Jump to content
 • Witaj w Artykułach! W tej sekcji dodasz i przeczytasz artykuły publikowane przez użytkowników zarejestrowanych na forum. Jeśli chcesz dodać kategorię, np. swojej gazety - udaj się z prośbą do wątku Wniósk i Prośbów w dziale Państwowych Służb Informatycznych!

 • I wtem...

  Waksman
  • 129 views

   Share

  I wtem rozległ się niczym cymbał brzmiący ogromny huk. Ludzie nie wiedzieli co to było, wszakże dźwięk ten cała kraina Gregoriańska słyszała po raz pierwszy. Zbiegli się ludzi na brzeg wyspy, bo stamtąd dźwięk dochodził, ażeby obaczyć co musiało spowodować tak głośny, rozwalający bębenki dźwięk. Wtem ujrzeli mordę diabła samego, szatana nikczemnika, który łapy swe kierował w stronę wyspy. Ludzie ujrzawszy ten obraz zbliżającego się Antychrysta zbiegli do swoich domów i zapieczętowali swe drzwi wraz ze wszelkimi innymi otworami prowadzącymi do ich mieszkań tak, aby Zło Wcielone się do nich nie przedostało.

  Gdy Jego statek zbliżał się do wybrzeża wyspy woda zaczęła zmieniać kolor na krwisty, zaś każde życie w niej poczęte umierało od razu. Głośniej i głośniej słychać było trąby obwieszczające Jego nadejście. Wtem statek dobił do brzegu. Piasek wokół niego natychmiastowo zamienił się w popiół - tak jak wszystko czego On lub cokolwiek z nim związane się dotknie. Rozejrzał się dookół i wyszedł ze swojego przybytku. Postać jego, straszna wybitnie, wysoka, czarna, z wyciekającą krwią z Jego prawego boku. Jest to krew ludzi, którzy poszli za Nim poszli. Biada im, bo nie wiedzieli co czynią.

  Upewniwszy się, że dotarł do miejsca właściwego począł stawiać kroki w kierunku najbliższego miasteczka, które zwano Fylen. Tak jak ze złotym piaskiem plaży, tak i z zieloną trawą łąki gdy On przechodził obok ta zamieniała się w popiół. Tak samo wszelakie drzewa i krzaki, grzyby oraz chwasty. Na widok Jego wszelaka zwierzyna wyziewała ducha, bo nie mogła znieść Jego potworności. Dotarł wtem do miasta. Każdy dom był szczelnie zamknięty, tak więc zaczął On swoje podstępne nagabywanie, mówiąc - "Pójdźcie za mną! To Ja jestem, nowa nadzieja niosąca dobrobyt wszystkim tym, którzy pokłon mi oddadzą!". Uniósłszy ręce ku górze sprawił, że wszystkie dzwony w mieście bić zaczęły Jego melodię plugawą, dzięki której wielu sobie zjednał.

  Nagle z domów zaczęli wychodzić pojedynczy ludzie omamieni Jego piekielną muzyką i nagabywaniem. Ustawiali się za Nim jakby w kolejce gdy On dalej kroczył ulicami Fylen. Jak zebrało się za Nim kolejnych stu nowych Jego wiernych stanął, i odwróciwszy się wchłonął w siebie pierwszych pięćdziesięciu mieląc ich w sobie aby tak zyskać energię na to, co zaraz stać się miało. Z tych, którzy nie wiedzieli co czynią została tylko plama na ziemi, a ich krew przelała się bokiem Jego.

  Doszedłszy w końcu do centralnej części miasta oderwał się od ziemi na równowartość dziesięciu większych kamieni i rzekł głosem tak donośnym, że słychać Go było na całej wyspie Gregoriańskiej - "Jeg, Peters søn, gør denne ø til mit nye hjem, som fremover skal kaldes Riget, og jeg gør denne by til mit sæde, som fremover skal hedde Felsen! Lad alle dem, der står imod mig, blive henrettet!" - wtem zaczęło z jego środka emanować jasne światło czerwone, które zwabiło wszystkich mieszkańców wyspy w Jego pobliże. Gdy już żaden dom nie był pełny rozszerzyło się Jego oblicze na całą wyspę zamieniając każde żywe stworzenie w sługę Jego, zaś trawę, drzewa i piasek w popiół tak, jak on sobie upodobał. Od tamtej pory naród Gregoriański został zniewolony. Biada wszystkim tym, którzy za Nim pójdą. Teraz, i później.

  Oto słowo Boga.

  Fragment niedawno odnalezionej strony "Magnus Liber", przełożono na język polski dnia 13 października roku 2022.

  • I love it! 1
   Share


  User Feedback

  Recommended Comments

  Cóż za mroczna wizja. Szczególnie straszne są opisywane dźwięki. Ostatnio oglądałam na YT filmiki dot. dziwnych dźwięków niewiadomego pochodzenia i miałam gęsią skórkę!

  Link to comment
  Share on other sites  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now