• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Dzień dobry!


Ulefs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejże, Ulefs Touvtou z tej strony. Jestem zupełnie nowy jeśli chodzi o mikronacje i tego typu kontent, tak więc proszę o wyrozumiałość. Mocno interesuje się polityką, ideologiami, historią i lingwistyką (płynnie znam rosyjski i angielski, uczę się powolutku tureckiego i dla zabawy chcę nauczyć się esperanto). Poza tymi głównymi zainteresowaniami, również ciekawi mnie filozofia, archeologia, antropologia, literatura i szeroko pojęta teologia. 

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serdecznym pozdrowieniem witam na muratyckiej ziemi! Miło w końcu zobaczyć kogoś nowego, kogo formuła gry politycznej na forum nie odrzuciła 😂

52 minuty temu, Ulefs napisał:

Jestem zupełnie nowy jeśli chodzi o mikronacje i tego typu kontent, tak więc proszę o wyrozumiałość.

Każdy kiedyś zaczynał, także proszę się nie martwić, tutaj każdy jest wyrozumiały i pomocny 😉

Muratycka polityka nie jest jakoś bardzo dynamiczna, ale jeśli miałbyś na siebie pomysł w tej dziedzinie to zachęcam do jej rozhulania. Brakuje tego powiewu świeżości na krajowej scenie politycznej. Jak chodzi o pozostałe zainteresowania to myślę, że dobrą propozycją będzie podjęcie się zadania wspólnej restrukturyzacji Uniwersytetu Zwierzogrodzkiego i rozpoczęcie pisania ciekawego programu studiów, na przykład z ideologii czy lingwistyki. Czy conlang też cię interesuje? Bo jeśli tak, to zapraszam to pomocy przy tworzeniu języka muratyckiego 😉

Odnośnie teologii, tak jak pisałem na Discordzie, zapraszam do Cerkwii Plateńskiej, którą tworzę wraz z @Andrzej Płatonowicz Ordyński. Jest to religia czerpiąca z pogaństwa, przydałby się nam nowy wierny 😄

No ale ja tu tak proponuję, a może ty masz swój własny pomysł na działanie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
8 godzin temu, Ulefs napisał:

Hejże, Ulefs Touvtou z tej strony. Jestem zupełnie nowy jeśli chodzi o mikronacje i tego typu kontent, tak więc proszę o wyrozumiałość. Mocno interesuje się polityką, ideologiami, historią i lingwistyką (płynnie znam rosyjski i angielski, uczę się powolutku tureckiego i dla zabawy chcę nauczyć się esperanto). Poza tymi głównymi zainteresowaniami, również ciekawi mnie filozofia, archeologia, antropologia, literatura i szeroko pojęta teologia. 

W ciągu swojej mikronacyjnej kariery popełniłem kilka prac i artykułów na tematy związane z polityką, ideologiami, historią i filozofią. Zachęcam do lektury, może coś z nich zainspiruje Pana do odnalezienia własnej drogi w mikroświecie. Widzę, że zainteresowania mamy podobne. 😉

Co do Cerkwi Plateńskiej, wprawdzie ja aktualnie w innym kraju bawię się w inną religię (nie wiem, czy mogę tu pisać nazwy własne, czy zostanie to uznane za reklamę konkurencji? xD), ale w sumie kto mi zabroni wznowić działalność cerkiewną w Muratyce, jeżeli są chętni do wspólnej zabawy? 😛

W każdym razie, witam w Mikroświecie! Proszę się nie zniechęcać do tej zabawy, jeśli coś będzie dla Pana na pierwszy rzut oka niezrozumiałe. Tak naprawdę mikroświat nie jest skomplikowany, ale trochę trzeba się wgryźć. Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 10:44, Waksman napisał:

[...] rozpoczęcie pisania ciekawego programu studiów, na przykład z ideologii czy lingwistyki. Czy conlang też cię interesuje? Bo jeśli tak, to zapraszam to pomocy przy tworzeniu języka muratyckiego 😉

Odnośnie teologii, tak jak pisałem na Discordzie, zapraszam do Cerkwii Plateńskiej, którą tworzę wraz z @Andrzej Płatonowicz Ordyński. Jest to religia czerpiąca z pogaństwa, przydałby się nam nowy wierny 😄

No ale ja tu tak proponuję, a może ty masz swój własny pomysł na działanie?

Hm, co do religii czy ideologii mogę się tym zająć, co do języka, cóż to zbyt wielkie przedsięwzięcie. Myślę by przyszłości stworzyć swoją mikronację, która będzie oparta o Esperancki, to by było super.

20 godzin temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

 

Co do Cerkwi Plateńskiej, wprawdzie ja aktualnie w innym kraju bawię się w inną religię (nie wiem, czy mogę tu pisać nazwy własne, czy zostanie to uznane za reklamę konkurencji? xD), ale w sumie kto mi zabroni wznowić działalność cerkiewną w Muratyce, jeżeli są chętni do wspólnej zabawy? 😛

 

Jak najbardziej, po zapoznaniu się z podstawami mogę dokonać wkładu w takowy twór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ulefs napisał:

Myślę by przyszłości stworzyć swoją mikronację, która będzie oparta o Esperancki, to by było super.

To jest dość ciężki temat, bo aktualna sytuacja mikroświata jest taka, że ludzi nie ma na tyle by działać w nowych państwach. Zdecydowanie lepiej byłoby zrobić region w klimacie esperanto, na przykład u nas, w Muratyce 😉

2 godziny temu, Ulefs napisał:

Jak najbardziej, po zapoznaniu się z podstawami mogę dokonać wkładu w takowy twór.

Nowy wierny, wybornie! @Andrzej Płatonowicz Ordyński to kiedy inicjacja?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Waksman napisał:

To jest dość ciężki temat, bo aktualna sytuacja mikroświata jest taka, że ludzi nie ma na tyle by działać w nowych państwach. Zdecydowanie lepiej byłoby zrobić region w klimacie esperanto, na przykład u nas, w Muratyce 😉

Nowy wierny, wybornie! @Andrzej Płatonowicz Ordyński to kiedy inicjacja?

A co powiecie na region autonomiczny pewnej mniejszości etnicznej, której historia i język zostaną rozpisane, ale wewnątrz Muratyki? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Region autonomiczny miałby sens, jednak jego utworzenie niestety nie jest wcale takie łatwe. Nasze prawo oczywiście przewiduje utworzenie czegoś takiego, ale dany region musi spełnić podstawowy warunek minimalnej ilości 4 zameldowanych obywateli.

Na tą chwilę proponowałbym raczej znaleźć sobie Freut i zawnioskować o jego nadania w Espada Cëtie System. Jest to program rządowy dzięki któremu można uzyskać ziemię pod zarządzanie, czyli freut, i zostać Freutreggerem. Na początek myślę, że to wystarczy :D.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waksman napisał:

dany region musi spełnić podstawowy warunek minimalnej ilości 4 zameldowanych obywateli.

Zlikwidować wszystkie uleny łącznie z muratyckim 😛

  • Zły 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

A mamy już jakiś rytuał inicjacyjny? 😄

Oczywiście, że nie, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby przegadać temat na forum 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Waksman napisał:

Region autonomiczny miałby sens, jednak jego utworzenie niestety nie jest wcale takie łatwe. Nasze prawo oczywiście przewiduje utworzenie czegoś takiego, ale dany region musi spełnić podstawowy warunek minimalnej ilości 4 zameldowanych obywateli.

Na tą chwilę proponowałbym raczej znaleźć sobie Freut i zawnioskować o jego nadania w Espada Cëtie System. Jest to program rządowy dzięki któremu można uzyskać ziemię pod zarządzanie, czyli freut, i zostać Freutreggerem. Na początek myślę, że to wystarczy :D.

Najpierw obywatelstwo ogarnę, jeszcze regulamionowo dzień 😄

  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ulefs napisał:

Najpierw obywatelstwo ogarnę, jeszcze regulamionowo dzień 😄

A to na spokojnie, jutro przypomnij mi tylko na Discordzie jeśli możesz, to od razu wydam ukazik. A co do tego regionu esperanto to ja chyba będę częstym gościem. Kiedyś chciałem się nauczyć jakiegoś fajnego języka, padło na esperanto, ale jakoś tak chęci zabrakło. Może teraz do tego wrócę? 🤔

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waksman napisał:

A to na spokojnie, jutro przypomnij mi tylko na Discordzie jeśli możesz, to od razu wydam ukazik. A co do tego regionu esperanto to ja chyba będę częstym gościem. Kiedyś chciałem się nauczyć jakiegoś fajnego języka, padło na esperanto, ale jakoś tak chęci zabrakło. Może teraz do tego wrócę? 🤔

Fajnie by było, ja akurat zaczynam naukę ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij