• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Damiano á-la-Triste

Mieszkaniec
  • Postów

    214
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    8

Ostatnia wygrana Damiano á-la-Triste w dniu 28 Marca

Użytkownicy przyznają Damiano á-la-Triste punkty reputacji!

O Damiano á-la-Triste

  • Urodziny 24 Lipca

Ostatnie wizyty

1 126 wyświetleń profilu

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

Osiągnięcia Damiano á-la-Triste

Profesjonalista

Profesjonalista (7/17)

  • Roczek
  • Oddany
  • Dyskutant
  • Miesiąc później...
  • Przetrwać tydzień

Najnowsze odznaki

55

Reputacja

  1. Taka bardziej ciekawostka niż faktyczny news: W naszych kochanych mikronacjach (a konkretniej w Sarmacji) odbył się lot orbitalny wraz z astronautą na pokładzie! A teraz moje przemyślenia: Pierwszy raz spotykam się z realnymi zdjęciami ze startu i sam nie wiem jakby to wszystko interpretować... Z jednej strony, jest to mniejszy wysiłek dla twórcy, ale z drugiej strony, nie jestem pewien, czy jest to fair wobec innych firm v-kosmicznych, że wykorzystywane są prawdziwe zdjęcia do celów mikronacyjnych... Niby robi się już tak w ramach chociażby narracji z budowy no ale nie jest to aż tak widoczne jak w przypadku lotów w v-kosmos. Niby jak tak teraz o tym myślę to w zasadzie nie wiem dlaczego ktoś miałby ingerować w czyjąś narrację tylko i wyłącznie ze względu na ogólnie przyjęte założenia (w tym przypadku screeny z gier). Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że screeny z gier powinny być zalecane, ale nigdy narzucane bo bardziej pasuje to do ogólnej narracji jednakże chciałbym poznać również wasze opinie na ten temat :3
  2. Federalny Wątek Kosmiczny NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE NASA potwierdziła, że kosmiczny śmieć, który nie tak dawno uderzył w losowy dom na Florydzie pochodził rzeczywiście z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i był częścią palety wyrzuconej ze zużytymi bateriami, które zostały wyrzucone już w marcu 2021 roku. Pomimo oczekiwań NASA, że owa bateria spali się w atmosferze, to rzeczywiście jakimś cudem przetrwała ona ponowne wejście w atmosferę. Co ciekawe nawet w tym momencie na orbicie okołoziemskiej znajdują się tysiące bardzo podobnych kosmicznych śmieci XD Właściciel "zbombardowanego" domu oczekuje od NASA środków na usunięcie szkody i zapobiegnięcia podobnym incydentom w przyszłości! Źródło informacji: Alejandro0tero na 𝕏 blogs.nasa.gov
  3. Federalny Wątek Kosmiczny NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE Witajcie z powrotem! Ależ się stęskniłem za pisaniem postów w mikronacjach... Zobaczymy czy moja aktywność rozwinie się w ciągu najbliższych dni, jednak ja jestem bardzo dobrej myśli! No ale w każdym razie to, co się działo, jak mnie nie było, zostawiam na inny termin, bo było tego zdecydowanie za dużo... (przypomnijcie mi, jak się opóźnię z tym) No ale tak to dzisiaj o godzinie 6:12 chińska rakieta Long March 2D z powodzeniem wystartowała z platformy 4901 Jiuquan Satellite Launch Center. Rakieta ta wyniosła satelitę obserwacyjnego Ziemii SuperView Neo 3-01 na orbitę heliosynchroniczną... Czyli nic nie zwykłego SuperView Neo 3-01 to akurat komercyjna satelita teledetekcyjna, które jest w stanie dostarczać swoim klientom panchromatyczne i wielospektralne obrazy satelitarne o rozdzielczości 30 centymetrów do 4 pasm!! (czyli bardzo dużo) Oczywiście niech nie zmyli Was prywatność całej satelity, ponieważ firma China Siwei Survey and Mapping Technology (do której owe satelity należą) zostały wyprodukowane przez Chińskie Stowarzyszenie Nauki i Technologii, która najprawdopodobniej ma jakieś tam udziały w firmie China Siwei Survey and Mapping Technology xD Źródło informacji: Cosmic Penguin na 𝕏
  4. 🎉🎉 Wesołego dnia astronautyki! 🎉🎉 (Dzisiaj wracam)
  5. Miło poznać redaktora! Co do przypisów to nie sądzę aby był to aż taki problem, ponieważ została opublikowana praca naukowa, a też moim zdaniem opisywanie poszczególnych informacji dotyczących mikronacji nie ma za bardzo sensu. Tutaj chodzi po prostu o ogół środowiska mikronacji, a nie o same opisywanie mikronacji według poszczególnych krajów bo byłoby to sprzeczne z pierwotnym założeniem tego artykułu. Po prostu należy go ujednolicić, zaktualizować i dodać przypisy właśnie z wywiadów, forów i prac naukowych. A co do obecnego środowiska administracyjnego, to ja przynajmniej nie zderzyłem się obecnie z jakimś dziwnym cofaniem edycji po podaniu odpowiednich i wiarygodnych przypisów, więc sądzę też, że taka sytuacja miejsca mieć nie będzie do puki faktycznie wszystkie przypisy będą rzetelne i "normalne" jak na nasze standardy 🙂
  6. Myślę też, że fajnie byłoby dołączyć do takiego postu zalecenia edycyjne, po których przejrzeniu już nikt żadnych wątpliwości mieć nie będzie :3
  7. Saluton! Jak wiecie już doskonale, mikronacje są bardzo zintegrowaną społecznością (oczywiście zdarzają się wyjątki, ale nie o tym mowa) no więc stwierdziłem, że idealnym pomysłem będzie podzielenie się z Wami pewnym pomysłem, który chodzi mi po głowie od dobrych kilku miesięcy. Jednocześnie proszę też o jakieś wysyłanie odnośników do posta albo chociażby jakiejś wzmianki o całej akcji wszędzie gdzie się da, bo im więcej rąk do pracy będziemy mieć do dyspozycji tym więcej uda nam się zrobić! No ale dobra, o co mi chodzi? Mówiąc prosto, chodzi o artykuł opisujący wirtualne państwa, który znajduje się na realnej polskiej Wikipedii, na który faktycznie wchodzi w ciągu miesiąca około 500 osób! Dla nas jest to bardzo dużo osób, które po przeczytaniu owego artykułu nie wiele potrafią z niego wyciągnąć, zrozumieć, czy zainteresować się tematem... No i teraz właśnie tutaj mamy problem, bo jest to 500 osób, które być może mogłyby do nas dołączyć, jednak nie zrobią tego no bo artykuł totalnie do tego nie zachęca. Moją propozycją jest jakaś wspólna konsolidacja sił i wspólna poprawa tego artykułu. Na dobry początek nie będzie to trudne, ponieważ kochani admini Wikipedii nawet dodali szablon informujący o konieczności dodania przypisów, więc wystarczy wyszukać odpowiednie przypisy na najlepiej każdą postawioną tezę w artykule — proste! Później dojdzie konieczność aktualizacji całego artykułu, ale sądzę, że powinniśmy sobie z tym jakoś poradzić. Problem jest taki, że artykuł nie może być reklamą oraz przedstawiać neutralny punkt widzenia, co oznacza, że jesteśmy zmuszeni pisać o ogóle, a nie o konkretnej mikronacji (chociaż tutaj możliwa byłaby wzmianka o pierwszych polskich mikronacjach). Ogólnie rzecz biorąc polecam przejrzeć sobie poprzednie linki, ponieważ da się łatwo zrozumieć z nich cały sens Wikipedii, która jest encyklopedią. Oczywiście nikogo nie zmuszam do edycji, jednak zauważcie, że w niedalekiej przyszłości stopniowa aktualizacja tego artykułu wyjdzie nam po prostu na dobre! Więc jeśli ktoś ma chęci i odrobinę wolnego czasu to zdecydowanie zachęcam do własnej edycji lub też zwykłej debaty czy pytań nad rzeczami co do których moglibyście nie być pewni.
  8. swoją drogą podzielę się z Wami (korzystając z faktu, że już za niedługo kolejny update do Śledzika) jak ja to nazywam "historycznymi" screenami z naszej kochanej aplikacji! Tutaj dosłownie kilka sekund po pomyślnym starcie Starshipa dzięki któremu Ship 29 doleciał na orbitę transsatmosferyczną 🥰 A tutaj pierwsze japońskie (i w ogóle też) niepowodzenie w 2024 na początku roku! Wrzucam to wszystko jako taka ciekawostka z tego co się dzieje w samej apce (bo sam mam świadomość, że jestem jej najczęstszym użytkownikiem xD)
  9. Federalny Wątek Kosmiczny NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE Bezzałogowa sonda kosmiczna Europa Clipper należąca do NASA przeszła właśnie serię testów, które obejmowały wstrząsy, nagłe schłodzenie sondy oraz testy próżniowe, które mają symulować warunki, jakie sonda ta napotka podczas prawdziwego lotu w celu zbadania lodowego księżyca Jowisza: Europa Sonda ma lecieć już w tym roku dzięki rakiecie Falcon Heavy należącej do SpaceX! W sumie to aż mnie ciarki przechodzą na myśl co by było gdyby czwarty lot Falcona 1 nie wypalił i jaką rakietą Europa Clipper mogłaby polecieć... (no bo chyba nie Vulcanem od ULA xD) W każdym razie na pewno NASA byłaby w niezłych tarapatach! Źródło informacji: NASA360 na 𝕏
  10. Federalny Wątek Kosmiczny NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE Dziś mogliśmy być świadkami startu rakiety Sojuz 2.1b z satelitą Resurs-P, która jest częścią konstelacji satelitów obserwacji Ziemi, które są zdolne do pozyskiwania obrazów o wysokiej rozdzielczości. (więcej o tym trochę u góry) Start przebiegł bezproblemowo, a już 26 minut po starcie Resurs-P odseparował się od Sojuza 2.1b tym samym zastępując satelitę Resurs-DK No.1. wyniesionego w kosmos w 2006 roku. (uwaga żart młodego wikipedysty) Jest to również idealna okazja do stworzenia artykułu dotyczącego obu satelitów ale to tam na #kiedyś XD Źródło informacji: Trollstoy na 𝕏
  11. Federalny Wątek Kosmiczny NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE Z OSTATNIEJ CHWILI !!! No i mamy SCRUB! ULA wycofuje się z dzisiejszej próby startu Delta IV Heavty i rozpoczął się detank. Kolejna próba startu ma się odbyć za 24 godziny. Powodem scrubu był "common core liquid stage red line fault", a przynajmniej tak powiedzieli na streamie... To akurat może oznaczać, że wystąpił jakiś problem w głównym stopniu rakiety 😕
  12. Federalny Wątek Kosmiczny NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE Z OSTATNIEJ CHWILI !!! HOLD na 4 minutach przed startem!
  13. A jednak start się odbędzie, bo zaczął się właśnie stream!
  14. Stream od United Launch Alliance przeniesiony na 19:15, a nad stanowiskiem startowym nadal mamy niesprzyjającą pogodę, średnio widzę wykonalność tego startu 😕