• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Alastor Brodzicki

Obywatel Federacji
  • Postów

    41
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Alastor Brodzicki

  1. Szanowni Senatorzy! Po mojej długiej nieobecności, spowodowanej realiozą, a i praktycznym przymarciu sejmu po ustawie w sprawie zniesienia stanu wyjątkowego (wraz z odszkodowaniami na jego czas poniesionymi), pozwolę sobie wzniecić głosowanie w sprawie wznowienia obrad. Ot, tyle 😄
  2. W związku z nieoddaniem głosu przez jednego Senatora (Pana Tadeusza Henrykowskiego) w terminie głosowania, głosowanie zamykamy. Z racji, że wszystkie oddane głosy były na "tak", projekt uchwały przekazuję do Imperatora, @Bolesław Kirianóo von Hohenburg.
  3. Uchwała Senatu Imperium Kiriańskiego z dnia 30 grudnia 2023 roku w sprawie zniesienia stanu wyjątkowego Art. 1 Znosi się stan wyjątkowy. Art. 2 Skarb państwa najpóźniej po upływie 30 dni od wejścia niniejszej uchwały w życie wypłaca odszkodowanie w wysokości 40Ꞥ każdej instytucji prywatnej w celu zrekompensowania wszelkich strat poniesionych w związku z zaistnieniem stanu wyjątkowego Warunkami otrzymania odszkodowania są: rejestracja instytucji prywatnej w Imperium Kiriańskim najpóźniej dnia 29 grudnia 2023 roku, oraz złożenie wniosku zgodnego z załącznikiem 1. Art. 3 Uchwała wchodzi w życie z chwilą złożenia pod nią podpisu przez Imperatora. Załącznik 1.
  4. Proponuję także skrócić debatę (na co pozwala konstytucja większością głosów senatorów), coby móc dopisać do ustawy poprawkę uwzględniającą te odszkodowania, a potem móc przejść do głosowania.
  5. Panie Senatorze! Nie żebym się czepiał ale pisze Pan cały czas o przedsiębiorstwach, zaś we wniosku mówi Pan już o instytucjach, to takie uściślenie.
  6. Także idąc zgodnie z ustalonym już porządkiem obrad - stan wyjątkowy, a konkretnie zniesienie go. Według prawa zwyczajowego, to uchwałą znosi się i ogłasza stan wyjątkowy, a że zażegnaliśmy kryzys demograficzny w kraju, to można już go znieść. Tak więc proponuję następującą treść uchwały: Uchwała Senatu Imperium Kiriańskiego z dnia 30 grudnia 2023 roku w sprawie zniesienia stanu wyjątkowego Art. 1 Znosi się stan wyjątkowy. Art. 2 Uchwała wchodzi w życie z chwilą złożenia pod nią podpisu przez Imperatora.
  7. No to bez przedłużania - zgłaszam się na marszałka 😅
  8. Centralny Urząd Heraldyczny Imperium Kiriańskiego
  9. @Tadeusz I Wielki Pozwolę sobie także oznaczyć samego zainteresowanego 😅
  10. Akt Nadania Herbu Herold Główny, a Centralny Urząd Heraldyczny Imperium Kiriańskiego obwieszczają zatem niniejszym i wyznają publicznie tym oto oficjalnym dokumentem, że z dniem owym obywatelowi Tadeuszowi Henrykowskiemu zostaje nadany herb Warna i tym samym tylko mu i jego rodowi przysługiwać on będzie aż po wygaśnięcie rodu. Herb zaś ten blazonuje się: w polu zielonem trzy miecze srebrne, z rękojeściami i jelcami złotymi, dwa zewnętrzne skierowane sztychami do dołu, zaś wewnętrzny skierowany sztychem do góry. W szczycie trzy pióra strusie, a zielone między srebrnymi. Labry herbowe zielone, podbite srebrem. Tym samym od tego momentu w szeregach szlachty mienić się będzie Acan Tadeusz Henrykowski, a przysługiwać mu będą insygnia, a tytuły szlacheckie wraz z szacunkiem, czcią i honorem. Kopia aktu zostanie Wielmożnemu Panu Henrykowskiemu przekazana osobiście przez Imperatora Kiriańskiego w dniu jego zapisania, a jeśli to będzie niemożliwe - w dniu odpowiadającym obu stronom. Oryginał zaś trafi w zbiory Centralnego Urzędu Heraldycznego Imperium Kiriańskiego w Kirianopolu. 24.12.2023. /-/ Alastor Brodzicki, dyr. CUHIK Działo się w Kirianopolu, w czasach gdy Heroldem Głównym był Alastor Brodzicki, zaś Imperatorem był JIM Bolesław Kirianóo von Hohenburg, w niedzielę dwudziestego czwartego grudnia w roku Pańskim 2023. Całość spisał Herold Główny, Alastor Brodzicki.
  11. Wniosek o rejestrację instytucji Zwracam się z uprzejmą prośbą o wpisanie instytucji o podanych niżej danych do Ewidencji Instytucji. Nazwa instytucji: Centralny Urząd Heraldyczny Imperium Kiriańskiego Właściciel: Alastor Brodzicki Typ: instytucja państwowa (Kiriania) Adres siedziby: Kirianopol, ul. Perłowa 13 Logo: https://kustosz.stempel.org.pl/100505667931998623
  12. To ja, mimo że nie obywatel hawilandzki, do życzeń się dołączę życząc, żebyście wszyscy sobie poradzili w nadchodzącym roku, w niczym się nie poddawali, żebyście miło spędzili Święta, a może i cały rok 2024, i żeby wasze Święta były pełne szczęścia, życzliwości i ciepła rodzinnego. I standardowo - zdrowych i wesołych Świąt!
  13. Historia flisactwa nałęczkowskiego sięga początków XV wieku, kiedy to pierwsze spławy, głównie ze zbożem, zaczęły pływać po terenie Begnamu. To właśnie w Nałęczkowie i pobliskich miejscowościach mieściło się swoiste "centrum" i serce flisactwa na terenie centralnej Nordaty. Flisakami byli w szczególności chłopi, którzy sezonowo spływali z niektórymi towarami do innych lenn czy do Miasta Stołecznego Sekotu. To właśnie z flisów utrzymywał się przez wieki region Puszczy Pirawskiej i to z nich był on w szczególności znany (obok agrestowicy nałęczkowskiej). Flisactwo odgrywało ważną rolę kulturową w tej części kraju. Wszystko zaczęło się zmieniać dopiero na początku wieku XX, kiedy to rola flisaków i spływów znacząco spadła, a zyski były coraz mniejsze, głownie za sprawą Kiriańskiej Wojny o Niepodległość. Do lat 1960 flisactwo całkowicie zanikło w regionie. Ostatnio zaś zauważana jest tendencja do powrotu flisactwa i zainteresowania nim w regionie, a to za sprawą głównie istniejącego w lennie jedynego w Begnamie, a i całej Kirianii Muzeum Flisactwa. Obecnie istnieje tylko jedno zarejestrowane bractwo flisackie w kraju (konkretnie w małej wsi Karpiewo w Puszczy Pirawskiej - zajmuje się ono spławami w szczególności turystycznymi i rekreacyjnymi, lecz zdarza się, by jego członkowie robili flisy z towarami, w szczególności agrestowicą), jednak wzrost popularności flisów w regionie sprawić może, że ulegnie to zmianie w najbliższym czasie.
  14. WNIOSEK O WPISANIE INSTYTUCJI DO REJESTRU INSTYTUCJI: Nazwa instytucji: Gazeta "Sekocianka" Typ instytucji (prywatna/państwowa/partia polityczna/inna (wskazać jaka): prywatna Właściciel/e instytucji: Alastor Brodzicki Lokalizacja siedziby: Stołeczne Miasto Xiążęce Sekot, ul. Koronna 14 Czy ma posiadać prawo do publikacji? (własną kategorię w artykułach): TAK Logo
  15. To ja bym prosił o A3. Powstanie w tamtejszym budynku kasyno.
  16. Po rozpatrzeniu wniosek przyjęty. Witamy w wojsku Imperium!
  17. Zaś w Królestwie Hasselandu rozpoczęto przygotowania do święta Razuryjskiego Miesiąca Węża. Wydarzenie ciekawe, osobiście polecam.
  18. Można uznać że to coś w stylu Trójmiasta, ale Dwójmiasto
  19. O ile były obok siebie to można przyjąć, że się połączyły. Jeśli nie to zapomnijmy o tym i będzie najlepiej 😅
  20. Wybudowany w latach 1897-1910 dla rodziny Käskyjskich. W Latach 1920-1940 okupowany przez Abachazów. W latach 1940-1957 należała do Aaranoka Käskyjskiego, ostatniego z rodu. W 1960 zarekwirowany przez NKK. W 2000 przekazany Dostojewskim, skąd zostali wygonieni w 2015. W latach 2020-2022 odbył gruntowny remont. Od 16 sierpnia 2022 należy do rodu Brodzickich za sprawą nadania lenna Nałęczkowo. Wewnątrz dworku znajduje się 11 pomieszczeń zwykłych, a także piwnica (wraz ze skryptorium). Pomieszczenia te to: dwie sypialnie (w tym jedna dla gości), łazienka, jadalnia, pokój gościnny, pracownia, mały pokoik spiżarniany, sala konferencyjna, sala myśliwska, pokój owalny (sala balowa na większe okazje) oraz biblioteka. W skład budynków dworskich wchodzi drewniany lamus, sad, obora, spichlerz, stajnia, dwie stodoły, kuchnia, mały gołębnik oraz oficyna. W bezpośrednim sąsiedztwie dworku stoją jednak tylko kuchnia, sad oraz stajnia. Piwnica stanowi swoistą spiżarnię, m.in. alkoholi.