• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Miasta Hawilandzkie, v-ludność, kultura, stany itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Ten wątek tworze po to, aby dla największych miast Hawilandu przyporządkować kulturę itd.

Oprócz największych miast, znajdą się tutaj stolice stanów itd.

Największe miasta (marzec 2023):

  1. Hökás (3,1 mln v-ludności), Hokas City
  2. Serte (2.4 mln v-ludności), Dolny Hawiland
  3. Łużowsk (ok. 1.9 mln v-ludności), Uhraińska Autonomia
  4. Hov (1.3 mln v-ludności), Volkano
  5. Revora (1.0 mln v-ludności), Revora
  6. Gave i Jouv (1mln v-ludności), Dolny Hawiland
  7. Klav (930 tysięcy v-ludności), Hokas City
  8. Vafs (800 tysięcy v-ludności), Hokas City
  9. Av (714 tysięcy v-ludności), Postański Region
  10. Charkiv (ok. 600 tysięcy v-ludności), Uhraińska Autonomia i Dolny Hawiland

Miasta stanowe-regionowe (miasta które nie są powyżej)

  • Savy (599 tysięcy v-ludności), Kuvej
  • Leżajsk (432 tysięcy v-ludności), Volkano (druga stolica Volkano)
  • Albuquerque (451 tysięcy v-ludności), Icecoldano (lub New Mehico)
  • Klak (452 tysięcy v-ludności), Icecoldano (druga stolica)
  • Divor (511 tysięcy v-ludności), Austoroland
  • Yakurena (487 tysięcy v-ludności), Anurekay
  • Miasto Zeoul, (208 tysięcy v-ludności), Wydzielone Miasto
  • O1, Region Skażony, Kuvej (50 tysięcy v-ludności)

 

Edytowane przez Tadeusz I Wielki
  • Lubię to 1
  • Haha 1

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawilandzko-Kiriańska, zgadza się, ale to dlatego że mieszkają tam te dwie narodowości (większość to Hawilandczycy, ale jest też duży odsetek kiriańczyków) przez co popularne są tam dania kiryjskie i dania hawilandzkie, a nawet dania połączone

  • Lubię to 1

ktoś mniej ważny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Revora jest miasto-stanem (stanem który jest jednocześnie miastem, Revora ma w swoim stanie kilka dużych wsi), popularne jest tam jedzenie postańskie i hawilandzkie, a także revorskie - jedzenie głównie ryb. W Revorze znajduje się też Zalew Florydzki, a reszte nie wiem, bo prezydentem jest @Aleksander von Kruk, więc on niech napisze.

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Roman Octopic napisał:

a o Ruoragu coś może?

Ruðrag, Ruorag - stolica wyspy o tej samej nazwie. Mieszka tam w okolicach 50-60 tysięcy osób, jest to jedyne miasto wyspiarskie Hawilandu która ludność przekracza 15 tysięcy mieszkańców (Steg: 14 tysięcy, New Saroy: 8 tysięcy). Miasto jest również największe na wyspie, ma 101km. Największą instytucją jest tam Kalaki TT (wyspiarska firma zajmująca się portami, wykupiona przez Mont Inc). Drugie miejsce zajmuje Instytucja Pogodowa samego Romana Octopica. W mieście tym mieszka 54% hawilandczyków, i 43% ludności wyspiarskiej (rdzennej). Pozostałe 3% to ludność nieokreślona, lub zmieszana. Popularne są tam wyścigi konne.

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 1.09.2023 o 12:59, Bolesław Lwie Serce napisał:

Odświeżam wątek, ustalmy cos o łużowsku, bo jest to miasto Uhraińskie, ale nie mamy na ten temat zupełnie nic

Mieszka tam z 54% Uhraińców i 46% Hawilandczyków, ma piękny rynek, podeśle jutro zdjecia 

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus za to, że pamiętaliście o Uhraińskich miastach. Na terenach Hawilandu z czego się orientuję również w przeszłości był Suderland. Niestety mam wątpliwości co do liczby mieszkańców w miastach. Sześć i pół miliona mieszkańców to sporo jak na jedno miasto, nawet bardzo sporo. Warszawa ma 1.6mln, natomiast Kraków 800k. Moim zdaniem to po prostu za dużo na początek, zwłaszcza na taki mały kraj jak Hawiland.

Edytowane przez AleksanderNovak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AleksanderNovak napisał:

Duży plus za to, że pamiętaliście o Uhraińskich miastach. Na terenach Hawilandu z czego się orientuję również w przeszłości był Suderland. Niestety mam wątpliwości co do liczby mieszkańców w miastach. Sześć i pół miliona mieszkańców to sporo jak na jedno miasto, nawet bardzo sporo. Warszawa ma 1.6mln, natomiast Kraków 800k. Moim zdaniem to po prostu za dużo na początek, zwłaszcza na taki mały kraj jak Hawiland.

Sorka, policzyłem cały stan zamiast Hokasu, poprawiłem liczebność Hokasu i zmniejszyłem liczebność reszty miast, dzięki za czujność, co do Suderlandzkich miast to nie wiem, będe musiał obczaić, wiem że parę napewno jest na północy

Edytowane przez Tadeusz I Wielki

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novak, wiem że lubisz robić sobie z państwa skansen i nie krytykuję, sam to robię czasem w Kirianii, ale bez przesady, raz że Hawiland tworzą Hawilandczycy a nie ty, a dwa że suderland te ziemie okupował, więc cywilizacji raczej nie założyli xD

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Novak, wiem że lubisz robić sobie z państwa skansen i nie krytykuję, sam to robię czasem w Kirianii, ale bez przesady, raz że Hawiland tworzą Hawilandczycy a nie ty, a dwa że suderland te ziemie okupował, więc cywilizacji raczej nie założyli xD

Co do miast, ostatnio odnalazłem jedno miasto w połowie suderlandzkie, ale więcej nie znalazłem

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman Octopic
W dniu 4.09.2023 o 11:27, Tadeusz I Wielki napisał:

Co do miast, ostatnio odnalazłem jedno miasto w połowie suderlandzkie, ale więcej nie znalazłem

To podaj jakie to miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Roman Octopic napisał:

To podaj jakie to miasto

Krasnowo, nie mam o nim żadnym info, znam tylko nazwę

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2023 o 18:27, Bolesław Lwie Serce napisał:

nie mamy nic o Łużowsku, ale zawsze możemy mieć

No możemy, albo możemy wziąść informacje które znamy: Łużewsk jest wschodnim miastem z populacją wynoszącą ponad 1 mln mieszkańców. Urodziła się tu wicepremier Uhrainy

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Roman Octopic
W dniu 12.09.2023 o 20:28, Tadeusz I Wielki napisał:

No możemy, albo możemy wziąść informacje które znamy: Łużewsk jest wschodnim miastem z populacją wynoszącą ponad 1 mln mieszkańców. Urodziła się tu wicepremier Uhrainy

Nie no zajebiste informacje, szkoda że nic one nam nie dają 😆

Weźcie w końcu zacznijcie robić opis tego miasta, tak jak robiliście to z innymi. Czy to nie dyskryminacja miasta?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roman Octopic napisał:

Nie no zajebiste informacje, szkoda że nic one nam nie dają 😆

Weźcie w końcu zacznijcie robić opis tego miasta, tak jak robiliście to z innymi. Czy to nie dyskryminacja miasta?  

Dyskryminacja? XD

Opiszemy, spokojnie, nie mówimy tu o dyskryminacji, jakby to była dyskryminacja to nie uwzględnibym miast Uhrainy

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij