Jump to content
 • Witaj w Artykułach! W tej sekcji dodasz i przeczytasz artykuły publikowane przez użytkowników zarejestrowanych na forum. Jeśli chcesz dodać kategorię, np. swojej gazety - udaj się z prośbą do wątku Wniósk i Prośbów w dziale Państwowych Służb Informatycznych!

 • Bezpieczeństwo, Pokój, Dobrobyt - PKW-ZR

  Albert Fryderyk de Espada
  • 204 views

   Share

  Bezpieczeństwo naszego kraju zapewni pokój dla społeczeństwa, wraz z nadejściem pokoju nadejdzie dobrobyt a dzięki dobrobytowi możemy czuć się bezpiecznie.

  Wzmocnienie naszej armii i przemysłu to dopiero początek procesu dzięki któremu będziemy mogli czuć się bezpiecznie. Ale siła jaką stanowić będzie Wielka Armia Republiki nie zapewni nam pokoju. Potrzebujemy przyjaciół na których będziemy mogli polegać. Musimy naprawić nadszarpnięte relacje z naszymi sąsiadami, udowodniliśmy że potrafimy zjednać się z innymi narodami i współpracować, Czesnorad czy też Edelweiss to zaledwie jedne z przykładów, przykładów które udowadniają nam że pokój jest możliwy a kłótnie i waśnie nie grają pierwszych skrzypieć. To jednak nasi sąsiedzi, Winkulia, Bialenią, Insulia (...) to właśnie im musimy poświęcić teraz uwagę i zadbać o poprawę relacji. Jako prezydent pragnąłbym podążać ścieżką naszego poprzednika @Grzegorz Szarak który jako prezydent udowodnił nam że przy odrobinie chęci i dobrej woli możemy rozmawiać i współpracować z innymi krajami, odkładając nasze niesnaski na bok. To właśnie dzięki jego staraniom udało się nam podpisać traktat z Winkulią, jeżeli okaże się to wykonalne chciałbym dążyć do tego samego z Bialenią oraz Insulią. Wielu pewnie stwierdzi teraz "co ten szaleniec wygaduje, bratać się z naszym największym wrogiem." Dokładnie tak, trzeba w końcu znaleźć w nas odwagę by to zrobić, by wyciągnąć przyjazną dłoń i liczyć że gdzieś tam po drugiej stronie będzie ktoś kto nam odpowie.

  To właśnie jest pokój do którego będę chciał dążyć, pokój za naszymi granicami to również pokój wewnątrz ich. Dzięki ponownemu nawiązaniu przyjaznych relacji z innymi krajami będziemy mogli skupić się nie na walkach i przepychankach wzbogacanych kłótniami ale na współpracy i własnym rozwoju który zapewni nam dobrobyt. Oczywiście spory dalej będą się zdążać gdyż taka widać jest już ludzka natura by zawsze brnąć do celu często nie zwracając uwagi na konsekwencje.

  Ale już kiedyś w przeszłości dochodziło do aktów pojednania, Federacja Biedacka za czasów swej świetności czy Rada Państw Nordaty jasno pokazują że potrafimy że sobą współpracować ale do tego potrzebna będzie mi wasza pomoc gdyż samemu nie uda mi się tego zrealizować. 

   

   

   

   Share


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now