Jump to content

Albert Fryderyk de Espada

President of Muratica
 • Posts

  1,614
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  103

Everything posted by Albert Fryderyk de Espada

 1. Na papierze państwo jest właścicielem wszystkich gruntów na terenie IV Republiki. Zazwyczaj jeżeli ktoś potrzebuje gruntu/nieruchomości np. dla swojej firmy to wnioskuje o przyznanie takowego do prezydenta co do tej pory kończyło się zazwyczaj przyznaniem bezpłatnie takiej nieruchomości jak, np. Teren zakładów lotniczych Atlas-Freburg czy Huty Stali w Nowogrodzie.
 2. Stanęło mniej więcej na zamyśle podobnym jak w Edelweiss, czyli własne mieszkania, domy, wille, rezydencje czy majątki ziemskie byłyby formą nagradzania za aktywność. Z tą jedyną różnicą iż będzie również możliwe zakupienie nieruchomości za ileś tam Jordów.
 3. Moje gratulację, czytanie ze zrozumieniem oceniam na piątkę z plusem, możecie wracać do ławki.
 4. W sensie Freutreggerzy mają swobodę w tworzeniu i kreowaniu podległego im obszaru administracyjnego. Jestem zwolennikiem zachowywania już istniejących treści ale to już od obecnego Freutreggera zależy czy je zachowa czy odeśle do archiwum, więc najlepiej będzie to zachować w takie formie jakiej jest i żadne przepisy regulujące to nie są nam potrzebne. Jeżeli nikt więcej z pośród @Obywatel Muratyki i @Freutreggër nie będzie miał nic do dodania, stosowny dokument i poprawki do Ustawy o Ewidencji Instytucji wprowadzę w najbliższym czasie.
 5. No w zasadzie to do powyższego projektu zastrzeżeń nie mam. Pytanie jeszcze czy robimy coś z tymi postami które pozostały po lokalnych władzach itd itd. Czy raczej zostawiamy to w spokoju ?
 6. Tak na marginesie, czy NIK posiada w ogóle konto w MBP z którego byłoby w stanie pokryć koszta czegokolwiek ?
 7. Strach się bać ile na szanownego się znajdzie, takiej list złych uczynków to nawet Święty Mikołaj nie ma.
 8. Oho, kolejny pozew domagający się obalenia legalnej władzy bo obywatelstwa szanowny nie dostał. Czekam z niecierpliwością.
 9. Oh jejku jejku, widać że niektórzy mają wyraźny problem ze zrozumieniem podstawowego założenia UTA. Trybunał jak i sama Unia nie może narzucać prawa lub stawiać żądań państwom członkowskim, cały ten system jest jedynie organem doradczym (Parlament Unijny) lub instytucją odpowiedzialną za mediacje (Unijny Trybunał Arbitrażowy) gdy zaistnieją jakieś konflikty miedzy obywatelami lub państwami członkowskimi. Więc z przykrością muszę stwierdzić że UTA nie zmusi Cesarza Insulii do abdykacji ani nie zmusi IV Republiki do płacenia odszkodowań osobie która ledwo kilka dni temu zdążyła obrzucić całe forum i jego członków k****mi na lewo i prawo. Dziękuję za uwagę i na tym chyba zakończymy tą dyskusję.
 10. Wniosek z przyjemnością mogę rozpatrzyć pozytywnie zwłaszcza patrząc przez wzgląd iż cały teleturniej "Ruletki" jest bez wątpienia programem TVM o najwyższych notowaniach zaraz obok "BREAKING NEWS".
 11. Ja by z kolei nie wpychał autostrady bezpośrednio do Zwierzogrodu czy Eihenbergu a jedynie przeprowadził ją delikatnie obok gdyż w nieistniejącym reali nikt o zdrowych zmysłach nie wepchnąłby autostrady do sporej rozmiarowo metropolii. Można by pomyśleć nad projektem jakieś transkrajowej autostrady biegnącej wzdłuż zachodniego wybrzeża, od Nirska na północy po Rammsteinstadt na południu. Edit: Nawet państwowe pieniążki bym na taką inwestycję przeznaczył.
 12. Hmmm, można by potencjalnie tą autostradę pociągnąć dalej na południe aż do Rammsteinstadt.
 13. Co prawda załatwiona nie została lecz pomysł rozbudowy autostrady jest dość interesujący i z chęcią wysłucham jakiegoś planu na to przedsięwzięcie.
 14. Ja? W życiu, brzydzę się zwłaszcza teraz wobec ekscelencji. Ale bez obaw zrobią to inny, gdziekolwiek się szanowny nie uda jeżeli kolega uważa swoje postępowanie za poprawne i nieskazitelne jak łza to będzie się szanowny spotykał z taką samą odpowiedzią jak w Insulii.
 15. Ło panie, nie dziwota że kolega wyleciał na kopach z Insulii, i widząc jaki szanowny ma niewyparzony język wyrzucający co rusz tony łajna to kariera szanownego w Unii zaraz może dobiec końca. A ja tylko chciałem pomóc uświadamiając że rzucanie mięsem na lewo i prawo sprawy nie wygra. Dlaczego nikt mnie nie lubi gdy chcę pomóc, dać dobrą radę, w zamian dostaję serię obelg prosto w twarz przez które teraz połowa kontynentu ma z szanownego ubaw po pachy i takiego komika jeszcze tu nie widziałem od czasów ekscelencji @Iwan Pietrow gdy wzajemnie z @Waksman obrzucali się klątwami z najczarnieszych arkanów magii.
 16. No w zasadzie żadne postępowanie się nie toczy, mam więc takie samo przyzwolenie jak każdy inny by się wypowiadać zwłaszcza jak ktoś kogoś niewybrednie obrzuca mięsem i wyklina od najgorszego. Jest to po prostu nie ładne a szanownemu na pewno nie pomoże czegokolwiek udowodnić. Powiedzmy więc że jestem tu nikim więcej niżeli dobrą radą. 🙂
 17. No w zasadzie to prędzej szanownego czeka proces za rzucanie obelg w stosunku do JCW , który w przeciwieństwie do procesu o jego usunięcie ze stanowiska który szanowny złożył może zakończyć się pomyślnie gdyż to właśnie pan rzuca mięsem na lewo i prawo żądając sprawiedliwości która wcale nie musi i raczej patrząc na prawo Insulli nie jest po pana stronie.
 18. No z tego co czytam to jednak JCM @Kamiljan de Harlin zachował większą powagę i kulturę wypowiedzi niż szanowny a z kolei żaden sędzia UTA nie zabierze głosu gdyż takowy nie został jeszcze oficjalnie powołany.
 19. Akurat Insulia ma raczej dobre relacje z Bialenią, zaś powodem dlaczego Bialenia i Brodria nigdy nie znajdą się w Unii przez Muratykę, przynajmniej do puki Piertow i Waksaman żyją.
 20. Szanowny panie Vladimir Agucko, Gabinet i rząd Prezydenta IV Republiki Muratyki zdecydował się na odrzucić wniosek o obywatelstwo na podstawie Punkt 2 Artykuł 2a Ustawy o Obywatelstwie. Pańskie ciągle rosnący konflikt z władzami Cesarstwa Insulii sprawia że przyznanie obywatelstwa może zostać przez stronę Insulijską negatywie odebrany oraz stwarza ryzyko znacznego pogorszenia się relacji na linii IV Republika Muratyki - Cesarstwo Insulii o których unormowanie i podtrzymanie w przyjaznych stosunkach rząd IV Republiki zabiegał przez bardzo długi czas i przede wszystkim zależy nam na podtrzymaniu takiego stanu rzeczy. Potencjalne nadania obywatelstwa możliwe będzie dopiero w momencie gdy pański spór z władzami Cesarstwa Insulii zostanie załagodzony lub kompletnie zażegnany. Z wyrazami szacunku:
 21. Strefa Mroku Rammsteinfreutu lub Strefa "0" to powstały pod koniec 2022 roku wydzielony, zamknięty obszar pod kontrolą Wielkiej Armii Republiki. Jego powstanie i przeznaczenie pozostaje wciąż objęte mgłą tajemnicy lecz w związku z konsekwencjami społeczno-ekonomicznymi jakie miały miejsce po serii masowych przesiedleń lokalnej ludności władze zdecydowały się poza dodatkowym wsparciem dla przesiedleńców zdecydowały się na odtajnienie części dość kluczowych informacji odnośnie strefy. Na terenie zamkniętego terenu powstał w tym czasie kluczowy dla wojska oraz przemysłu cywilnego IV Republiki kompleks. Zakłady Przemysłowe U-1 kryją pod swoim kryptonimem zakłady przeróbki i wzbogacania rud uranu. Zaopatrują on niemal cały przemysł Muratyki w paliwa jądrowe szczególnie potrzebne przy budowie elektrowni jądrowych oraz okrętów wojennych Marynarki Wojennej WAR. Jest to główny powód dlaczego zdecydowano na przesiedlenie lokalnej ludności, która mogłaby bardzo negatywnie zareagować na fakt powstania w okolicy kompleksu zajmującego się przetwarzaniem pierwiastków promieniotwórczych. Wybrano więc wedle opinii władz mniejsze zło w postaci przesiedlenia by umożliwić bezpieczne prowadzenie obróbki i badań bez obaw o zagrożenie dla osób postronnych pod nadzorem Dywizji Naukowo-Badawczej Wielkiej Armii Republiki zgodnie z założeniami wzbogacania i obróbka uranu. Pierwsza hala zajmująca się przetwórstwem i zbogacaniem uranu jest już w pełni operacyjna zaś następne podobne są w planach na niedaleką przyszłość. Przez wzgląd na strategiczne znaczenie kompleksu cała strefa została silnie zmilitaryzowana w celu zapewnienia całkowitej ochrony obiektowi przed wszelkimi zagrożeniami.
 22. W procesie wzbogacania wykorzystuje się różnicę w ciężarze izotopów: rozszczepialnego 235U i nierozszczepialnego 238U. Najpierw przemienia się uran za pomocą fluoru w gaz, sześciofluorek uranu (UF6). Do rozdzielenia obydwu izotopów uranu można wykorzystać jedną z metod. W metodzie kanalikowej przepuszcza się UF6 z dużą prędkością przez drobne kanaliki o kształtach półkolistych. Występująca siła odśrodkowa wypycha składową gazu zawierającą 238U ku obrzeżom toru, co umożliwia oddzielenie jej od składowej gazu zawierającej lżejszy 235U. Oczywiście w ten sposób nie jest możliwe całkowite rozdzielenie obydwu izotopów. Jeśli jednak połączy się wiele opisanych tu układów w tzw. kaskadę, to otrzyma się w rezultacie gaz zawierający wystarczającą koncentrację atomów 235U. W metodzie dyfuzyjnej przepuszcza się gaz UF6 przez przegrody półprzepuszczalne. Lżejsza składowa z 235U dyfunduje przez pory przegród szybciej niż cięższa z 238U. Prowadzi to także do częściowego rozdziału składowych. W metodzie wirówkowej wiruje się gaz w bardzo szybkiej centryfudze. Siła odśrodkowa przyciska składową cięższą silniej do ściany, wobec czego koncentracja lżejszego 235U w środkowej części wirówki wzrasta. Również i tu osiągamy rozdział 235U i 238U, choć konieczne jest połączenie wielu układów szeregowo, by uzyskać pożądane wzbogacenie. Wzbogacony tlenek uranu zostaje następnie sproszkowany i sprasowany do postaci pastylek. Wzbogacanie paliwa przeprowadzane jest w specjalnych zakładach, przede wszystkim w Zakładach Przemysłowych U-1 mieszczących się w Strefie "0".
 23. Dokument oficjalnie stał się prawomocny dzięki czemu możemy ze spokojem patrzeć w naszą przyszłość. Jako gest dobrej wiary złożony na poczet przyjacielskich relacji między naszymi narodami przygotowaliśmy drobny prezent dla JKW @Tadeusz I Wielki. Specjalnie ozdobioną a przez to jedyną taką na świecie dwulufową strzelbę Malorian S1; Mimo iż strzelba wygląda raczej jak ładna ozdoba do powieszenia nad kominkiem proszę nie nie dać się zwieźć pozorom, to śmiercionośna broń gotowa by zabić gdy tylko pociągnie się za spust. Oby tylko nie musiano jej nigdy użyć w takim przypadku ale warto o tym pamiętać.😉
 24. W zasadzie żadna poważna sprawa jeszcze na forum UTA nie spłynęła bo próby obalenia legalnej władzy za to że pozbyła się niechcianej osoby raczej poważnym nazwać nie można.