• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Reforma i utworzenie Wielkiej Marynarki Republiki


Rekomendowane odpowiedzi

Panie Marszałku, 

  Zgodnie z naszym postanowieniem ogłaszam swój plan reformy Marynarki wojennej, zarówno proszę o powierzenie mi funkcji dowódcy marynarki wojennej zarówno proponuje utworzyć Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych Muratyki, w celu polepszenia organizacji całego wojska.

Plan przedstawiam tak:

  1. Stworzenie flagi, herbu i oznaczeń okrętów
  2. Utworzenie nowoczesnych portów marynarki wojennej (jak i dla okrętów nawodnych i podwodnych)
  3. Postawienie na nowoczesne okręty (fregaty, korwety itp.)
  4. Rozwiązanie eskadr i powołanie flotylli 
  5. Krążownik liniowy OMM "Leviatan" przemianować na okręt muzeum bądź bursę dla studentów(armia może na tym zarobić lecz będzie trzeba wydać trochę na przebudowę okrętu)
  6. Zmianę "OMM" na "OWMR" Czyli "Okręt Wielkiej Marynarki Republiki" 
  7. Ogłoszenie przetargu na 5 nowych korwet klasy "Herlsigborg" 
  8. Zakup bądź ogłoszenie przetargu na okręty podwodne 
  9. Zakup bądź ogłoszenie przetargu na okręty Niszczyciele typu 45
  10. Z racji posiadania Lotniskowca rozważam również zakup odrzutowców dostosowanych do lądowania na lotniskowcu
  11. Powołanie sił powietrznych marynarki wojennej (powód punkt wyżej)
  12.  Modernizacja lotniskowca "Hermes" 

Myślę że taki plan trochę zajmie, więc tylko tyle punktów. Po wykonaniu jego z tych punktów odrazu będą pojawiać się kolejne, mam nadzieję że Marszałek się zgadza z moim planem w razie wątpliwości co do jakiegoś punktu jestem otwarty na dyskusję. 

Michaił  Grigoriewicz  Pawłow

spacer.png

Marynarz Wielkiej Floty Republiki 

spacer.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Michaił Pawłow napisał:

Panie Marszałku, 

  Zgodnie z naszym postanowieniem ogłaszam swój plan reformy Marynarki wojennej, zarówno proszę o powierzenie mi funkcji dowódcy marynarki wojennej zarówno proponuje utworzyć Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych Muratyki, w celu polepszenia organizacji całego wojska.

Plan przedstawiam tak:

  1. Stworzenie flagi, herbu i oznaczeń okrętów
  2. Utworzenie nowoczesnych portów marynarki wojennej (jak i dla okrętów nawodnych i podwodnych)
  3. Postawienie na nowoczesne okręty (fregaty, korwety itp.)
  4. Rozwiązanie eskadr i powołanie flotylli 
  5. Krążownik liniowy OMM "Leviatan" przemianować na okręt muzeum bądź bursę dla studentów(armia może na tym zarobić lecz będzie trzeba wydać trochę na przebudowę okrętu)
  6. Zmianę "OMM" na "OWMR" Czyli "Okręt Wielkiej Marynarki Republiki" 
  7. Ogłoszenie przetargu na 5 nowych korwet klasy "Herlsigborg" 
  8. Zakup bądź ogłoszenie przetargu na okręty podwodne 
  9. Zakup bądź ogłoszenie przetargu na okręty Niszczyciele typu 45
  10. Z racji posiadania Lotniskowca rozważam również zakup odrzutowców dostosowanych do lądowania na lotniskowcu
  11. Powołanie sił powietrznych marynarki wojennej (powód punkt wyżej)
  12.  Modernizacja lotniskowca "Hermes" 

Myślę że taki plan trochę zajmie, więc tylko tyle punktów. Po wykonaniu jego z tych punktów odrazu będą pojawiać się kolejne, mam nadzieję że Marszałek się zgadza z moim planem w razie wątpliwości co do jakiegoś punktu jestem otwarty na dyskusję. 

 

Drogi Bracie,
Proponowałbym skrót "ORM" - Okręt Republiki Muratyki. Wydaje mi się, że nasze nazewnictwo powinno być jasne dla zagranicy. 😉 

  • Lubię to 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 23:23, Piotr Pawłow napisał:

Drogi Bracie,
Proponowałbym skrót "ORM" - Okręt Republiki Muratyki. Wydaje mi się, że nasze nazewnictwo powinno być jasne dla zagranicy. 😉 

"OMM" - Okręt Marynarki Muratyki w moim odczuciu jest w porządku ale jeżeli będą w tej kwestii jakieś spory zawsze można rozstrzygnąć kwestę tej nazwy poprzez ankietę ogólnospołeczną.

W dniu 15.12.2021 o 22:52, Michaił Pawłow napisał:

Panie Marszałku, 

  Zgodnie z naszym postanowieniem ogłaszam swój plan reformy Marynarki wojennej, zarówno proszę o powierzenie mi funkcji dowódcy marynarki wojennej zarówno proponuje utworzyć Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych Muratyki, w celu polepszenia organizacji całego wojska.

Plan przedstawiam tak:

  1. Stworzenie flagi, herbu i oznaczeń okrętów
  2. Utworzenie nowoczesnych portów marynarki wojennej (jak i dla okrętów nawodnych i podwodnych)
  3. Postawienie na nowoczesne okręty (fregaty, korwety itp.)
  4. Rozwiązanie eskadr i powołanie flotylli 
  5. Krążownik liniowy OMM "Leviatan" przemianować na okręt muzeum bądź bursę dla studentów(armia może na tym zarobić lecz będzie trzeba wydać trochę na przebudowę okrętu)
  6. Zmianę "OMM" na "OWMR" Czyli "Okręt Wielkiej Marynarki Republiki" 
  7. Ogłoszenie przetargu na 5 nowych korwet klasy "Herlsigborg" 
  8. Zakup bądź ogłoszenie przetargu na okręty podwodne 
  9. Zakup bądź ogłoszenie przetargu na okręty Niszczyciele typu 45
  10. Z racji posiadania Lotniskowca rozważam również zakup odrzutowców dostosowanych do lądowania na lotniskowcu
  11. Powołanie sił powietrznych marynarki wojennej (powód punkt wyżej)
  12.  Modernizacja lotniskowca "Hermes" 

Myślę że taki plan trochę zajmie, więc tylko tyle punktów. Po wykonaniu jego z tych punktów od razu będą pojawiać się kolejne, mam nadzieję że Marszałek się zgadza z moim planem w razie wątpliwości co do jakiegoś punktu jestem otwarty na dyskusję. 

 

1. Tu się zgadzam i pragnę się jednocześnie zwrócić do pana @Piotr Pawłow gdyż wypadało by stworzyć insygnia sił zbrojnych WAR, banderę dla Marynarki wojennej lub jakieś inne oznaczenia. Pan Pawłow już wykazał się na tym polu wraz z panem Waksmanem projektując medale więc w stosownym czasie powinniśmy rozpocząć dalsze prace.

2. Dwie bazy marynarki wojennej znajdujące się nad morzem Valhalskim i morzem Muratyckim są kompleksami które od wielu lat bardzo dobrze nam służą i jedyne zmiany jakie można by w nich wprowadzić to lekka modernizacja. Sprawa ma się trochę inaczej z oknem na Ocean Wirtualny, już jakiś czas temu zawnioskowałem do prezydenta o budowę nowoczesnej bazy dla marynarki wojennej na południu Muratyki, dzięki naszym działaniom dziś prężnie idzie budowa bazy marynarki wojennej "Manowce" która zapewni wszelkie wymogi dla naszych okrętów.

3. Z tym nie trzeba się śpieszyć, wpierw można rozważyć czy chcemy owe okręty budować na własną rękę gdyż nasze stocznie z pewnością takiemu zadaniu powołają, czy też może chcemy szukać producenta w zagranicznych stoczniach, na tę chwilę temat temat przeznaczony do dalszej dyskusji.

4. Tu musiałby w pierwszej kolejności poznać szerszy plan na zagospodarowanie naszych okrętów i z niecierpliwością będę na takowy czekał.

5. Okręt Koribijskiej Marynarki "Leviatan", największa jednostka jaka kiedykolwiek służyła w naszej Marynarce Wojennej, piękny kawałek historii i takim chciałbym go pozostawić, przenieść okręt do rezerwy i udostępnić do zwiedzania.

6. Odnośnie zmiany oznaczeń okrętów Muratyki wypowiedziałem się wyżej.

Punkty 7, 8 oraz 9 opiewają o to samo zagadnienie więc odpowiem na wszystkiej niemalże jednakowo. Możemy w tej kwestii zwrócić się do Koribijskich Zakładów Stoczniowych które już w przeszłości zaopatrywały marynarkę wojenną w okręty lub do Stoczni w Kostrzyniu która odpowiada za budowę lotniskowca "Hermes". Można również szukać producentów w zagranicznych stoczniach ale ze względu na napiętą sytuację na lini Bial***a-Muratyka odradzałbym takie rozwiązanie, w każdej chwili pozostaje nam również możliwość zwrócenia się do rządku Winkuli lub ich prywatnych firm.

10./11. W tym wypadku zorganizowania wymagają całe Siły Powietrzne WAR, przydało by się znaleźć chętną osobę która mogła by się nimi zajmować a z tym może nie być łatwo. Do tej pory głównym eksporterem wszelkich maszyn latających w naszym regionie była Bial***a ale przez wzgląd na sytuację opisaną powyżej wstrzymałbym się z działaniami w ich stronę i poszukał alternatywy, czy to na własną rękę czy to ze strony innych państw.

12. Tu w pełni się zgadzam i gdy tylko wypracujemy rozwiązanie kwestii lotnictwa morskiego będziemy mogli przejść do modernizacji "Hermesa" aby przystosować go do operowania z nowymi maszynami.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Uwaga uwaga @Obywatel Muratyki, wykaz okrętów służących w naszej Marynarce Wojennej jest gotów, pozostaje jednak kwestia wybrania nazw dla naszych okrętów gdyż obecnie tylko 2 posiadają nazwy własne oraz można nazwać każdy okręt od nazwy swojej klasy. 

Reasumując mamy do nazwania następujące okręty:

  • Fregat rakietowych projektu 1122B - 14
  • Krążownik rakietowe projektu 1134A - 3
  • Krążowniki rakietowe projektu 1086 - 7
  • Niszczycieli rakietowych projektu 1155 - 13
  • Korwety rakietowe projektu 1234 - 13
  • Fregat projektu 1135.6 - 9

Okręty podwodne wolę nazywać numerami ale jeżeli będzie dość propozycji i one dostaną własne nazwy.

  • Okręty podwodne projektu 949A - 9
  • Okręty podwodne projektu 955 - 9
  •  

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje niech daje je tutaj, mamy tyle okrętów że pewnie będę musiał jeszcze sam wymyślać i starczy dla każdego.

 

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pierwsze co mi przychodzi do głowy to nazwanie okrętów w pierwszej kolejności imionami muratyckich/koribijskich/azymuckich/kugarskich/tuyuhuńskich bohaterów i postaci historycznych, potem nazwami od miejscowości, a potem od nazw geograficznych... Czyli co... Fregata rakietowa FR "Patriic Waffel"? 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Waksman napisał:

Cóż, pierwsze co mi przychodzi do głowy to nazwanie okrętów w pierwszej kolejności imionami muratyckich/koribijskich/azymuckich/kugarskich/tuyuhuńskich bohaterów i postaci historycznych, potem nazwami od miejscowości, a potem od nazw geograficznych... Czyli co... Fregata rakietowa FR "Patriic Waffel"? 😄

Można zrobić podobne jak Amerykanie, czyli np notniskowce nazywają imionami prezydentów, pancerniki nazwami poszczególnych stanów, krążowniki często miały swoje nazwy od miast. Możemy zrobić podobnie albo polecieć kompletnie randomowo jak kto uważa. 

 

I ważna informacja dla zainteresowanych @Obywatel Muratyki, oficjalnym skrótem dla okrętów Muratyki jest OMM (Okręt Marynarki Muratyki).

Cywilne jedostki miały do tej pory skrót MS (Muratyka Ship).

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Można zrobić podobne jak Amerykanie, czyli np notniskowce nazywają imionami prezydentów, pancerniki nazwami poszczególnych stanów, krążowniki często miały swoje nazwy od miast. Możemy zrobić podobnie albo polecieć kompletnie randomowo jak kto uważa. 

A to jest w sumie ciekawy pomysł. A ile mamy lotniskowców tak w sumie? Nie chce mi się liczyć 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Waksman napisał:

A to jest w sumie ciekawy pomysł. A ile mamy lotniskowców tak w sumie? Nie chce mi się liczyć 😂

Jeden jedyny, już nazwany, podobnie jak nasz krążownik liniowy. Są to jedyne dwa okręty które mają swoje nazwy. Lekki Lotniskowiec OMM Hermes i Liniowiec OMM Leviatan.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam genialną propozycję. W związku z trwającą Perunicą proponuję następującą nazwę - OMM Perun 😉

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę zaproponować że poza kilkoma/kilkunastoma nazwami nie związanymi z niczym, pozostałym okrętom można nadawać nazwy zwierząt, miast lub pogody Dopiero spore i ważne okręty można by nazwać albo nazwiskami lub na przykład bitew.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No to co ? Do trzech razy sztuka ?

Tak sobie aż myślę że skoro @Obywatel Muratyki nam przybyło a i urzędy @Freutreggër zostały w dużej mierze obsadzone to może znajdzie się w śród tych osób ktoś chętny i zainteresowany. A czym, już po krótce śpieszę z wyjaśnieniem.

Jakiś czas temu zachciało mi się nazwać statki naszej marynarki, a że trochę ich było bo lista prezentuje się następująco:

W dniu 29.05.2022 o 21:27, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Uwaga uwaga @Obywatel Muratyki, wykaz okrętów służących w naszej Marynarce Wojennej jest gotów, pozostaje jednak kwestia wybrania nazw dla naszych okrętów gdyż obecnie tylko 2 posiadają nazwy własne oraz można nazwać każdy okręt od nazwy swojej klasy. 

Reasumując mamy do nazwania następujące okręty:

  • Fregat rakietowych projektu 1122B - 14
  • Krążownik rakietowe projektu 1134A - 3
  • Krążowniki rakietowe projektu 1086 - 7
  • Niszczycieli rakietowych projektu 1155 - 13
  • Korwety rakietowe projektu 1234 - 13
  • Fregat projektu 1135.6 - 9

Okręty podwodne wolę nazywać numerami ale jeżeli będzie dość propozycji i one dostaną własne nazwy.

  • Okręty podwodne projektu 949A - 9
  • Okręty podwodne projektu 955 - 9

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje niech daje je tutaj, mamy tyle okrętów że pewnie będę musiał jeszcze sam wymyślać i starczy dla każdego.

Pomyślałem że dam innym okazję się pobawić i wymyślić coś swojego ale zainteresowanie było znikome więc może teraz przy większej liczbie osób coś się uda w tym temacie zdziałać.

Mniej więcej zeszło na to że większe okręty takie jak krążowniki, liniowce czy lotniskowce chcieliśmy nazywać albo jak Amerykanie po przywódcach (lotniskowce) i po regionach (liniowce) inne nazwy zaś mogłyby się odnoście np do pogody, zwierząt lub na prawdę czegokolwiek.

Tak więc zostawiam to rozpatrzenia i liczę że ktoś się zainteresuje.

 

DW: @Obywatel Muratyki @Freutreggër

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Femme Mystere napisał:

To może zacznijmy od nazywania od nazwisk Obywateli muratyckich. Najfajniej brzmią niszczyciele.

Proponuję:

Niszczyciel Rakietowy Waksman na cześć @Waksman

Ale fajnie XD
Zawsze chciałem zostać niszczycielem rakietowym!

9 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Jeżeli sam zainteresowany nie będzie miał nic przeciwko to czemu nie. 😉

Nie mam nic przeciwko pod warunkiem, że na każdej rakiecie zostanie umieszczony napis "Pozdro od Waksmana :*" 😂

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje bardzo mi się podobają ale zastanawiam się jeszcze nad ich uporządkowaniem. 

Mianowicie krążowniki jako większe i ważniejsze jednostki mogą nosić nazwiska zasłużonych osób (fikcyjnych jak i realnych) a na przykład niszczyciele możemy nazywać po freutach, fregaty po miastach itd itd. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fregata rakietowa projektu 1122B - Klasy Zwierzogród

Krążownik rakietowy projektu 1134A - Klasy Waksman

Krążownik rakietowy projektu 1086 - Klasy Wattzau

Niszczyciel rakietowy projektu 1155 - Klasy Rammstein

Korweta rakietowa projektu 1234 - Klasy Ambergen

Fregata projektu 1135.6 - Klasa Eihenberg 

Proszę bardzo. 😉 

  • Kocham to! 1
  • Wow 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał swoją klasę? Ale fajnie. @Albert Fryderyk de Espada niszczyciele mojej klasy mają niszczyć jak twardziele, a nie jak pizdeczki XD

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waksman napisał:

Będę miał swoją klasę? Ale fajnie. @Albert Fryderyk de Espada niszczyciele mojej klasy mają niszczyć jak twardziele, a nie jak pizdeczki XD

W praktyce nazwy klas już mamy ale na pewno powyższe nazwy wrzucimy jako nazwy poszczególnych okrętów. Może jak będziemy tworzyć nowe okręty i nowe klasy się pojawią.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No więc w tak zwanym międzyczasie przygotowałem sylwetki okrętów Muratyckiej Marynarki i plus minus starałem się przypisać te nazwy.

A więc; (tu powinny być fanfary)

 

Lotniskowce klasy Hermes:

  • OMM "Hermes" CV-1 Lekki Lotniskowiec klasy Hermes.png

Krążownik liniowy klasy Leviatan:

  • OMM "Leviatan" BC-1Krążownik liniowy klasy Leviatan.png

Krążownik rakietowy projektu 1086/ Klasa "Habakuk":

  • OMM "Habakuk" CG-1Krążownik rakietowy projektu 1086 Klasa Habakuk.png 
  • OMM "Zwierzogród" CG-2Krążownik rakietowy projektu 1086 Klasa Habakuk.png 
  • OMM "Umel" CG-3Krążownik rakietowy projektu 1086 Klasa Habakuk.png 
  • OMM "Opacz" CG-4Krążownik rakietowy projektu 1086 Klasa Habakuk.png 
  • OMM "Odchodzice Południowe" CG-5Krążownik rakietowy projektu 1086 Klasa Habakuk.png 
  • OMM "Dwumiasto" CG-6Krążownik rakietowy projektu 1086 Klasa Habakuk.png 
  • OMM "Gredensburg" CG-7Krążownik rakietowy projektu 1086 Klasa Habakuk.png 

Krążownik rakietowy projektu 1134A/ Klasa "Narval":

  • OMM "Nirsk"  CG-8 Krążownik rakietowy projektu 1134A Klasa Narval.png
  • OMM "Rammsteinfreut"  CG-9 Krążownik rakietowy projektu 1134A Klasa Narval.png
  • OMM "Eihenberg"  CG-10 Krążownik rakietowy projektu 1134A Klasa Narval.png

Niszczyciel rakietowy projektu 1155/ Klasa "Maxson":

  • OMM "Maxson" DD-1 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Siegerstadt" DD-2 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Rammsteinstadt" DD-3 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Bomburg" DD-4 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Sarajsk" DD-5 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Czekoladowice" DD-6 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Fuhu" DD-7 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Alawancja" DD-8 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Azymut" DD-9 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Opacz" DD-10 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Ampracz" DD-11 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Kostrzyń" DD-12 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png
  • OMM "Buczek" DD-13 Niszczyciel rakietowy projektu 1155 Klasa Maxson.png

Fregata projektu 1135.6/ Klasa "Dogma":

  • OMM "Dogma" FF-15 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Nadmorzec" FF-16 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Konicz" FF-17 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Matus" FF-18 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Zarwaz" FF-19 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Kingstong" FF-20 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Darburg" FF-21 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Noworadomsk" FF-22 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Anwałd" FF-23 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png

Fregata rakietowa projektu 1122B/ Klasa "Sulust":

  • OMM "Sulust" FF-1 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Morzyce" FF-2 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Yole-Bator" FF-3 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Merida" FF-4 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Delta" FF-5 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Sopak" FF-6 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Manowce" FF-7 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Wazer" FF-8 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Liszt" FF-9 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Kramasz" FF-10 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Ao Tai" FF-11 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Kramaszyce" FF-12 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Jaskie" FF-13 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png
  • OMM "Południca" FF-14 Fregata rakietowa projektu 1122B Klasa Sulust.png

Korweta rakietowa projektu 1234/ Klasa "Malaster":

  • OMM "Malaster" DC-1 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Burza" DC-2 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Huragan" DC-3 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Orkan" DC-4 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Monsun" DC-5 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Wicher" DC-6 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Sztorm" DC-7 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Grad" DC-8 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Zamieć" DC-9 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Zorza" DC-10 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Błyskawica" DC-11 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Gregale" DC-12 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png
  • OMM "Baksztag" DC-13 Korweta rakietowa projektu 1234 Klasa Malaster.png

Okręt podwodny projektu 949A:

  • OMM "Kaszalot" SS-1 Okręt podwodny projektu 949A.png
  • OMM "Orka" SS-2 Okręt podwodny projektu 949A.png
  • OMM "Rekin" SS-3 Okręt podwodny projektu 949A.png
  • OMM "Narwal" SS-4 Okręt podwodny projektu 949A.png
  • OMM "Waleń" SS-5 Okręt podwodny projektu 949A.png
  • OMM "Delfin" SS-6 Okręt podwodny projektu 949A.png
  • OMM "Barakuda" SS-7 Okręt podwodny projektu 949A.png
  • OMM "Krab" SS-8 Okręt podwodny projektu 949A.png
  • OMM "Płaszczka" SS-9 Okręt podwodny projektu 949A.png

Okręt podwodny projektu 955:

  • OMM "Kormoran" SSN-1 Okręt podwodny projektu 955.png
  • OMM "Jastrząb" SSN-2 Okręt podwodny projektu 955.png
  • OMM "Orzeł" SSN-3 Okręt podwodny projektu 955.png
  • OMM "Mewa" SSN-4 Okręt podwodny projektu 955.png
  • OMM "Żuraw" SSN-5 Okręt podwodny projektu 955.png
  • OMM "Kruk" SSN-6 Okręt podwodny projektu 955.png
  • OMM "Drozd" SSN-7 Okręt podwodny projektu 955.png
  • OMM "Sęp" SSN-8 Okręt podwodny projektu 955.png
  • OMM "Sójka" SSN-9 Okręt podwodny projektu 955.png

 

 

To chyba było by na tyle, trzeba będzie się również zabrać za okręty logistyczne ale to już w przyszłości, na razie polecam się zapoznać z powyższą listą i w razie czego zgłaszać poprawki lub uwagi. 

Nie uwzględniłem również nazwisk gdyż te można wrzucić na lotniskowce lub inne okręty liniowe ewentualnie można je przydzielić pod krążowniki.

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada
  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij