Jump to content

Serte - największe miasto Hawilandu


Recommended Posts

Serte to największe pod względem powierzchni miasto Hawilandu, miasto jest również stolicą Dolnego Hawilandu i ważnym ośrodkiem gospodarczym Królestwa Hawilandu. Miasto jest znane z szerokiej gamy atrakcji turystycznych. W Serte znajduje się wiele muzeów, galerii sztuki i teatrów, a także liczne sklepy, restauracje i kawiarnie. 

Jednym z najważniejszych miejsc w Serte jest Ratusz, który jest siedzibą władz miasta. Budynek ten jest za jedno z najpiękniejszych budynków w Królestwie Hawilandu. Serte jest również znane z wielu festiwali i wydarzeń kulturalnych, które odbywają się przez cały rok. 

Poza tym, Serte jest również popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji. Miasto posiada wiele pięknych parków i zielonych terenów, w tym Park Strzelecki, który jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców i turystów. 
 
Miasto Serte graniczy z trzema państwami: Insulią, Kirianią i Repujerstanem. Na granicy Hawilandzko-Kiriańsko-Insulijskiej znajduje się Trójstyk Unii Nordackiej, w przypadku Hawilandzkiej strony trójstyku, znajduje się ona w mieście Serte. 

Prezydentem miasta jest Voloslav von der Hov

 

100145376245318148_t.jpg

(-) Kanclerz Hawilandzki Aleksander von Kruk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share