Jump to content
 • Witaj w Artykułach! W tej sekcji dodasz i przeczytasz artykuły publikowane przez użytkowników zarejestrowanych na forum. Jeśli chcesz dodać kategorię, np. swojej gazety - udaj się z prośbą do wątku Wniósk i Prośbów w dziale Państwowych Służb Informatycznych!

 • Konferencja prasowa MSW w Zagrzyburgu

  Waksman
  • 179 views

   Share

  MSW.png

  Obywatele,
  Zebrani goście!

  Jesteśmy dzisiaj tutaj w Zagrzyburgu nie z powodów turystycznych czy hobbystycznych ale z powodu ludzkiej tragedii która dzieje się na naszych oczach w tym właśnie miejscu. JAk wszyscy doskonale wiedzą niedawno wydano decyzję na mocy której ród Emre został wygnany z Siyah oraz Związku Winkulijskiego. Po przeprowadzeniu deportacji i aresztów zaczęto tak zwaną "akcję defazilacyjną", która, w założeniach, miała na celu zniszczenie wszelakich materiałów utrwalających reżim sułtana oraz jego popleczników. W praktyce cała akcja była terrorem, na który pozwoliły winkulijskie władze.

  Widzimy tutaj dorosłych, kobiety i mężczyzn, osoby starsze oraz dzieci. Uciekły one przed represjami o których głośno się nie gada. Wszyscy tutaj żyją w strachu, że zostaną z powrotem odesłani do Winkulii w której spotkają się z represjami oraz groźbami aresztowania. Widzieliśmy jak w stolicy Siyah pod przewodnictwem Adama Aleksandra palono wszystko co należało do kultury tego regionu. Nie patrzono na to czy faktycznie ten przedmiot utrwalał reżim Ahmeda, czy nie. Palono książki, flagi, obrazy, rzeźby - to jest zbrodnia, a nie akcja neutralizacyjna. Nie pomijajmy także faktu masowych aresztowań - nawet tych niewinnych. Może i potem zostali zwolnieni z tych aresztów, fakt, ale co z traumą którą zafundowały im władze Związku? Czy przede wszystkim nie powinno dbać się o dobro swoich własnych obywateli?

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że ma całą sytuację pod kontrolą. Granicę winkulijsko-muratycką przekroczyło do tej pory nieco ponad 9 tysięcy ludzi, z czego 98% to osoby utożsamiające się z Siyah, zaś pozostałe 2% to osoby wykorzystujące sytuację, przeważnie winkulijczycy. Te 2 procent zostanie odesłane w trybie natychmiastowym z powrotem do Winkulii. Nie możemy pozwolić na to, żeby z tragedii ludzkiej korzystały jakieś pasożyty. Dla obywateli Siyah zaś przygotowane zostało już specjalne miasteczko na obrzeżach Zagrzyburga w którym tymczasowo zostaną ulokowani. Po kilku tygodniach będą musieli wówczas wybrać - albo zostają w Muratyce, albo wracają do Winkulii. Osoby, które wybiorą pierwszą opcję Rząd zapewni oczywiście niezbędne środki na start w nowym miejscu, a także pomoże znaleźć pracę oraz zapewni edukację wszystkim dzieciom.

  Bardzo dziękuję za obecność. Jeśli mają państwo jakieś pytania - proszę je śmiało zadawać.

  • Like 1
   Share


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now