Jump to content

Robert Drenin

Czesnorad Citizen
 • Posts

  1,044
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Robert Drenin last won the day on February 4

Robert Drenin had the most liked content!

2 Followers

About Robert Drenin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Robert Drenin's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Very Popular
 • Posting Machine
 • One Month Later
 • Reacting Well
 • Collaborator

Recent Badges

241

Reputation

 1. Jak najbardziej. Powiem nawet więcej! Mamy dosłownie też w planach żarówki, tylko jeszcze nie miałem kiedy tego ogłosić.
 2. W niniejszym wątku można zadawać wszelkie pytania do Czesnoradzkiego Instytutu Medycyny, które są związane z jego działalnością.
 3. W niniejszym wątku można zadawać wszelkie pytania do Instytutu Badań Organizmów Żywych, które są związane z jego działalnością.
 4. W niniejszym wątku można zadawać wszelkie pytania do Czesnoradzkiego Instytutu Kartografii, które są związane z jego działalnością.
 5. W niniejszym wątku można zadawać wszelkie pytania do Czesnoradzkiej Agencji Kosmicznej, które są związane z jego działalnością.
 6. W niniejszym wątku można zadawać wszelkie pytania do Instytutu Badań Chemii Organicznej i Nieorganicznej, które są związane z jego działalnością.
 7. W niniejszym wątku można zadawać wszelkie pytania do Instytutu Badań Fizyki, które są związane z jego działalnością.
 8. Działanie Kineskopu Magnetycznego Elektronowo-Promieniującego, które zostało wykorzystane w ninejszym typie monitorów. Monitor KMEP Po intensywnych pracach i badaniach, Instytut Badań Fizyki ogłasza opracowanie pierwszego rodzaju monitorów w Republice Socjalistycznej Czesnoradu, mianowicie Monitory KMEP, który to skrót wzięto od Kineskopu Magnetycznego Elektronowo-Promieniującego. Budowa samych monitorów może nie jest prosta, lecz działanie ich w skrócie można opisać w następujący sposób: W monitorze znajduje się katoda, która emituje wiązkę elektronów. Ta przechodzi przez cewkę ogniskującą, aby utworzyć wąską wiązkę, która jest wystrzeliwywana. Następnie wiązka jest odchylana przez cewki odchylające w dwóch kierunkach - pionowym i poziomym, po czym wiązka elektronów jest przyśpieszana przez anodę i pada na luminofor, powodując emisję światła. Warto zaznaczyć, że zastosowanie takiej konstrukcji wiąże się z możliwością odchylania cząstek nawet do 90 stopni, co umożliwia wytworzenie ekranów o dużej powierzchni. Z kolei wadą jest pobierana moc przez cewki, która rośnie wraz ze wzrostem odchylania wiązki, czyli zwiększaniem powierzchni ekranu. Jednakże monitory KMEP umożliwiają wyświetlanie obrazów ruchomych i nie koniecznie monochromatycznych, a nawet kolorowych. O ile w wersji monochromatycznej potrzebne jest tylko jedno działo elektronowe, to w wersji kolorowej potrzebne są trzy, niezależne od siebie, działa elektronowe, po jednym dla każdego z trzech podstawowych kolorów. Takie działanie umożliwia wytworzenie wszystkich możliwych kolorów, które skutkuje tworzeniem kolorowych obrazów. Z pewnością zastosowanie tych monitorów w Republice Socjalistycznej Czesnoradu umożliwi produkcję masową komputerów osobowych oraz przyczyni się do powstania pierwszych telewizorów w Czesnoradzie i ich masowej produkcji.
 9. Po miesiącach stagnacji, Instytut Badań Fizyki decyduje się z powrotem wrócić do Działa Elektromagnetycznego. Powodem jest między innymi możliwość budowy samego działa, ze względu na posiadanie już odpowiednich surowców, co może przyczynić się do rozwoju Wojska Ludowego. W tym celu, kolejnym krokiem będzie opracowanie projektu samego działa, po czym skonsutrowanie go i przetestowanie. W przypadku pozytywnych wyników, działa te z pewnością zostaną wykorzystane w Wojsku Ludowym Republiki Socjalistycznej Czesnoradu. Jednakże warto zaznaczyć, że negatywne wyniki nie przyczynią się do anulowania projektu, a ewentualnie do przesunięcia go w czasie, gdyż potencjalne niekorzystnie wyniki testu mogą być przyczyną obecnego poziomu technologicznego kraju, który jak najbardziej może być niewystarczający, lecz to wszystko jeszcze wyjdzie w badaniach. Potencjalny eksport tej broni zostanie jeszcze zadecydowany przez Radę Komisarzy Ludowych.
 10. Dobrze, to teraz najwyższy czas podsumować sobie styczeń. Pod względem liczby wypowiedzi na forum, zajęliśmy zawrotne 13 miejsce (licząc Unię Nordacką, to 14), ale już pod względem średniej liczby wypowiedzi na mieszkańca, to zajeliśmy 3 miejsce.
 11. SK-1 Po pewnym zastoju spowodowanym brakiem surowców, w końcu Czesnoradzka Agencja Kosmiczna, wraz z innymi organami państwowymi, opracowała pierwszy czesnoradzki skafander kosmiczny, dzięki sprowadzonym ostatnio surowcom do Republiki Socjalistycznej Czesnoradu. Skafander ma posłużyć do pierwszych czesnoradzkich załogowych lotów kosmicznych. Jeśli chodzi o dane techniczne skafandra, to cały waży około 20kg i zapewnia ochronę podczas wyrzutu na wysokości do 8km. Dodatkowo nacisk w skafandrze przy dekompresji kabiny wynosi 270-300 hPa. Posiada również specjalną warstwę termoizolacyjną z systemem wentylacyjnym, umożliwiającym również usuwanie wilgoci oraz dwutlenek węgla. Skafander został również zaprojektowany w taki sposób, aby chronić kosmonautę przez 5 godzin w przypadku rozhermetyzowania się kabiny. Zamontowano również system kanalizacyjny, aby w razie czego kosmonauci mogli załatwiać swoje potrzeby bez konieczności rozbierania się.
 12. Wczoraj została uchwalona Ludowa Konstytucja Republiki Socjalistycznej Czesnoradu, która zastępuje wcześniejszą Tymczasową Konstytucję Czesnoradu, kończąc tym samym okres tymczasowej władzy.
 13. Po przemówieniach Tow. Molotina i Tow. Drenina oraz ogłoszeniu nowej Konstytucji Republiki Socjalistycznej Czesnoradu, na Placu Defilad rozbrzmiały brawa i wiwaty, jednakże za nim rozpoczęto oficjalną defiladę, rozegrane zostały na otwarcie oficjalne pieśni państwowe. Na sam początek rozegrano najważniejszą pieśń w kraju, ze względu na wymiar ponadnarodowy - Międzynarodówkę. W tym celu, aby oddać hołd, wszyscy stanęli na baczność i zaczęli śpiewać "Międzynarodówkę": Tow. Włodzimierz Molotin Następnie rozegrano oficjalny hymn państwowy Republiki Socjalistycznej Czesnoradu - "Marsz Obrońców Nowańska". Tutaj również wszyscy stali na baczność oraz zaczęli śpiewać: Po zakończeniu oficjalnych pieśni państwowych, wszyscy mogli spocząć i rozpoczęto oficjalnie defiladę wojskową. Na sam początek - "Naprzód, Nowańsku!" Dalej grano już pieśni, które jeszcze nie mają własnych słów i nie zostały jeszcze nazwane. W międzyczasie ludzie wciąż mogli podziwiać i oglądać przechodzące Wojsko Ludowe. Po zakończonej defiladzie, całą uroczystość zakończono uroczyście, odgrywając ponownie "Międzynarodówkę": W ten oto sposób została uczczona druga rocznica powstania Republiki Socjalistycznej Czesnoradu. Po skończeniu "Międzynarodówki", zebrani ludzie zaczęli się powoli rozchodzić, a członkowie Rady Komisarzy Ludowych wrócili do rządowego gmachu.
 14. Oczywiście Towarzyszu, już podpisuję. Wypowiadając powyższe słowa, Towarzysz Drenin podpisał dokument, który Towarzysz Molotin dał mu do podpisania. Gotowe.
 15. Następnie głos zabrał Towarzysz Robert Drenin: Towarzysze, Obywatele, Robotnicy i Chłopi, Inteligencjo Pracująca i Żołnierze, Bracia i Siostry, Ludu Pracujący Miast i Wsi! Minęły już dokładnie dwa lata, kiedy to Republika Socjalistyczna Czesnoradu ogłosiła swą niepodległość, poprzez ustanowienie Tymczasowej Konstytucji Republiki Socjalistycznej Czesnoradu. Przez ten cały czas, aż do dzisiaj, wiele w naszej społeczności zaszło zmian i wiele się wydarzyło. Od pierwszych kroków, jakie stawialiśmy i do których należało przykładowo formowanie pierwszych instytucji naukowych, rozbudowa miast takich jak Nowańsk, czy Sarmow, poprzez Kryzys Czesnoradzki i uwspólnienie forum, aż do lotów w kosmos, utworzenia Mikronacyjnego Układu Okresowego Pierwiastków, czy wspieranie rewolucji komunistycznych w innych krajach, takich jak Brodria, czy Nowigrad. Wspólnie przez te dwa lata przechodziliśmy przez różne problemy oraz wspólnie osiągaliśmy różne sukcesy. Dziś, mogę podziękować za wszystkie do tej pory osiągnięte sukcesy, gdyż warto pamiętać, że to są wyłącznie wspólne nasze osiągnięcia. Wiele z nich, bez was, nie osiągnęlibyśmy lub nie miałyby żadnego znaczenia, gdyby nie społeczność Czesnoradu, bądź nawet społeczność międzynarodowa. Mogę również podziekować za wszelkie wsparcie podczas różnych nieprzyjemności i problemów, jakie mogliśmy już przeżyć. Bez Was, z całą pewnością, bylibyśmy w zupełnie innym miejscu, niż teraz jesteśmy. Być może wciąż nie weszlibyśmy do społeczności międzynarodowej albo Republika Socjalistyczna Czesnoradu dawno by upadła. Jednakże dzięki Waszemu wsparciu i to, że wciąż możecie być z nami, możemy się cieszyć, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Mam również nadzieję, że kolejny rok dla Republiki Socjalistycznej Czesnoradu będzie świetlany i przyniesie Republice Socjalistycznej wiele nowych osiągnięć, może i nawet bardzo znaczących, nie koniecznie tylko dla Czesnoradu, a być może i społeczności międzynarodowej. Niech Czesnorad rośnie w siłę, a Ludziom żyło się dostatniej! Niech żyje Czesnorad, Towarzysze!