Jump to content
 • Witaj w Artykułach! W tej sekcji dodasz i przeczytasz artykuły publikowane przez użytkowników zarejestrowanych na forum. Jeśli chcesz dodać kategorię, np. swojej gazety - udaj się z prośbą do wątku Wniósk i Prośbów w dziale Państwowych Służb Informatycznych!

 • The Royalist Party of Muratica


  3 articles in this category

  1. Odzew Rojalistów

   Bracia i siostry,
   Naród Bialeński, na współkę z narodem Brodryjskim ze strony naszych "sojuszników", czy też "partnerzy" zaczynają grać z nami jak dziecko z zabawką! Ich obywatele jawnie nas atakują, określają jako gorszych, a później tłumaczą się, że to nie jest tak, że to nie oni zaczynają, a MY! Hipokryzja, którą kierują się tamtejsi politycy sięga zenitu, gdyż Prezydent, którego miałem za przyjaciela jawnie pozwala na prowokowanie innych ludzi przez łżecara Iwana, któremu z czasem przyklaskuje coraz bardziej, aby pokazać mu, że dobrze robi, mimo tego co ten człowiek wyprawia i buduje swoje własne jednoosobowe folwarki z całego państwa! To jawna obraza, jawny atak na nas. Najlepszym tego przykładem są dzisiejsze ataki zarówno przez Iwana na moją osobę, a także ataki ze strony Prezydenta Bialeńskiego w kierunku naszego suwerena. Czy to jest poważne? Odpowiedzcie sobie sami obywatele, czy to co wyprawia się na tamtej części Nordaty to zachowanie godne "mocarstw"? Czy to rzeczywiście sposób, którym powinni komunikować swoją wyższość? Prowokując konkurentów w regionie, aby Ci ich atakowali? NIE! My Rojaliści sprzeciwiamy się takim atakom w kierunku niezależnych państw Nordaty, które nie mają w swoim planie być zależną marionetką BLOKU BIALEŃSKIEGO! Postąpili tak z Suderlandem, Brodrią, a teraz czyja kolej? Winkulii? Muratyki? Czy Magnifikatu? Wszyscy mamy stać się niewolnikami Bialeńskiego Imperializmu? Poplecznikami samego diabła? Nie możemy się godzić na takie traktowanie! Wszelki kroki podjęte w kierunku zerwania traktatu z Bialenią spotkają się z pełnym poparciem Rojalistów, bowiem nam zależy na dobrze nasze kraju, a nie na niewolniczej pracy dla dobra kolosa na glinianych nogach.
   Jeszcze nie dawno chcieli współpracować, uważali że to koniec Polinu, a teraz co robią? Sami przyczyniają się do upadku tego wymierającego gatunku mikronautów? Naprawdę? Czy to sposób na ratunek? Nie, to coś gorszego, to zakrawa o atak na nie tylko nasze państwa, a także na wspólnotę całego Polinu. Wyrażamy sprzeciw i wzywamy wszystkie narody, które nie chcą stać z boku, aby wsparli naszą antybialeńską pracę, która ma uratować nas przed mackami, które chcą pogrzebać całą Nordatę. 

   2 comments
   257 views
  2. RPM - New Nordata Order

   ROJALISTYCZNA PARTIA MURATYKI
   Nowy porządek Nordaty

   1. Wstęp
   Zauważając aktualne ruchy antymuratyckie na Nordacie, postanawiamy przeprowadzić reformę naszego programu politycznego na nadchodzące lata 2022-24, którym mają się kierować Rojaliści. Scentralizowany plan polityczny pozwoli nam wykonywać nasze przedsięwzięcia w sposób skoordynowany i skuteczniejszy, co zapewni lepsze wyniki naszych prac.

   2. Kraj
   Plany w kraju są wymagające, ale raczej zapewnią one efekty takie jakich oczekują obywatele IV Republiki Muratyki. Przede wszystkim planem naszej partii jest wprowadzić poprawki do konstytucji, ustaw dotyczących sejmu, a także sporządzenie masy brakujących dokumentów, regulujących funkcjonowanie państwa, takich jak ustawa o służbach porządkowych, sposobie nagradzania aktywnych obywateli itp. Bardzo ważnym dla nas krokiem będzie także uszlachetnianie kraju, przez przygotowywanie propozycji odnośnie nobilitacji obywateli za ich osiągnięcia, wprowadzanie ustaw, które w swoim zamyśle mają upodobnić naszą republikę do republiki szlacheckiej, przy poszanowaniu równych praw wszystkich obywateli. Sposobem takiego nagradzania mogłoby być nadanie tytułu szlacheckiego najbardziej zasłużonym obywatelom, aby Ci tworzyli elitę narodu, która ma być mentorami młodszych i mniej doświadczonych przybyszy pojawiąjących się w Polinie. Oczywiście w celu kontrolowania takowych osób powstaną przepisy, które będą w stanie odebrać im możliwość zabetonowania państwa i układania go pod siebie, gdy Ci nadużywają swoich tytułów do wpływania na opinię innych obywateli, czy też migają się od prawa broniąc się swymi zasługami dla kraju.
   3. Regionalizm
   Rojaliści stawiają na regionalizm, który jest jednym z czynników składających się na aktywność wszystkich państw Polinu, a szczególnie Nordaty. Głównymi państwami, gdzie regionalizm grał bardzo ważną rolę od zawsze były takie kraje jak nie istniejące już Królestwo Batawii, czy też Carstwo Abachaskie, a także aktualnie istniejąca Republika Bialeńska oraz Imperium Brodryjskie. Jest to bardzo charakterystyczna cecha dla naszego regionu, dlatego opowiadamy się za podtrzymaniem naszej tradycji wynikającej z kultury tego regionu, zarazem wspierając wszystkie takowe przedsięwzięcia mające na celu uaktywnić wszystkie regiony naszego państwa. Opowiadamy się także nad wprowadzeniem ustawy o dzierżawie, tudzież zakupie ziem Republiki Muratyckiej pod własne regiony, aby obywatele nie musieli pracować na czyjś pożytek, jeżeli oczywiście zdecydują się do tworzenia własnych jednostek administracyjnych podległych Muratyce, zarazem budując własną oddzielną aktywność swojego Dworu, Wioski, Miasteczka czy też Freutu.
   4. Nordata
   Sprzeciwiamy się wszystkim wizją wiodącym do zjednoczenia całego regionu, natomiast opowiadamy się za Małą Ententą Nordacką, która będzie skupiała przede wszystkim państwa, które na wspólnych wartościach będą chciały budować sojusze oraz umowy międzynarodowe, które wpłyną pozytywnie zarówno na państwo inicjatorskie, a także na te państwa, które zostaną sygnatariuszami takich umów. Nie interesują nas także umowy, które w swoim założeniu mają utworzyć Federalne Państwo Nordackie, a jedynie luźne Unie które będą wpływały na ekonomię wszystkich państw sojuszniczych. Sytuacja na Nordacie pokazuje, że wszystkie relacje są dość chwiejne dlatego nie możemy sobie pozwolić na żadne integracje regionu, gdyż może do zaszkodzić każdemu z nas, a co najgorsze mogą nas narazić na straty materialne w postaciu utraty danych z forum międzynarodowych. Współpraca - TAK, Integracja - NIE.
   5. Zagranica
   Opowiadamy się za prowadzeniem polityki realne, tak zwanej realpolitik, ponieważ naszym głównym celem jest zadbanie w pierwszej kolejności o interesy państwa i narodu, a nie kierowanie się jakimiś mrzonkami o przyjaźni, która w każdym momencie może obrócić się przeciwko nam. Tutaj sytuacja z Bialenią, która już długi czas kuła bagnet na wspólnego wroga z Muratyką, aż w końcu naród Bialeński obrócił ten bagnet nie w stronę wroga, a w stronę dotychczasowego przyjaciela. Wszystkie umowy, które zawieramy powinny być w jak największym stopniu korzystne dla nas, przy czym sprzeciwiamy się wyzyskowi sojuszników, którzy dość często mają podobny interes państwowo narodowy do nas, co przybliża nas w celu i realizowaniu go bowiem jednakowe wartości zawsze tworzą twardsze i stabilniejsze współprace. Sprzeciwiamy się także polityce stosowanej przez wiele państw na zasadzie "przetrwanie jest najważniejsze, nie ważne jakim kosztem", faktem jest, że Polin nie jest w najlepszej kondycji, ale to nie powód, aby opuszczać gardę, ponieważ w każdym momencie może się ta sytuacja zmieniać, a Ci którzy nie mieli wystarczająco siły okazali się słabymi, dlatego ludzie nie postanowili przyjść do nich, a przyszli do prawdziwych mocarstw.
    
   Z monarchistycznym pozdrowieniem,
   Prezes Partii Piotr Pawłow

   2 comments
   200 views
  3. Plan "Zero" - Czego potrzeba WAR ?

   Drodzy obywatele i mieszkańcy Republiki.
   Zdaję sobie sprawę że wielu z was może nie brać moich słów na temat WAR na poważnie patrząc na moją osobę przez pryzmat mojej rezygnacji z urzędu Horenkomencanta WAR, rezygnacji która na dłuższą metę nie wprowadziła nic więcej niż tylko więcej problemów nad całą Wielką Armią Republiki. 
   Dziś zwracam się jednak do was jako kandydat na zaszczytną posadę Prezydenta IV Republiki Muratyki i pragnę przedstawić nowy plan rozwoju WAR, wielu pewnie uzna że nie powinienem się już o tym więcej nie wypowiadać ale niestety stan w jakim pozostawiłem WAR woła co najmniej o pomstę do nieba. Dziś chcę podjąć próbę naprawienia tego czego nie udało mi się zbudować.
   Plan Zero, enigmatyczna nazwa?, ukryte głębsze znacznie? jakaś metafora? Odpowiedź jest znacznie prostsza niż może się wydawać a przez to będzie ona odebrana przez wielu jako gwałtowna. 
   Napiszemy struktury WAR od zera, wszystko co obecnie się tam znajduje trafi do archiwum w celu zwolnienia miejsca dla ujednoliconego systemu gdzie nie będzie istniało tak jak na przykład teraz sześć różnych opisów tej samej formacji Marynarki Wojennej. Zarówno wątek z organizacją floty pana @Michaił Pawłow jak i mój opisują dokładnie tą samą formację, po czym można to poznać? To bardzo proste, Muratyka nigdy nie miała więcej niż 1 lotniskowiec, Hermes to jedyny lotniskowiec który posiada WAR po tym jak przejęło go od Sił Zbrojnych Koribi, więc dlaczego w spisie figurują nagle dwa. Nie wspominam już że WAR nie ma nawet wykazu uzbrojenia jakim dysponuje. Nasza armia jest niezadbana, przestarzała i potrzebuje reform.
   Przez brak nadzoru nad WAR ze strony byłego prezydenta po moim odejściu powstał tam wręcz nieopisany bałagan który teraz usilnie będę chciał naprawić. 
   Teraz pora na kilka słów sprostowania, przeniesienie do archiwum wszystkich wątków z WAR wcale nie oznacza że rola jaką odegrał pan @Piotr Romanow i pan @Michaił Pawłow zostanie kompletnie zapomniana i wyrzucona do kosza. Schemat opisu formacji wojskowych stosowany przez nich jest jak najbardziej poprawny i w dalszym stopniu chcę aby WAR z niego korzystało. Mi chodzi jedynie o uporządkowanie tego bałaganu jaki tam powstał.
   Tak jak wcześniej wspomniałem plan prosty ale i gwałtowny ale jest to w moim odczuciu konieczne by nasza armia przestała być pośmiewiskiem i zlepkiem nieładu w każdej prawie możliwej postaci.
    

   0 comments
   166 views