Jump to content
 • Witaj w Artykułach! W tej sekcji dodasz i przeczytasz artykuły publikowane przez użytkowników zarejestrowanych na forum. Jeśli chcesz dodać kategorię, np. swojej gazety - udaj się z prośbą do wątku Wniósk i Prośbów w dziale Państwowych Służb Informatycznych!

 • Z Manowców do Poz przez tunel! Od 14 listopada jest to już możliwe!

  Femme Mystere
  • 69 views

   Share

  Pierwszy raz w historii Muratyki powstaje połączenie kolejowe na trasie Manowce-Poz z przejazdem przez tunel podwodny.  Na torach pojawiła się lokomotywa model EVP o nazwie "Joachim C.". Jest to hybryda elektryczno-spalinowa producenta Rammstein Lokomitiven Fabrik. Połączenie obsłuży pasażerów VIP na południu Rammsteinfreutu oraz bogatych turystów Leocji, którzy chcą pojechać na wycieczkę do Umel. W lecie będą też dostępne wagony na rowery.

  W załadunku rowerów na wyznaczonych stacjach pomagać mają wzmocnione drużyny konduktorskie.

  W poniedziałek, 14 listopada, odbył się inauguracyjny przejazd pociągu na trasie Manowce-Poz. Na stacji w Manowcach czekała orkiestra dęta. W Poz na dworcu oddano okolicznościową salwę ze starej armaty. Były przemówienia i odświętna atmosfera. W godzinę z Manowców do Poz bez konieczności objeżdżania niemal całego kraju.

  Szybkie połączenie z zyskają nie tylko mieszkańcy Manowców i Poza, ale również Boazarożgamic, które są jedyną stacją przystankową. Poniżej pół godziny dojedziemy do dworca Głównego w Bazarożgamicach. W kolejne pół godziny do Poz. Przejechanie całej trasy ze zajmie pociągiem ekspresowym około godziny.

  Specjalnie do obsługi tej trasy Złote Pociągi Rammsteinfreutu [ZPR] kupiły pociągi VIP– komfortowe, przestronne składy z wygodnymi fotelami i czytelnym systemem informacji pasażerskiej. Bilet normalny po 17 Ɉ.

  „Bardzo się cieszę, że potencjał komunikacyjny freutu zwiększa się poprzez połączenia kolejowe z odległym do tej pory Poz. Dzięki otwarciu tunelu, podróż stała się przyjemnością. Cieszę się, że w pociągu podczas przejazdu promocyjnego znalazło się miejsce dla mojego roweru i z niecierpliwością czekam na specjalne wagony rowerowe, które szykuje spółka Koleje Dolnośląskie." - mówi Lieselotte Augentrost, Freutregger Rammsteinfreutu.

  Przystanki są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Podróżni mogą liczyć na jasne oświetlenie oraz oznakowanie i gabloty informacyjne. Na peronach są wiaty i ławki oraz stojaki na rowery.

  • I love it! 1
   Share


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now