Jump to content

Kamiljan de Harlin

Nordatic Union Citizen
 • Posts

  68
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Kamiljan de Harlin last won the day on July 2 2022

Kamiljan de Harlin had the most liked content!

About Kamiljan de Harlin

 • Birthday 07/11/2015

Recent Profile Visitors

276 profile views

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

Kamiljan de Harlin's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Reacting Well
 • Conversation Starter
 • One Month Later
 • Collaborator
 • Week One Done

Recent Badges

33

Reputation

 1. Dzięki za odpowiedź. Uwzględnię ją w aktualizacji spisu narodów.
 2. Mam pytanko. Wedle historii, Hawilandczycy mają podobne korzenie do Kiriańczyków i Voxlandczyków... Pochodzą także z Orientyki. Gdzie więc umieścilibyście ich na tej liście? https://forum.insulia.pl/viewtopic.php?p=316#p316 Jeśli jest taka wola Voxlandczyków i Kiriów, to możnaby było zrobić wspólną podrodzinę dla grupy voxlandzkiej, kiryjskiej i hawilandzkiej.
 3. W związku z upływem czasu głosowania, zamykam je. Oddano 4 głosy za kandydaturą @Benjamin Romanow Oddano 3 głosy za kandydaturą @Waksman Nie głosowała 1 osoba. Spełniono wymóg frekwencji. Większość bezwzględną uzyskał Benjamin Romanów. Gratuluję nowemu Marszałkowi! Z przyjemnością oddaję laskę marszałkowską.
 4. Ja chciałbym zdementować plotki, jakoby Insulia złamała jakiekolwiek własne prawa. Rejestrując się na forum, Zanik musiał zaakceptować regulamin naszej strony: https://forum.insulia.pl/ucp.php?mode=terms Proszę zwrócić szczególną uwagę na ten fragment: Zanik jednego wieczora złamał ten regulamin kilkukrotnie, wulgarnie wyzywając uczestników dyskusji na forum. Administracja miała pełne prawo zablokować Zanikowi możliwość publikowania postów w związku z tym, że pozwala na to regulamin, który Zanik zaakcpetował rejestrując się na forum. Ponadto, w Cesarstwie Insulii nie ma żadnego przepisu, który zabrania administracji egzekwować swój regulamin. Co więcej nawet, insulijskie prawo jasno mówi o tym, że administracja sprawuje kontrolę nad systemami informatycznymi kraju (Uchwała Prezydium o modernizacji infrastruktury informatycznej z dnia 28 października 2022). Administracja od strony prawnej ma więc pełne prawo zarządzać forum i wydawać decyzje w sprawie jego użytkowników. Nie ma tutaj żadnej wewnętrznej sprzeczności, a żadne prawo nie zostało złamane. Można jedynie mieć pretensje o to, że prawo jest takie a nie inne.
 5. Z tego co kojarzę, to przy okazji powoływania UN zapraszaliśmy wszystkie nordackie państwa do współpracy.
 6. Abstrakcyjny pomysł. Skoro sami tego nie chcą, to chyba ich nie zmusimy do dołączenia?
 7. Od 9 sierpnia 2022 roku godziny 12.58.
 8. Zwlekałem z głosowaniem licząc na nowe zgłoszenia. Ale tak, zaczynamy. Mamy dwóch kandydatów na urząd Marszałka Parlamentu Unijnego II kadencji: Benjamin Romanow @Benjamin Romanoworaz Kaspar Waksman @Waksman. Rozpoczynamy teraz głosowanie, którego wstępny deadline wyznaczam na 15 marca. Pomiędzy nawiasy proszę wstawić „X”, np.: Janusz Sralin [x].
 9. Zanik jest znany ze swojego wysublimowanego słownictwa i kultury dyskusji na całym Pollinie. Bardziej ogarnięte mikronacje dają mu bana na samym wejściu, ale osobnik jest na tyle złośliwy, że spamuje potem multikontami z różnych IP próbując się dostać spowrotem do żywiciela. Jeśli chodzi konkretnie o to co Zanik zrobił w Insulii (pomijając już cały mikroświat), to zaczął wulgarnie wyzywać każdego napotkanego uczestnika dyskusji. Dlatego zgodnie z prawem Prezydium pozbawiło go obywatelstwa insulijskiego, a administracja forum wlepiła mu prewencyjnego bana. Informacja do NKI już poszła.
 10. Jak coś ten teges, to informuję o utracie obywatelstwa insulijskiego przez @Vladimir Agucko. Podstawa prawna: https://forum.insulia.pl/viewtopic.php?t=288
 11. W mojej skromnej opinii powinniśmy z wakatami postępować jak przy normalnej procedurze wyboru Posłów. Czyli najpierw zbieramy kandydatów, a jeśli po ustalonym czasie nie zgłosi się więcej, niż wynosi liczba wakatów, to można ich przyjąć bez wyborów z automatu. A jeśli chodzi o zgłoszenie się na wakat Vladimira Agucko, tzn. Zanika, to niedługo przestanie być obywatelem Insulii (czyli również obywatelem UN) na mocy uchwały Prezydium.
 12. Szanowni Państwo, Wielmożni Posłowie! Czas pędzi jak strzała. Jeszcze niedawno podpisywaliśmy statut Unii Nordackiej, a już zaczyna się kolejna kadencja Parlamentu Unijnego. Przed nowymi posłami Parlamentu Unijnego stoją nowe wyzwania... Mam głęboką nadzieję, Szanowni Posłowie, że uda się Wam zaadresować najbardziej palące problemy Unii Nordackiej, a wasza działalność poprowadzi UN w lepsze czasy. Jako Marszałek-Senior uroczyście otwieram inauguracyjne posiedzenie Parlamentu Unijnego II kadencji. Na tymże posiedzeniu Posłowie zapoznają się z budynkiem Parlamentu, działalnością tej instytucji od kuchni oraz obiorą nowego Marszałka. Przejdę więc do sedna: od tego momentu zbieram zgłoszenia kandydatur na urząd Marszałka. Jest to osoba, która prowadzi obrady, tak jak ja, czyli kieruje debatą, robi głosowania i określa ich wynik. Orientacyjnie zgłoszenia zamkniemy 11 marca, ale oczywiście czas ten zostanie wydłużony w przypadku znikomej liczby kandydatów. Następnie poprowadzimy jedno lub kilka głosowań nad kandydaturami, aby wyłonić Marszałka. Przejmie on laskę marszałkowską i poprowadzi obrady dalej. Nie zwklekajmy dalej, do dzieła!
 13. To zróbmy taką dyrektywę, że dostęp do zintegrowanych systemów mają tylko kraje, które ratyfikują ją. Ktoś już się zabierał do pisania? W wolnym czasie mogę poskrobać, ale tego czasu mam mało.
 14. Skoro mamy zgodę, to można zacząć spisywać uchwały. Tylko jak nadać im moc prawną, jeśli Parlament ma funkcje doradcze? Może sformuujemy to jako traktat, który będzie ratyfikowany przez państwa zainteresowane udziałem w tych systemach?
 15. Widzę, że temat jest niezwykle ciekawy i każdy się kwapi do dyskusji, dlatego proponuję po prostu puścić do państw członkowskich ten instruktaż rejestracji kandydatów i przejść do następnej debaty. Jeśli Jego Ekscelencja @Andrzej Płatonowicz Ordyński zgłosi się jako muratycki kandydat na sędziego UTA, to deklaruję swoje wsparcie dla tej kandydatury. Co do uwspólnienia muratykich systemów: czy każda strona traktatu jest ZA tym rozwiązaniem? Alternatywnie możemy zostawić muratycką infrastrukturę Muratyce i stworzyć oddzielną unijną, na wypadek gdyby, nie daj Wanda, Unia kiedyś się posypała.