Jump to content

Albert Fryderyk de Espada

President of Muratica
 • Posts

  1,698
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  117

Albert Fryderyk de Espada last won the day on May 31

Albert Fryderyk de Espada had the most liked content!

About Albert Fryderyk de Espada

Citizen Identification Number

 • CIN
  2908210003

Recent Profile Visitors

2,127 profile views

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

8

Data przyjazdu

Podpis

ALber-de-Espada.png

Koribia.png.84ebddefc07977a9e313e88a7692665e.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Albert Fryderyk de Espada's Achievements

Veteran

Veteran (13/14)

 • One Year In
 • Posting Machine Rare
 • Very Popular
 • Yobel Niedoceniany Świr 2021 Rare
 • One Month Later

Recent Badges

632

Reputation

 1. Niby wiem że MAW jest zaprzyjaźnioną mikronacją ale jak tak sobie przysiadłem i rozejrzałem doszedłem do wniosku że troszeczkę mi nie wypada pakować się w butach do cudzego domu i prowadzenie tam swojej narracji więc pominąłem MAW i od razu dotarłem z ładunkiem do Edelweiss.
 2. To ma już więcej sensu. Tylko kto zajmie się tym nieszczęsnym Kucelgradem, ostatni pretendent po głośnych zapowiedziach gdzieś czmychł i na następcę się nie zanosi.
 3. Czyli powstanie związek republik z tylko jedną republiką. Się porobiło.
 4. Może więc zadowolimy się stosownym odnośnikiem/przekierowaniem ze strony głównej a resztę osadzimy na forum.
 5. Teraz muszę się zapytać gdyż tempo obrad jest wielkie że spuszczenie wzroku na kilkanaście minut to szereg nowo podjętych decyzji. Zatem skoro Czesnorad zmienia się w państwo federacyjne jak będzie wyglądał podział administracyjny. Czy Czesnorad już jako republika związkowa zachowa pełnię obecnych terytoriów czy moze zostanie podzielony względem podziału administracyjnego gdzie pomniejsze regiony zostaną wywyższone do statusu osobnych republiki. Nie powiem że wpierw myślałem że to jedynie rebranding nazwy i symboli, ale gdy zadałem sobie pytanie "Po co Czesnorad ma się zmieniać w federację skoro nie ma z kim jej dzielić". Stąd też jedynym sensownym obrotem spraw wydał mi się podział obecnego państwa na mniejsze podmioty. Mogę oczywiście źle wnioskować i wtedy najwyżej ktoś mnie poprawi.
 6. Hmmm... W zasadzie niegłupi pomysł. Faktycznie coś takiego na stronie byłoby znacznie bardziej dostępne tylko pojawia się problem. Stworzenie takiego miejsca na stronie wykracza poza moje możliwości i niezbędna w tym przypadku będzie pomoc ze strony @Waksman.
 7. Ponownie gdzieś z tyłu głowy zaczął mi krążyć po głowie. Chodzi tu o już kilkukrotnie wspominany pomysł stworzenia ogólnokrajowego muzeum. Początkowo plany zakładały muzeum jedynie w Koribi ale w zasadzie dlaczego mielibyśmy się z tym ograniczać. Nie będę ukrywał że za wzór takiego muzeum uchodzi mi projekt Herr @Heinz-Werner Grüner i jego muzeum w Edelweiss. Oczywiście jakieś eksponaty się znajdą, a po nich następne. Jednak wolę szerzej zastanowić się nad kwestiami technicznymi, jak umieścić muzeum na naszym forum, jak ma być podzielone itp. zagwostki jakie jeszcze nam się nasuną. Brakuje nam w kraju działów poświęconych kulturze lub sportowi. Zamiast tego zbiorowym miejscem dla takich tematów jest "Życie w Muratyce". Dlaczego chciałbym widząc muzeum gdzieś na wierzchu ? Jeżeli wepchniemy je gdzieś w podział administracyjny dokopanie się do niego będzie istnym cudem. Można by tak zrobić ale konieczne będzie wtedy dodanie stosownego przekierowania gdzieś w widocznym miejscu. No i przede wszystkim widziałbym muzeum jako osobne podforum gdzie każdy poszczególny temat odpowiadałby określonym pawilonom z jednolitą lub zbliżoną tematyką.
 8. A no nie da się zaprzeczyć że flagi w takiej wersji prezentują się nade okazale. Zwłaszcza trzeci projekt mi się podoba gdyż jakoś przypomina mi on banderę marynarki.
 9. Ładunek jest już w Ragusie co zakomunikowałem na forum w Edelweiss. Tam już pałeczkę przekazuje Herr Oberhauptowi.
 10. FORMULARZ ZGŁOSZENIA ZNACZKA DO EMISJI 1. Nazwa znaczka, "Misja Selene-1" 2. Nakład, 30 sztuk (limit 2 sztuki na osobę) 3. Data emisji (data i godzina), 4 czerwca 2021, 20:00 4. Paszport autora w Stemplu, "Albert Fryderyk de Espada" 5. Link do większej liczby informacji o znaczku, "Znaczek powstały z okazji sukcesu misji Selene-1 Muratyckiej Agencji Kosmicznej zakończonej umieszczeniem na orbicie księżyca Polinu, Luny pierwszego muratyckiego satelity badawczego. " 6. Projekt znaczka (jako obrazek). DW: @Helwetyk
 11. Rakieta z satelitą na pokładzie ma właśnie wykonać ostatni manewr który umieści ją na stabilnej orbicie Luny wraz z satelitą. Gdy rakieta zbliżyła się do Luny wykonała ona kilkunastosekundowe spalanie które wprowadził MRK-2 wraz z ładunkiem na orbitę Luny. Następnie wystrzelono elementy osłony luku transportowego po czym oddzielono satelitę od reszty rakiety która przy pomocy pozostałych resztek paliowa zostanie wystrzelona w przestrzeń kosmiczną aby nie spodobała ona potencjalnych problemów w przyszłości. Tym samym satelita Selene-1 została z powodzeniem umieszczona na orbicie Luny gdzie będzie ona wykonywać szczegółowe pomiary i badania które mogą się przysłużyć dalszym postępom w eksploracji kosmosu a w szczególności naszego największego naturalnego satelity. MAK jak i władzę IV Republiki mogą z całą stanowczością ogłosić sukces misji Selene-1, która jest kolejnym krokiem stawianym na drodze ku eksploracji kosmosu poczynając od naszego podwórka który jest zaledwie okruchem w nieskończonym morzu jakim jest otaczający nas wszechświat. Mimo tego stopniowe sukcesy MAK skłaniają nas do daleko idących kroków w celu osiągniecia naszych pierwotnych założeń umieszczenia stałej obecności IV Republiki w kosmosie.
 12. Po kilkudziesięciu godzinach swobodnego dryfowania w przestrzeni kosmicznej rakieta MRK-2 wraz z lądunkiem zbliża się do Luny. Misja wchodzi teraz w decydującą fazę, która może przesądzić o powodzeniu całego przedsięwzięcia.
 13. Rakieta osiągnęła docelową wysokość. Za chwilę rozpocznie się końcowe spalanie które nada rakiecie prędkość orbitalną, kończąc tym samym pierwszą fazę. Selene-1 osiągnie prędkość orbitalną za 3... 2... 1... Szanowni państwo MRK-2 z satelitą Selene na pokładzie z powodzeniem weszła na orbitę i rozpoczyna drugą fazę spalania która skieruje rakietę w stronę naszego satelity Luny.
 14. Rakieta MRK-2 z satelitą na pokładzie stopniowo kontynuuje wspinaczkę na docelowy pułap. W centrum rozbrzmiały niezliczone oklaski i wyrazy szczęścia, które jednak szybko ukrócił dyrektor generalny stwierdzając że mają jeszcze wiele do zrobienia zanim będzie można otworzyć szampana i świętować sukces. Przy osiągnięci pułapu 3 tyś kilometrów rakieta widocznie rozpoczęła zaplanowany skręt umożliwiający wejście na właściwą orbitę w przeciągu kilku minut.
 15. Obsługa naziemna sygnalizuje gotowość. Komunikat zmusza wszystkich obecnych na platformie do opuszczenia obszaru startu. W centrum kontroli lotów na te kilka niezwykle ważnych chwil zapanowała grobowa cisza. Jedynie kontroler zająwszy miejsce przy konsoli uruchomił zegar i rozpoczął odliczanie. 10... 9... 8... 7... ♫ 5... 4... 3... 2... 1... Następuje zapłon a rakieta z satelitą Selene-1 wznosi się w kierunku orbity okołopolińskiej.