• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Posiedzenie Inauguracyjne Parlamentu II Kadencji


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,
Wielmożni Posłowie!

Czas pędzi jak strzała. Jeszcze niedawno podpisywaliśmy statut Unii Nordackiej, a już zaczyna się kolejna kadencja Parlamentu Unijnego. Przed nowymi posłami Parlamentu Unijnego stoją nowe wyzwania... Mam głęboką nadzieję, Szanowni Posłowie, że uda się Wam zaadresować najbardziej palące problemy Unii Nordackiej, a wasza działalność poprowadzi UN w lepsze czasy.

Jako Marszałek-Senior uroczyście otwieram inauguracyjne posiedzenie Parlamentu Unijnego II kadencji. Na tymże posiedzeniu Posłowie zapoznają się z budynkiem Parlamentu, działalnością tej instytucji od kuchni oraz obiorą nowego Marszałka. Przejdę więc do sedna: od tego momentu zbieram zgłoszenia kandydatur na urząd Marszałka. Jest to osoba, która prowadzi obrady, tak jak ja, czyli kieruje debatą, robi głosowania i określa ich wynik. Orientacyjnie zgłoszenia zamkniemy 11 marca, ale oczywiście czas ten zostanie wydłużony w przypadku znikomej liczby kandydatów. Następnie poprowadzimy jedno lub kilka głosowań nad kandydaturami, aby wyłonić Marszałka. Przejmie on laskę marszałkowską i poprowadzi obrady dalej.

Nie zwklekajmy dalej, do dzieła!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, także tak, zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko Marszałka Parlimą.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej skromnej opinii powinniśmy z wakatami postępować jak przy normalnej procedurze wyboru Posłów. Czyli najpierw zbieramy kandydatów, a jeśli po ustalonym czasie nie zgłosi się więcej, niż wynosi liczba wakatów, to można ich przyjąć bez wyborów z automatu.

A jeśli chodzi o zgłoszenie się na wakat Vladimira Agucko, tzn. Zanika, to niedługo przestanie być obywatelem Insulii (czyli również obywatelem UN) na mocy uchwały Prezydium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vladimir Agucko

Z frajernią z Cesarstwa Insulii się nie rozmawia. :) Szanowny Kamiljan będzie mi wyznaczał ścieżki rozwoju kariery? A ktoś prosił Szanownego o to? Swym kuprem się zajmij, zkaczowany gałganie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wysublimowane profilowe, jestem pod wrażeniem.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vladimir Agucko
50 minut temu, Kamiljan de Harlin napisał:

A jeśli chodzi o zgłoszenie się na wakat Vladimira Agucko, tzn. Zanika, to niedługo przestanie być obywatelem Insulii (czyli również obywatelem UN) na mocy uchwały Prezydium.

Szanowny ma fałszywe przeświadczenie, że obywatelstwo Insulii jest czymś nadrzędnym i uniemożliwiającym v-życie. Skoro pozbawiono mnie obywatelstwa insulijskiego, nic nie stoi na przeszkodzie, abym nabył obywatelstwo innego v-kraju. Ja się kieruję wolnością, a Szanowny kuper nie wiem czym i jakoś mało mnie to obchodzi. Będę wnosił w przyszłości o nałożenie kagańców dla osobników o personaliach Kamiljan. :) Wybieg już żeście wydeptali w insulijskim sądzie. Płot Wam postawię z prywatnego kapitału. Aport, Kamiljanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamiljan de Harlin napisał:

W mojej skromnej opinii powinniśmy z wakatami postępować jak przy normalnej procedurze wyboru Posłów. Czyli najpierw zbieramy kandydatów, a jeśli po ustalonym czasie nie zgłosi się więcej, niż wynosi liczba wakatów, to można ich przyjąć bez wyborów z automatu.

W sumie dobry pomysł. Jak na jeden vacat zgłosi się dwóch kandydatów to może w końcu ktoś przeprowadzi ciekawą kampanię wyborczą :P.

7 godzin temu, Kamiljan de Harlin napisał:

A jeśli chodzi o zgłoszenie się na wakat Vladimira Agucko, tzn. Zanika, to niedługo przestanie być obywatelem Insulii (czyli również obywatelem UN) na mocy uchwały Prezydium.

Bardzo proszę o poinformowanie NKI kiedy ten akt wejdzie w życie.

Do Pana @Vladimir Agucko - rozumiem oburzenie i inne towarzyszące tej sytuacji odczucia, ale prosiłbym o powstrzymanie swojej wylewności w Parlamencie.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vladimir Agucko
32 minuty temu, Waksman napisał:

Bardzo proszę o poinformowanie NKI kiedy ten akt wejdzie w życie.

 

Z góry przepraszam za wypowiadanie się w miejscu niewłaściwym i usłużnie usypuje swoje czoło popiołem, ale ów akt jest pisany na kolanie i może takowy zostać sporządzony w każdym momencie względem każdego zamieszkałego na terytorium Nieinsulii pod byle pretekstem, bo tamtejszy Cysorz, co grzebienia zapomniał, ma takie "widzi misie" i próbuje je do siebie przytulać z zamiarem pozbawienia życia tychże misiów, co można śmiało podpiąć pod kategorię prawną szerzej zananą jako stręczycielstwo z zamiarem pozbawienia kogoś v-życia. Ów występęk powinien być, co słusznie zresztą zauważył reprezentant insulijskiego sądu, shańbiony i potępiony, niżeli jak to Sławetny Wać Waksman raczy sugerować, tj. pochwalany i publikowany.

 

Uważam, że Nieinsulia tym występkiem strzeliła sobie w kolano, a nawet bym powiedział, że i też w głowę, co niestety prowadzi do zgonu wcześniej wspomnianej denatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w tej sprawie jestem neutralny. O informację proszę tylko ze względu na fakt potrzeby odnotowania tego w aktach administracyjnych przy zmianie wszelakich rang i informacji od strony Konsorcjum.

Jeśli chodzi o dochodzenie słuszności działań władz Insulii, jeśli ma Pan jakieś obawy, drzwi do Unijnego Trybunału Arbitrażowego stoją otworem. Z tego co wiem UTA stanowi w Insulii najwyższy wymiar sprawiedliwości, proszę więc spróbować, a nuż coś uda się osiągnąć.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vladimir Agucko
55 minut temu, Waksman napisał:

Jeśli chodzi o dochodzenie słuszności działań władz Insulii, jeśli ma Pan jakieś obawy, drzwi do Unijnego Trybunału Arbitrażowego stoją otworem. Z tego co wiem UTA stanowi w Insulii najwyższy wymiar sprawiedliwości, proszę więc spróbować, a nuż coś uda się osiągnąć.

Obaw nie mam żadnych, co by znaczyło, że jestem szalony, ale poszedłem za radą Wać Pana i udałem się do UTA, by wymierzyć buta ku temu, co udaje fiuta słodko pierdzącego, co jest tak naprawdę tak straszliwym gazem łzawiącym, że do teraz nie mogę przestać się śmiać.

 

Nie chcąc przeszkadzać w obradach, chciałbym nadmienić, że moja kandydatura wyrażona wyżej jest wciąż aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanik jest znany ze swojego wysublimowanego słownictwa i kultury dyskusji na całym Pollinie. Bardziej ogarnięte mikronacje dają mu bana na samym wejściu, ale osobnik jest na tyle złośliwy, że spamuje potem multikontami z różnych IP próbując się dostać spowrotem do żywiciela.

Jeśli chodzi konkretnie o to co Zanik zrobił w Insulii (pomijając już cały mikroświat), to zaczął wulgarnie wyzywać każdego napotkanego uczestnika dyskusji. Dlatego zgodnie z prawem Prezydium pozbawiło go obywatelstwa insulijskiego, a administracja forum wlepiła mu prewencyjnego bana.

16 godzin temu, Waksman napisał:

Bardzo proszę o poinformowanie NKI kiedy ten akt wejdzie w życie.

Informacja do NKI już poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vladimir Agucko
7 godzin temu, Femme Mystere napisał:

@Vladimir Aguckoczemu cię wyrzucili?

 

Uznano mnie za śmiecia, którego należy wyrzucić. W świecie dobrowolnej zabawy jest to coś, co należy zakładać kiedy dołącza się do takiej, na przykład, Nieinsulii, że pewne osobniki wybiorą mechanizm pozamikronacyjnej eliminacji osobnika, który im nie leży, nie podpasił, nie wyraża się we właściwy sposób, nie robi czegoś zgodnie z literą prawa czy też czyimś "widzi misie". Jestem od 2012 roku w mikronacjach i zacietrzewienie jakie występowało wtedy, obecnie się jeszcze bardziej spotęgowało. Egzystencja wśród tak zwanych "nadwrażliwców" jest na dłuższą metę nie do zniesienia i osobnik taki jak ja, który jest po prostu zbyt agresywny dla tych nadwrażliwców. Ponadto, pyta się Szanowna, co zrobiłem - rykłem na te młodociane kurewki nieokrzesane, które ze wszystkim mają problem i nie dążą do rozwiązywania swych problemów, tylko zanurzają się po uszy w tym swoim bagnie. Oni jedzą zupę i się dziwią czy też zastanawiają się, dlaczego zupa ucieka im z narzędzia, którego używają do zjedzenia (strawienia) tejże... W ogóle nie biorą pod uwagę tego, że NIEADEKWATNE i NIEPRZEMYŚLANE narzędzie wzięli do łap czy też dłoni swoich, cudzych, aby wykonać zadanie w postaci zjedzenia zupy...

Po prostu, utworzono już pewną modę czy też schemat, skoro nas nie lubisz bądź My Ciebie nie lubimy, to nie dołączaj do nas. Przecież pod kategorię "lubienie" czy "nielubienie" można podpiąć absolutnie wszystko i mechanizm EKSTERMINACJi czy też ALIENACJI działa wówczas bezbłędnie.

2 godziny temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Zanik jest znany ze swojego wysublimowanego słownictwa i kultury dyskusji na całym Pollinie. Bardziej ogarnięte mikronacje dają mu bana na samym wejściu, ale osobnik jest na tyle złośliwy, że spamuje potem multikontami z różnych IP próbując się dostać spowrotem do żywiciela.

Jeśli chodzi konkretnie o to co Zanik zrobił w Insulii (pomijając już cały mikroświat), to zaczął wulgarnie wyzywać każdego napotkanego uczestnika dyskusji. Dlatego zgodnie z prawem Prezydium pozbawiło go obywatelstwa insulijskiego, a administracja forum wlepiła mu prewencyjnego bana.

Proszę zauważyć, że niejaki Zanik jest pewną traumą psychiczną dla Cesarza Nieinsulii. Wręcz się go boi, a mnie, Vladimira Agucko, ale nie tylko mnie, obywateli Cesarstwa Nieinsulii sprowadzał do miana botów czy też spamerów, bo ZA DUŻO RAZY BYLI AKTYWNI bądź pisali nie takie rzeczy, co on chciał. Nie masz się wychylać i nie masz wychodzić przed szereg, bo Cię wyśmieją bądź zgładzą. Ostrzegałem na discordzie nieinsulijskim, że czas zmienić narrację na terytorium Nieinsulii. Zapowiadałem tam swoje odejście z v-kraju ludzi "ciepłych", "mających dwie lewe ręce", "nieorientujących się w jakim v-kraju tak naprawdę działają", "uchodzących za specjalistów od administrowania v-ludźmi w v-kraju, a tak naprawdę najprostszych rzeczy nie potrafią bądź nie chcą robić wewnątrz v-kraju" - wolą administrować ludźmi, czego jestem swoistym przykładem, można powiedzieć, że na skalę mikroświatową.

Cóż mogę powiedzieć na swą obronę - Brzydzi mnie CKLIWOŚĆ na umyśle mikronautów i przejawianiu się tego w ich słowach i czynach. A może lepiej tak, albo lepiej nie, albo tamto było spoko, ale nie bo tego to lepiej nie, ale jak tak, to nawet całkiem całkiem, ale ostatecznie, to bym wolała/wolał tak lepiej... Każdy normalny by powiedział wprost - ok, wiaruchna - nie wiem o czym do mnie gawarisz, przyjdźcie jutro albo wcale. Ja powiedziałem to w bardziej dosadny sposób, czego się nie wstydzę i powiedziałbym to drugi raz także mając w dupie, co tak zwana zakompleksiona Sarmacja ma zamiar o mnie wysmarować. Nie kazano mi lubić wszystkich, tak jak się tego oczekuje ode mnie w mikroświecie. Nie chceta się bawić, to mnie usuwajta. Taki paradygmat zwany też algorytmem wypracowano, to proszę z niego korzystać. Ja się bawię wybitnie w odróżnieniu do niektórych. 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwlekałem z głosowaniem licząc na nowe zgłoszenia. Ale tak, zaczynamy.

Mamy dwóch kandydatów na urząd Marszałka Parlamentu Unijnego II kadencji: Benjamin Romanow @Benjamin Romanoworaz Kaspar Waksman @Waksman.
Rozpoczynamy teraz głosowanie, którego wstępny deadline wyznaczam na 15 marca.

Cytat

Karta do głosowania (Wybór Marszałka Parlamentu)
Kaspar Waksman: [ ]
Benjamin Romanow: [ ]

Pomiędzy nawiasy proszę wstawić X, np.: Janusz Sralin [x].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta do głosowania (Wybór Marszałka Parlamentu)
Kaspar Waksman: [X]
Benjamin Romanow: [ ]

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Karta do głosowania
(Wybór Marszałka Parlamentu)


Kaspar Waksman: [ ]
Benjamin Romanow: [X]

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij