Cesarstwo Insulii Kandydaturą na sędziego Unijnego Trybunału Arbitrażowego.

Przedstawienie sytuacji:
Dnia 11 marca br. Prezydium Cesarstwa Insulii, stanowiące organ ustawodawczy tego kraju, przyjęło uchwałę o przedstawieniu Augusta de la Sparasana de Harlin jako kandydata na sędziego Unijnego Trybunału Arbitrażowego. Uchwała została przesłana do Marszałka Parlamentu Unijnego byłej kadencji tego samego dnia. Wobec powyższego, procedura jest zgodna z art. 13 ust. 1 Statutu Unii Nordackiej z dnia 16 października 2022 r., a co za tym idzie – Parlament ma obowiązek rozpatrzyć kandydaturę.

Otwieram debatę nad złożoną kandydaturą, której termin zakończenia wyznaczam na 17 lutego 2023 r. godz. 20.00, oczywiście z możliwością wydłużenia.

  • Lubię to 1

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy dobrze, że kandydat jest Sędzią w Sądzie Ludowym Cesarstwa Insuli. Niepokojącym jest jednak fakt prowadzenia przez kandydata protestu, którego genezą było wyrzucenie multikonta Agucko z forum CI. Kandydat argumentuje protest takimi przesłankami jak brak poszanowania prawa przez władze i apeluje o "państwo prawa". Jaką mamy gwarancję, że kandydat nie zrobi tego samego w Unijnym Trybunale Arbitrażowym? Przecież u nas Agucko dostał nadzór kuratora, ba, nałożonego mu przez Nordackie Konsorcjum Informatyczne, ewidentnie bez wyroku żadnego sądu.

I drugie pytanie - czy kandydat pojawi się na debacie? Miło byłoby wiedzieć, bo jeśli okaże się, że nie to nie ma nad czym debatować.

DW: @August de la Sparasan

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem zadać pytanie o te protesty, ale widzę że już mnie ubiegł kulega Waksman, więc ja się po prostu podpinam pod to pytanie.

6 minut temu, Waksman napisał:

multikonta Karbiaka

Małe sprostowanie - żadnego multikonta, po prostu Karbiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waksman napisał:

Wiemy dobrze, że kandydat jest Sędzią w Sądzie Ludowym Cesarstwa Insuli. Niepokojącym jest jednak fakt prowadzenia przez kandydata protestu, którego genezą było wyrzucenie multikonta Karbiaka z forum CI. Kandydat argumentuje protest takimi przesłankami jak brak poszanowania prawa przez władze i apeluje o "państwo prawa". Jaką mamy gwarancję, że kandydat nie zrobi tego samego w Unijnym Trybunale Arbitrażowym? Przecież u nas Karbiak dostał nadzór kuratora, ba, nałożonego mu przez Nordackie Konsorcjum Informatyczne, ewidentnie bez wyroku żadnego sądu.

I drugie pytanie - czy kandydat pojawi się na debacie? Miło byłoby wiedzieć, bo jeśli okaże się, że nie to nie ma nad czym debatować.

DW: @August de la Sparasan

Szanowni Państwo, dzień dobry, a w zasadzie dobry wieczór.

Oto jestem i swoją obecnością tutaj z gruntu, jak sądzę, daję odpowiedź na drugie pytanie. Odniosę się zatem jedynie do pierwszego pytania, choć nie jestem pewien, czy powinno ono być zadane bezpośrednio mojej osobie. W końcu gwarantowanie czegokolwiek "na słowo honoru". Jednakowoż, co jest raczej do zweryfikowania patrząc na moją działalność, skłaniam się ku zasadzie, iż strajk mój nie działa wstecz. Ban wobec obywatela Agucko (Zanika?) nastąpił, ale przed tym nawet, jak rozpoczęła się ta debata, nie mówiąc o kadencji sędziowskiej. W Insulii z kolei zdarzenie podobne nastąpiło już za mojego urzędowania, a urząd zobowiązywał mnie do zajęcia stanowiska, co też uczyniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spróbować ustanowić za sędziego w Unijnym Trybunale Arbitrażowym Towarzysza Augusta de la Sparasana, bo najprawdopodobniej innych sędziów nie znajdziemy, chyba że faktycznie ktoś się jeszcze znajdzie. Jednakże jeżeli nie, to przynajmniej mamy już Sędziego. A jeżeli Towarzysz Sparasan trzyma się sumiennie prawa, to zawsze możemy się pochylić nad procedurą w przypadku wystąpienia osób wprowadzających zamęt na forum i zostanie to przynajmniej już unormowane.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2023 o 17:50, Benjamin Romanow napisał:

Otwieram debatę nad złożoną kandydaturą, której termin zakończenia wyznaczam na 17 lutego 2023 r. godz. 20.00, oczywiście z możliwością wydłużenia.

Proszę wybaczyć, ale mam pewne obiekcje co do terminu... Chyba trzebaby wydłużyć 🤔

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vladimir Agucko

Panie @Benjamin Romanow, Szanowny Prowadzący obrady tego Parlamentą Unijną,

Czy ja mógłbym prosić, aby uprawnieni do wypowiadania się w tym miejscu wypowiadali się na temat osób istniejących tu, na tym forum, faktycznie z imienia i nazwiska forumowego? @Waksman i @Joahim von Ribertrop zaczynają się wypowiadać na temat osobnika, który nigdy nie występował w Unii Nordackiej, co wpływa znacząco na merytoryczne odnoszenie się do sprawy tych dwóch osobników.

Proszę o nałożenie na nich worka foliowego i zdjęcie go z ich głów jak będzie widać, że już im się powietrze kończy. 😀

Z góry przepraszam za ingerowanie w przebieg spraw parlamentarnych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vladimir Agucko napisał:

Czy ja mógłbym prosić, aby uprawnieni do wypowiadania się w tym miejscu wypowiadali się na temat osób istniejących tu, na tym forum, faktycznie z imienia i nazwiska forumowego?

Nie wiem, czy szanowny nie zauważył oznaczenia tej osoby na dole mojej wypowiedzi, czy po prostu udaje, jeśli nie widział, to wizyta w salonie optycznym jak najbardziej wskazana.

Co do worków foliowych proszę uważać, bo jeszcze się nam to spodoba.

Panie Marszałku @Benjamin Romanow, składam wniosek formalny o przejście do głosowania. Temat już się chyba wyczerpał, bo jak widać aktywność posłów w debacie nad tą kwestią jest znikoma.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vladimir Agucko
1 godzinę temu, Waksman napisał:

Nie wiem, czy szanowny nie zauważył oznaczenia tej osoby na dole mojej wypowiedzi, czy po prostu udaje, jeśli nie widział, to wizyta w salonie optycznym jak najbardziej wskazana.

 

Nie wiem, czy Szanowny jest na tyle bezczelny, że nie wie o co chodzi, czy po prostu okularki na tyle zaparowały, że nie widzi. Chodzi o osobę o realnym nazwisku na K........... . Czy ja naprawdę mam otwierać teczki Waszej dwójeczki? 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vladimir Agucko napisał:

Nie wiem, czy Szanowny jest na tyle bezczelny, że nie wie o co chodzi, czy po prostu okularki na tyle zaparowały, że nie widzi. Chodzi o osobę o realnym nazwisku na K........... . Czy ja naprawdę mam otwierać teczki Waszej dwójeczki? 😄 

Jestem bezczelny, temu nie zaprzeczę, bo często mi się to zdarza, ale ten post był pisany tak dawno, że mi to umknęło. Co do teczek - lepiej niech dalej się kurzą, jeszcze wyjdzie, że lubię duszenie foliowymi torbami, i co wtedy?

Co do użycia nazwiska realowego serdecznie ubolewam, żałuję, cenzuruję i przepraszam, et cetera, et cetera.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vladimir Agucko
17 minut temu, Waksman napisał:

Co do użycia nazwiska realowego serdecznie ubolewam, żałuję, cenzuruję i przepraszam, et cetera, et cetera.

Pańską nieszczerością śmiało ściany budynków można by malować. Kategoria multikont jest kategorią sarmacką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vladimir Agucko napisał:

Pańską nieszczerością śmiało ściany budynków można by malować. Kategoria multikont jest kategorią sarmacką.

Mogę panu przygotować takie wiaderko farby z mojej nieszczerości. Może pan sobie tym na przykład pomalować ściany w salonie czy tam szałasie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam debatę.

Przechodzimy do głosowania nad kandydaturą Augusta de la Sparasana de Harlin na sędziego Unijnego Trybunału Arbitrażowego.
Raczy napisać kto z państwa Posłów jest za, kto jest przeciw, kto się wstrzymał.
Termin na oddanie głosu mija 22 marca 2023 r.

 

@Waksman@Joahim von Ribertrop@Ulefs@Henryk Ziemiański@Robert Drenin@Bolesław Kirianóo von Hohenburg@Femme Mystere

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij