Jump to content
 • Witaj w Artykułach! W tej sekcji dodasz i przeczytasz artykuły publikowane przez użytkowników zarejestrowanych na forum. Jeśli chcesz dodać kategorię, np. swojej gazety - udaj się z prośbą do wątku Wniósk i Prośbów w dziale Państwowych Służb Informatycznych!

 • Co wydarzyło się w Trawisku Wielkim, Małej wódce i Bielsku?

  Femme Mystere
  • 101 views

   Share

  „Już włożyłam na stopy ciepłe kapciuszki od wnusi Anuszki i miałam gasić telewizor, bo mój ulubiony serial "Miłość i alkohol" już się skończyły, gdy do moich drzwi zapukał jakiś rosły mężczyzna w mundurze wojskowym. Całkiem przystojny, tylko z taką pochmurną miną... Nigdy nie otwieram obcym, miałam zasuniętą zasuwę, ale on walił w drzwi. Przypomniały mi się te czasy, gdy żył Zenuś i wracał z Mordowni... Otwierać! Krzyczał. Z rozkazu jakiejś tam Frau. Niech ją kule biją. Proszę natychmiast opuścić mieszkanie.” – opowiada z przejęciem Pani Antonina Kózka-Trąbka, emerytka z miasta Mała Wódka. – „No więc dzwonię do syna, a on mówi, że to nie oszustwo i muszę się spakować. No i tak tu trafiłam… Syn mieszka w Winkulii i przyjedzie dopiero na święta. Więc nie wiem co teraz ze mną będzie...”

  Pani Antonina Kózka Trąbka jest jedną z wielu przesiedlonych osób, które w dniu 2. Listopada 2022r. otrzymały rozkaz opuszczenia domostwa w wysiedlonych miastach Trawisko Wielkie, Mała wódka i Bielsko.

  Odwiedziliśmy jeden z obozów, jaki przygotowano dla Przesiedleńców w miejscowości Gródek. Prowizoryczne namioty rozstawione na gwałt, szmery rozmów rozgorączkowanych mieszkańców i wszechobecny strach nie opuszczały Przesiedleńców ani na minutę.

  „To jakiś skandal.” – mówi Kazimiera Laskonoga, nauczycielka w szkole podstawowej w Trawiskach Wielkich. – „Jak tak można bez żadnego uprzedzenia wysiedlić ludzi i kazać im mieszkać w namiotach. To trzeba zgłosić gdzieś wyżej. Przychodzi taka paniusia z Edelweiss i myśli, że może ludzi traktować jak popychadła!”

  Spytaliśmy rzecznika prasowego Freutreggëra, Pana Marcina Wiercipiętę, o więcej informacji na ten temat.

  „Niestety nie jestem upoważniony do udzielania jakichkolwiek linformacji. Zgodnie z rozkazem mieszkańcy zostali wysiedleni, lecz otrzymali pomoc humanitarną oraz gwarancję nowego zasiedlenia i pracy. Niebawem sytuacja wróci do normy." - zapewniał

  Powody do tak nagłej decyzji Władz Freutu wciąż nie są znane opinii publicznej, choć krążą wśród mieszkańców Muratyki różne teorie na ten temat. Jedni twierdzą, że gdzieś w okolicach miast odkryto ufo, dlatego konieczne było zamknięcie całego regionu. Inni upatrują winę w niespodziewanym wybuchu jądrowym lub wypuszczeniu bomby biologicznej. Niektórzy natomiast sądzą, że Freutreggër zarabia na obozach przesiedleńczych, dlatego zamknął Przesiedleńców.

  A jaka jest twoja teoria? Czy okaże się słuszna? Pozostaw swoje pomysły w komentarzach!

  obóz.PNG

  • Wow 1
   Share


  User Feedback

  Recommended Comments  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now