Jump to content

Kamiljan de Harlin

Marshall of UN Parliament
 • Posts

  56
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Kamiljan de Harlin last won the day on July 2 2022

Kamiljan de Harlin had the most liked content!

About Kamiljan de Harlin

 • Birthday 07/11/2015

Recent Profile Visitors

230 profile views

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

Kamiljan de Harlin's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • Reacting Well
 • Conversation Starter
 • One Month Later
 • Collaborator
 • Week One Done

Recent Badges

27

Reputation

 1. To zróbmy taką dyrektywę, że dostęp do zintegrowanych systemów mają tylko kraje, które ratyfikują ją. Ktoś już się zabierał do pisania? W wolnym czasie mogę poskrobać, ale tego czasu mam mało.
 2. Skoro mamy zgodę, to można zacząć spisywać uchwały. Tylko jak nadać im moc prawną, jeśli Parlament ma funkcje doradcze? Może sformuujemy to jako traktat, który będzie ratyfikowany przez państwa zainteresowane udziałem w tych systemach?
 3. Widzę, że temat jest niezwykle ciekawy i każdy się kwapi do dyskusji, dlatego proponuję po prostu puścić do państw członkowskich ten instruktaż rejestracji kandydatów i przejść do następnej debaty. Jeśli Jego Ekscelencja @Andrzej Płatonowicz Ordyński zgłosi się jako muratycki kandydat na sędziego UTA, to deklaruję swoje wsparcie dla tej kandydatury. Co do uwspólnienia muratykich systemów: czy każda strona traktatu jest ZA tym rozwiązaniem? Alternatywnie możemy zostawić muratycką infrastrukturę Muratyce i stworzyć oddzielną unijną, na wypadek gdyby, nie daj Wanda, Unia kiedyś się posypała.
 4. Zanim stworzymy dodatkowe prawa, to potrzebni byliby ludzie, którzy staliby na ich straży. Dlatego proponuję już teraz otworzyć wąteczek do składania kandydatur. Nie załatwimy tego od razu - zgłoszenia pewnie będą się pojawiały przez wiele miesięcy w ratach. Dlatego możemy równocześnie zająć się uwspólnieniem Urzędu Wniosków oraz Ewidencji Instytucji. Co do sędziów: według Statutu UN mamy 2 etapy ich zgłoszeń. Najpierw kraj członkowski według swoich własnych przepisów wyłania kandydatów spośród swoich obywateli. Następnie Parlament Unijny wyłania spośród nich jednego, który pozyska urząd sędziego. Możemy oczywiście zrobić jakiś szablon do etapu krajowego, ale pełną kontrolę nad tym etapem mają państwa członkowskie. Z tym że nie ma co liczyć na to, że wszyscy się zorganizują sami - trzeba to popchnąć do przodu, dać impuls do działania. Dlatego proponuję taki tutorial rozesłać do państw członkowskich: Przykładowy proces rejestracji zgłoszeń na kandydatów na Sędziego UTA: Parlament lub Rząd Twojego kraju otwiera wątek, w którym chętne osoby będą wyrażały wolę objęcia urzędu sędziego, np. "Prosimy o zgłaszanie się w tym wątku osób chętnych do sędziowania w Unii Nordackiej". Czas zgłoszeń określa się na np. 7 dni. Jeśli po ustalonym terminie nie zgłosi się żadna osoba, to okres zgłoszeń przedłuża się aż do momentu znalezienia się jakiegokolwiek chętnego. Jeśli znajdą się chętne osoby, Parlament lub Rząd wydaje akt prawny, w którym nominuje osoby spełniające kryteria na kandydatów na sędziego, np: "Uchwała Sejmu z dnia 20 grudnia 2022 roku. Niniejszym nominuje się obywatela Janusza Sralina na kandydata na Sędziego Unijnego Trybunału Arbitrażowego". Opcjonalnie, władze twojego kraju mogą wstępnie odrzucić niektóre kandydatury, jeśli nie spełnią ustalonych przez Twój kraj warunków. Np. rząd może odrzucić zgłoszenie osoby, która łatwo wchodzi w konflikty z innymi obywatelami. Parlament Unijny rozpatruje zgłoszenia z Twojego kraju poprzez głosowanie na najbliższym posiedzeniu. Może rozpatrzyć pozytywnie maksymalnie jedno zgłoszenie na kraj.
 5. W takim razie proponuję już przejść do aktywnego działania. Statut UN przewiduje istnienie Unijnego Trybunału Arbitrażowego, w skład którego wchodzi po jednym sędzi z każdego kraju członkowskiego. Myślę, że możemy rozpocząć zbieranie zgłoszeń od poszczególnych państw.
 6. - Imponująca bestia... - wzruszył się Harlin. - Tak, bestia, tak nazwiemy okręt! Cesarz zamaszystym ruchem ręki rozbił butelkę szampana. - Niech żyje lotniskowiec Bestia!
 7. Zamykam głosowanie, jako że dodatkowe głosy nie wpłyną na jego wynik. Głosowało 6 z 7 posłów (86%), co stanowi więcej niż wymagane 50%. Oddano 5 z 6 głosów na jedynego kandydata (83%), co stanowi więcej niż wymagane 50%. Oddano 1 głos pusty (17%). Kandydat został formalnie obrany Marszałkiem. Dziękuję za udział w głosowaniu. Teraz pytanie organizacyjne. Czy wolicie Państwo, aby debaty: odbywały się w kilku wątkach, gdzie na każdy temat dyskusji przypada oddzielny wątek, w jednym wątku posiedzenia (tutaj), gdzie znajdzie się wszystko?
 8. Kamiljan dzisiaj rano wypłynął cesarskim statkiem z Doctriny w kierunku stoczni Jerngard. Cesarz właśnie dopłynął i schodzi na muratycką ziemię w asyście kilku admirałów Voxlandzkiej Marynarki Wojennej. – Dasz bór, bracia! – przywitał się. – Zaprawdę piękny lotniskowiec wypłynął z Waszych rąk. Jego majestat i potęgę ujrzałem już kilka kilometrów przed brzegiem. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w jego wodowaniu.
 9. Mimo wszystko lepiej zrobić głosowanie, aby było zgodnie z prawem. Statut UN nic nie mówi o tym, że jeśli mamy jednego kandydata, to automatycznie wygrywa. Karta do głosowania: Kamiljan de Harlin - [ ] Głos pusty - [ ] Proszę wstawić X w nawiasie obok kandydata albo napisać na kogo się głosuje. Głosowanie proponuję prowadzić bez sztywnego limitu czasowego, aż do momentu uzyskania kryterium frekwencji (tutaj: 50%). Ale myslę, że maksimum to 7 dni.
 10. Zgłaszam się na urząd Marszałka Parlamentu Unijnego.
 11. Nie widzę sprzeciwu, więc proponuję rozpocząć zgłoszenia kandydatów. Do 8 grudnia chyba starczy czasu. Wtedy w piątek zaczniemy weekendowe głosowanie nad wyborem Marszałka.
 12. Według Art. 5. Statutu Unii Nordackiej: Problemem jest to, że ta kadencja parlamentu jest pierwszą, więc nie istnieje osoba, która formalnie mogłaby poprowadzić wybory na Marszałka Parlamentu. Dlatego proponuję, abyśmy oddolnie rozpoczęli pierwsze posiedzenie pierwszej kadencji i nie czekali na gotowe. Czy reszta Szanownych Posłów podziela moje zdanie? Kiedyś trzeba w końcu rozpocząć tę pierwszą debatę...
 13. W pełni świadom swoich praw i obowiązków, niniejszym zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Posła do Parlamentu Unijnego, będąc przekonanym o słuszności mojego wyboru.
 14. Osobiście nie widzę za dużo sensu w objazdowym parlamencie, bo to mało istotna zmiana kosmetyczna, która zajmowałaby czas, który możnaby było przeznaczyć na co innego.