Jump to content
 • Witaj w Artykułach! W tej sekcji dodasz i przeczytasz artykuły publikowane przez użytkowników zarejestrowanych na forum. Jeśli chcesz dodać kategorię, np. swojej gazety - udaj się z prośbą do wątku Wniósk i Prośbów w dziale Państwowych Służb Informatycznych!

 • Tierestadt Zeitugn


  2 articles in this category

  1. Tierestadt Zeitung - Wydanie Zerowe!

   WYDANIE ZEROWE
   TIERESTAD ZEITUNG

   BRODRIA
   W Carstwie Brodryjskim po zmianie Cara rozpoczął się okres przemian, w których głównymi zmianami o których wspomina Iwan Pietrow pełniący tę funkcję ma być zmiana symboli państwowych oraz "poprawa" Konstytucji Brodryjskiej, by ta była bardziej czytelna i zrobiona w lepszym stylu. Budzi to mieszane uczucia narodu brodryjskiego, który nie chętnie przygląda się tym zmianom i widzą raczej chęć utworzenia przez dotychczasowego Cara swojego prywatnego folwarku, niżeli wprowadzenia jakichś sensownych zmian, które będą oddziaływały w pozytywny sposób na kraj. Głównymi przeciwnikami zmian, o których mówi Car, są Car-Senior aktualny Metropolita Brodryjski Piotr Pawłow oraz Prezydent Republiki Bialeńskiej Andrzej Swarzewski, którzy wypowiadają się raczej w sposób negatywny odnośnie tych zmian. Po stronie kompromisowej uznającej dwa herby Carstwa oraz Cara opowiada się natomiast Ronon Dex, Marszałek Wielki Republiki Bialeńskiej oraz Generał Gubernator protektoratu Nan Di. Istnieje także stronnictwo, które nie daje jasnych znaków, czy są za czy przeciw tym zmianą, a w jego skład wchodzi Ametyst Faradobus.
    
   ROTRIA
   Państwo Kościelne Rotria prowadzi aktualnie III Sobór Powszechny obrządku welijskiego, który powstał dla państw, o charakterze bardziej prawosławnym, niżeli łacińskim, zachodnim. Czy jest to zmiana, która uaktywni Kościół Rotryjski, czy jest zwyczajnym odgrzewaniem kotletów i podtrzymywaniem przy życiu tej niegdyś aktywnej teokracji? Tego dowiemy się po zakończeniu soboru, gdy będziemy mogli liczyć aktywność tego państwa. Są także głosy, że Leon IV może być patriarchą, który postara się odrodzić tą wspólnotę wyznaniową, bowiem wielu wiernych PKR wierzy, że to nie smutny koniec.
   DEBATY PRAWOSŁAWNE
   W Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz w Muratyce prowadzone są debaty dotyczące wyzniania prawosławnego. Są nimi zainteresowani niektórzy obywatele tych państw, bowiem ma to wprowadzić trochę urozmaicenia, dla ich państw, a nie tylko stawiać na stary Kościół Łaciński. Sytuacja RON ucichła parę dni temu, po krótkiej wymianie zdań, w której wziął udział przedstawiciel Brodryjskiej Cerkwi Prawowierczej Metropolita Paweł I, natomiast w Muartyce sprawy mają się inaczej i dalej budzą mieszane uczucia obywateli, którzy nie chcą porzucać wyznania łączącego ich z nieistniejącym realem. Metropolita Paweł oferuje przyjęcie wszystkich chętnych do BCP, wygłaszając mowy mówiące o nowej religii, która ma być konkurencją dla Rotrii. Ludzie zauważają, że może być to ciekawe zagranie Metropolity Broskiewskiego, bowiem szerząc swoją wiarę motywuje Kościół Rotryjski do silnego i zdecydowanego odrodzenia, które może konkurować otwarcie w sferze żywego mikroświata, a nie tylko żyć przeświadczeniem swojej długowieczności.
   BIALENIA
   Na Południu bez zmian. Republika Bialeńska cieszy się stałą aktywnością, która rzutuje na jej dobre wyniki w ISM. Zbliżają się wielkimi krokami wybory do Rady Republiki, ale i tu nie ma na co liczyć, gdyż do Rady zgłosił się głownie "beton" Bialeński, który działa bez przerwy od wielu lat w tym kraju, pozostaje tylko jeden kontrkandydat tworzący opozycję dla Bialeńskiej Partii Demokratycznej, chociaż jego szanse na zdobycie "stołka" są raczej nikłe. Zarząd Gazety zaprasza także na IV COLLOQUIUM BIALENICUM, które od jakiegoś czasu działa już w Bialenii.


   Dzisiaj to już na tyle! Zarząd Gazety dziękuje, za wytrwanie do końca i już w niedługim czasie w planach ma swoje Pierwsze Oficjalne Wydanie. 

   0 comments
   207 views
  2. Tierestadt Zeitung - Wydanie Pierwsze

   WYDANIE PIERWSZE
   TIERESTADT ZEITUNG
   ROJALISTYCZNA PARTIA MURATYKI
   Przybyły do Muratyki kilka dni temu Piotr Pawłow, nie ukrywa swoich monarchistycznych poglądów, próbując wmieszać się w tłumy obywateli i wieść normalne życie w tym kraju. Po chwilowej adaptacji, pierwszych swoich działaniach na rzecz tego państwa postanowił w rozmowie z prezydentem utworzyć swoje ugrupowanie polityczne, które nosiłoby nazwę Rojalistyczna Partia Muratyki, a jej celem byłoby skupianie obywateli o monarchistycznych, centrowych oraz prawicowych poglądach. Partia ta jawnie będzie wykazywała ciągoty do Monarchii, chociaż nie będzie planowała wprowadzania ustroju monarchistycznego, to pewnie rozważy wprowadzenie elementów, które będą zmieniały Muratykę w Republikę Szlachecką. 
   Zmiany, zmiany, zmiany...
   Pojawienie się nowych ludzi w Republice Muratyki zapewniło wiele ciekawych przedsięwzięć, takich jak praca nad Odznaczeniami w IV Republice Muratyki, czy nowy konkurs muzyczny o nazwie "Nordavision". Oba te przedsięwzięcia pokazują, że Muratyka jest krajem, w którym każdy może znaleźć pracę dla Siebie, a o pomoc nie ciężko. Tu też przykład, Piotr Pawłow rozpoczął pracę nad Odznaczeniami, spotkało się to z bardzo pozytywnym odzewem obywateli, a nawet samego Prezydenta, który zaoferował wsparcie graficzne przy tworzeniu takowych medali. Konkurs Nordavision zaproponowany przez Jüriego Aaslaida, także spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez obywateli Muratyki, a wieści o nim zdążyły się już pojawić w Bialenii, Suderlandzie oraz Brodrii, może ktoś z nich wystawi swojego reprezentanta? Zobaczymy!
   III Posiedzenie sejmu?
   Równo 20 godzin temu rozpoczęto prace nad Ustawą dotyczącą kryteriów uznania nowych państw. Ciekawe jak potoczą się prace nad nią, zastanawiającym jest fakt, że dopiero po koło 19 godzinach od jej opublikowania w Sejmie odezwała się jedna osoba, która nawet nie jest związana z Parlamentem Muratyki, czy to znak że Posłowie na sejm nie interesują się swoimi obowiązkami? Tego dowiemy się już wkrótce! 

   0 comments
   170 views