• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Mamo, mamo, garnizon


Rekomendowane odpowiedzi

Sobotnie popołudnie, chilluję bombę przeglądając stronki starych mikronacji (te css'y, ahhhh) wchodzę w podstrony Leblandii, a tam co? Bum, bazy wojskowe Leblandii, bum, okazuje się że w Aztec działała baza wojskowa. Żeby było śmieszniej, piszą, że chociaż Aztecowi się zdechło, to oficjalnie mają tam dalej tą bazę, czyli aż do dziś. Żeby było jeszcze śmieszniej, dziś, kiedy się o tym dowiedziałem, wybija równo 21 lat od ulokowania tejże bazy. Na szczęście na leblandzkiej stronce jest skrin z strony na Aztec o tej bazie, bo szukałem w archive.org na azteckiej zarchiwizowanej stronie, a do podstrony o leblandzkim garnizonie się nie dokopałem... W każdym razie wygląda to tak:

aztec baza wojskowa.jpg

Daje to dosyć dużo informacji o tej bazie, chociaż nie dali mapki... jednak na podstawie opisu o dwóch portach rzecznych i jednym morskim wnioskuję na podstawie mapy Aztec iż jej położenie to miasto Axatitlan. No i teraz nie wiem, czy dogadać się z nimi przez email i pozwolić stacjonować, czy może zwołać Amatorów i zrobić chwalebną Krucjatę Wyzwoleńczą Ziemii Norweglandzkiej. Ot, taka ciekawostka, wszakże nikt z nas tych czasów w mikro nie pamięta/

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij