Jump to content

August de la Sparasan

Nordatic Union Citizen
 • Posts

  44
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

August de la Sparasan last won the day on December 20 2021

August de la Sparasan had the most liked content!

About August de la Sparasan

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

August de la Sparasan's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • One Year In
 • One Month Later
 • Reacting Well
 • Week One Done
 • Collaborator

Recent Badges

15

Reputation

 1. Proszę wybaczyć, ale mam pewne obiekcje co do terminu... Chyba trzebaby wydłużyć 🤔
 2. Szanowni Państwo, dzień dobry, a w zasadzie dobry wieczór. Oto jestem i swoją obecnością tutaj z gruntu, jak sądzę, daję odpowiedź na drugie pytanie. Odniosę się zatem jedynie do pierwszego pytania, choć nie jestem pewien, czy powinno ono być zadane bezpośrednio mojej osobie. W końcu gwarantowanie czegokolwiek "na słowo honoru". Jednakowoż, co jest raczej do zweryfikowania patrząc na moją działalność, skłaniam się ku zasadzie, iż strajk mój nie działa wstecz. Ban wobec obywatela Agucko (Zanika?) nastąpił, ale przed tym nawet, jak rozpoczęła się ta debata, nie mówiąc o kadencji sędziowskiej. W Insulii z kolei zdarzenie podobne nastąpiło już za mojego urzędowania, a urząd zobowiązywał mnie do zajęcia stanowiska, co też uczyniłem.
 3. Wkroczyli. Stało się. Ale to nie inwazja. To efekt krucjaty. Oto Ludowy Autonomiczny Korpus Ekspedycyjny Krzyżowców wprost z Saganatu Amatorskiego! Podążają oni prosto (no, prawie na wprost) do Kiranopola, skąd będą kontynuować swą podróż do potrzebujących, do miejsca przeznaczenia, czyli innymi słowy do Estii, drogą morską. Kolumna żołnierzy, tfu, krzyżowców stara się nie zwracać na siebie uwagi... Ekhem... Przynajmniej na tyle, na ile to możliwe. W końcu są elitą elity elit.
 4. Nie udało mi się znaleźć bardziej adekwatnego wątku, więc dam to tutaj: W Westlandzie elekcja kniaziowska https://forum.insulia.pl/viewtopic.php?f=33&p=1226#p1226
 5. Dzień dobry, Uprzejmie proszę o przeniesienie artykułu Sz. P. Femme Mystere pt. "Kosmiczne ceny ryb na Targu w Rammsteinfreucie" (napisanego w dniu 13 grudnia br.) z kategorii "Zrzędnik Całodobowy" (za którą to instytucję jestem odpowiedzialny), gdyż, jak przyznaje sama autorka (http://forum.nordata.pl/articles.html/media/zc/kosmiczne-ceny-ryb-na-targu-w-rammsteinfreucie-r59/?tab=comments), znalazł się tam przez pomyłkę. Z góry dziękuję, August van Hagsen de la Sparasan
 6. Czyli próba rozwiązania sprawy spaliła na panewce. Cóż, liczą się chęci (i niechęci co po niektórych również)
 7. Słusznie. Normalnie powinienem chyba zaproponować spisanie jakiejś umowy tego dotyczącej, ale uleny zdaje się nie mogą prowadzić własnej polityki zagranicznej, a to można chyba spokojnie podczepić pod sprawy wewnętrzne. Poza tym chyba nie ma co robić nadmiernej biurokracji.
 8. Cóż, jedni powiedzą, że oni chcą wracać, drudzy, że oni tego, cytując klasyczne już sformułowanie, "nie uznają". Z narracją już tak jest, że jeden powie jedno, drugi drugie i następuje impas. A skoro jest okazja do wyjścia z takowego impasu (i rozwiązania przedłużającego się problemu), to czy nie należy jej wykorzystać?
 9. Uczciwe wyjście z sytuacji. Westland odzyskuje, co jego, znika kość niezgody między państwami. Innymi słowy zdecydowanie popieram takie rozwiązanie.
 10. Faktycznie, jest tych Westlandczyków o wiele więcej niż przybyło, dlatego należałoby chyba uznać, że reemigrować powinni tylko ci, którzy przybyli tam z Westlandu (bo należy chyba uznać, że reszta już wcześniej tam żyła), wiadomo, rachunki muszą się zgadzać.
 11. Cóż, ja do rozmów w tej kwestii zawsze jestem chętny, jako, że kwestia Westlandczyków na Azymutii jest cokolwiek... Kłopotliwa. Proszę tylko podać termin, ja się dostosuję.
 12. O, interesująca koncepcja. Czyli można liczyć na poparcie władz dla trwającej już od jakiegoś czasu Wielkiej Reemigracji Amatorów?
 13. Nadal nie rozumiem tego skojarzenia Westland - Novak (trochę przedawnione), to raz. Dwa, nie on sprowadził na Azymutię Westlandczyków i nie były ich miliony (to mocna przesada). A trzy, że nawet luźna sugestia kulturkampfu budzi - przynajmniej w moim przypadku - niepokój.
 14. Dzień dobry, wtrącam się arogancko i bez pytania. Mam wrażenie, że Westlandczycy są tu traktowani jako jeden naród, własność Novaka, co jest poglądem oczywiście błędnym. W pojęciu "Westlandczycy" zawiera się kilka narodowości wywodzących się z terenów Westlandu, m.in. Republikanie (i nie, to nie nazwa stronnictwa politycznego) i Amatorzy (tak, nazwa ta ma satyryczne pochodzenie) i nie jeden Novak za nich odpowiada (znaczy on przede wszystkim za Republikan). Dziwią mnie ponadto dwie rzeczy. Skąd aż tak wielka liczba "Westlandczyków" na Azymutii? I po co ich "muratykanizować, marnując przy tym potencjał do rozwijania sfery narracyjnej regionu?