Jump to content

Leaderboard

 1. Robert Drenin

  Robert Drenin

  Czesnorad Citizen


  • Points

   5

  • Posts

   1,034


 2. Włodzimierz Molotin

  Włodzimierz Molotin

  Czesnorad Citizen


  • Points

   2

  • Posts

   1,278


 3. Helwetyk

  Helwetyk

  Members


  • Points

   2

  • Posts

   70


 4. Heinz-Werner Grüner

  Heinz-Werner Grüner

  Freutreggër


  • Points

   2

  • Posts

   361


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 01/25/2023 in all areas

 1. SK-1 Po pewnym zastoju spowodowanym brakiem surowców, w końcu Czesnoradzka Agencja Kosmiczna, wraz z innymi organami państwowymi, opracowała pierwszy czesnoradzki skafander kosmiczny, dzięki sprowadzonym ostatnio surowcom do Republiki Socjalistycznej Czesnoradu. Skafander ma posłużyć do pierwszych czesnoradzkich załogowych lotów kosmicznych. Jeśli chodzi o dane techniczne skafandra, to cały waży około 20kg i zapewnia ochronę podczas wyrzutu na wysokości do 8km. Dodatkowo nacisk w skafandrze przy dekompresji kabiny wynosi 270-300 hPa. Posiada również specjalną warstwę termoizolacyjną z systemem wentylacyjnym, umożliwiającym również usuwanie wilgoci oraz dwutlenek węgla. Skafander został również zaprojektowany w taki sposób, aby chronić kosmonautę przez 5 godzin w przypadku rozhermetyzowania się kabiny. Zamontowano również system kanalizacyjny, aby w razie czego kosmonauci mogli załatwiać swoje potrzeby bez konieczności rozbierania się.
  3 points
 2. Szanowni Państwo! Mam ogromną przyjemność poinformować o nadchodzącej aukcji Nowobrzeskiego Domu Aukcyjnego. W najbliższą niedzielę 29 stycznia 2023, o godzinie 20.00, rozpoczniemy licytację trzech wyjątkowych prac Sztuki Brzozopolańskiej Anastasii Windsachen powstałych w technice middżurnyzmu. Zapraszam do zapoznania się z katalogiem aukcji pod poniższym odsyłaczem: Z innymi pracami autorki można zapoznać się pod tym adresem. Licytacja odbędzie się w wątku na forum Palatynatu Leocji. Płatności będą przyjmowane za pośrednictwem Międzynarodowego Banku Pollinu. Zapisz datę w Kalendarzu Google Do zobaczenia!
  2 points
 3. Życzenia dla Socjalistycznej Republiki Czesnoradu od Kotliny Edelweiss, sto lat! po kliknięciu...
  2 points
 4. Wczoraj została uchwalona Ludowa Konstytucja Republiki Socjalistycznej Czesnoradu, która zastępuje wcześniejszą Tymczasową Konstytucję Czesnoradu, kończąc tym samym okres tymczasowej władzy.
  1 point
 5. Włodzimierz Molotin również naniósł na dokument swój podpis. Wziął do ręki dokument i podnosząc go do góry zaczął: Oficjalnie ogłosić mogę, że dzień ten staje się również dniem, w którym pełnoprawnie zaczęła funkcjonować nowa Konstytucja RSC! Wychodzimy już z okresu tymczasowych instytucji i dokumentów, a wchodzimy w okres stałości i trwałości prawa w naszym kraju! Niech się święci dzień ten i niech niesie ze sobą treść Nowej Konstytucji Republiki Socjalistycznej Czesnoradu! https://kustosz.stempel.org.pl/1206/100145376245317761.pdf
  1 point
 6. Drodzy Przyjaciele, Zapraszam do zapoznania się z kolejnym fleszem wydarzeń z Bialenii. Po kliknięciu otwiera się druga strona, z informacjami nawet ciekawszymi niż na pierwszej.
  1 point
 7. Towarzysze. Jakiś czas temu, rozmyślając na temat sprzętu i pojazdów wojskowych w Czesnoradzie i pewnych braków ich, doszedłem do wniosku, że przecież można wykorzystać sprzęt po Kucelgradzie, bądź też go ulepszyć (bo w końcu poprzedni kraj musiał coś mieć, choćby cokolwiek). Toteż, Wojsko Ludowe zostanie zaktualizowane niedługo o jego sprzęt, aby choć trochę zaspokoić zapotrzebowanie w Wojsku Ludowym (bo jednak trochę Wojsko jest w opłakanym stanie). Oczywiście wciąż starać się będziemy również o rozwój naszego sprzętu, aby postęp mógł wciąż trwać, a my mogli coraz bezpieczniej się czuć.
  1 point
 8. Od długiego już czasu nasz naród potrzebuje metalu, który mógłby zastąpić w pewnych miejscach stal. Metalu łatwiejszego w obróbce i lżejszego. Pomysł padł więc od razu na aluminium. Po wykonaniu odpowiednich badań na terenie całego kraju odnaleziono duże złoża boksytu w okolicach miasta Centrograd. Zakłada się ekspresową rozbudowę miasta i rozwój przemysłu w nim. Pierwsze ciężarówki już ruszyły, a prace ziemne na miejscu już zostały rozpoczęte. Przedsięwzięcie to pozwoli nam rozwinąć poziom rozwoju naszego kraju i naszego życia, pozwalając na produkcję od sprzętów domowych po wielkie rakiety. Niech Żyje Czesnorad! Włodzimierz Molotin
  1 point