Jump to content
×
×
 • Create New...

Artur Kardacz

Members
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Artur Kardacz last won the day on September 12

Artur Kardacz had the most liked content!

About Artur Kardacz

Recent Profile Visitors

385 profile views

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

Artur Kardacz's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/17)

 • Reacting Well
 • Collaborator
 • One Year In
 • Conversation Starter
 • Dedicated

Recent Badges

12

Reputation

 1. Do Hawilandu wysłana została II Brygada piechoty (I Dywizji piechoty "Wilk"). Miejsce stacjonowania winkulijskiego wojska wypadło na Górską Bazę Wojskową Dane. Po rozmowie z JKM Tadeuszem uznaliśmy, że będzie to najlepsze miejsce dla moich żołnierzy. Z JKM dyskutujemy o przyszłej organizacji armii Hawilandu. Pojawiło się kilka koncepcji, które spotkały się z aprobatą Króla. Jednakże jeszcze dużo pozostało nam do przedyskutowania. Poruszyliśmy również temat budowy linii kolejowej, biegnącej z Gave i Jouv do Winkulii. Linia kolejowa znacznie usprawnia transport sprzętu, wojska oraz ogólnie zwiększy nasze możliwości logistyczne. Oprócz tego Król zapowiedział ambitny plan modernizacji całej infrastruktury drogowej w kraju.
 2. Dziękuję za podesłane informacje, na pewno bardzo się przydadzą. Analizując Waszą sytuację geopolityczną można dojść do wniosku, że znajdujecie się w bezpiecznym miejscu. Nie sądzę aby spotkała Was jakaś agresja ze strony II Federacji Nordackiej (Kiriania), Insulii czy też Repujerstanu. Największe wątpliwości wzbudza jednak granica na wschodzie. Państwa post-brodryjskie powstały niedawno i nie sposób przewidzieć ich przyszłości. Jeśli miałbym wysyłać wojska, to właśnie tam. Proponuję aby winkulijski kontyngent stacjonował w Górskiej bazie wojskowej Dane. Sami napiszcie co o tym myślicie. Dodatkowo na tym etapie możemy pomyśleć nad budową lini kolejowej z Gave i Jouv do Winkulii. Ułatwi to transport sprzętu i ogólnie usprawni logistykę.
 3. Pora wziąć się do pracy. Na początku chciałbym jednak prosić Was o kilka rzeczy. Po pierwsze. Czy mieliście/macie jakieś plany na rozwój wojska? Nie chcę psuć Wam koncepcji. Jeśli nie, postaram się takową przygotować. Po drugie. Potrzebuję mapy państwa, najlepiej z miastami i żeby była względnie normalnej jakości. Po trzecie. Jakiekolwiek informacje o gospodarce, infrastrukturze, bazach, fabrykach wojskowych itp. Widzę, że macie tutaj firmę zbrojeniową. To bardzo dobrze, brakuje tam tylko specyfikacji prezentowanego sprzętu. Bez tych informacji nie jestem w stanie ocenić przydatności tego sprzętu. Jeśli się da to proszę o uzupełnienie tego.
 4. Artur Kardacz

  Hade!

  Dobry wieczór Hawiland. Być może część mnie kojarzy, jestem Artur Kardacz von Hohenburg i przybywam do Was z Winkulii. Wcześniej pełniłem tam urząd Ministra Stanu, dziś odpowiedzialny jestem za sprawy międzynarodowe, gospodarkę oraz wojsko. Najprawdopodobniej zostanę oddelegowany tutaj jako attache wojskowy, w ramach traktatu jaki podpisały nasze państwa, jednakże oficjalnego powołania nie ma więc moja obecna wizyta ma charakter zapoznawczy. Po prostu chciałem się przywitać, zapoznać z krajem, obywatelami i tak dalej. Z wojskiem związany jestem od 2018 roku, wtedy to działałem w już nieistniejącym Królestwie Athos. Za wielkiego eksperta się nie uważam, są lepsi w tej dziedzinie, no ale to sami ocenicie. Liczę że moja obecność przyniesie trochę pożytku Hawilandowi. Pozdrawiam cieplutko. EDIT: a jednak już powołany. http://forum.winkulia.eu/showthread.php?tid=5384
 5. To zachęcam do odwiedzin. Spokojnie działamy sobie za wschodnią granicą. Pomijając sympatię, jaką dążą "demokraci" premiera Bolesława, to bardzo smuci mnie nazywanie działań dyplomatycznych i próbę unormowania stosunków wizytą u kolegów. Panowie, tyle krzyczeliście o budowaniu dobrych relacji a nie dajecie dobrego przykładu.
 6. Nie wiem po co te złośliwości. Poniekąd zostałem wywołany do tablicy więc w moim geście jest wyprostować sprawę. Naprawdę nie rozumiem po co to wszystko.
 7. Przepraszam. Nie wiedziałem że innym osobom nie można uczestniczyć w dyskusjach. Następnym razem zapytam o zgodę.
 8. Służę pomocą http://forum.winkulia.eu/showthread.php?tid=5359&pid=30503#pid30503
 9. Gratuluję Hawilandowi dobrego wyniku. Oby tak dalej! Artur Kardacz Minister Stanu ZW
 10. W imieniu Jego Wspaniałomyślności oraz wszystkich obywateli Związku Winkukijskiego, pragnę złożyć Hawilandowi najserdeczniejsze życzenia z okazji rocznicy niepodległości. Oby wytrwałość i chęć rozwoju nie opuszczała Was nigdy. Niech żyje Hawiland! (-) A. Kardacz Minister Stanu ZW
 11. Na miejsce budowy dotarła wyspecjalizowana grupa inżynierów z Winkulii. Zaprojektują oni stocznię i będą nadzorować jej budowę. Nie wykluczone że grupa inżynierów zostanie wzmocniony o zespół z Koribii i wspólnymi siłami rozwiną kiriański przemysł stoczniowy. Nowa stocznia w Kirianopolu pozowli na przyspieszenie budowy okrętów zamówionych w Związkowych Zakładach Zbrojeniowych i posłuży również do realizacji własnych projektów.
 12. Nazwa systemu nie ma żadnego związku z Aleksandrem Novakiem.
 13. Jaki by nie był, konflikt z Karmenią ukazał braki jakie doskwierają Kiranii w kwestii obronność i potencjału militarnego. Oczywiście miejscowe władze i attache wojskowy byli świadomi tych braków znacznie wcześniej i już od dawna trwały pracę nad zwiększeniem zdolności obronnych Kiranii. 23 października 2022 roku, z rozkazu Naczelnego Dowódcy KSZ, do Kiranii wysłana została I Brygada piechoty, wchodząca w skład I Dywizji Piechoty "Wilk". Dodatkowo Królewskie Siły Zbrojne w imieniu Imperium Kirańskiego zamówiły okręty dla lokalnej floty. Jednakże inwazja karmeńska pokazała że wiele przed nami, z tego powodu attache wojskowy w porozumieniu z miejscowymi władzami postanowił o budowie testowego systemu obrony przeciwlotniczej "Aleksander". Zadaniem tego systemu jest zabezpieczenie miast i infrastruktury krytycznej przed nalotami z powietrza. Dowództwo Królewskich Sił Zbrojnych pokłada wielkie nadzieje w systemie "Aleksander". Niezliczone testy pokazały że ów system potrafi doskonale ochraniać swoje cele co jest cechą pożądaną przy tego typu sprzęcie. Budowa instalacji obronnych ruszy już niebawem. Attache chętnie odpowie na wszelkie pytania, jeśli takowe się pojawią.
 14. Jako pierwszy na obchodach pojawił się Artur Kardacz von Hohenburg, v-ojciec Bolesława Bardzo piękny utwór, doskonale wpasował się w klimat uroczystości. Dziękuję za zaproszenie, cieszę się że mogę świętować wspólnie z Tobą ten szczególny dzień dla Kiranii. Tego dnia, rok temu, Kirania pojawiła się na mapach mikroświata. Dzielnie trwała do dzisiejszego dnia, mając własne wzloty i upadki. Najważniejsze jednak że nie straciłeś zapału i nadal pragniesz rozwijać swoje podwórko. Oby Kirania rozkwitała i przy następnych dniach niepodległości była zupełnie innym, lepszym państwem.
 15. Samoloty, a w zasadzie ich części bo tak się umówiliśmy, zostaną w Kramaszycach przeładowane na samochody ciężarowe. Informuję że transport już wyruszył i niebawem dotrze na miejsce.