Jump to content
×
×
 • Create New...

Waksman

Main Admin
 • Posts

  3,261
 • Joined

 • Days Won

  171

Waksman last won the day on October 1

Waksman had the most liked content!

7 Followers

About Waksman

Citizen Identification Number

 • CIN
  2709210001

Recent Profile Visitors

3,242 profile views

Waksman's Achievements

Little King

Little King (16/17)

 • One Year In
 • Fortjent Koribne Rare
 • Yobel Ustawowy Świr 2021 Rare
 • Yobel Głowa Państwa Roku 2021 Rare
 • Very Popular

Recent Badges

951

Reputation

1

Community Answers

 1. To chyba raczej do Pałacu Prezydenckiego, a nie do Ciastkarni powinno być...
 2. @poste.mur powstało dla osób, które wolą to liczyć na forum, w jednym wątku, a nie w głowie 😉
 3. Obywatele i goście! Yoble - mikronacyjna nagroda uznania nadawana wybitnym jednostkom przez Staromiejską Galerię Sztuki i Handlu. W Yoblach to WY decydujecie, kto otrzyma nagrodę. Po zeszłorocznym reboocie nadszedł czas na kolejną edycję Yoblów. W tym roku Gala odbędzie się 3 grudnia 2023 roku. Będzie to jednocześnie pierwsza Gala, która rozda nagrody osobom również spoza Nordaty (jeśli ktoś je zgłosi 😄). Przyjmowanie kandydatów do poszczególnych kategorii rozpocznie się dokładnie na 3 tygodnie (i jeden dzień) przed Galą, tj. 11 listopada 2023 roku. Po dwóch tygodniach wątek automatycznie się zamknie. W dniach od 26 listopada - 2 grudnia odbędzie się głosowanie. Do danej kategorii zostanie wybrana osoba, którą zgłoszono przynajmniej 2 razy. 3 grudnia wszyscy spotkamy się w SGSiH, aby być świadkiem rozdania nagród. Całe kalendarium wygląda tak: KALENDARIUM NAGRÓD YOBLA 2023: 11 listopada 2023 - zgłaszanie kandydatur 25 listopada 2023 - zakończenie zgłaszania kandydatur 26 listopada 2023 - 2 grudnia 2023 - głosowanie 3 grudnia 2023 - Gala Rozdania Nagród im. Aleksieja Yobla 2023 KATEGORIE EDYCJI 2023: Osobowość Roku 2023 Głowa Państwa Roku 2023 Nordackie Wydarzenie Roku 2023 Światowe Wydarzenie Roku 2023 Narracyjny Świr 2023 Ustawowy Świr 2023 Niedoceniany Świr 2023 Postopisarz 2023 Rozczarowanie Roku 2023 Ten, który próbuje ale mu nie wychodzi 2023 Do zobaczenia na Gali! DW: @Obywatel Federacji @Obywatel Federacji - klon @Mieszkaniec @Obywatel Hawilandu
 4. @poste.mur Kupiłeś laptopa? Kupiłeś inne urządzenie komunikacyjne? Nie wiesz jak masz dobrze liczyć jego użycia? Załóż skrzynkę pocztową w serwisie @poste.mur i monitoruj swoją aktywność! Wystarczy napisać posta o założeniu skrzynki, i gotowe! Na początku każdego posta zawrzyj swoją nazwę, np. "jestemsuper@poste.mur", a następnie dopisz treść. JAK WYGLĄDA PRZYKŁADOWY WPIS W SKRZYNCE? Załóżmy, że napisałeś właśnie 5 postów przy użyciu swojego laptopa poza swoją lokacją. Przyjmijmy, że przez laptopa możesz maksymalnie napisać 15 postów. Dodaj wtedy takiego posta: Widzisz? To proste! Serwis "@poste.mur" przeznaczony jest dla posiadaczy laptopów i innych urządzeń komunikacyjnych biorących udział w systemie "Transport 2". Post rejestrujący i posty zliczające nie liczą się do postów napisanych przez urządzenie komunikacyjne. Posty niezwiązane z ideą tego wątku będą przenoszone do archiwum.
 5. Poza miejscem przebywania. Taka informacja dla systemu jest kluczowa, i po prostu musi być 😉
 6. To możemy już z tego zrezygnować, bo nigdy się nie doczekamy. Lepiej niech Pan Premier albo Kongres się tym zajmie.
 7. A ja mam pytanie - ile postów w innych lokacjach można napisać przy użyciu telefonu lub laptopa? 🤔
 8. Treści na YouTube czy TikTok widzę bardziej jako takie właśnie shorty informacyjne. Coś w stylu - „Jak założyć firmę?” albo „Jak rozpocząć karierę w polityce?”. Krótkie, minutowe filmy z ciekawą treścią, która od razu wciągnie widza. Teoretycznie da się zrobić, ale nad czymś takim trzeba by było bardziej pomyśleć. Wracając do tematu szkoły - chcemy powołać ją ustawą czy wystarczy rozporządzenie Premiera/MSW @Rada Ministrów?
 9. Czy wiadomo kiedy i w jakim trybie dołączy do nas Insulia?
 10. A sprawdzimy to bez istnienia takiej instytucji? Nie. I tak w mojej głowie taka szkoła skierowana byłaby bardziej do nowych osób, niż do któregoś z nas obecnie działającego w Mikroświecie. Chętni będą na pewno, bo na tą chwilę nie mamy ani poradników, ani żadnych innych tego typu materiałów, które pozwoliłyby nowej osobie się wdrożyć i odnaleźć, bo Rada Ministrów ma to trochę w dupie 🙂
 11. Głosowych, wyłącznie. Nie trzeba będzie gadać, trzeba będzie słuchać. Odzywać się mogą ci chętni, to nie będzie obowiązkowe.
 12. Przecież pisałem - Discord tylko i wyłącznie. To jest główna platforma pozyskiwania nowych mieszkańców. Na jej rozwoju i reklamie powinniśmy się skupić.
 13. Nie nie. Szkoła ma być interaktywna. Nie może to być film na YouTube, bo po pierwsze to mało naturalne i zachecające, po drugie nie można na bieżąco odpowiadać na pytania. Podczas "lekcji" "uczniowie" mogą mieć ich multum, a w takim filmie nie na wszystkie mogą znaleźć odpowiedzi. Ważne jest, żeby utrzymać cały zamysł wokół tego pomysłu "na żywo", bo wtedy nowy mieszkaniec będzie miał łatwiej z nawiązaniem więzi z krajem, bo będzie wchodził w interakcje z nauczycielem, czyli jednym z nas.